Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Portugalsko Madeira Islands

Dovolenka Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko je známou turistickou destináciou, ktorá každoročne privíta milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest, ktoré toto krásne krajinné bohatstvo ponúka, sú Madeira Islands. Tieto ostrovy sa nachádzajú v Atlantickom oceáne, vzdialené približne 600 km od portugalského pobrežia.

Madeira Islands sa sústreďujú okolo hlavného ostrova Madeira, ale zahŕňajú aj niekoľko menších ostrovov. Tieto ostrovy sú známe svojou nádhernou prírodou, pestrým faunou a flórou a úchvatnými plážami. Majú subtropické podnebie, čo zaručuje miernu zimu a teplé leto.

Pre milovníkov prírody je Madeira skutočným rajom. Môžete tu objavovať bezpočetný množstvo vodopádov, jaskýň a jazier. Prechádzky po prekrásnej kvetinovej ceste, známej ako Levadová cesta, sú rovnako známe. Tá vás prevedie cez čarovné horské kopce, kde si môžete vychutnať úžasné výhľady na oceán a okolitú krajinu.

Ak ste fanúšikom vodných športov, na Madeire si prídu na svoje. Môžete sa vydať na kajak, surfovať na oceáne alebo vyskúšať šnorchlovanie či potápanie. Tieto ostrovy ponúkajú aj množstvo atrakcií a aktivít pre rodiny s deťmi, vrátane návštevy vodného parku alebo jazdy na tradičných kočiach tažených koňmi.

Okrem prírodných krás Madeiry sa tu nachádzajú aj historické pamiatky a architektonické skvosty. V hlavnom meste Funchal môžete navštíviť katedrálu Sé, múzeum CR7 - zasvätené herecovi Cristiano Ronaldovi, alebo si zakúpiť tradičné výrobky ako je napríklad povestný madárčí alkoholický nápoj poncha.

Okrem toho Madeira Islands ponúkajú aj bohatú kultúru a tradície. Miestne festivaly a slávnosti sú známe pre svoje farebné kostýmy, hudobu a tanec. Ak máte možnosť, určite sa zúčastnite niektorého z miestnych folklórnych festivalov a na vlastné oči zažijte jedinečnú atmosféru.

Madeira je taktiež známa svojou vynikajúcou gastronómiou. Miestne lahôdky zahŕňajú čerstvé morské plody, miestne vína a slávny zapekaný ananás. Vychutnajte si miestne špeciality v jednej z mnohých reštaurácií, kde vám podávajú autentické miestne jedlá priamo z ostrova.

Vzhľadom na svoje prirodzené a kultúrne bohatstvo sú Madeira Islands neodmysliteľnou zastávkou pre každého, kto plánuje dovolenku v Portugalsku. Nech už ste milovník prírody, vodných športov, histórie alebo jednoducho chcete vychutnať relaxačnú dovolenku na pláži, Madeira Islands majú všetko, čo potrebujete pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Portugalsko Madeira Islands


Madeira je nádherný ostrov nachádzajúci sa v Atlantickom oceáne, ktorý patrí Portugalsku. V svete je známy pre svoje krásne a exotické krajiny, nádherné pláže, útesy a horské vrcholy. Ak chcete zažiť niečo zaujímavé a jedinečné, letenka na Madeira je určite tou správnou voľbou.

Cesta z letiska na Madeire je jedinečným zážitkom už samotná. Letisková plocha sa nachádza na malebnom pobreží ostrova smerom k moru. Pri pristátí si môžete vychutnať pohľad na azúrovú vodu Atlantického oceánu a kľukatú horskú cestu, ktorá vedie k hlavnému meste Funchal.

Funchal je živé a rušné mesto s bohatou históriou a nádhernou architektúrou. Môžete si prehliadnuť katedrálu Sé, staré historické štvrte a samozrejme nádherný botanický záhrad s exotickými rastlinami. Nachádza sa tu aj známa trhovisko Mercado dos Lavradores, kde môžete ochutnať čerstvé miestne pochúťky a zakúpiť si tradičné suveníry.

Madeira je tiež známa svojimi úchvatnými plážami. Pláže v Calhete a Seixale sú obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Na plážiach si môžete posedieť pod palmami, opaľovať sa na slnku alebo vyskúšať rôzne vodné aktivity, ako napríklad potápanie alebo surfovanie.

Ak preferujete prírodu, nemôžete vynechať návštevu horského pásma ostrova. Svoju cestu môžete začať v Pico do Arieiro, jednom z najvyšších vrcholov Madeiry. Odtiaľ sa môžete vydať na viaceré turistické trasy s úchvatným výhľadom na okolitú krajinu. Neprehliadnite známy "chodník smrti" - Levadu do Norte, ktorý vedie popri útesoch a ponúka impozantné výhľady na oceán a zelenú vegetáciu.

Madeira je známa aj svojimi tradičnými festivalmi a podujatiami. Napríklad Festival cvičenia Monte Palace, ktorý sa koná každý rok v mesiaci júl, je obľúbeným podujatím pre milovníkov kvetov a záhradníctva. Taktiež, neponáhľajte si a vyskúšajte miestne jedlo a tradičné miestne víno ponúkané v miestnych reštauráciách.

Ak hľadáte dovolenku plnú krásnych prírodných scenérií, adrenalinových športov, nezabudnuteľných zážitkov a dobrej atmosféry, Madeira je miesto, kam sa oplatí vydať. Zažijete tu magický mix kultúrnej dedičiny a prírodných krás, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život. Nepremeškajte svoju príležitosť a zarezervujte si letenku na Madeiru už dnes.


Ubytovanie Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko je krásna krajina, ktorá sa pýši mnohými turistickými atrakciami. Medzi najpopulárnejšie miesta určite patrí archipelag Madeira, ktorý je známy svojou nádhernou prírodou a fascinujúcim kultúrnym dedičstvom.

Ak chcete navštíviť tieto ostrovy, musíte si vopred zabezpečiť ubytovanie. Aby sme vám uľahčili rozhodovanie, prezentujeme vám niekoľko možností, ktorými môžete zvoliť, kam sa ubytovať.

1. Hotely

Keďže ide o veľmi vyhľadávanú turistickú destináciu, na Madeira ostrovoch sa nachádza veľké množstvo hotelov. Ponúkajú rôzne typy izieb, od najlacnejších po luxusné apartmány s fantastickými výhľadmi. Väčšina hotelov sa nachádza v Funchale, hlavnom meste Madeiry, ale niektoré hotely sú na iných miestach ako Porto Santo.

2. Penzióny a hostely

Ak preferujete ubytovanie, ktoré je lacnejšie ako hotel, môžete sa rozhodnúť pre penzión alebo hostel. Tieto možnosti sú najvhodnejšie pre tých, ktorí cestujú s obmedzeným rozpočtom alebo pre tých, ktorí sa chcú zamerať na cestovanie a spoznávanie nových kultúr.

3. Apartmány

Ak hľadáte viac súkromia a samotu, môžete si prenajať apartmán. Túto možnosť ocenia hlavne tí, ktorí hľadajú ubytovanie pre celú rodinu alebo skupinu priateľov. Ponúkané sú aj apartmány v centre mesta a u pláže.

4. Vily

Pre tých, ktorí majú vyšší rozpočet a hľadajú luxusné a vkusné ubytovanie, sú vily tou najlepšou možnosťou. Vily na Madeire sú často vybavené s bazénom a s výhľadom na more, a sú ideálnym miestom pre odpočinok a relaxáciu.

Výber správneho ubytovania na Madeire vo výsledku závisí na vašich preferenciách a na vašom rozpočte. Bez ohľadu na tom, ktorú možnosť si vyberiete, určite si užijete svoje dovolenkové dni na jednom z najkrajších miest v Portugalsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Madeira Islands


1) Aký je časový rozdiel medzi Portugalskom a Madeirou?
Odpoveď: Madeira je v rovnakej časovej zóne ako Portugalsko, to znamená, že je v časovej zóne GMT+1.

2) Kedy je najlepší čas na návštevu Madeiry?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Madeiry je od mája do septembra, keď sú nejpriezračnejšie a teplé vody.

3) Potrebujem víza na návštevu Madeiry?
Odpoveď: Ak ste občanom krajiny EÚ, nepotrebujete víza na návštevu Madeiry. Ak nie ste z krajiny EÚ, potrebujete víza na pobyt do 90 dní.

4) Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať na Madeiru?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať na Madeiru, je letecky. Je to najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cesty.

5) Aké sú najznámejšie miesta na Madeire?
Odpoveď: Najznámejšie miesta na Madeire sú hlavné mesto Funchal, mestečko Porto Moniz s jeho slanými bazénmi, a Pico do Areiro - jedna z najvyšších vrcholov na Madeire.

6) Aké je počasie na Madeire?
Odpoveď: Madeira má subtropické podnebie s miernymi teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 16°C v zime a 23°C v lete.

7) Aký je hlavný jazyk na Madeire?
Odpoveď: Hlavným jazykom na Madeire je portugalčina, ale väčšina miestnych obyvateľov hovorí aj anglicky a niektorí aj španielsky a nemecky.

8) Čo je typické jedlo na Madeire?
Odpoveď: Typickým jedlom na Madeire sú espadas (ryby), čerstvé morské plody a korenie. Väčšina jedál sa servíruje s jedlom z koreňov a ovocia ako zemiak, banány alebo maracuja.

9) Ako sa môžem pohybovať po Madeire?
Odpoveď: Na Madeire sa môžete prepravovať pomocou miestnej džunglej (autobus) alebo taxi. Vo Funchale sa môžete prepravovať aj kábelovkou.

10) Aké sú najlepšie pláže na Madeire?
Odpoveď: Na Madeire nie sú žiadne kulaté pláže, ale sú tu mnohé malé "vychytávky" na kúpanie ako vyhladnuté bazény alebo útesy. Najlepšie miesta na kúpanie sú v zátočinách v mestečkách ako Camara de Lobos alebo Porto Moniz.


Počasie Portugalsko Madeira Islands


Portugalsko Madeira Islands, známe aj ako Madeira, je súostrovím, ktoré sa nachádza v Atlantickom oceáne asi 1000 km južne od portugalského pobrežia. Toto malebné miesto na juhozápade Európy je známe svojou krásnou prírodou, pestrofarebnými záhradami a subtropickým podnebím.

Počasie na Madeire je vďaka jeho zemepisnej polohe mierne a príjemné počas celého roka. Zvyčajne nie je ani príliš horúco v lete, ani príliš chladno v zime. Teploty na Madeire sa pohybujú medzi 16°C a 22°C, čo je ideálne pre turistov, ktorí si tu chcú užiť dovolenku.

Väčšinu roka na Madeire prevláda slnečné počasie. Slnko svieti približne 6 hodín denne aj v zime a až 11 hodín v lete. Miestne letné dažde sú bežné, avšak sú krátkodobé a neovplyvňujú bežný chod turistických aktivít. Hlavný dažďový obdobie je v lete, od júna do septembra, keď sa môžu vyskytnúť silnejšie búrky. Avšak aj počas tejto doby je zvyčajne dostatok slnečných dní na to, aby ste sa mohli vydať na pláž či objavovať ostrov.

Madeira je tiež známa svojimi unikátnymi mikroklimatickými podmienkami. Na ostrove nájdete veľa mikroklímat, od pobrežia až po vnútrozemia, kde sú rozdiely v teplote a zrážkach. Tieto rozdiely vytvárajú fantastické podmienky na pestovanie rôznych druhov rastlín a kvetín, ktoré sa v hojnosti vyskytujú v celej oblasti.

Pre turistov je najlepším časom na návštevu Madeiry jar a jeseň, keď sú teploty príjemné a počasie stabilné. V tomto období sa môžete tešiť na nižšiu vlhkosť vzduchu a nižšie riziko dažďa. Avšak aj v zime a v lete môžete zažiť príjemné počasie a často sa stretnete s priateľským slnečným svitom.

Madeira je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú ujsť pred chladným a zimným počasím na iných miestach Európy. Svojím špecifickým podnebím a bohatými prírodnými krásami ponúka turistom nezaplatiteľné zážitky. Ať už sa chystáte na dovolenku či skúmali nezvyčajnú flóru a faunu, Madeira vás určite nesklame.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky