Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)

Najčastejšie otázky a odpovede Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


1. Aké zvieratá sa v Parque Nacional de los Volcanes nachádzajú?
V parke žijú primáty, vrátane goríl, lemuríkov a opíc.

2. Kde sa nachádza Parque Nacional de los Volcanes?
Park sa nachádza v severe Rwandy, pri hranici s Ugandou a Demokratickou republikou Kongo.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Vysokohorský turizmus stojí od 150 do 500 USD na osobu.

4. Ako sa dostanem do parku?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je spojenie s cestovnou kanceláriou, ktoré zabezpečí dopravu, ubytovanie a vyzdvihnutie v parku.

5. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
Turistické túry na sledovanie goril, pikniky, turistiky a ďalšie zábavy.

6. Koľko trvá turistika po parku?
V závislosti na urovni fyzickej kondície a vzdialenosti trasy turistika trvá 1 až 3 dni.

7. Môžem si s sebou vziať fotoaparát?
Áno, návštevníci môžu fotografovať a videóvať svoje túry, ale nie je im povolené robiť bleskové fotografie a používať externú svetlomet.

8. Musím mať očkovanie pred návštevou Rwandy?
Nie je to povinné, ale je odporúčané, aby návštevníci mali očkovanie proti žltej horúčke a malárii.

9. Je možné vstúpiť do parku počas celého roka?
Áno, park je otvorený počas celého roka, ale najlepšie obdobie na návštevu je medzi júnom a septembrom alebo medzi decembrom a januárom.

10. Ako sa dá platiť za vstup do parku?
Väčšina miest v Rwande akceptuje platby v rwandských frankoch, ale niektoré obchody a hotely umožňujú platby v americkej dolároch.


Počasie Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je malá africká krajina, známa svojimi úchvatnými kopcami, džungľami a divokou krajinou. Jedným z najznámejších miest v Rwande je Parque Nacional de los Volcanes, čo v preklade znamená Národný park so sopkami.

Jedným z najdôležitejších prírodných úkazov Národného parku so sopkami je horský reťazec Virunga, ktorý je domovom pre niektoré z najväčších aktívnych sopiek na svete. Toto územie je súčasťou veľkého ekosystému, ktorý sa tiahne od Rwandy až po Ugandu a do Konga. Hlavným cieľom parku je ochrana a zachovanie vzácnych druhov zvierat, vrátane goríl, a ich prirodzeného prostredia.

Výškové rozdiely v Národnom parku so sopkami majú významný vplyv na miestne podnebie. Park je rozdelený do viacerých zón, ktoré sa líšia podľa nadmorskej výšky. V nižších oblastiach parku je podnebie teplejšie a vlhkejšie, s priemernými teplotami okolo 20 °C počas celého roka. Naopak, v vyšších oblastiach sa teploty pohybujú od 10 °C do 15 °C. Najchladnejšia časť roka je od mája do septembra, keď teploty môžu klesnúť až pod bod mrazu.

Počasie v Národnom parku so sopkami je veľmi nepredvídateľné a môže sa veľmi rýchlo meniť. Toto sa deje najmä vzhľadom na výškové rozdiely a geografické polohy, ktoré vytvárajú mikroklimatické podmienky v rôznych častiach parku. Môže sa tam vyskytnúť výdatný dážď, búrky alebo rýchle zmeny oblačnosti. Preto je dôležité mať vhodné oblečenie a prípravu na rôzne podmienky.

Národný park so sopkami je známy najmä svojimi ohromujúcimi gorilími populáciami. Životné prostredie pri sopkách poskytuje jedinečné podmienky pre tieto ohrozené primáty. Nikde inde na svete nie je taká jednoduchá možnosť stretnúť gorily a sledovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Ak navštívite Rwanda a Národný park so sopkami, príroda a počasie vás určite dostanú. Budete mať príležitosť vidieť a cítiť úžasné scenérie, pocítiť prítomnosť týchto ohrozených zvierat a zažiť jedinečnú spojitost s prírodou.


Ubytovanie Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je africká krajina známa svojou bohatou divokou prírodou a úchvatnými sopkami. Parque Nacional de los Volcanes alebo Národný park so sopkami patrí medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie v krajine a ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť objaviť krásu týchto ohnivých skvostov.

Národný park so sopkami sa nachádza na severozápade Rwandy a je domovom pre niektoré z najslávnejších sopiek v strednom Afrike. Medzi najznámejšie sopky patria Karisimbi, Visoke, Sabyinyo, Gahinga a Muhabura. Tieto sopky tvoria úchvatnú krajinu so svojimi strmými svahmi, zelenými lesmi a majestátnymi vrcholmi. Ich nádherná panoráma sa stala symbolem Rwandy a lákajú návštevníkov z celého sveta.

Národný park so sopkami ponúka širokú škálu možností pre turistické aktivity. Jednou z najpopulárnejších aktivít je trekking za gorilami. Táto zážitková aktivita umožňuje návštevníkom stretnúť sa tvárou v tvár s týmito fascinujúcimi tvormi vo svojom prirodzenom prostredí. Gorily žijú vo vyšších častiach sopiek a stretnutie s nimi je jedinečným a dojímavým zážitkom. Dodržiavanie prísnych pravidiel ochrany a obmedzenie počtu návštevníkov zabezpečuje ochranu goríl a ich prostredia.

Okrem goríl môžu návštevníci tiež stretnúť iné druhy divokej zveri, ako sú zlatí opice, leopardy, šelmy a mnoho ďalších. Park je domovom pre viac ako 200 druhov vtákov, čo robí z neho raj pre milovníkov ornitológie.

Pre tých, ktorí by sa radi ponořili do kultúry a histórie Rwandy, Národný park so sopkami ponúka aj možnosť navštíviť tradičné rwandské dediny, ako aj múzeá venované genocíde, ktorá sa tu odohrala v roku 1994.

Keďže Národný park so sopkami je veľmi populárnym turistickým miestom, je dôležité mať ubytovanie vopred zabezpečené. Na šťastie, v tejto oblasti je veľa možností pre ubytovanie, od luxusných rezortov a hotelov po budgetové možnosti. Niektoré z hotelov a rezortov ponúkajú úžasný výhľad na sopky a sú ideálnym miestom na relaxáciu po náročnom dni strávenom v prírode.

Rwanda Parque Nacional de los Volcanes je nepochybne jedným z najkrajších miest v Rwande a je neodmysliteľnou súčasťou každej návštevy tejto krajiny. Jeho spektakulárne sopky, vzácne zvieratá a bohatá kultúra zaručujú nezabudnuteľné zážitky pre každého, kto sa sem vyberie.


Dovolenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je malebná krajina v strednej Afrike, ktorá je známa predovšetkým svojimi horskými gorilami. Nachádza sa tu Národný park so sopkami, oficiálne známy ako Parque Nacional de los Volcanes, ktorý sa nachádza na hranici Rwandy s Uganda a Kongom.

Tento národný park bol založený v roku 1925 a zahrnuje šesť sopiek, z ktorých je najznámejšou sopka Sabyinyo. Park sa rozprestiera na ploche 160 km² a domovom tu sú nielen horskí gorily, ale aj zlatokopky, paviány, antilopy, hyeny a množstvo druhov vtákov.

Národný park s sopkami je určite tým najlepším miestom v Rwande pre nadšencov prírody. Najväčším lákadlom tu sú bezpochyby gorily. V parku žije zhruba 300 jedincov, čo predstavuje približne polovicu všetkých horských goríl na svete. Preto je nutné si na stretnutie s nimi rezervovať sprievodcu a zaplatiť si povolenie vopred, ktoré sa pohybuje okolo 1500 dolárov.

Ale aj keď si nechcete zaplatiť povolenie a vidieť gorily, park má aj mnoho iných aktivít. Môžete tu ísť na prechádzku a pozorovať množstvo druhov vtákov alebo sa ísť pozrieť na nejeden vodopád, ktorý tu nachádzate. Vyhliadkové miesta prinášajú úchvatné výhľady na okolité sopky a nádhernú krajinu.

S istotou možno povedať, že Národný park so sopkami je jedným z najkrajších miest v Rwande a je určite stále nedocenený. Začnite plánovať svoju dovolenku do Rwandy a navštívte tento úchvatný kúsok prírody.


Letenka Rwanda Parque Nacional de los Volcanes (Národný park so sopkami)


Rwanda je jednou z nádherných afrických krajín, ktorá ponúka svojim návštevníkom bohatú prírodnú krásu a jedinečné zážitky. Jedným z najznámejších miest, ktoré si môžete v tejto krajine vychutnať, je národný park so sopkami - Parque Nacional de los Volcanes.

Parque Nacional de los Volcanes je rozložený na rozsiahlych 160 kilometroch štvorcových. Nachádza sa v severnom Rwande a je domovom pre šesť sopiek. Táto oblasť je jednou z posledných miest na svete, kde môžete vidieť naživo horských goríl iným slovom šimpanzov zo sokolíkmi v ich prirodzenom prostredí.

Obdivovatelia prírody a študovatelia zvierat z celého sveta prichádzajú do tejto oblasti, aby sledovali život a správanie týchto úžasných tvorov. Parque Nacional de los Volcanes je domovom viac ako 400 goríl a je domovom najväčšej populácie horských goríl na svete. Tento park je tiež zameraný na ochranu a záchranu týchto ohrozených živočíchov a pomáha pri ich reintrodukcií do divočiny.

Pre tých, ktorí si túžia vychutnať túru v prírode, je toto miesto ideálne. Park ponúka rôzne túry a prechádzky, ktoré vám umožnia priblížiť sa k gorilám a zažiť ich prirodzené prostredie. Skúsení sprievodcovia vás budú sprevádzať po bezpečných trasách a poskytnú vám informácie o týchto ohrozených druhoch.

Okrem stretnutia s gorilami, národný park so sopkami ponúka aj iné aktivít, ako sú túry po sopkách, exkurzie za divokými zvieratami a návštevy poľnohospodárskych dedín, kde môžete spoznať miestnu kultúru a tradičný spôsob života. V dostupnej vzdialenosti je aj jazero Kivu, jedno z najväčších jazier v Afrike, ktoré ponúka možnosti načerpať energiu a relaxovať pri jeho krásnych brehoch.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Parque Nacional de los Volcanes, odporúča sa získať letenku do Rwandy. Krajina má medzinárodné letisko Kigali, ktoré je spojené s mnohými svetovými destináciami. Po príchode do Kigali môžete využiť miestne dopravné prostriedky, ako sú taxíky alebo autobusy, aby ste sa dostali k národnému parku so sopkami.

Ak hľadáte dobrodružstvo v srdci Afriky a túžite vidieť horské gorily v ich prirodzenom prostredí, Parque Nacional de los Volcanes je miestom, ktoré by ste nemali vynechať. Bude to jedinečná skúsenosť, ktorú budete pamätať na celý život. A letenka do Rwandy je vstupenka do tohto nádherného a nezabudnuteľného sveta prírody a divočiny.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky