Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Rakúsko Wörthersee

Ubytovanie Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je známe svojím malebným krajinným a nádhernými alpskými panorámami. Jedným z najobľúbenejších miest na oddych a relaxáciu je jazero Wörthersee v južnej časti krajiny. Toto jazero, ležiace v okruhu mesta Klagenfurt, je jedným z najteplejších a najväčších jazier v celom Rakúsku. Aby ste si v plnej miere užili krásu tohto miesta, nevyhnutné je si zvoliť vhodné ubytovanie.

Jednou z možností ubytovania pri Wörthersee je využiť niektorý z hotelov priamo na brehu jazera. Tieto hotely ponúkajú úžasné výhľady na jazero a okolitú krajinu, ktoré si môžete vychutnať priamo z balkóna svojej izby. Okrem toho majú tieto hotely k dispozícii vlastné súkromné pláže, na ktorých si môžete oddýchnuť a osviežiť sa v jazere. Mnohé hotely majú tiež wellness centrá a reštaurácie, kde si môžete dokonale oddýchnuť a vychutnať si chutné jedlá.

Pre tých, ktorí preferujú pokojnejšie miesta, je možné uprednostniť ubytovanie v niektorom z okolitých malých horských dedín. Tieto dediny sú obklopené zelenými kopčekmi a poskytujú útulnú atmosféru pre oddych a relaxáciu. V dedinách nájdete množstvo malých penziónov a chatiek, ktoré sú ideálne pre rodinné dovolenky a romantické pobyty. Okrem toho môžete si vychutnať prírodné kúpaliská, turistiku a rôzne outdoorové aktivity.

Alternatívou k tradičnému ubytovaniu v hoteli či penzióne môže byť aj prenájom súkromnej dovolenkového apartmánu. V blízkosti Wörthersee nájdete množstvo apartmánových domov a viliek, ktoré poskytujú komfort a súkromie v jednom. Tieto apartmány sú často vybavené kuchyňou, čo vám umožní si sami pripraviť jedlá a užiť si radostnú rodinnú atmosféru.

Ak si plánujete navštíviť Wörthersee, nezabudnite sa informovať o vhodnom ubytovaní vopred. Je dôležité si zvoliť také ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám a preferenciám. Nech už si vyberiete hotel, penzión, dovolenkový apartmán alebo chatu, určite si užijete všetky krásy a pohodu, ktoré Wörthersee má ponúknuť. V tomto úžasnom prostredí, plnom prírody a krásnych scenérií, si nájdete oddych a relaxáciu, po ktorých túžite.


Dovolenka Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je známe svojou nádhernou prírodou, historickými pamiatkami, rozmanitou kuchyňou a krásnymi miestami na dovolenku. Ak sa plánujete vydať na dovolenku v Rakúsku, určite by ste mali zvážiť Wörthersee.

Wörthersee je jazero v rakúskom Karintsku, ktoré je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Toto jazero je jedným z najväčších v Rakúsku a je obklopené ozajstnou krásou, čo ho robí ideálnym miestom na oddych a relax. Okolo jazera sa nachádza mnoho malých mestečiek, ktoré ponúkajú bohaté zázemie pre turistov.

Wörthersee je bohatý na športové aktivity ako napríklad wakeboarding, surfing, cyklistiku, golf, ale aj plávanie. Existuje mnoho pláží okolo jazera, kde môžete stráviť celý deň na slnku a vychutnať krásne výhľady. Okrem toho je tu tiež mnoho možností pre turistov, ktorí sa radi potápajú pod hladinu jazera a sledujú miestnu faunu.

Wörthersee okrem príjemného prostredia ponúka aj mnoho historických atrakcií a kultúrne pamiatky. V blízkosti jazera sa nachádza najmä historické mesto Klagenfurt, ktoré je hojným navštevované turistami. Mesto ponúka množstvo historických budov a miest, ktoré odkazujú na bohatú rakúsku históriu. Zvlášť zaujímavá je katedrála sv. Petra a Pavla s charakteristickými vežami a hrad Landhaus s neobvyklým pozadia.

Samozrejme, na dovolenke v Rakúsku nemôže chýbať pochutnávanie sa na tradičnej rakúskej kuchyni. Okrem množstva reštaurácií, kde si môžete dopriať mnohé špeciality krajiny, je vám k dispozícii aj mnoho miestnych trhov a potravinárske predajne, kde si môžete zakúpiť miestne ťahúňov.

Wörthersee ponúka pre turistov jedinečnú kombináciu krásneho prostredia, športových aktivít, kultúrnych pamiatok a kulinárskeho zážitku. Je to skvelé miesto pre každého, kto hľadá príjemnú a relaxačnú dovolenku v Rakúsku. Ak sa teda chystáte na dovolenku v Rakúsku, neváhajte a zvoľte Wörthersee ako svoje destináciu, pretože tu nájdete všetko čo potrebujete a ďalej veľa navyše.


Letenka Rakúsko Wörthersee


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete roztancovať na rytmus hudby a zároveň si užiť krásne okolie, Rakúsko a jeho Wörthersee sú presne tým, čo hľadáte. Táto nádherná oblasť leží v južnej časti Rakúska a ponúka vám príležitosť prežiť skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.

Ako sa tam dostať? Naplánujte si dovolenku a zarezervujte si letenku do Viedne či Bratislavy a odtiaľ sa pokračuje rýchlym spojením vlakom, autobusom alebo autom do Wörthersee. Prípadne si môžete rezervovať letenku priamo do Klagenfurtu, ktorý je najbližším letiskom.

Wörthersee, čiže po slovensky "Viermasterské jazero", má štvormiestnu plochu 19,39 km² a hĺbku až 85 metrov. Obklopené je krásnou prírodou a okolie jazera je skutočne roztomilé. Zároveň je tu veľké množstvo spôsobov, ako si užiť miestne kúpalisko, vodné športy alebo len tak relaxovať na pláži. Okrem iného, toto jazero sa stalo obľúbeným miestom pre tých, ktorí sa venujú potápaniu.

Okrem krásnej prírody a miestny záchranný plavčík poskytuje bezpečí v súčasnosti sa tu nachádza veľké množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a pokojne posedieť s priateľmi. Wörthersee je nielen miestom oslav, ale aj kultúrneho života.

Každoročne sa tu koná obrovská hudobná udalosť, ktorá priláka tisíce turistov z celého sveta. Wörthersee Fashion Award je ďalšou atrakciou, ktorú by ste nemali premeškať, ak sa tu chystáte stráviť niekoľko dní.

Väčšina hotelov ponúka širokú ponuku aktivít a bazénov, ktoré sú určené iba pre hostí hotelu. Ak si chcete dopriaty trochu luxusu a pohodlia, rezervujte si izbu v hoteli Villa Bulfon, ktorý ponúka nielen krásnu štvorhviezdičkové hotelové ubytovanie, ale aj skvele zariadené wellness centrum.

Celkovo je Wörthersee skvelým miestom nielen pre tých, ktorí sa chcú zabaviť a relaxovať, ale aj pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť niečo o kultúre a histórii Rakúska. Nech už hľadáte akúkoľvek formu zábavy, v Wörthersee nájdete to pravé miesto, ktoré vám poskytne príjemné zážitky z nezabudnuteľnej dovolenky.


Počasie Rakúsko Wörthersee


Rakúsko je známe svojou krásnou prírodou, horskou krajinou a malebnými jazerami. Jedno z najpopulárnejších jazier v krajine je Wörthersee, čo znamená "jazero Wörth". Nachádza sa východne od mesta Klagenfurt a je najväčším jazerom v Korutánskom regióne.

Jazero Wörthersee je obľúbeným miestom pre turistov a ľudí, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Hladina jazera sa nachádza asi 440 metrov nad morom a jeho rozloha je takmer 20 kilometrov štvorcových. Toto jazero je tiež známe svojou čistou a jasnou vodou, čo prispieva k jeho atraktívnosti.

Počasie na jazere Wörthersee je známe svojimi miernymi letnými teplotami a príjemným slnečným počasím. Letné teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25 do 30 stupňov Celzia, čo je ideálne na kúpanie a slnenie sa na pláži alebo na lodi. Voda v jazere sa v lete zahrieva na príjemnú teplotu okolo 26 stupňov Celzia, čo robí z Wörthersee vynikajúce miesto na plávanie a vodné športy.

Jesenné obdobie už prináša niečo chladnejšie počasie, ale stále je príjemné s teplotami okolo 20 stupňov Celzia. Práve v jeseni je Wörthersee známe pre svoje farebné listy a krásnu scenériu v okolí jazera. To urobí z jazera Wörthersee obľúbené miesto pre milovníkov fotografovania a prechádzok v prírode.

Zima prináša chladnejšie počasie a teploty klesajú na približne 0 až 5 stupňov Celzia. Na Wörthersee môže byť zima doba, keď je teplota dostatočne nízka na to, aby sa miestne jazero zmrzlo, čo dáva možnosť pre ľudí, ktorí obľubujú korčuľovanie na ľade alebo hokej.

Čo sa týka zrážok, celoročné množstvo zrážok v oblasti jazera Wörthersee je pomerne nízke, ale najväčší počet zrážok sa zvyčajne vyskytuje v letných mesiacoch. To znamená, že väčšina návštevníkov pravdepodobne zažije slnečné počasie a modré nebo pri cestovaní do oblasti Wörthersee.

Celkovo je Wörthersee ideálnou destináciou pre ľudí, ktorí si chcú užiť prírodu, oddych a vodné športy. Bez ohľadu na ročné obdobie ponúka jazero Wörthersee množstvo aktivít a vynikajúce prostredie na relaxáciu. Nehovoriac o krásnych výhľadoch a prírodných scenériách, ktoré túto oblasť robia jednou z najatraktívnejších destinácií v Rakúsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Wörthersee


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Rakúska, Wörthersee a oblasti okolo neho sú:

1. Koľko hodín trvá cesta z Bratislavy do Wörthersee?

Cesta autom z Bratislavy do Wörthersee trvá približne 3 až 4 hodiny, v závislosti od dopravných podmienok.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Wörthersee?

Najlepší čas na návštevu Wörthersee je v lete, v období od júna do septembra. Počas tejto doby je možné využiť všetky aktivity na jazere a v okolí.

3. Ako sa dostanem z letiska v Klagenfurte do Wörthersee?

Z letiska v Klagenfurte sa do Wörthersee dostanete autobusom alebo taxi. Doba jazdy autobusom je približne 30 minút.

4. Ktoré aktivity sú k dispozícii na Wörthersee?

Na Wörthersee je možné vykonávať vodné aktivity, ako sú napríklad loďkovanie, plachtenie, windsurfing a vodné lyžovanie. Okolie jazera ponúka tiež možnosti na turistiku a cykloturistiku.

5. Ktoré turistické atrakcie sú v okolí Wörthersee?

V okolí Wörthersee sa nachádza množstvo turistických atrakcií, vrátane hradu Hochosterwitz, vodopádov Raggaschlucht, kúpeľov Velden a talianskeho mesta Udine.

6. Aké sú ceny ubytovania na Wörthersee?

Ceny ubytovania na Wörthersee sa líšia v závislosti od typu ubytovania a sezóny. Ceny sa pohybujú od 50 € do viac ako 200 € za noc.

7. Je na Wörthersee možné sa stravovať?

Áno, na Wörthersee je možné sa stravovať v mnohých reštauráciách, kaviarňach a baroch v okolí jazera. Medzi najznámejšie éty patria reštaurácie Seespitz, Das Bistro a Maria Loretto.

8. Ako sa dá platiť na Wörthersee?

Platiť sa dá na Wörthersee v hotovosti alebo platobnými kartami, ako sú Visa, Mastercard a Maestro. V niektorých obchodoch a reštauráciách sú akceptované aj ďalšie platobné karty, ako sú American Express a Diners Club.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky