Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Portugalsko Lisabon

Ubytovanie Portugalsko Lisabon


Lisabon, hlavné mesto Portugalska, je jedným z najobľúbenejších turistických cieľov v Európe. Jeho bohatá história, architektonická krása a príjemná atmosféra láka návštevníkov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť Lisabon a hľadáte ubytovanie, v tomto článku vám predstavíme niekoľko možností.

Lisabon má širokú ponuku ubytovania, z ktorej si môžete vybrať podľa vášho vkusu a rozpočtu. Pre tých, ktorí preferujú luxusné hotely, je Lisabon bez pochýb miestom, kde sa nájde množstvo päťhviezdičkových hotelov s výhľadom na rieku Tejo či historickú časť mesta. Tieto hotely ponúkajú komfortné izby, výbornú kuchyňu a širokú škálu zážitkov vrátane bazénov, wellness centier a reštaurácií s michelinskými hviezdami. Keďže však ide o luxusné ubytovanie, ceny tu môžu byť vysoké.

Pre tých, ktorí preferujú niečo cenovo dostupnejšie, je tu široká ponuka hotelov strednej triedy. Tieto hotely sú väčšinou dobre situované v centre mesta a ponúkajú komfortné izby s moderným vybavením. Ceny sú prevažne trhové a väčšinou sa dajú nájsť zaujímavé ponuky. Na výber je tu aj množstvo menších hotelov, ktoré si zachovávajú tradičnú portugalskú atmosféru a poskytujú príjemný pobyt.

Ak preferujete niečo neobvyklé a originálne, skúste sa ubytovať v jednom z množstva apartmánov, ktoré sú po celej Lisabone roztrúsené. Tieto apartmány ponúkajú väčšiu slobodu a sú ideálne pre skupiny či rodiny so deťmi. Možnosť si pripraviť si vlastné jedlo a mať viac priestoru, sú ich hlavnými prednosťami. Mnohé apartmány sa nachádzajú v historických budovách s pôvodnými prvkami, ktoré vytvárajú autentickú atmosféru.

Pre budgetovejších cestovateľov je tu tiež veľký výber hostálov a lacnejších hotelov. Tieto zariadenia ponúkajú základné vybavenie za prijateľné ceny. Mnohé z nich sa nachádzajú v centre mesta a sú ideálnym východiskovým bodom na objavovanie Lisabonu.

Nesmieme zabudnúť na rastúcu popularitu Airbnb a iných zdieľaných ubytovaní. V Lisabone je množstvo majiteľov, ktorí ponúkajú svoje byty alebo izby turistom za rozumnú cenu. Okrem toho, že môžete zažiť každodenný život miestnych obyvateľov, máte tiež možnosť spoznať príjemných domácich a získať odporúčania na skryté poklady mesta.

Či už si vyberiete luxusné hotelové ubytovanie, apartmán, hostel alebo Airbnb, v Lisabone vám nikdy nechýba výber možností. Pamätajte však, že hlavnému mestu Portugalska dominuje až desiatky tisíc turistov každý rok, takže svoje ubytovanie rezervujte vopred, aby ste si zaistili najlepšie možné ubytovanie a strávili príjemný pobyt v tomto úžasnom meste.


Letenka Portugalsko Lisabon


Ak sa chystáte na dovolenku a váš cieľom je Portugalsko a konkrétne mesto Lisabon, nevyhnutnou záležitosťou je zakúpenie letenky. Lisabon, hlavné mesto Portugalska, je krásne a živé mesto plné histórie a kultúry, kde môžete okrem prekrásnych pláží objavovať aj historické pamiatky a západa slnka, ktorý vám ostanú na celý život v pamäti.

Existuje veľa spoločností, ktoré letia do Lisabonu, ako napríklad TAP Portugal, Ryanair a easyJet. Každá spoločnosť ponúka rôzne typy leteniek a rôzne ceny, takže je dôležité sa pozrieť na viacero ponúk a porovnať, aby ste mohli nájsť najvýhodnejšiu cenu.

Voľba letenky závisí aj na pravidelnosti letov, trvaní letu a prípadne aj na omeškaní letu. TAP Portugal je portugalský národný dopravca s pomerne kvalitnými službami a množstvom letov, easyJet a Ryanair ponúkajú lacnejšie letenky, ale s obmedzenejším výberom letov.

Cena letenky do Lisabonu sa v závislosti od termínu líši - znie to klišé, no na leto sú letenky drahšie ako v ostatné obdobia. Ak teda hľadáte najvýhodnejšiu cenu a nemáte pevný termín, rady poradíme: ak cestujete na dovolenku, zvážte let v máji alebo septembri. V lete ceny leteniek dosahujú ceny až nad 400 eur, zatiaľ čo v iných mesiacoch sa ceny začínajú na približne 60 eur.

Lisabon sa nachádza asi 2,5 hodiny lietania od Bratislavy a po prílete na letisko v Lisabone sa môžete dostať do centra mesta napríklad metrom alebo autobusom.

Ak chcete vidieť krásy Lisabonu, využite ponuku nízkonákladových spoločností a cestujte za atraktívne ceny. Svoje letenky môžete zakúpiť na internete alebo v specializovaných cestovných kanceláriách v meste.

Celý Lisabon sa vám otvorí a vy si určite prídete na svoje, či už máte radi históriu alebo more - toto mesto má čosi pre každého. Prečo teda čakať? Vyberte si najlepšiu letenku a zažite neskutočnú dovolenku práve v meste Lisabon!


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Lisabon


1. Ako sa dostanem z letiska do Lisabonu?
Odpoveď: Z letiska Lisabon je možné sa dopraviť do mesta vlakom, autobusom alebo taxíkom.

2. Koľko stojí lístok na verejnú dopravu v Lisabone?
Odpoveď: Cena lístka na verejnú dopravu v Lisabone sa líši v závislosti od druhu dopravy a vzdialenosti. Jeden lístok na jeden jazd stojí približne 1,50 eura.

3. Čo je najlepší spôsob, ako preskúmať Lisabon?
Odpoveď: V Lisabone je najlepšie preskúmať pešo, pretože mesto je plné úzkych uličiek a zákutí, ktoré nie sú prístupné pre vozidlá. Ďalšou možnosťou je jazda električkou č. 28, ktorá prechádza najdôležitejšími turistickými atrakciami.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Lisabone?
Odpoveď: Medzi hlavné turistické atrakcie v Lisabone patrí výhľad z hradu svätého Juraja, katedrála Sé de Lisboa, Most 25. apríla, Most Vasco da Gama, oceánske akvárium a historická štvrt Alfama.

5. Ako je to so stravovaním v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je veľký výber reštaurácií a kaviarní, kde je možné ochutnať tradičné portugalské jedlá, ako sú bacalhau (osolený treska), pastéis de nata (sladké víno) alebo frango (kuracie mäso). Mesto je tiež známe svojimi vinárstvami a trhmi s čerstvými potravinami.

6. Ako je to so zábavou v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je mnoho barov, klubov a diskoték, kde je možné si užiť nočný život. Medzi najpopulárnejšie oblasti patria Bairro Alto a Cais do Sodré, kde sa nachádza množstvo barov a klubov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Lisabone?
Odpoveď: V Lisabone je možné nájsť široký výber ubytovacích zariadení, ako sú hotely, hostely a apartmány. Ceny sa líšia v závislosti od úrovne vybavenosti a umiestnenia.

8. Aké je počasie v Lisabone?
Odpoveď: Lisabon má oceánske podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Letné teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú okolo 10 až 15 stupňov Celzia.

9. Ako je to so znalosťou angličtiny v Lisabone?
Odpoveď: Väčšina mladých Portugalcov v Lisabone hovorí plynule po anglicky. V niektorých reštauráciách a hotely je angličtina široko rozšírená, avšak v komunikačných maličkostiach vo verejnej doprave alebo na trhoch sa môže stať, že sa budete musieť viac spoliehať na anglicko-portugalské gestikulácie.

10. Ako je to so zdravotníckou starostlivosťou v Lisabone pre turistov?
Odpoveď: V Lisabone je dostupná kvalitná zdravotnícka starostlivosť pre turistov. Na zdravotnú starostlivosť je možné sa obrátiť na nemocnicu alebo súkromné lekárske centrá. Odporúča sa mať cestovné poistenie pre prípad nečakaných zdravotných problémov.


Dovolenka Portugalsko Lisabon


Portugalsko je známe svojou bohatou históriou, krásnou prírodou a pohostinnými ľuďmi. Jedným z najznámejších miest v krajine je hlavné mesto Lisabon. Tento článok sa zameriava na dovolenku v Portugalsku, presnejšie v Lisabone.

Lisabon je považovaný za jedno z najkrajších a najživších miest v Európe. Mesto sa nachádza na brehu rieky Tejo a jeho úchvatné panoráma si získava srdcia návštevníkov. Jeho staré mestské jadro je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO a ponúka svojim milovníkom kultúry a histórie množstvo pamiatok a atrakcií.

Aké sú teda hlavné atrakcie v Lisabone? Začnite svoju dovolenku na vrchu mesta, v štvrti Alfama. Táto tradičná štvrť je známa svojimi úzkymi uličkami, farebnými domami a tradičnou hudbou Fado. Prejdite sa po kopci do mestskej časti Baixa, ktorá je známa svojimi širokými bulvármi, obchodmi a elegantnou architektúrou. Tu nájdete aj známe námestie Rossio, kde sa odohrávajú mnohé kultúrne udalosti a akcie.

Pre milovníkov kultúry a histórie je nevyhnutnou zastávkou v Lisabone aj Most 25. apríla, ktorý je symbolem mesta. Pôvodne bol postavený ako Sálazarov most a je veľmi podobný slávnemu Zlatému bránu v San Franciscu. Vysoko nad riekou Tejo ponúka úchvatný výhľad na mesto a pravdepodobne sa odtiaľ rozhodnete pre prechádzku do štvrti Belém, kde nájdete množstvo pamiatok a zaujímavostí.

V štvrti Belém sa nachádza slávna Katedrála v Lisabone, ktorá je známa svojimi nádhernými vitrážami a originálnym zvonkom. Ďalšou pamiatkou je veža Torre de Belém, ktorá slúžila ako obranná veža v minulosti. Táto stavba je tiež zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a stala sa symbolom lisabonskej architektúry.

Okrem historických pamätihodností ponúka Lisabon aj množstvo moderných atrakcií. Prejdite sa po slávnom nákupnom bulvári Avenida da Liberdade, kde nájdete známe značky, butiky a luxusné hotely. V okolí mesta sa tiež nachádzajú prekrásne pláže, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si slnko Atlantického oceánu.

Na záver nenechajte ujsť možnosť zájsť na tradičný portugalský obed, ktorý sa skladá z rôznych druhov čerstvého morského ovocia, výborného vína a slávnej portugalskej ponche. Tento typ dovolenky vám umožní spoznať portugalskú kultúru a tradície a zároveň si užiť príjemné počasie a nádherné panoráma hlavného mesta.

Portugalsko a jeho hlavné mesto Lisabon ponúka širokú škálu atrakcií, pamätihodností a skvostnú prírodu. Bez ohľadu na vaše záujmy a preferencie si tu nájdete niečo, čo vám prinesie obrovské potešenie. Dovolenka v Lisabone sa stane jedinečným zážitkom, ktorý vás priťahuje do tohto krásneho portugalského mesta znova a znova.


Počasie Portugalsko Lisabon


Lisabon, hlavné mesto Portugalska, si získava srdcia turistov svojou krásou, históriou a košatými plážami Atlantického oceánu. A jednou z vecí, ktoré pritahujú návštevníkov do tohto čarovného mesta, je aj jeho priaznivé počasie.

Lisabon sa nachádza na juhovýchode Portugalska, pri ústí rieky Tajo do Atlantického oceánu. Táto geografická poloha pričinila, že Lisabon má stredomorské podnebie s miernymi zimami a teplými letami. Na rozdiel od iných európskych miest môže Lisabon počítať s vyšším počtom slnečných hodín aj v zimných mesiacoch.

Letá v Lisabone sú teplé a suché, čo robí z mesta ideálne miesto na leto. Teploty sa v júli a auguste pohybujú okolo 28 až 33 stupňov Celzia. V tomto období je tiež najmenej zrážok, a tak si môžete užiť slnečné dni a večery pri prechádzkach po krásnych uliciach Lisabonu alebo na niektorom z okolitých pláží.

Zimy v Lisabone sú miernych teplôt, s priemernými teplotami okolo 15 a 18 stupňov Celzia. V tomto období môže byť niekedy chladnejšie, no zima sa na lisabonskom podnebí stále prejavuje mäkšie ako napríklad v severnej Európe. Sneh je veľmi zriedkavý a nedostane sa sem ani silný mráz.

Jar a jeseň sú v Lisabone tiež príjemné, s miernejšími teplotami. V týchto obdobiach môžu byť kvôli bližšiemu vzplanutiu atlantickej cyklóny aj malé zrážky. Aj keď sa môžu objaviť nepravidelné dažde, väčšinou ide o krátke prehánky, po ktorých sa rýchlo objaví slnko.

Vzhľadom na príjemné počasie je takmer celý rok vhodný na návštevu Lisabonu. Avšak, ak preferujete teplejšie počasie a plážové aktivity, najlepší čas na cestu je od júla do septembra. Ak chcete obísť dav turistov a zažiť menej horúce dni, odporúča sa navštíviť mesto na jar alebo na jeseň.

Lisabon, bohatý nielen na históriu a kultúru, ale aj na slnečné dni, ponúka návštevníkom skvelé podmienky na užívanie si leta a príjemného počasia. Ospravedlňuje sa, prečo je tento rozprávkový kúsok Portugalska jedným z najobľúbenejších miest na stredomorskej Európe.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky