Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Maďarsko Lake Velence

Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Lake Velence


1. Kde sa nachádza jazero Velence?
Jazero Velence sa nachádza v južnej časti Maďarska, približne 50 km juhozápadne od Budapešti.

2. Ako sa dostanem k jazeru Velence z Budapešti?
Z Budapešti je možné sa k jazeru Velence dostať autom, vlakom alebo autobusom. Cesta z Budapešti trvá približne 45 minút.

3. Aká je veľkosť jazera Velence?
Jazero Velence má rozlohu približne 26 km² a je druhým najväčším sladkovodným jazerom v Maďarsku.

4. Je možné plávať v jazere Velence?
Áno, je možné plávať v jazere Velence. Jazero má plytšiu vodu a v niektorých častiach aj piesčité pláže.

5. Aké aktivity je možné v jazere Velence vykonávať?
Okrem plávania je možné v jazere Velence vykonávať aj vodné športy, ako napríklad windsurfing, kajakovanie, člnkovanie alebo rybolov. Okolie jazera je vhodné na prechádzky a cyklistiku.

6. Sú v okolí jazera dostupné ubytovacie možnosti?
Áno, v okolí jazera Velence je dostupných veľa ubytovacích možností, vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

7. Aké atrakcie a pamiatky sa nachádzajú v blízkosti jazera Velence?
V blízkosti jazera Velence sa nachádza mesto Székesfehérvár, ktoré je bohaté na históriu a pamiatky ako hrad Bory, Katedrála svätého Štefana a Königshoferský palác.

8. Je možné okolo jazera Velence cyklovať?
Áno, okolo jazera Velence sa nachádza cyklotrasa dlhá približne 33 km, ktorá je vhodná pre cyklistov všetkých úrovní.

9. Aké sú najlepšie obdobie na návštevu jazera Velence?
Jazero Velence je obľúbené miesto na oddych počas letných mesiacov, keď je možné plávať a vychutnať si slnko na pláži. Avšak aj v iných ročných obdobiach je tu možnosť na prechádzky a vodné športy.

10. Je v okolí jazera možné nájsť reštaurácie a obchody?
Áno, v okolí jazera Velence sa nachádza niekoľko reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde je možné ochutnať miestnu kuchyňu a nakúpiť suveníry.


Ubytovanie Maďarsko Lake Velence


Lake Velence je jedným z najväčších a najkrajších jazier v Maďarsku. Nachádza sa iba pár kilometrov južne od Budapešti a je obľúbenou destináciou pre domácich aj zahraničných turistov.

Jazero je obklopené nádhernou prírodou a ponúka širokú škálu rekreačných aktivít. Okolie jazera je vhodné na pešiu turistiku, cyklistiku a vodné športy. Môžete si prenajať loď a plávať po jazere alebo sa vydať na jazdecký výlet v okolí.

Ak hľadáte ubytovanie pri jazere Velence, máte viacero možností. Existuje tu niekoľko hotelov, ktoré ponúkajú komfortné izby a vynikajúce vybavenie. Môžete si vybrať medzi luxusnými štvorhviezdičkovými hotelmi alebo menšími rodinnými penziónmi.

Okrem hotelov je tu tiež možnosť prenajať si dovolenkový dom alebo apartmán. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí chcú mať viac súkromia a miesto pre seba. Dovolenkové domy a apartmány sú často vybavené kuchyňou, čo umožňuje hostom variť si vlastné jedlá.

Ak preferujete kempovanie, je tu tiež niekoľko kempov pri jazere. Kempy ponúkajú stanovanie alebo prenájom chatiek, ktoré sú vybavené základným vybavením. Kempy často majú vlastné pláže, reštaurácie a obchody, čo zabezpečuje pohodlie hostí.

Okolie jazera Velence je tiež bohaté na kultúrne a historické pamiatky. Budapešť, hlavné mesto Maďarska, je vzdialená iba krátku cestu autom a ponúka mnoho atrakcií, ako je Basílika sv. Štefana, Parlament alebo Rybárska bašta. Okolie jazera je tiež plné malebných maďarských dediniek s historickými pamiatkami a tradičnými trhmi.

Lake Velence je vynikajúcou voľbou pre dovolenku v Maďarsku. Bez ohľadu na to, či hľadáte luxusné ubytovanie v hoteli alebo skromné a útulné dovolenkové domy, budete mať určite vybrať čo najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Užite si oddych pri jazere, vychutnávajte vodné športy a objavujte bohatú kultúru okolia.


Letenka Maďarsko Lake Velence


Maďarsko je historicky a kultúrne bohatá krajina, ktorá ponúka návštevníkom rôznorodé zážitky. Ktoré sa často viažu k jedinečným miestam a zaujímavým lokalitám, ktoré stoja za návštevu. Jedným z týchto miest je nádherné jazerá Lake Velence, ktoré sa nachádza v juznej časti krajiny.

Ak plánujete navštíviť Maďarsko a chcete objaviť skutočne úchvatné miesto, potom je Lake Velence tou správnou voľbou pre vás. Lake Velence sa nachádza len pár kilometrov juhozápadne od Budapešti a je vďaka svojej polohy a kráse skutočnou ukážkou prirodzeného bohatstva Maďarska.

Prírodné jazero má na dĺžku 10 kilometrov a na šírku 4 kilometre, čím sa radí medzi najväčšie jazerá v Maďarsku. Navyše, s hĺbkou iba 3 metrov, je ideálnym miestom na plávanie, rybolov a vodné športy. Počas leta, jazero Lake Velence ponúka dokonalý únik pred horúcim počasím a tiež, ako vodné územie, poskytuje množstvo zábavy a aktivít pre návštevníkov.

Okrem vode ponúka Lake Velence množstvo prírodných krás a divoké zvieratá a rastliny, ktoré sa dajú objaviť počas turistických prechádzok na brehoch jazera. S prekrásnym panoramatickým výhľadom na okolité kopce, Lake Velence sa stáva najpopulárnejším cieľom pre milovníkov prírody, turistov, cyklistov a jogging záujemcov.

Nebodaj najväčšou výhodou na návštevu Lake Velence, je jeho nenáročná dostupnosť. Zo železničnej stanice v Budapešti trvá cesta na stanovisku Ghymes, kde zastavuje každý vlak ake 35 minút. Po príchode na pobrežie jazera, návštevníci si môžu vychutnať dlhé dni na pláži, rybolove kde charakteristickým druhom je kapr alebo sa venujú vodným aktivitám s mnohými atrakciami pre deti a dospelých.

V blízkosti jazera Lake Velence sa nachádza aj mesto Székesfehérvár, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrou. Aj toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú nielen zábavu, ale aj poznanie kultúry a histórie Maďarska.

Zhrnuté, návšteva Lake Velence je nevyhnutná pre tých, ktorí chcú objaviť krásy Maďarska a užiť si relaxačné, ale aj akčné dni na vode. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Maďarska, aby ste mohli zažiť Lake Velence ako miesto, kde sa stretáva krása s prírodou a kultúrnou pestrosťou.


Dovolenka Maďarsko Lake Velence


Chystáte sa na dovolenku a váhate, kam vyraziť? Ak máte radi vodu, prírodu a pokojné prostredie, potom je Lake Velence v Maďarsku ideálnym miestom pre vás. Nachádza sa len niekoľko kilometrov južne od Budapešti a ponúka všetko, čo potrebujete pre relaxačnú dovolenku.

Lake Velence je jedno z najväčších a najteplejších umelých jazier v Európe. Svojho pôvodu vzniklo sjednotením dvoch menších jazier a čerpá vodu z blízkej rieky Sárrét. To znamená, že voda je tu veľmi čistá a osviežujúca, čo je v horúcich letných dňoch veľkým plusom.

Jazero sa rozprestiera na ploche vyše 26 km² a má priemernú hĺbku približne 1,5 metrov, čo znamená, že je veľmi vhodné aj pre rodiny s malými deťmi. Voda je tu plytšia a teplejšia ako v Balatone, inom populárnom maďarskom jazere, čo z neho robí ideálne miesto na kúpanie, plachtenie a rôzne vodné športy.

Okolie Lake Velence je pokryté krásnou prírodou a je ideálne na prechádzky a cyklistiku. K dispozícii je množstvo cyklistických ciest a trás, ktoré vás zavedú k tichým plážam, malým rybníkom a do živopisných maďarských dediniek. Môžete si požičať bicykel v jednom z miestnych zariadení či hotelov, čo vám umožní preskúmať okolie a objaviť skryté poklady.

Mesto Velence je hlavným turistickým centrom tohto regiónu a ponúka množstvo príjemných reštaurácií, barov a obchodov. Okrem toho si tu môžete vychutnať aj pravidelné kultúrne a športové podujatia, ktoré pravidelne organizujú miestni obyvatelia. Nezabudnite vyskúšať aj tradičnú maďarskú kuchyňu, ktorá je plná chutí a lahôdok.

Ak máte radi históriu a kultúru, tak by ste nemali vynechať návštevu maďarského Versailles – zámku Agárd. Bol postavený v 19. storočí a jeho architektúra je ohromujúca. Môžete si prezrieť nádherné záhrady, múzeum a dokonca aj dobytčí chov, ktorý sa nachádza na pozemkoch zámku.

Celkovo povedané, Lake Velence je skvelou voľbou pre dovolenku v Maďarsku. Ponúka prírodné krásy, kultúru a množstvo aktivít pre vás aj vašu rodinu. Môžete si oddýchnuť na pláži, vychutnávať si športové aktivity alebo objavovať miestne pamiatky. Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, na Lake Velence určite zažijete nezabudnuteľnú dovolenku.


Počasie Maďarsko Lake Velence


Maďarsko je krajina s rozmanitým klimatickým podnebím. Jeden z najkrajších a najobľúbenejších miest pre turistov v Maďarsku v lete je jazero Velence, ktoré sa nachádza len 30 km od Budapešti.

Jazero Velence je najväčšie sladkovodné jazero v Maďarsku s rozlohou 26 km2. V lete je jeho voda teplá a približne 22°C. Jazero sa nachádza v nížine a díky tomu je počasie príjemné a teplé počas celého leta.

Vrcholy letnej sezóny sú v júni až auguste, keď teploty dosahujú približne 25-30°C. Pozor, že však na príležitostné letné búrky, ktoré sa môžu objaviť počas horúcich dní. Jazero je obklopené lesmi a poliami a to vytvára príjemnú, prirodzenú klimu.

V septembri dávajú horúčavy pomaly sbohom a teploty klesajú na približne 20-25°C, čo má za následok príjemné a menej daždivé počasie. Počas tejto sezóny sa turistom ponúkajú výhodné ceny a menej preplnené pláže, takže to môže byť skvelý čas pre tých, ktorí hľadajú miernejšie počasie a upokojenie.

Zima (december - február) v Maďarsku býva chladná, s teplotami okolo 0-5°C. Jazero sa začína pokrývať ľadom v polovici januára. Aj keď to nie je najlepší čas na jazdenie na bicykli alebo plávanie v jazere, niektorí nadšenci korčuľujú po zamrznutej vode a na rohu jazera sa dokonca vytvárajú malé ľadové paláce.

Jarné počasie (máj - jún) je prevažne miernejšie a pretvára sa z chladného na teplejší. Teploty sa blížia k približne 15-20°C, čo je vhodné na pikniky a výlety k jazeru Velence.

Ako vidno, jazero Velence ponúka ideálny klimatický rámec pre letnú dovolenku na pláži a vonkajšie aktivity, ale aj pre relaxačné prechádzky po jeseň a jarného kvitnutia. S jazom rôznych sezónnych farieb a atmosférou, ktorú má, maďarské jazero určite stojí za návštevu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky