Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Zimbabwe Thetford Game Reserve

Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Thetford Game Reserve


1. Ako sa dostanem do Zimbabwe Thetford Game Reserve?
- Keď sa nachádzate v Zimbabwe, môžete sa do rezervácie dostať autom alebo taxíkom. Rezervácia sa nachádza v blízkosti mesta Harare.
2. Aké je vstupné do Zimbabwe Thetford Game Reserve?
- V momentálnej dobe je vstupné do rezervácie $10 pre dospelých a $5 pre deti.
3. Aké zvieratá môžem v rezervácii vidieť?
- Rezervácia je domovom pre rôzne druhy zvierat vrátane levov, slonov, zebier, antilop, pávov a rôznych vtákov.
4. Sú v rezervácii dostupné ubytovacie zariadenia?
- Áno, v rezervácii je možné si rezervovať ubytovanie v chatách alebo kempoch. Existujú rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa líšia v cenách a vybavení.
5. Je možné sa zúčastniť safari alebo prechádzky v rezervácii?
- Áno, v rezervácii je možné sa zúčastniť safari jazdením na aute so skúseným sprievodcom. Taktiež je možné sa zúčastniť prechádzok pešo za prítomnosti sprievodcu, ktorý poskytuje bezpečnosť a informácie.
6. Aké aktivity sú v rezervácii ešte dostupné pre návštevníkov?
- Okrem safari a prechádzok je možné sa zúčastniť ďalších aktivít, ako sú rybolov, kajakárenie alebo pozorovanie vtákov.
7. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Zimbabwe Thetford Game Reserve?
- Najlepšie obdobie na návštevu rezervácie je v suchom období, ktoré prebieha od júna do októbra. Počas tohto obdobia je možnosť vidieť viac zvierat, pretože majú tendenciu sa zhromažďovať pri vodných zdrojoch.
8. Môžem si rezervovať miesto v rezervácii online?
- Áno, je možné si miesto v rezervácii rezervovať online na oficiálnej webovej stránke rezervácie alebo prostredníctvom rezervačných portálov.
9. Je potrebné mať očkovanie pred návštevou Zimbabwe Thetford Game Reserve?
- Odporúča sa byť očkovaný proti žltačke a malárii pred návštevou Zimbabwe. Je vhodné konzultovať s lekárom a očkovať sa vopred.
10. Aké slávnosti alebo podujatia sa konajú v blízkosti rezervácie?
- V blízkosti rezervácie sa koná mnoho tradičných a kultúrnych slávností, ako napríklad Kariba Wine Festival a Harare International Festival of the Arts. Je vhodné si skontrolovať miestne kalendáre podujatí.


Ubytovanie Zimbabwe Thetford Game Reserve


Zimbabwe Thetford Game Reserve je jedinečným miestom v Južnej Afrike, kde sa môžete konečne uprostred netknutej prírody oddýchnuť a užiť si príjemné dni. V prírodnej rezervácii sa nachádza množstvo zvierat, vrátane slonov, gepardov, žiráf, býkov, kŕdľov zebier a mnoho iných druhov divočiny.

Pokojné, skryté zákutia a nádherné podnebie sú ideálne pre dovolenky, prírodné turistiky, pozorovanie zvierat a iné zážitky, ktoré žijú v harmonii s prírodou. To všetko, a viac, vám ponúka ubytovanie v Zimbabwe Thetford Game Reserve.

Ubytovanie

Sú tu rôzne druhy ubytovania, ktoré si môžete vybrať podľa vašich potrieb a prianí. Napríklad „chalets“, ktoré sú dostatočne veľké pre rodiny alebo skupiny priateľov na relaxačný pobyt. Tieto ubytovania sú dobre vybavené so všetkým, čo potrebujete pre pohodlný pobyt, ako napríklad kuchyňou, obývacou izbou, spálňami a kúpeľňami. Táto voľba je pre tých, ktorí si chcú užiť pohodlie bývania v prírode.

Ak hľadáte niečo o niečo komornejšie, môžete sa ubytovať v tzv. „tented camps“, kde môžete stráviť noc priamo v prírode. Telo si odpočinie na pohodlných posteliach so závesmi, ktoré vás chránia pred náhodnými návštevníkmi zvierat.

Aktivity v rezervácii

Zimbabwe Thetford Game Reserve ponúka veľké množstvo aktivít pre svojich hostí. Okrem pozorovania zvierat môžete podniknúť prechádzky po horských chodníkoch, kajakovať na rieke, sledovať západy slnka, alebo si prejsť výlet na koňoch.

Pre tiež odvážnych je možnosť vydať sa na safari. Praveké územie je osídlené množstvom druhov zvierat, ktoré si môžete pozrieť zblízka na safari. Skúsení sprievodcovia vám ukážu, ako sa tieto zvieratá pohybujú a prezentujú vo svojom životnom prostredí.

Vstupné

Cena vstupného do Zimbabwe Thetford Game Reserve závisí na to, aký typ ubytovania si vyberiete a koľko dní v rezervácii strávite. Celková cena zahŕňa ubytovanie, stravu a mnoho aktivít, ktoré sú ponúkané v areáli.

Záver

Ubytovanie v Zimbabwe Thetford Game Reserve je ideálne pre tých, ktorí hľadajú jedinečné zážitky v prírode. Rezervácia ponúka veľa aktivít a atrakcií, ktoré vám umožnia vychutnať si správne afričeské zážitky. Prirodzené prostredie vám umožní spojiť sa so životom v prírode a užiť si niečo iné a nezabudnuteľné.


Dovolenka Zimbabwe Thetford Game Reserve


Zimbabwe je krajina plná divokého života, z rovinných savan, cez kopcovité oblasti až po pôvabné pobrežie jazera Kariba. Ak hľadáte dobrodružstvo a uniknúť z každodennosti, potom sa vyberte na dovolenku do Thetford Game Reserve.

Thetford Game Reserve je súkromná rezervácia v provincii Matabeleland South, založená v roku 1982. Rezervácia pokrýva rozlohu 25 000 hektárov a je domovom veľkého množstva zvierat vrátane slonov, leva, gepardov, nosorožcov, hyen, antilop, jazvecov a mnoho ďalších. Rezervácia bola založená na záchranu a ochranu ohrozených druhov, vrátane slona afrického a nosorožca čierného.

Na Thetford Game Reserve máte možnosť okrem pozorovania zvierat, užiť si aj množstvo aktivít ako sú prechádzky, jazdenie na koni alebo na bicykli, rybolov a mnoho ďalších. Tí odvážnejší sa môžu dokonca zúčastniť expedícií na viac dní a stráviť noc v divočine.

Thetford Game Reserve ponúka aj prvotriedne ubytovanie. Keďže ide o súkromnú rezerváciu, maximálny počet hostí je len štyria, takže si môžete byť istí, že si užijete súkromie a pokoj. Ubytovanie pozostáva z dvoch izieb so súkromnými kúpeľňami a jednej spoločenskej miestnosti s krbom, kde si môžete užiť romantické večery pri sviečkach.

Jedlo na Thetford Game Reserve je pravdepodobne jedným z najlepších zážitkov, ktorý si môžete na dovolenke v Zimbabwe užiť. Kuchyňu tu tvorí osobný kuchár, ktorý pre vás pripravuje tradičné jedlá z miestnych surovín. Každé jedlo je servírované sestrou s domácim pečivom a rozmanitými druhmi vína a iných nápojov.

Thetford Game Reserve je skutočne nezabudnuteľné miesto na dovolenku. Ak máte radi prírodu, zvieratá a chcete si oddýchnuť v jednom z najluxusnejších prostredí, neváhajte sa vybrať sem a užiť si tuto destináciu plnou zážitkov!


Počasie Zimbabwe Thetford Game Reserve


Zimbabwe je africká krajina, ktorá sa nachádza v južnej časti kontinentu. Jej hlavným mesto je Harare. Medzi turisticky atraktívne miesta v Zimbabwe patrí aj Thetford Game Reserve. Tento rezervát sa nachádza v blízkosti mesta Harare a je veľmi populárny medzi návštevníkmi, ktorí sa zaujímajú o divokú prírodu.

Počasie v Thetford Game Reserve sa môže pomerne líšiť v závislosti od ročného obdobia. Celkovo je Zimbabwe známe počasí typickému pre tropické klimatické pásmo.

Leto (december – február):
Počas leta je veľmi horúco a vlhko. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C a vlhkosť vzduchu sa často blíži k úrovni 80 %. Silné dažde sú bežné a môžu spôsobiť záplavy v niektorých častiach rezervátu. Tí, ktorí navštívia Thetford Game Reserve počas tohto obdobia, by mali mať vždy so sebou ochranné prostriedky proti slnku a vodorovné oblečenie.

Jeseň (máj – júl):
Jeseň v Zimbabwe je suchá sezóna, kedy sú teploty mírnejšie a vlhkosť sa zníži. Denné teploty dosahujú približne 20 °C a v noci sa môžu pohybovať okolo 10 °C. Toto obdobie je ideálne pre turistov, ktorí preferujú miernejšie počasie. Na safari v Thetford Game Reserve je potrebné mať so sebou teplejšiu oblečenie a chrániť sa pred hmyzom.

Jarná jar (august – október):
Jarná jar v Zimbabwe je obdobím predchádzajúcim dažďovej sezóne, kedy počasie je teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C až 30 °C a vlhkosť vzduchu sa postupne zvyšuje. Príroda je v tomto období krásna, pretože vegetácia je v plnom rozkvete. Návštevníci môžu očakávať zaujímavý zážitok pri pozorovaní divých zvierat v ich prírodnom habitate. Môže byť však aj prašné, preto je dôležité mať so sebou ochrannú masku alebo šál.

Zima (november – január):
Zima v Zimbabwe je obdobím dažďovej sezóny s vyššou vlhkosťou a teplotami od 20 °C do 25 °C. Toto je najlepší čas na návštevu rezervátu, pretože voňavé záplavy oživujú krajinu a zvýšia šance na pozorovanie rôznych druhov vtákov a rastlín. Priemerná dĺžka dažďovej sezóny je približne šesť mesiacov.

V závislosti od ročného obdobia návštevníci by mali mať so sebou vhodné oblečenie a ochranné prostriedky. Napriek tomu, že počasie môže byť niekedy nepredvídateľné, Thetford Game Reserve je bezpochyby krásnym miestom pre všetkých milovníkov divokých zvierat a prírody.


Letenka Zimbabwe Thetford Game Reserve


Letenka Zimbabwe Thetford Game Reserve: Unikátna príležitosť na objavovanie ohromujúcej divočiny

Ak máte radi dobrodružstvo a túžite spoznať nádhernú africkú divočinu, letenka Zimbabwe Thetford Game Reserve je pre vás ideálnou voľbou. Zimbabwe, ktoré je veľkým hráčom v oblasti safari a ochrany biodiverzity, je domovom mnohých ohromujúcich národných parkov a rezervácií. Thetford Game Reserve je jedným z najobľúbenejších a najexkluzívnejších cieľov a jeho krása a rozmanitosť vás jednoducho dostanú.

Cesta začína v momente, keď sa ocitnete na palube medzinárodného letiska vo Zimbabwe. Po pristátí vás okúzlila tepla slnka, zvuky prírody a vôňa exotických kvetov. Z letiska sa vyberiete na cestu smerom k Thetford Game Reserve, ktoré sa nachádza v jednom z najkrajších kútov Zimbabwe.

Po príchode do rezervácie vám odomykajú brány do úplne iného sveta. Rozkladá sa na území viac ako 25 000 hektárov a ponúka útočisko pre širokú škálu divokej fauny a flóry. Je miestom, kde môžete skutočne zažiť pocit, že ste súčasťou prírody.

V Thetford Game Reserve je obrovské množstvo zvierat, ktoré môžete pozorovať. Od majestátnych slonov, nosorožcov a lesových antilop po dravé mačky, ako sú levy a gepardy. Nenechajte si ujsť možnosť vidieť vzácne nosorožce bielych, ktoré sú ohrozené vyhynutím. Ich ochrana je jedným z hlavných cieľov rezervácie. Spolu s rôznymi druhmi vtákov a bájne krásnymi motýľmi tu nájdete aj rastliny a stromy, ktoré tvoria jedinečný ekosystém.

Počas vášho pobytu v Thetford Game Reserve budete mať príležitosť absolvovať rôzne aktivity a výlety. Môžete sa vybrať na tradičné safari jazdou v otvorenom vozidle s odborným sprievodcom, ktorý vám poskytne všetky informácie o divokých živočíchoch a prírode, ako aj o miestnych tradíciách a kultúre. Taktiež existuje možnosť prechádzok a trekov po rezervácii, kde môžete ešte viac priblížiť sa k divokej faune a flóre.

Okrem toho môžete navštíviť aj miestne obce a stretnúť sa s miestnym obyvateľstvom. Títo ľudia majú bohatú kultúru a históriu a radi vás oboznámia so svojimi tradíciami a spôsobom života. Je to príležitosť na skutočné stretnutie s africkou kultúrou a na pochopenie miestnych komunít.

Zimbabwe je tiež domovom známych Viktoriiných vodopádov, ktoré patria medzi sedem prírodných divov sveta. Ak máte čas, nezmeňte si možnosť navštíviť tento ohromujúci prírodný úkaz. Prítomnosť v blízkosti Thetford Game Reserve vám umožní spojiť si safari s návštevou tohto impozantného prírodného zázraku.

Letenka Zimbabwe Thetford Game Reserve je skutočnou jedinečnou príležitosťou na preskúmanie jedného z najkrajších kútov africkej divočiny. Na tejto ceste budete mať príležitosť objaviť krásu prírody, stretnúť divoké živočíchy a naučiť sa o miestnej kultúre a tradíciách. Je to nezabudnuteľný zážitok, ktorý vás premení a zanechá stopu v srdci.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky