Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park

Počasie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park je unikátnou časťou krajiny, ktorá sa nachádza zhruba 80 km od hlavného mesta Ulaanbaataru. Tento národný park je obklopený krásnou zelenou krajinou, skalnatými vrchmi a priezračnými jazerami.

Počasie v tomto národnom parku je ovplyvnené kontinentálnym podnebím a má dva výrazné ročné obdobia - suché leto a chladnú zimu. Letné mesiace od júna do septembra ponúkajú priaznivé podmienky pre turistov, aby si mohli užiť krásy parku. Počas tohto obdobia, teploty sa môžu vyšplhať až na 27 °C cez deň a klesnúť na približne 10 °C v noci. Je to ideálne počasie pre túry, jazdu na koni, alebo pre pikniky.

Začiatok jesene v októbri prináša radikálne zmeny, teploty klesajú a sprievodný vietor sprevádza národný park. Zima, ktorá nasleduje, trvá zhruba šesť mesiacov, od novembra do marca. Počas týchto mesiacov je park pokrytý snehom a teploty sa môžu klesnúť až na -40 °C. Aj napriek týmto extrémnym podmienkam, zimná sezóna ponúka návštevníkom možnosť vidieť miestnych zvierat, ako napríklad divé kozy, srnky a vlky.

Je veľmi dôležité, aby návštevníci zabezpečili účinné vrstvy tepla a chránilo hlavu, ruky a nohy pred mrazom. To znamená, že zimná sezóna je vhodná iba pre návštevníkov, ktorí sú pripravení na zimné podmienky.

Celkovým zhrnutím je najlepšie navštíviť Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park počas letných mesiacov, keď počasie je priaznivé a umožňuje vám užiť si celú krásu parku. Ak sa však rozhodnete navštíviť park v zime, buďte pripravení na náročné podmienky a extremálne počasie. Každá ročná doba však prináša svoje neopakovateľné krásy.


Ubytovanie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park, umiestnený v blízkosti hlavného mesta Ulaanbaatar, je jedným z najkrajších prírodných území v Mongolsku. Jeho zachovalá divočina, nádherné hory a údolia, jazierka a rieky ho robia ideálnym miestom na oddych a prieskum pre milovníkov prírody a turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť tento národný park, možnosti ubytovania sú pestré a zodpovedajú rôznym preferenciám a rozpočtovým možnostiam. Turisti majú možnosť zvoliť si medzi rôznymi typmi ubytovania, vrátane tradičných mongolských jurtov, horských chatiek alebo hotelov a rezortov.

Jurtové tábory sú možno najatraktívnejším spôsobom ubytovania v Gorkhi-Terelj National Parku. Jurtové tábory ponúkajú autentický zážitok, ktorý umožňuje návštevníkom priblížiť sa k miestnej kultúre a životu. Jurtové chatky sú tradičné mongolské obydlia, postavené z prírodných materiálov a vybavené luxusnými vybaveniami, ako sú pohodlné postele, kúpeľne a vykurovacie zariadenia. Tieto chatky sú ideálne pre tých, ktorí si želajú zakúsiť autentický zážitok života v jurtách.

Pre tých, ktorí si želajú pohodlné a moderné ubytovanie, sú k dispozícii aj hotely a rezorty v blízkosti národného parku. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby s modernou výbavou. Návštevníci môžu využívať rôzne služby a vybavenie, vrátane reštaurácií, bazénov, sauny a wellness centier. Tieto zariadenia sú vhodné pre tých, ktorí uprednostňujú pohodlie a luxus po dni strávenom objavovaním prírodných krás národného parku.

Okrem jurtových táborov a hotelov je tiež možné nájsť horské chatky a chalupy v blízkosti Gorkhi-Terelj National Parku. Tieto ubytovacie zariadenia sú obľúbené medzi turistami, ktorí majú radi blízkosť prírody a chcú stráviť viac času v horách. Horské chatky ponúkajú útulné a rustikálne prostredie s krásnymi výhľadmi na okolitú krajinu. Niektoré chatky sú vybavené kuchynskými zariadeniami, aby ste si mohli pripraviť vlastné jedlo.

Ubytovanie v Gorkhi-Terelj National Parku ponúka nielen pohodlie a komfort, ale aj blízkosť mnohých turistických atrakcií. Návštevníci budú mať možnosť objaviť atrakcie ako skalné formácie "The Turtle Rock" a "The Old Man Reading a Book", známu meditačnú a liečivú miestnosť "Aryabal" a hora "Baga Gazriin Chuluu". Tí, ktorí majú rádi aktívny oddych, môžu využiť možnosti turistických trás, horských túr, jazdy na koni alebo cyklotúr.

Gorkhi-Terelj National Park je ideálnym miestom pre oddych a únik do prírody. So širokou ponukou rôznych typov ubytovania, každý tu nájde to pravé pre seba. Nech už si vyberiete tradičnú jurtu, moderný hotel alebo horskú chatu, vaša skúsenosť v tomto nádhernom národnom parku určite bude nezabudnuteľná.


Dovolenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je krajinou neporušenej prírody, kde sa nachádza mnoho zaujímavých miest pre každého turistu. Jedným z najkrajších a najneuveriteľnejších miest na dovolenku je Gorkhi-Terelj National Park, ktorý sa nachádza iba 55 km od hlavného mesta Ulaanbaatar.

Gorkhi-Terelj National Park je veľký 2930 km² a je to najobľúbenejší národný park v Mongolsku. Jeho nádherné hory, kaňony a rieky lákajú mnoho turistov z celého sveta, ktorí hľadajú oddych od mestského zhonu a prežitie nespútanej prírody.

Prvou atrakciou, ktorú musíte vidieť po príchode do parku, je meditačný chrám Gants Khudag. Tento chrám sa nachádza na úpätí hory, v tichom lesnom prostredí a je veľmi dôležitý pre buddhistických mníchov.

Ďalšou atrakciou parku sú skalné útvary názvom The Turtle Rock a The Monkey Rock, ktoré sa nachádzajú na brehu rieky Terelj. Tieto skalné útvary sú symbolmi parku a veľmi obľúbenými miestami pre turistov na fotenie.

Jednou z najkrajších oblastí parku je údolie rieky Gorkhi, kde sa nachádzajú vodopády a jaskyne. Najväčší vodopád v oblasti sa nazýva Gunjin Sum a môžete ho vidieť po prechádzke po zaujímavej turistickej stezke.

Pre bežcov a turistov je park ideálnym miestom pre relaxačné behy a prechádzky po zelenej nádhere. To všetko môžete robiť s nádhernou scenériou ako pozadím.

A napokon, najlepší spôsob ako poznávať park je viesť konskú jazdu. Konské jazdy sa urodili v Mongolsku a je to jedinečná príležitosť pochopiť históriu tejto krajiny. Pri jazde na koni si môžete vychutnať okolitú krásu a pokoj prírody.

Veríme, že tento článok Vás zaujal a nabudil Vás k návšteve nádherného parku Gorkhi-Terelj National Park v Mongolsku. Ak hľadáte dovolenku v nespútanej prírode so zážitkami, ktoré zostanú nezabudnuteľné, táto dovolenka je pre Vás tou správnou voľbou.


Letenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko leží v srdci Ázie a je známe svojou bohatou históriou a prekrásnou prírodou. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších národných parkov v krajine je Gorkhi-Terelj National Park. Tento park sa nachádza približne 70 km od hlavného mesta Ulánbátar a je jedným z pokladov Mongolska.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gorkhi-Terelj National Park, najpohodlnejšou a najrýchlejšou možnosťou je zakúpiť letenku do Ulánbátaru, ktoré je hlavným prístavom do tejto čarovnej oblasti. Letenka vám poskytne bezproblémový a efektívny spôsob prepravy z a do Mongolska.

Priletíte na medzinárodné letisko Činggis Chán v Ulánbátare, odkiaľ môžete ľahko organizovať svoju cestu do Gorkhi-Terelj National Parku. Môžete si prenajať auto alebo sa vybrať na miestne autobusové spojenie, ktoré vám umožní objaviť krásy tohto parku.

Gorkhi-Terelj National Park je známy svojimi impozantnými skalnatými hrebeňmi, zelenými stepami, riekami a údoliami. Navštíviť tento park je ako vkročiť do divočiny, kde môžete objavovať jedinečnú flóru a faunu, prechádzať sa hustými lesmi a vychutnávať si úžasné výhľady na okolitú krajinu.

V parku sa nachádza mnoho tradičných jurtových táborov, ktoré sú ideálnym miestom na ubytovanie. Jurtové tábory vám umožnia zažiť autentický a tradičný život mongolských pastierov a zároveň vám poskytnú zázemie na príjemný a pohodlný pobyt.

Gorkhi-Terelj National Park ponúka mnoho možností pre turistov. Môžete sa vydať na turistiku a prechádzky po rôznych trasách, kde objavíte krásu parku a jeho okolitého prírodného bohatstva. Zároveň si môžete vyskúšať jazdu na koni, ktorá je tradičným športom tu v Mongolsku.

Ak ste dobrodružne založený, môžete vyskúšať aj horolezectvo na skalných stenách alebo rafting na divokej rieke. Tí, ktorí preferujú pokojnúšie aktivity, môžu relaxovať pri rybolove v jazerách či si oddýchnuť na pikniku v lúkach obklopených úchvatnou prírodou.

Jedným z najväčších pokladov parku je Tieňová jaskyňa. Táto jaskyňa je jedna z najväčších jaskýň v Mongolsku a ponúka návštevníkom fascinujúce formácie stalaktitov a stalagmitov.

V Gorkhi-Terelj National Parku môžete zakusnúť aj tradičné mongolské jedlá, ako je bozbash, aurog a buuz. Môžete sa stretnúť s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o ich kultúre a tradíciách.

Po návrate z Gorkhi-Terelj National Parku môžete pokračovať v objavovaní Mongolska alebo sa vrátiť do Ulánbátaru a preskúmať túto živú, modernú metropolu. Máte tu možnosť navštíviť múzeá, chrámy a historické pamiatky, ako je napríklad chrám Gandan.

Cesta do Gorkhi-Terelj National Parku je jedinečným a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás zavedie do krásnej prírody a kultúry Mongolska. Zakúpenie letenky a následný výlet do tohto národného parku vám umožní objaviť poklady, ktoré Mongolsko ponúka. Nech už ste milovník prírody, dobrodruha alebo kultúry, Gorkhi-Terelj National Park vám určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Toto sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Mongolsku a Národnom parku Gorkhi-Terelj:

1. Aké sú hlavné atrakcie Národného parku Gorkhi-Terelj v Mongolsku?
- Hlavné atrakcie parku sú skalné útvary, ako sú Turtle Rock a takzvané "Ježkové kameňovanie", scenické rieky a jazerá a hory, ktoré ponúkajú možnosti turistiky a outdoorových aktivít.

2. Ako sa dostanem do Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Park sa nachádza asi 80 km od hlavného mesta Ulaanbaatar a je možné sa tam dostať autom, autobusom alebo na organizovanej túre. Cesta trvá približne 1-2 hodiny, v závislosti od premávky a dopravných podmienok.

3. Kde sa dá v Národnom parku Gorkhi-Terelj prespať?
- V parku je niekoľko možností ubytovania, vrátane tradičných jurty (ger) stanov, turistických búd, chát a hotelov. V niektorých prípadoch je možné aj táboriť vo vlastných stanoch.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
- V Národnom parku Gorkhi-Terelj si môžete vychutnať turistiku, horskú cyklistiku, jazdenie na koni, rybolov, rafting a plávanie. Park je tiež domovom mnohých divokých zvierat a vtákov, čo poskytuje občerstvujúce zážitky z prírody.

5. Ktorú oblasť parku by som si nemal/nechcel vynechať?
- Turtle Rock je jednou z najpopulárnejších atrakcií parku, ponúkajúca úžasné výhľady a možnosti fotografovania. Návšteva aj miesta známeho ako "Little Gobi" je tiež dôležitá, keďže je to oblasť so zachovanou púštnou krajinou.

6. Aký je najlepší čas na návštevu Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Najlepším časom na návštevu parku je od mája do septembra, keď je väčšina trás a aktivít dostupná a počasie je priaznivé. V jarných a jesenných mesiacoch môže byť chladnejšie a môže pršať.

7. Existujú v parku sprievodcovia alebo turistické služby?
- Áno, v parku je možné najať si miestneho sprievodcu alebo využiť služby turistickej agentúry, ktorá organizuje túry a zariadí ubytovanie a iné aktivity.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Národnom parku Gorkhi-Terelj v Mongolsku. Záleží na vášho individuálnych preferenciách, aký druh aktivity a zážitkov sa vám najviac páči.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky