Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Poľsko Varšava

Dovolenka Poľsko Varšava


Varšava, hlavné mesto Poľska, je znám as svojou bohatou históriou, fascinujúcou kultúrou a šarmom. Preto je ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Poľsko je krajinou, ktorá ponúka veľa možností pre dovolenku. Jeho hlavné mesto Varšava je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do bohatej histórie a kultúry Poľska. Varšava má veľa pamiatok, múzeí a galérií, ktoré ponúkajú návštevníkom mnoho zaujímavostí.

Jednou z najvýznamnejších pamiatok je Zámok Kráľovskej cesty, ktorý je symbolom Varšavy. Tento impozantný renesančný zámok je obklopený krásnym parkom a ponúka návštevníkom nádherný výhľad na mestskú panorámu. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Varšavská Stará mestská radnica, ktorá je najstaršou budovou v meste. Vnútri sa nachádza múzeum, ktoré vám poskytne ďalší pohľad do histórie mesta.

Varšava je tiež domovom mnohých múzeí, ktoré vám ukážu bohatú históriu a kultúru Poľska. Napríklad Varšavské históriu múzeum ponúka podrobný pohľad na históriu mesta od jeho vzniku až po súčasnosť. Ak máte záujem o umenie, určite navštívte Národné múzeum v Varšave, kde nájdete rozsiahlu zbierku poľských a európskych umeleckých diel.

Poľská kuchyňa je tiež niečím, čo stojí za to ochutnať. Varšava ponúka mnoho reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné poľské jedlá ako pierogi (plnené cesto), bigos (zeleninový guláš) alebo golonka (pečená bravčová noha). Výborný miestny pivo a vodka je tiež niečo, čo by ste nemali vynechať.

Okrem toho, Varšava má aj mnoho parkov a záhrad, kde sa môžete oddýchnuť a relaxovať. Lazienki Park je najväčší park v meste a ponúka úžasné jazierka, fontány a architektonické skvosty. Je to ideálne miesto na prechádzky, pikniky alebo jednoducho na oddych v prírode.

Nesmieme zabudnúť ani na nočný život v Varšave. Mesto je plné živých barov, klubov a nočných podnikov, kde sa môžete baviť a tancovať až do rána. Varšava je známa aj svojimi festivalmi a podujatiami, ktoré ponúkajú rôzne hudobné žánre, divadlo a umenie.

Ak hľadáte niečo iné a exotické pre vašu dovolenku, Poľsko a Varšava sú skvelou voľbou. Toto historicky bohaté mesto vás nadchne svojou krásou, atmosférou a pohostinnosťou. Nech už sa rozhodnete navštíviť múzeá, obdivovať historické pamiatky alebo sa ponoriť do nočného života mesta, Varšava vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Poľsko Varšava


Poľská hlavné mesto Varšava ponúka množstvo možností pre turistov v oblasti ubytovania. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, môžete si vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Jednou z najlepších oblastí pre ubytovanie v Varšave je Stare Miasto (Staré Mesto). Táto časť Varšavy je stredomesto pre turistov a je obklopená množstvom reštaurácií, kaviarní, obchodov a mnohých historických miest. Nájdete tu mnoho možností v oblasti ubytovania, od hotelov so 4 až 5 hviezdičkami až po malé rodinné hotely a hostely.

Luxusné hotely v Stare Mesto sú ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a veľkoleposť. Medzi najpopulárnejšie luxusné hotely patria Hotel Bristol, Raffles Europejski Warsaw a InterContinental Warsaw.

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie v Stare Mesto, sú dostupné mnohé menšie hotely a penzióny. Napríklad Hotel Bellotto ponúka vysokú kvalitu ubytovania v blízkosti hlavných pamiatok.

Ak hľadáte niečo medzi luxusom a cenovo dostupným ubytovaním, potom sa pozrite na hotely ako Hotel Polonia Palace, Novotel Warszawa Centrum alebo Hotel Logos.

Pre tých, ktorí aspoň trochu ušetria, sú v centre Varšavy dostupné aj hostely. Niektoré z najlepších hostels ponúkajú kvalitné ubytovanie sú schopné konkurovať hotelovému ubytovaniu v oblasti pohodlia a jednoducho dosiahnuteľnú pre všetky rozpočty. Niektoré z najlepších hostels v centre Varšavy sú Oki Doki Hostel a Chillout Hostel.

V blízkosti centra Varšavy sa nachádza aj množstvo možností pre ubytovanie, vrátane rezidenčných mestských oblastiach, kde môžete nájsť kvalitné hotely za rozumné ceny. Jednou z najlepších oblastí pre toto druhé ubytovanie v Varšave je Mokotow a Wilanow.

Celkovo môžeme povedať, že výber ubytovania v Varšave je veľmi rozmanitý. V závislosti od vašich preferencií a rozpočtu si môžete vybrať medzi luxusnými hotelmi alebo cenovo dostupnejšími ubytovaniami, pri všetkých možnostiach môžete byť istí, že sa nebudete nudiť a splnia vaše očakávania.


Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Varšava


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa destinácie Poľsko a mesta Varšava:

Otázka: Kde sa nachádza Poľsko?
Odpoveď: Poľsko sa nachádza vo strednej Európe, susedí s Nemeckom na západe, Českou republikou a Slovenskom na juhozápade, Bieloruskom a Ukrajinou na východe, Litvou a Ruskom na severovýchode a so Slovenskom na juhu.

Otázka: Aký je hlavné mesto Poľska?
Odpoveď: Hlavným mestom Poľska je Varšava.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v meste Varšava?
Odpoveď: Niektoré z hlavných atrakcií v meste Varšava sú Staré Mesto, Kralovský zámok, Lazienki Park, Národné múzeum, Pomník Varšavskej povstaleckej a palác Kultúry a vedy.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Varšavy?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Varšavy je zvyčajne od mája do septembra, keď je počasie teplejšie a je možné využiť vonkajšie atrakcie a festivaly.

Otázka: Aký je miestny jazyk v Poľsku?
Odpoveď: Miestnym jazykom v Poľsku je poľština.

Otázka: Ktorá miera meny sa používa v Poľsku?
Odpoveď: V Poľsku sa používa poľský zlotý (PLN).

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Poľsku?
Odpoveď: Niektoré tradičné jedlá v Poľsku sú pierogi (plnené cestoviny), bigos (kysnuté zelie s mäsom), golonka (pečená bravčová noha) a polievka zaružajka (kyslá zelová polievka).

Otázka: Ako sa môžem dostať do Varšavy z letiska?
Odpoveď: Z letiska Chopina v Varšave turisti môžu využiť taxi, autobus alebo vlak, ktoré smerujú do centra mesta.

Tieto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Poľsku a Varšave.


Počasie Poľsko Varšava


Poľsko je známe svojím zmenlivým počasím, a to platí aj pre jeho hlavné mesto Varšavu. Varšava leží v strednej časti Poľska a svojim obyvateľom a návštevníkom ponúka rôznorodé podnebie.

Letá v Varšave sú mierné a teploty sa pohybujú medzi 20 a 25 stupňami Celzia. Teplé dni sú vhodné na prechádzky po meste a objavovanie jeho historických pamiatok, ako aj na relax v niektorom z mnohých parkov a záhrad. Letá sú tiež často sprevádzané krátkodobými prehánkami a búrkami, takže by ste mali mať so sebou aj dáždnik alebo plášť na prípadné dažde.

Jesenné počasie v Varšave je chladnejšie a daždivé. Teploty sa pohybujú medzi 10 a 15 stupňami Celzia, a to najmä v septembri a októbri. Toto obdobie je ideálne pre tých, ktorí majú radi romantiku jesene a chcú si vychutnávať prechádzky v parkoch s pestrofarebnými stromami. Je však potrebné pripraviť sa aj na viacej zrážok.

Zimné mesiace v Varšave sú studené a teploty sa pohybujú okolo -5 až 0 stupňov Celzia. Vybudovaná infraštruktúra a sneženie v zime pridáva mesto špeciálnu atmosféru. Obyvatelia aj návštevníci mesta majú možnosť vychutnávať si všetky druhy zimných radovánok, ako napríklad korčuľovanie na jednom z mnohých klzísk alebo lyžovanie v blízkom okolí. Ak sa vydáte do Varšavy v zime, nevyhnete sa chladnému a vetrnému počasiu, takže si určite vezmite dostatočne teplé oblečenie.

Jar v Varšave je prebúdzanie prírody a počasie sa stáva miernejším. Teploty sa začínajú zvyšovať, pričom v marci sa pohybujú okolo 5 až 10 stupňov Celzia a postupne stúpajú na 15 až 20 stupňov Celzia v apríli a máji. Toto obdobie je skvelé pre prechádzky po zelených parkoch a sadoch, ktoré sú v tomto období plné kvetov.

Celkovo možno povedať, že počasie v Varšave je zmenlivé. Odporúča sa preto sledovať predpoveď počasia a prispôsobiť svoje plány v závislosti od aktuálnych počasových podmienok. Nech už sa rozhodnete navštíviť Varšavu v lete, na jeseň, v zime alebo na jar, vždy vám ponúkne svoje jedinečné kúzlo a príležitosť objavovať to najlepšie, čo mesto a jeho okolie majú ponúknuť.


Letenka Poľsko Varšava


Varšava je hlavným mestom Poľska a jedným z najdôležitejších európskych miest. Je plná histórie, kultúry a architektonických klenotov. Ak chcete zažiť skutočnú poľskú pohostinnosť a kultúru, letenka do Varšavy je tým správnym krokom.

Letenky do Varšavy sú dostupné po celý rok a sú veľmi cenovo dostupné. Ak hľadáte najlepšie ceny, odporúčame rezervovať letenku v predstihu. V krajnom prípade môžete využiť aj last minute ponuky. Let z Bratislavy do Varšavy trvá asi hodinu a dvadsať minút.

Po prílete do Varšavy sa ocitnete v meste, kde bolo mnoho historických udalostí a kde je množstvo pamiatok a historických zaujímavostí. Ak máte radi históriu, určite navštívte Varšavské Geto, kde si môžete vychutnať kultúru a históriu, ktorá sťažovala život mnohým židovským rodinám počas druhej svetovej vojny.

Poďmeme sa prejsť po meste. Varšava má veľa zaujímavostí, ktoré môžete navštíviť. Môžete začať na pláne Skwer Kostki-Napierskiego. Tento park má veľký vodný príkop a veľkú trávnatú plochu, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si krásnu prírodu.

Ďalšou zaujímavosťou v meste je Varšavské Staré Mesto. Toto Staré Mesto bolo veľmi poškodené počas druhej svetovej vojny, ale bolo obnovené a stalo sa miestom, kde sa môžete prejsť uličkami a vychutnať si krásne budovy a historické pamiatky.

Ak máte radi umenie, musíte navštíviť Varšavský národný múzej, kde nájdete kolekciu diel poľských a európskych umeleckých majstrov.

Varšava je tiež skvelým miestom na nákupy. Nájdete tu množstvo obchodov so zaujímavými výrobkami, ktoré by ste v iných krajinách nemuseli nájsť. Kultúrne bohatstvo Varšavy a poľská pohostinnosť určite navštíviť do tohto úžasného mesta raz za život.

Ak Vás zaujala letenka do Varšavy, neváhajte a vyberte si svoj termín letu čo najskôr. Môžete sa tešiť na krásne zážitky a spomienky, ktoré Vám tento plný historických pamiatok a kultúrnych zážitkov môže ponúknuť. Varšava Vás nepochybne nadchne.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky