Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda

Letenka Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jednou z najvýznamnejších budhistických svätýň v Mjanmarsku, bývalej Barme. Nachádza sa v blízkosti mesta Bagan, ktoré je známe svojimi tisíckami starovekých budhistických chrámov a pagód.

Lawkananda Pagoda bola postavená v 11. storočí počas vlády kráľa Anawratha, ktorý bol zakladateľom prvej burmanskej dynastie Pagan. Svätyňa je situovaná na brehu rieky Ayeyarwady a má veľký historický a náboženský význam pre miestnych obyvateľov.

Budova Lawkananda Pagody je postavená v štýle stúpy a je vysoká približne 40 metrov. Jej architektúra je jednoduchá, no pôsobivá. Na vrchole stúpy je umiestnený zlatý slnečný kotúč, známy ako "hti". Tento symbolický kotúč je považovaný za dôležitú súčasť budhistických svätyní.

Vnútri Lawkananda Pagody sa nachádza centrálny oltár so sochou Gautama Budhu. Budhistickí veriaci sa tu zhromažďujú, aby vzdali hold Budhovi a vstúpili do hlbšej meditácie. Okolo oltára sú tiež umiestnené farebné malby, ktoré zachytávajú život a učenie Budhu.

Aj keď Lawkananda Pagoda je dnes populárnym miestom pre návštevníkov a turistov, je to tiež miesto, kde sa konajú dôležité náboženské oslavy a podujatia. Jedným z týchto osláv je Bagan Supaya, ktorý sa koná raz ročne. Toto podujatie je zamerané na uctievanie vesmírnych bohov a prosba o ochranu a prosperitu pre miestnych ľudí.

Okrem svojho historického a náboženského významu je Lawkananda Pagoda obklopená krásnou prírodou. Je obklopená nízkymi palmami a zelenými poliami, ktoré pridávajú k miestu pokojnú a relaxačnú atmosféru. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzku pozdĺž rieky Ayeyarwady a užívať si výhľad na okolité budhistické pagódy a chrámy.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Mjanmarsko, Lawkananda Pagoda je určite miestom, ktoré by nemali vynechať. Je to dôležité miesto náboženskej a kultúrnej dedičiny krajiny a zároveň ponúka úchvatný pohľad na okolitú krajinu. Je to ideálne miesto na meditáciu a relaxáciu, ako aj na obohatenie znalostí o budhistických hodnotách a histórii Barmy.


Počasie Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Myanmar, známe aj ako Barma, je krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa nachádza medzi Bangladéšom, Indiou, Čínou, Laosom a Thajskom. Patrí medzi najteplejšie krajiny na svete s ročnými teplotami prevažne nad 30 stupňov Celzia.

Lawkananda Pagoda sa nachádza v meste Bagan, ktoré sa nachádza v strednej časti krajiny. Je to budhistický chrám z 11. storočia, ktorý je považovaný za jedno z najstarších, a významných miest duchovnosti v krajine.

Počasie v Bagan sa delí na tri základné obdobia - suché, dažďové a studené obdobie. Suché obdobie začína v novembri a končí v apríli, a je charakterizované extrémnym horúčavami, keď teploty siahajú aj nad 40 stupňov Celzia. Dažďové obdobie začína v máji a trvá až do októbra, a je charakterizované prudkými a častými dážďmi, ktoré môžu trvať aj niekoľko dní po sebe. Teploty v tomto období sa pohybujú medzi 25 až 35 stupňami Celzia. Studené obdobie je krátke a trvá iba niekoľko týždňov v decembri a januári, kedy teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia.

Najlepšie obdobie na návštevu Lawkananda Pagoda v Bagan je od novembra do marca, kedy sú počasie a teploty príjemné, a zväčša bez dážďov. Avšak, vzhľadom na turistickú sezónu, býva v tomto období veľmi rušno a drahé. Ak vás nevadí vysoká vlhkosť a pravidelné dážde, najlepšie obdobie na návštevu Pagody je v juni až septembri. V tieto mesiace bývajú ceny oveľa nižšie a menej turistov sa vydáva na návštevu tohto miesta.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete navštíviť Lawkananda Pagodu v akejkoľvek časti roka, určite vás tento krásny a historický miest určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a nádhernou architektúrou.


Dovolenka Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jedným z najznámejších buddhistických chrámov v Mjanmarsku (Barma). Nachádza sa na brehu rieky Irrawaddy, v meste Bagan, ktoré je známe svojimi historickými a archeologickými pamiatkami.

Lawkananda Pagoda bola postavená v 11. storočí za vlády kráľa Anawrahty. Jej názov znamená "chrám pre pohľad na ohnivú guľu" a je spojený s kráľovskou legendou. Podľa povesti kráľ Anawrahta sa rozhodol postaviť pagodu, aby to bolo miesto pre ľudí, ktorí prichádzajú obdivovať krásu rieky Irrawaddy a jej nádherných západov slnka.

Lawkananda Pagoda má tradičný buddhistický štýl so zlatým stupom a bielymi stenami. Je postavená na malej vyvýšenej plošine, ktorá umožňuje návštevníkom mať nádherný výhľad na rieku a okolie. Ochrankyňou pagody je socha Buddhu, ktorá stojí vo veľkej meditačnej hale.

Okrem sochy Buddhu sú v Lawkananda Pagode tiež umiestnené vzácne a vznešené relikvie, ktoré prilákali mnoho pútnikov a veriacich. K dispozícii sú aj rôzne buddhistické sutry, malé sošky a iné predmety, ktoré návštevníci môžu kúpiť ako suveníry.

Každoročne sa v chráme Lawkananda koná veľká buddhistická slávnosť, ktorá priláka tisíce veriacich. Turisti majú tu jedinečnú príležitosť zažiť atmosféru tradičnej barmskej kultúry a náboženského obradu.

Lawkananda Pagoda je však nielen duchovným miestom, ale aj turistickou atrakciou. Je často navštevovaná turistami, ktorí sem chodia pre krásne výhľady a ich fotografovanie. Návštevníci sa často do na pagodu dostávajú cez labutiu loď, čo je zážitok sám o sebe.

Dovolenka v Mjanmarsku je neúplná bez návštevy Lawkananda Pagody. Je to nielen nádherný chrám, ale aj miesto pokoja a oddychu. Nádherná architektúra, náboženské zvyky a krásne okolie robia z Lawkananda Pagody nezabudnuteľné miesto na návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Lawkananda Pagoda v Barme:

1. Čo je Lawkananda Pagoda?
- Lawkananda Pagoda je buddhistická pagoda nachádzajúca sa v Barme.

2. Kde sa nachádza Lawkananda Pagoda?
- Pagoda sa nachádza v meste Bagan na západnej rieke Ayeyarwady.

3. Aké sú otváracie hodiny Lawkananda Pagoda?
- Pagoda je otvorená každý deň od 6:00 hod. do 18:00 hod.

4. Je vstup do Lawkananda Pagoda spoplatnený?
- Áno, vstup je spoplatnený ale cena je relatívne nízka.

5. Aké je oblečenie vhodné pre návštevu Lawkananda Pagoda?
- Vhodné oblečenie je decentné a kryjúce, aby sa zakryli ramená a nohy.

6. Aké sú hlavné atrakcie Lawkananda Pagoda?
- Hlavnou atrakciou je samotná pagoda s množstvom zvončekov a veľká zlatá socha Buddhu.

7. Aké sú ďalšie zaujímavé miesta okolo Lawkananda Pagoda?
- V okolí pagody sú ďalšie historické miesta a pagody, napríklad Ananda Temple, Shwesandaw Pagoda a Dhammayangyi Temple.

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Lawkananda Pagoda?
- Najlepším časom na návštevu je skorý ráno alebo neskoré popoludnie, kedy je menej turistov a menej horúco.

9. Aké typy transportu sú dostupné na cestovanie do Lawkananda Pagoda?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do pagody je cyklistika alebo motocyklová jazda.

10. Aké sú pravidlá pre fotografovanie na Lawkananda Pagoda?
- Fotografovanie je povolené, ale niektoré oblasti a budovy sú vyhradené pre buddhistické obriady a fotografie sú zakázané. Je dôležité dodržiavať pokojné správanie a rešpektovať budhistickú kultúru.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jedným z najdôležitejších budhistických chrámov v Mjanmarsku (bývalej Barme) a tiež populárnou turistickou atrakciou. Nachádza sa v blízkosti mesta Bagan, v regióne Mandalay v strede krajiny.

Chrám Lawkananda sa nachádza na brehu rieky Ajajawadi, ktorá je dôležitou súčasťou mestskej scenérie. Bol postavený v roku 1059 nášho letopočtu počas vlády kráľa Anawrahty, ktorý bol jedným z najvýznamnejších panovníkov Barmského kráľovstva. Chrám obsahuje sochárstvo a murály, ktoré odrážajú štýl pôvodnej barmskej architektúry a umenia.

Samotná pagoda je vybudovaná zo zlatej tehly a dosahuje výšku približne 44 metrov. Má tradičnú stupňovitú vežu so štyrmi bočnými vežičkami, ktoré predstavujú symbolickú architektúru budhistického chrámu. Celý komplex je obklopený múrom a je prístupný cez vstupnú bránu.

Navštevovatelia, ktorí prichádzajú do Lawkananda Pagody, môžu cítiť pokoj a duchovnú atmosféru miesta. Mnohí barmskí veriaci prichádzajú modliť sa a darovať mandaly (symbolické obrazy vesmíru) k hlavnému obrazu Budhu, ktorý sa nachádza v chráme.

Jedným z najdôležitejších momentov v roku je sviatok Vesak, ktorý slúži na oslavenie narodenia, osvietenia a parinirvány (bezprostredný vstup do nirvány) Buddhu Gautamy. V tomto období je Lawkananda Pagoda zdobená sviečkami a slávnostne osvetlená. To pritiahne mnoho veriacich aj turistov, ktorí sa chcú zúčastniť na jedinečných obradoch.

Keďže sa Lawkananda Pagoda nachádza v blízkosti mesta Bagan, je možné ju ľahko navštíviť počas pobytu v tejto históriou bohatej oblasti Mjanmarska. Bagan je známy svojimi tisícmi starých budhistických chrámov a pagod, ktoré sa týčia nad krajinou. Lawkananda Pagoda ponúka návštevníkom príležitosť spoznať viac o bohatom kultúrnom dedičstve krajiny.

Celkovo je ubytovanie pri Lawkananda Pagode v Mjanmarsku skvelou príležitosťou zažiť jedinečnú budhistickú kultúru a obdivovať krásu starovekej architektúry. Mnoho hotelov a hostincov v okolí ponúka pohodlie a pohostinnosť pre turistov, ktorí sa chcú priblížiť k tejto dôležitej náboženskej dedine.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a zároveň sa naučiť niečo nové o histórii a kultúre Myanmarska, nemali by ste vynechať návštevu Lawkananda Pagody. Je to miesto, kde môžete pochopiť duchovnú hĺbku a dôležitosť budhizmu v krajine a zároveň stráviť príjemný čas v nádhernom prostredí.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky