Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Nemecko The Oktoberfest in Munich

Počasie Nemecko The Oktoberfest in Munich


Oktoberfest je jedným z najväčších svetových festivalov, ktorý sa každoročne koná v nemeckom meste Mníchov. Tento slávnostný podujatia je známe nielen svojou pestrými kultúrnymi a historickými tradíciami, ale aj svojim nevyspytateľným počasím.

Nemecko je obklopené rôznymi klimatickými podmienkami, a preto sa počasie počas Oktoberfestu môže meniť z dňa na deň. Október je v Mníchove charakteristický chladnými ránnymi a večernými hodinami, ale počas dňa môžu byť teploty stále príjemné. Je tu však veľká pravdepodobnosť dažďa, preto by bolo dobré si priniesť pršiplášť alebo dáždnik, aby ste sa vyhli premočeniu.

Teploty počas tohto festivalu sa pohybujú medzi 12 a 20 stupňami Celzia, ale môžu sa vyšplhať aj nad tieto hodnoty. Ak sa rozhodnete navštíviť Oktoberfest, odporúča sa obliecť si vrstvené oblečenie, aby ste sa vedeli prispôsobiť meniacemu sa počasiu.

Vhodné by bolo mať tiež pohodlnú obuv, pretože Oktoberfest je rozsiahly festival, kde si budete musieť urobiť mnoho krokov. Ak chcete ochrániť svoju obuv pred bahnom, mali by ste si vziať so sebou aj obuvný kryt.

Väčšina Oktoberfestu sa koná vonku, pričom slávnosti zahŕňajú návštevu pivačských stanov, jazdenie na reči a zábavu na vonkajších trhoch, pretože Oktoberfest je viac ako len festival piva - je to celodenná zábava a kultúrna udalosť.

Okrem dažďa a chladnejšieho počasia by vás mohli prekvapiť aj teplé slnečné dni, a preto by ste sa mali pripraviť aj na náhle teplotné zmeny počas dňa. Ak je slnečno a teplo, nezabudnite si naniesť opaľovací krém a slnečné okuliare, aby ste sa ochránili pred slnečnými lúčmi.

V prípade, že sa Oktoberfest bude konať za veľmi nepriaznivého počasia, mohlo by sa stať, že niektoré podujatia budú presunuté do vnútorných priestorov. To sa však nestáva často, pretože väčšina návštevníkov a organizátorov túži po autentickom vonkajšom zážitku.

Oktoberfest je jedným z najkultúrnejších a zábavnejších festivalov na svete. Ako návštevník či obyvateľ mesta Mníchov, musíte byť pripravení na rôzne klimatické podmienky. Bez ohľadu na to, aké počasie sa rozhodne ukázať, nechajte sa uniesť duchom festivalu a užite si jedinečnú atmosféru Oktoberfestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko The Oktoberfest in Munich


1. Kedy sa koná Oktoberfest v Mníchove?
Oktoberfest sa bežne koná od konca septembra do začiatku októbra. Trvá 16 až 18 dní a začína v sobotu, ktorá je najbližšie k 15. septembru.

2. Ako dlho trvá Oktoberfest v Mníchove?
Oktoberfest trvá až 18 dní.

3. Aká je história Oktoberfestu?
Oktoberfest bol pôvodne usporiadaný na oslavenie svadby bavorského kráľa Ludwiga I. a Terézie Sasko-Hildburghausenskej v roku 1810. Odvtedy sa stal tradičnou oslavou bavorskej kultúry a je považovaný za najväčší pivný festival na svete.

4. Koľko ľudí navštevuje Oktoberfest?
Oktoberfest priláka každoročne viac ako šesť miliónov návštevníkov z celého sveta.

5. Aké pivo sa podáva na Oktoberfeste?
Na Oktoberfeste sa podávajú tradičné bavorské pivá, najmä Münchner Helles, Märzen a Weissbier.

6. Môžu sa na Oktoberfeste zúčastniť aj deti?
Áno, deti sú vítané na Oktoberfeste, ktorý má priestor s rôznymi atrakciami a jarmok pre deti. Väčšina stanov však povoluje vstup detí len do určitého času.

7. Aké sú tradičné jedlá, ktoré sa podávajú na Oktoberfeste?
Medzi tradičné jedlá patrí pečené kurča, hendl (pečené kurča na rožne), pečená krkovička, Bratwurst (klobása), pretzels (kriedlové koláčiky) a rôzne druhy pohaných krúp.

8. Musím si rezervovať stôl na Oktoberfeste vopred?
Áno, rezervácia stola je nevyhnutná, pretože Oktoberfest je veľmi populárny a stoly v pivných stanoch sú často plne obsadené.

9. Aké je oblečenie na Oktoberfeste?
Tradičným oblečením na Oktoberfest je Dirndl pre ženy a Lederhosen pre mužov. Tieto sú typické tradičné bavorské odevy.

10. Aké sú iné atrakcie na Oktoberfeste okrem piva?
Okrem piva môžete na Oktoberfeste zažiť rôzne atrakcie, ako sú kolotoče, jarmoky, pódiové predstavenia, zábavné aktivity pre deti a rôzne remeselné stanovištia.


Dovolenka Nemecko The Oktoberfest in Munich


Nemecko je krajinou mnohých krásnych miest a zaujímavých pamiatok. Medzi najstaršie a najznámejšie mesto patrí aj nemecká metropola München. Toto mesto ukrýva jednu z najväčších udalostí v Nemecku, ktorá ročne pritiahne milióny návštevníkov z celého sveta - The Oktoberfest v Mnichove.

The Oktoberfest je slávnostná udalosť, ktorá sa koná každý rok v priebehu zhruba 16 dní, ohniskom ktorej sú predovšetkým mnohé piva, jedlá a zábava. Hlavným dôvodom pre organizovanie tejto akcie bolo v konečnom dôsledku oslávenie svadby bavorského kráľa Ludovíta I. a princeznej Terézie Sasko-Hildburghausenskej v roku 1810. V tomto roku bola v mestskom parku Theresienwiese vybudovaná stodola pre odštartovanie týchto osláv, kde sa neskôr aj usporiadalo prvotné Oktoberfest slávnosti.

Napriek tomu, že sa organizuje už takmer 200 rokov, The Oktoberfest si zachováva svoje šarmy a pritahuje milióny turistov z celej Európy aj zo zámoria. Každý rok na jeseň, presne od 19. septembra až do 5. októbra, sa centrum munichskej zábavy nezastaví a to nielen pre tých, ktorí milujú pivo a radovánky.

Počas slávnosti sa vylejú stovky tisíc litrov piva a návštevníci sa rozdelení do rôznych stanov, môžu ochutnať to najlepšie, čo nemecká kuchyňa dokáže ponúknuť. Okrem toho, organizátori pripravujú mnoho rôznych programov, ktoré rozhýbu všetkých návštevníkov. Patria sem napríklad sprievody oblečení dovedené do detailov, rozmanitosti aktivít pre malé deti, ale aj koncerty populárnych spevákov.

Nech chcete navštíviť krásne mesto München, ochutnať najlepšie pivo na svete či spoznať kultúru Nemecka - The Oktoberfest je to najlepšie miesto, kde to môžete urobiť. Každý rok prichádza mnoho turistov a všetci s úsmevom odchádzajú s neopakovateľnými zážitkami. Tak neváhajte a spojte príjemné s užitočným a vyrazte na The Oktoberfest v Mnichove.


Ubytovanie Nemecko The Oktoberfest in Munich


Nemecko je známe svojím kultúrnym dedičstvom, pivom a kolosálnou oslavou známou ako Oktoberfest. Každý rok sa milióny ľudí z celého sveta sťahujú do Mníchova, hlavného mesta Bavorska, aby sa zúčastnili tejto neopakovateľnej udalosti. Je to najväčšia pivná slávnosť na svete a je spojená s bohatou históriou a tradíciou.

Keďže Oktoberfest privítava toľko návštevníkov z rôznych kútov sveta, je dôležité, aby ponúkalo dostatok ubytovacích možností pre všetkých. Mníchov má množstvo hotelov, hosťovských domov a možnosti prenájmu bytov, ktoré návštevníkom ponúkajú pohodlný pobyt počas ich návštevy Oktoberfestu.

Hotely v Mníchove majú rôzne možnosti ubytovania pre ľudí s rôznymi rozpočtami. Návštevníci si môžu vybrať medzi luxusnými, stredne veľkými alebo skromnými hotelmi, ktoré zabezpečujú pohodlnú a príjemnú atmosféru. Niektoré hotely sa dokonca špeciálne pripravujú na Oktoberfest a ponúkajú rôzne balíčky a sprievodné podujatia, aby hosťom pomohli vytvoriť skutočne autentický zážitok.

Navyše má Mníchov aj veľa možností prenájmu bytov a hosťovských domov. Airbnb je obľúbenou voľbou pre návštevníkov, pretože ponúka možnosť ubytovať sa v miestnych domácnostiach, čo návštevníkom umožňuje zažiť autentickú miestnu atmosféru. Hosťovské domy sú tiež veľmi populárne, pretože často ponúkajú lacnejšie ceny a možnosť stretnúť nových ľudí zo všetkých kútov sveta.

Počas Oktoberfestu návštevníci často dávajú prednosť ubytovaniu v blízkosti Oktoberfestu alebo s dobrou dostupnosťou verejnej dopravy. Mníchov má vynikajúcu mestskaú dopravu, ktorá umožňuje návštevníkom ľahko sa pohybovať po meste a dostať sa na Oktoberfest. Mníchovské metró, autobusy a vlaky sú dobre napojené na všetky hlavné časti mesta, čo umožňuje návštevníkom flexibilitu pri výbere ubytovania.

Oktoberfest je jedinečná udalosť, ktorá ponúka oveľa viac ako len pivo. Návštevníci majú možnosť ochutnať autentické bavorské jedlá, ako sú klobásy, zemiakový šalát a brezně. Okrem toho sú na Oktoberfeste dostupné rôzne atrakcie a zábavné parky pre všetky vekové skupiny. Návštevníci môžu absolvovať jazdu horskou dráhou, vyskúšať si rôzne karnevalové hry a dokonca ani nevynechať párty v jednom z mnohých pivovarov.

Okrem toho Mníchov ponúka aj bohaté kultúrne a historické zážitky. Návštevníci môžu navštíviť slávny mariánsky kostol, rozhľadňu Olympic Tower alebo preskúmať starobylé Penny trhy. Nech už si návštevníci vyberú akékoľvek aktivity počas ich pobytu, jedna vec je istá - Oktoberfest v Mníchove ponúka nezabudnuteľný zážitok pre všetkých.

Ak sa chystáte navštíviť Oktoberfest v Mníchove, nezabudnite si včas zabezpečiť ubytovanie. Mníchov ponúka rôzne možnosti pre každého, bez ohľadu na rozpočet a preferencie. Bavorská pohostinnosť v kombinácii s oslávením pivnej tradície robí z Oktoberfestu v Mníchove jedinečnú udalosť, ktorú návštevníci nezabudnú.


Letenka Nemecko The Oktoberfest in Munich


Oktoberfest je jedným z najväčších a najznámejších pivných festivalov na svete. Každoročne sa koná v Mníchove, hlavnom meste Bavorska v Nemecku. Je to jedna z najväčších turistických atrakcií v krajine, pritiahne milióny návštevníkov z celého sveta.

Prvý Oktoberfest sa konal v roku 1810, na oslavu svadby bavorského kráľa Ludvíka I. so svojou manželkou Teréziou z Saska-Hildburghausenu. Odvtedy sa festival koná každoročne s výnimkou pár rokov, keď bolo prerušené kvôli vojnám alebo chorobám.

Hlavnou atrakciou Oktoberfestu je samozrejme pivo. Mníchov je domovom niektorých z najväčších a najznámejších pivovarní na svete, a počas festivalu ponúkajú svoje tradičné pivo návštevníkom. Pivá sú podávané v obrovských pohároch s objemom litre a nesmiete zabudnúť na tradíciu, že pred prvým dúškom sa vztyčuje pohár a skanduje sa "Prost!" (čo znamená "Na zdravie!").

Okrem piva, Oktoberfest ponúka aj rôzne druhy tradičnej bavorskej stravy. Môžete si vychutnať klasické jedlá ako obrovské párky, hovädziu rebrá, pečené kurča, slaninu a knedle, kyslú kapustu a veľa ďalších úžasných jedál. Mníchovské trhy sú tiež plné stánkov s rôznymi suvenírmi, oblečením a šperkami.

Okrem toho si na Oktoberfeste môžete užiť rôzne tradičné bavorské zábavné atrakcie. Budete sa môcť prejdú so svojimi priateľmi a rodinou na kolotočoch, testovať svoju odvahu na horských dráhach a hrať rôzne typy zábavných hier. Festival je prístupný až do neskorých hodín, takže si môžete užiť nočný život až do rána.

Ak sa rozhodnete navštíviť Oktoberfest v Mníchove, nezabudnite si zabezpečiť letenku do Nemecka. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety do Mníchova z rôznych krajín. Je dobré si letenku zarezervovať čo najskôr, najmä ak plánujete návštevu počas víkendu alebo poprednejších dní festivalu.

Ak sa rozhodnete ísť na Oktoberfest, nebudete sklamaní. Bude to skvelý zážitok plný dobrého jedla, piva a zábavy. Budete mať možnosť spoznať nových ľudí, zistiť viac o bavorskej kultúre a vychutnať si jedinečnú atmosféru živého a energického festivalu. Nehanbte sa naplánovať svoju cestu na najväčší pivný festival na svete a zažiť jedinečný Oktoberfest v Mníchove, Nemecku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky