Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Mexiko Acapulco

Počasie Mexiko Acapulco


Mexiko Acapulco, často nazývané jednoducho Acapulco, je populárna destinácia na jihu Mexika. Jeho nádherné pláže, teplé modré vody Tichého oceánu a tropické podnebie vedú k tomu, že je to ideálne miesto pre milovníkov slnka a dovolenku. Poďte sa pozrieť na to, aké je počasie v tejto exotické destinácii.

Acapulco sa môže pochváliť celoročným teplým a vlhkým podnebím. Jeho príjemné teploty vedú k tomu, že je to obľúbené miesto pre turistov, ktorí sa chcú vyhnúť chladným zimným mesiacom. Teploty sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 25-35 °C počas celého roka.

Ak by sme mali rozdeliť počasie do sezón, môžeme povedať, že Acapulco má dve hlavné obdobia - suchú sezónu a dažďovú sezónu. Suchá sezóna trvá od decembra do apríla a je to najpopulárnejšie obdobie pre turistov. Počas tejto doby je dážď minimálny a predpovede ukazujú skvelé počasie a modré nebo väčšinu času. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 28-32 °C, čo je ideálne na opaľovanie a plážové aktivity.

Na druhej strane, dažďová sezóna zahŕňa obdobie od mája do novembra. Počas týchto mesiacov je očakávané viac dažďov a je tu možnosť tropických búrok. Aj keď dažďové sezóny sa nemusíte obávať, pretože väčšinou ide o krátke a intenzívne prívalové dažde, ktoré odtiahnu veľmi rýchlo. Teploty zostávajú v rozmedzí 30 °C, takže stále nechýba letná atmosféra a teplo.

Väčšinu roka je more v Acapulcu teplé a ideálne na plávanie a rôzne vodné športy. Teploty vody sa pohybujú od 25 do 30 °C, čo znamená, že sa môžete kedykoľvek ponoriť do príjemného a osviežujúceho prostredia.

Acapulco nemá tendenciu trpieť extrémnymi poveternostnými javmi, ako sú hurikány alebo silné búrky, aj keď občas môže zažiť dostatočne veľké búrky. Preto je to relatívne bezpečné miesto na návštevu po väčšinu roka.

Celkovo je počasie v Acapulcu príjemné pre celoročnú dovolenku. Ak sa plánujete vydať na tento exotický ostrov, nezabudnite si so sebou vziať opaľovací krém, slnečné okuliare a ľahké oblečenie, aby ste si užili slnko a teplé počasie, aké tam panuje. Buďte si istí, že vám Acapulco ponúkne dokonalé prostredie pre krásne zážitky na pláži a relaxáciu pod slnečným mexickým nebom.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Acapulco


Najčastejšie otázky a odpovede o Mexiku, konkrétne o Acapulcu:

1. Aké je počasie v Acapulcu?
Odpoveď: Počasie v Acapulcu je celoročne veľmi teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C.

2. Ktoré sú najlepšie pláže v Acapulcu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších pláží v Acapulcu sú Playa Caleta, Playa Hornos a Playa Condesa.

3. Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska v Acapulcu sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

4. Aké sú najlepšie atrakcie v Acapulcu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších atrakcií v Acapulcu sú La Quebrada, kde sa uskutočňujú skákacie predstavenia do oceánu, El Fuerte de San Diego, historická pevnosť, a maják El Faro.

5. Je v Acapulcu bezpečné cestovať?
Odpoveď: Ako v každom turistickom mieste, aj v Acapulcu je potrebné byť ostražitý a dodržiavať obvyklé bezpečnostné opatrenia. Odporúča sa byť opatrný v niektorých častiach mesta a v noci sa vyhýbať odľahlým a neosvetleným oblastiam.

6. Aké sú miestne špeciality z Acapulca?
Odpoveď: Niektoré z miestnych špecialít z Acapulca sú pozole, ceviche, tamales a guacamole.

7. Aké sú najlepšie hotely v Acapulcu?
Odpoveď: Niektoré z najlepších hotelov v Acapulcu sú The Grand Mayan Acapulco, Las Brisas Acapulco a Hotel Boca Chica.

8. Aké aktivity a výlety odporúčate v Acapulcu?
Odpoveď: Odporúčame navštíviť Zócalo, centrálny námestie v Acapulcu, vyskúšať si vodné športy ako surfovanie alebo potápanie, alebo si užiť nočný život a tanec v miestnych kluboch a baroch.

9. Potrebujem vízum na návštevu Mexika, ak som slovenský občan?
Odpoveď: Áno, slovenskí občania potrebujú vízum na návštevu Mexika.

10. Aká je miestna mena v Acapulcu a kde si môžem vymeniť peniaze?
Odpoveď: Miestna mena v Mexiku je mexické peso. Peniaze si môžete vymeniť v miestnych bankách alebo vo výmenných službách v turistických oblastiach.


Letenka Mexiko Acapulco


Letenka Mexiko Acapulco - skutočný zážitok na pobreží Tichého oceánu

Acapulco, nachádzajúci sa na pobreží Tichého oceánu v oblasti Guerreru v Mexiku sa s obľubou stáva cieľom mnohých turistov z celého sveta. Prečo? Jednoducho preto, že ponúka všetko, čo si môžete predstaviť od prímorského letoviska.

Cestujúci, ktorí sa rozhodnú pre letenku Mexiko Acapulco, majú pred sebou množstvo možností. Pláž, voda, jazykové bohatstvo a kultúry, gastronómia, tanečné a hudobné akcie, pestré nočné život alebo relaxačné wellness. Ak chcete zažiť to, čo Acapulco ponúka, poďte s nami na virtuálnu prehliadku.

Prvé, čo sa turistovi dostane do očí, sú krásne pláže, kde si vychutnáte slnko a teplé more. Najobľúbenejšou je La Roqueta Beach, kde si môžete užívať nielen klasické kúpanie v mori, ale aj rôzne aktivity ako plachtenie, potápanie alebo rybárčenie.

Acapulco ponúka vynikajúcu každodennú kuchyňu, ktorá je bohatá na exotické prísady, ako sú napríklad ovocie, ryby alebo morské plody. Skúsime najmä miestne rybacie špeciality, ktoré sú štandardnou súčasťou miestneho menu.

Pokračujeme v našej ceste a zistíme, čo sa v noci deje v Acapulcu. Najnavštevovanejšie miesta bývajú diskotéky, kde si môžete užívať veľa zábavy a tanca, od klasických tanečných štýlov až po najnovšie trendy. Všade na uliciach sa hrajú rôzne ukážky sudokuba, líščiarov a magicianov.

Pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu, Acapulco ponúka mnoho wellness centier, ktoré umožňujú relaxovať s masážami, aromaterapiou, kúpeľmi alebo inými relaxačnými službami.

Každý turista, ktorý príde do Acapulca, si musí vychutnať každú z týchto zážitkov. Preto vyberte svoju letenku Mexiko Acapulco a užite si dokonalú dovolenku!


Dovolenka Mexiko Acapulco


Dovolenka v Mexiku je pre mnoho cestovateľov synonymom exotiky, kultúrneho dedičstva a prekrásnych pláží. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Mexiku je aj Acapulco, známe turistické letovisko na pacifickom pobreží.

Acapulco je mestom, ktoré ponúka všetko, čo si len môžete priať pre dokonalú dovolenku. Jeho známe pláže, ktoré sa tiahnu na dlhých kilometroch, sú biele a jemné, ideálne pre oddych a slnenie. Krištáľovo čistá voda sú ideálnou destináciou pre milovníkov vodných športov, ako je surfovanie, potápanie alebo jachting.

Okrem pláží môžete navštíviť aj známu úžinu La Quebrada, kde sa nachádza 41-metrová útesová trampolína a jednoducho vás ohromí oslnivými skokmi skokanov do výšky. Tento medzinárodne známy kúzelnícky kúsok je jedným z najväčších lákadiel tohto miesta.

Pre tých, ktorí majú radi kultúru a históriu, je tu mnoho miest na návštevu. Napríklad Nuestra Señora de la Soledad, barokový kostol z 17. storočia, je skvelým príkladom organizačného a architektonického majstrovstva mexickej katolíckej cirkvi. Taktiež tu nájdete aj múzeum Histórico de Acapulco, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii tohto krásneho miesta.

Acapulco je tiež známe svojím nočným životom a výbornou kuchyňou. Nachádza sa tu množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné mexické jedlá ako tacos, enchiladas a guacamole. Výborne ochranným poriadkom je La Quebrada aby ste si mohli vychutnať vynikajúci jedálny zážitok.

Dovolenka v Acapulcu je pre každého, kto sa chce pohybovať v exotickom prostredí a zažiť bohatú kultúru Mexika. Mesto je plné atrakcií, priateľských ľudí a nádherných pláží, ktoré urobia váš pobyt nezabudnuteľným.

Či už sa rozhodnete pre romantickú dovolenku pre dvojicu alebo rodinnú dovolenku s deťmi, Acapulco vám ponúka množstvo možností a aktivít. Nechajte sa očariť krásou Mexika a vychutnajte si úžasný čas na tejto nádhernej destinácii.


Ubytovanie Mexiko Acapulco


Acapulco, Mexiko je populárne turistické mesto ležiace na pobreží Tichého oceánu. Jeho krásne pláže, vzrušujúce nočné život a bohatá históriou pritiahli nespočetné množstvo návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte ubytovanie v Mexiku, Acapulco je skvelou voľbou.

Acapulco ponúka širokú škálu možností ubytovania, aby uspokojilo potreby a rozpočet každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi luxusnými rezortmi, all inclusive hotelmi, butikovými hotlami, plážovými chatkami alebo cenovo dostupnými penziónmi.

Pre tých, ktorí hľadajú maximálny pohodlný pobyt, sú tu luxusné rezorty a all inclusive hotely. Tieto hotely ponúkajú všetko, čo si môžete priať - od nádherných izieb s výhľadom na oceán, bazénov a dobrých reštaurácií. Niektoré z najlepších rezortov v Acapulcu zahŕňajú Las Brisas, Mayan Palace a The Fairmont Acapulco Princess.

Ak preferujete menší a intímnejší hotel, butikové hotely sú pre vás ideálne. Tieto hotely často ponúkajú štýlové a jedinečné izby so zameraním na detaily. Majú tiež často vlastné reštaurácie a bazény pre hostí. Niektoré z najlepších butikových hotelov v Acapulcu sú Hotel Boca Chica, Hotel Encanto a Hotel Elcano.

Pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a skromnosť, chatky priamo na pláži sú skvelou voľbou. Tieto chatky sú bežne vybavené všetkým potrebným vybavením, aby si hostia mohli vychutnať svoj pobyt priamo na pláži. Môžete sa prejsť po pláži, sledovať západy slnka a relaxovať pri zvukoch vĺn. Niektoré z najlepších chatiek na pláži v Acapulcu nájdete v Punta Diamante a Pie de la Cuesta.

Ak hľadáte cenovo dostupné a príjemné ubytovanie, penzióny a malé hotely sú pre vás najlepšou voľbou. Tieto ubytovacie možnosti poskytujú jednoduché a pohodlné izby za výhodné ceny. Majú často aj vlastné reštaurácie, kde si hostia môžu vychutnať autentickú mexickú kuchyňu. Niektoré z najlepších penziónov a malých hotelov v Acapulcu zahŕňajú Hotel Caleta, Hotel Los Flamingos a Hotel Itto.

Nezáleží na tom, aké ubytovanie si vyberiete, Acapulco vám určite poskytne nezabudnuteľný pobyt na pláži. Budete mať prístup k niektorým z najkrajších pláží Mexika, kde si budete môcť vychutnať slnko, piesok a jasne modré vody Tichého oceánu. Mimo pláže môžete vyskúšať aj rôzne vodné športy, ako je potápanie, plachtenie na doske alebo jazda na vodnom skútri.

Okrem toho Acapulco ponúka aj bohatú históriu a kultúrny život, ktoré sa odrážajú v jeho mnohých múzeách, historických pamiatkach a umeleckých galériách. Nezabudnite navštíviť Fuerte de San Diego, Capilla de la Paz a Mural Diegoa Rivery.

Nech ste preteky do luxusu, autentického zážitku alebo cenovo dostupného ubytovania, Acapulco vám ponúka všetko, čo potrebujete pre skvelý čas v Mexiku. Nech je váš dôvod návštevy plážovanie, objavovanie histórie alebo proste oddych, máte na výber z rôznych možností ubytovania, ktoré určite vyhovujú vašim potrebám a rozpočtu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky