Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Namíbia NamibRand Nature Reserve

Počasie Namíbia NamibRand Nature Reserve


Namíbia je fascinujúcou krajinou s bohatou divokou prírodou a rôznorodým počasím. Jedným z najvýznamnejších miest, kde si môžete vychutnať túto spektakulárnu scenériu, je NamibRand Nature Reserve. Nachádza sa na juhozápade Namíbie a je jedným z najväčších Game Reserve (ochrannej oblasti) v Afrike. Toto územie je jedinečné nielen pre svoje divoké zvieratá, ale aj pre svoje rozmanité a zaujímavé počasie.

NamibRand Nature Reserve je známy pre svoj suchý a púštny charakter. Toto územie leží na rovníku a jeho klima je vplyvom studenej Benguélskej prúdu, ktorý prúdi pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu. Väčšina oblastí v Namíbii je charakterizovaná suchom, ale počasie v NamibRand Nature Reserve je o niečo miernejšie a vďaka prítomnosti pohoria Namib a obchodnému vetru odmätávajúcemu chladné vzduchové hmoty od oceánu, je tu relatívne viac zrážok.

Na území rezervácie existujú dva hlavné ročné obdobia - suchá sezóna a dažďová sezóna. Suché obdobie trvá od apríla do októbra a je charakterizované veľmi malým množstvom zrážok a vysokými teplotami. Teploty počas sucha môžu dosahovať až 40 °C vo vysokých piesčitých dunách, ktoré sú jednými z najvyšších na svete. Výhodou tohto obdobia je, že divoké zvieratá často prechádzajú po úzkejšej rieke, kde je možné ich nájsť pri prirodzených vodných zdrojoch.

S príchodom konca sucha nastáva dažďová sezóna, ktorá trvá od novembra do marca. Počas tohto obdobia rozkvitnú prekrásne divoké kvety a po celej rezervácii sa objavuje zelený nádych. Táto doba je obzvlášť príťažlivá pre návštevníkov, pretože v tomto období prichádza k životu živočíšny svet a je možné sledovať zrody a migrácie zvierat.

Počasie v NamibRand Nature Reserve je však výnimočné aj v iných ohľadoch. Kvôli jeho rozsiahlym dunám, ktoré pokrývajú veľkú časť rezervácie, tu nájdeme veľké teplotné rozdiely medzi dňom a nocou. Počas dňa môžu byť teploty veľmi vysoké, zatiaľ čo v noci teploty klesajú na veľmi nízke úrovne, čo prináša chladnú a príjemnú atmosféru na nocný výlet pod hviezdami.

Celkovo povedané, počasie v NamibRand Nature Reserve je nevyzpytateľné a každé obdobie má svoje vlastné kúzlo. Bez ohľadu na to, či navštívite počas suchého obdobia alebo počas dažďového obdobia, budete mať možnosť objaviť krásy tejto jedinečnej krajiny a zažiť blízky kontakt s divokým svetom. Rezervácia ponúka rôzne aktivity, ako sú safari, jazdenie na koni, prechádzky po piesku a nočné výpravy, aby ste si mohli naplno vychutnať túto nezabudnuteľnú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia NamibRand Nature Reserve


1. Aký je najlepší čas na návštevu NamibRand Nature Reserve v Namíbii?
Odpoveď: Najlepším časom na návštevu rezervácie NamibRand je medzi júlom a októbrom, keď teploty sú mierne a západ slnka je pôsobivý.

2. Ako sa dostanem do NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do rezervácie NamibRand, je letecky do najbližšieho letiska, napríklad v meste Windhoek, a následne si zabezpečiť prepravu do rezervácie.

3. Aké aktivity je možné podnikať v NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: V rezervácii NamibRand je možné podnikať rôzne aktivity, vrátane safari jazdy, turistiky, vogelpannej jazdy a sledovania nočného neba.

4. Aká je fauna a flóra NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: Rezervácia NamibRand je domovom rôznych druhov rastlín a zvierat vrátane zebra, geparda, springboka a mnohých ďalších.

5. Aké sú ubytovacie možnosti v NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: V rezervácii NamibRand sa nachádzajú rôzne luxusné safari kempy a lodže, ktoré ponúkajú komfortné a exkluzívne ubytovanie pre návštevníkov.

6. Aký je vstupný poplatok do NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: Vstupný poplatok do rezervácie NamibRand sa líši v závislosti od druhu aktivity a trvania pobytu. Odporúča sa informovať sa priamo u poskytovateľa služieb.

7. Aké je odporúčané oblečenie a obuv na návštevu NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: Odporúčané oblečenie je ľahké a pohodlné, s pohodlnou obuvou na turistiku. Odporúča sa tiež mať so sebou ochrannú opaľovaciu krem a klobúk.

8. Je možné zabezpečiť stravovanie v NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: V väčšine ubytovacích zariadení v rezervácii NamibRand je zabezpečené stravovanie vrátane raňajok, obedov a večerí.

9. Je potrebná rezervácia na návštevu NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: Áno, je potrebné mať rezerváciu pre ubytovanie v rezervácii NamibRand. Odporúča sa rezervovať aspoň niekoľko mesiacov vopred, najmä počas hlavnej sezóny.

10. Aké sú povolené aktivity v NamibRand Nature Reserve?
Odpoveď: V rezervácii NamibRand sú povolené aktivity vrátane prechádzok po značených chodníkoch, safari jazdy, fotografie a očistenie a recyklácia odpadov v stanovených miestach.


Letenka Namíbia NamibRand Nature Reserve


Namíbia je africká krajina s bohatými prírodnými krásami a jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste mali vidieť, je rezervácia NamibRand Nature Reserve. Táto rezervácia je ideálnym miestom pre milovníkov prírody, ktorí sa chcú dostať do divočiny a objaviť jej ohromujúce scenérie.

Jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať do Namíbie a rezervácie NamibRand, je cestovať leteckým dopravcom. Existuje niekoľko možností leteniek do tejto krajiny, a to z rôznych častí sveta, čo znamená, že bez ohľadu na to, odkiaľ prichádzate, môžete si vybrať tú, ktorá najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Letenky do Namíbie môžete získať z európskych krajín ako Nemecko, Francúzsko, Veľká Británia, či z Ázie, Severnej Ameriky alebo dokonca aj z Austrálie. Jedným z príjemných aspektov cestovania do Namíbie je to, že je to relatívne lacné, pokiaľ si vyberiete správnu leteckú spoločnosť a zarezervujete si letenku vopred.

Po prílete do hlavného mesta Windhoek bude potrebné pokračovať ďalej do NamibRand Nature Reserve, ktorá sa nachádza približne 200 kilometrov juhozápadne od Windhoeku. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať, vrátane nájomného auta, taxislužby alebo organizovanej prepravy z letiska.

NamibRand Nature Reserve je jednou z najväčších a najstarších rezervácií v Namíbii a je domovom množstva rozmanitých divokých zvierat a rastlín. Rezervácia má viac ako 200 000 hektárov pôdy, kde sa nachádzajú rozsiahle piesočné duny, suché riečne údolia a fascinujúca pouštna vegetácia.

Mnoho návštevníkov prišlo do rezervácie NamibRand, aby zažilo jej jedinečné ekosystémy a úžasné scenérie. Môžete si tu vychutnať jazdu na piesočných dunách, pozorovať divokú zver a vtáctvo, alebo jednoducho sa prechádzať rezerváciou a objavovať jej krásy. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, sú tu tiež možnosti pre púštny treking a každoročne organizované nočné safari.

Záverečným slovom je, že cestovanie do rezervácie NamibRand Nature Reserve v Namíbii je jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Letenky sú dostupné z mnohých častí sveta a rezervácia ponúka ohromujúce scenérie a výnimočné prírodné krásy, ktoré vás určite dostanú. Ak hľadáte útek do divočiny a zároveň neuveriteľné dobrodružstvo, NamibRand Nature Reserve je skvelým miestom na zoznámenie sa s krásami Namíbie.


Ubytovanie Namíbia NamibRand Nature Reserve


Namíbia je fascinujúca krajina s rozmanitou krajinou a bohatou divokou zverou. Medzi jedným z najkrajších a najobdivovanejších miest, kde sa môžete ubytovať počas svojho pobytu v tejto krajine, je Nature Reserve NamibRand. Tento rezervát sa nachádza v jihozápadnej Namíbii a je jedným z najväčších súkromných rezervátov na svete.

NamibRand Nature Reserve sa rozprestiera na ploche 215 000 hektárov a ponúka návštevníkom nielen úžasné možnosti sledovania divokej zveri, ale aj ohromujúcu krajinu, vrátane piesočných dun, skalnatých kopcov, rokliny a bohatej flóry a fauny. Je domovom pre mnoho ikonických zvierat vrátane slonov, lesových antilop, šakálov, gepardov a veľrybích kostí, aby sme spomenuli len niektoré.

Miestom na ubytovanie, ktoré by som vám rád odporučil, je luxusný kemp Wolwedans Dunes Lodge. Nachádza sa na okraji NamibRand Nature Reserve a je skvelou voľbou pre tých, ktorí si chcú užiť priebežný kontakt s prírodou. Kemp sa skladá z deviatich čapov súkromných chaletov, ktoré vám poskytnú útulné a komfortné ubytovanie s úchvatným výhľadom na okolitú krajinu.

Jedinečná architektúra kempu Wolwedans Dunes Lodge zaručuje, že vaše ubytovanie bude harmonicky zapadáť do prírodného prostredia. Každý chalet je vybavený súkromnou kúpeľňou, terasou a veľkými oknami, ktoré vám umožnia vychutnať si úžasný výhľad na duny a nekonečné oblohy.

Okrem pohodlia a luxusu vašej ubytovne v kempu Wolwedans Dunes Lodge si môžete tiež vychutnať rôzne aktivity a zážitky, ktoré rezervát NamibRand ponúka. Môžete si vybrať medzi jazdou na koni, prechádzkami v prírode, fotografickým safari, nočným pozorovaním hviezd a dokonca si vyskúšať prelet vzducholodiou nad rezervátom.

Kemp Wolwedans Dunes Lodge tiež dbá na udržateľnosť a ochranu prírody. V súlade so svojim záväzkom k environmentálnej zodpovednosti kemp využíva solárnu energiu, recykláciu odpadu a propaguje ochranu miestnej flóry a fauny. Vaše ubytovanie tu bude teda nielen komfortné, ale aj šetrné k životnému prostrediu.

Ak hľadáte jedinečné ubytovanie v prirodzenom rezerváte, ktoré vám ponúkne nielen pohodlie, ale aj možnosť objavovať zázraky prírody, ubytovanie v Nature Reserve NamibRand a kempu Wolwedans Dunes Lodge je pre vás tou správnou voľbou. Okúste bohatstvo divokej prírody a skúste uniknúť z civilizovaného sveta do neopísateľnej krásy Namíbie.


Dovolenka Namíbia NamibRand Nature Reserve


Namíbia je krajina, ktorú treba vidieť a zažiť. Áridné krajiny, prekrásne púšte a obrovské rezervácie divočiny sú len niektoré z prírodných zázrakov, ktoré ponúka Namíbia návštevníkom. Medzi najkrajšie oblasti krajiny patrí nepochybne NamibRand Nature Reserve, ktorá sa nachádza severozápadne od mesta Mariental, na juhu Namíbie.

NamibRand Nature Reserve bola založená v roku 1984 a zaujíma plochu päťdesiat tisíc hektárov. Rezervácia je obklopená púšťou Namib na západnej strane a grófovstvom Moesgaard na východnej. Rezervácia je jedinečná kvôli svojej obrovskej rozmanitosti divočiny a bohatým zdrojom zvieracej a rastlinnej fauny.

NamibRand je domovom mnohých druhov zvierat, vrátane daňov, psov hyenových, gepardov, antilop, lesových slonov a mnohých iných. Rezervácia má tiež bohatú prehistorickú históriu a má množstvo pamiatok na skalnatých kopcách, ktoré sú dôkazom prítomnosti predkov ľudstva v tejto oblasti.

Dovoľte nám odporučiť Vám niekoľko atrakcií, ktoré by ste v NamibRand mohli navštíviť. Jednou z najkrajších atrakcií je obrovský kopček Dune 45, ktorý je obľúbeným miestom na turistické výlety. Návštevníci môžu zísť z kopca až k jeho základu a zasiahnuť tak do hustej vegetácie, ktorá je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat.

Ďalšou atrakciou v NamibRand je sesuv piesku Sossusvlei. Tento úžasný div prírody je oblastou obklopenou úžasnými piesočnými dunami a kobrami so sunkami v piesku.

V NamibRand je k dispozícii množstvo ubytovacích možností pre každý typ turistu – od luxusných až po kempovanie v prírode. Rezervácia ponúka aj výlety na sloních chrbtoch a prechádzky na koňoch.

Výlet do NamibRand Nature Reserve Vám poskytne skutočne výnimočný zážitok v srdci namibskej divočiny a nezabudnuteľné spomienky na neuveriteľné scenérie a zvieratá, ktoré tu môžete vidieť. Tak neváhajte a pripravte sa na cestu do krajiny, ktorá Vás určite nezklame.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky