Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Maďarsko Esztergom

Ubytovanie Maďarsko Esztergom


Esztergom je malebné mesto v Maďarsku, ktoré je známe svojou bohatou históriou a krásnym umiestnením pri rieke Dunaj. Toto nádherné miesto ponúka mnoho možností pre turistov a jednou z najdôležitejších vecí je určite výber správneho ubytovania.

Esztergom má veľký výber ubytovacích možností, ktorý uspokojí všetky preferencie a rozpočty. Ak preferujete luxusné ubytovanie, mesto má niekoľko štvorhviezdičkových hotelov s vynikajúcimi službami a krásnymi izbami. Tieto hotely ponúkajú výhodné umiestnenie v blízkosti pamiatok a jedinečný výhľad na Dunaj. Pobyt v týchto hoteloch Vám poskytne prvotriedne služby, vrátane spa a wellness centra, reštaurácií, bary, bazény a fitness centrá.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť, je v Esztergome tiež dostupné mnoho možností pre ubytovanie v apartmánoch a penziónoch. Tieto ubytovania sú zvyčajne lacnejšie a ponúkajú viac priestoru pre rodinu alebo skupinu priateľov. Apartmány sú často vybavené kuchyňou a umožňujú hostom pripraviť si vlastné jedlá.

Ak ste na úzkom rozpočte alebo preferujete spoločenskejšiu atmosféru, mesto má aj niekoľko cenovo dostupných hosteľov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia sú často preplnené mládežou a mladými cestovateľmi, ktorí sa zaujímajú o historia a kultúru. Hostely a penzióny ponúkajú pohodlné izby s možnosťou zdieľaného ubytovania alebo súkromných izieb za nízke ceny.

Nezávisle na tom, kde sa rozhodnete ubytovať, Esztergom je obklopený množstvom kultúrnych a historických pamiatok. Nepochybne si užijete prechádzku po historickej časti mesta, kde nájdete Esztergomskú baziliku, jedno z najväčších kresťanských svätostánkov na svete. Táto bazilika ponúka nádherné panoramatické výhľady na mesto a okolité prostredie. Okrem toho môžete navštíviť hrad Esztergom, múzeá a galérie, kde sa dozviete viac o histórii a kultúre tohto fascinujúceho miesta. Pre milovníkov prírody je tu tiež možnosť výletu do okolitých lesov a parkov, kde si môžete vychutnať krásnu krajinu a prechádzky popri Dunaji.

Esztergom ponúka výnimočnú kombináciu krásneho prostredia, histórie a kultúry, čo ho robí ideálnym miestom pre dovolenku. Nech už sa rozhodnete, ubytovať v luxusnom hoteli, apartmáne, penzióne alebo hosteli, určite budete mať príležitosť objaviť všetky poklady tohto úžasného mesta.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Esztergom


1. Ako sa dostanem do Esztergomu z Budapešti?

- Najlepšou možnosťou je použiť vlak, ktorý trvá asi 1 hodinu a 15 minút a stojí približne 1,5 eura. Tiež možno použiť autobus, ktorý trvá asi 1 hodinu a 45 minút a stojí približne 4 eurá.

2. Koľko stojí vstup na katedrálu Svätého Martina?

- Vstup na katedrálu Svätého Martina stojí 7 eur pre dospelých, 3,5 eur pre deti a študentov.

3. Je potrebné si zarezervovať vopred vstup na Baziliku Sv. Štefana?

- Nie, nie je potrebné si zarezervovať vopred vstup na Baziliku Sv. Štefana. Vstup je bezplatný.

4. Kde v Esztergome sa dá najlepšie najesť?

- Najlepšie možnosti pre dobré jedlo v Esztergome sú Hviezda Klasickej kuchyne, Magyar Etterem és Cukraszda a Kőleves Vendéglő.

5. Kedy sa konajú najdôležitejšie festivaly v Esztergome?

- Najväčšie festivaly v Esztergome vrátane Hudobného festivalu a Festivalu divadla sa konajú v lete, obvykle v júli a auguste.

6. Kde sa nachádza Najpohľadnejšia vyhliadka na Esztergom a okolie?

- Najlepšou vyhliadkou na Esztergom a okolie je na vrchole hory Pilis, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od mesta. Rovnako, z Katedrály Sv. Martina je výhľad na okolie veľmi pekný.

7. Aké sú najlepšie miesta pre nákupy v Esztergome?

- Najlepším miestom pre nákupy v Esztergome je okolie hlavného námestia, kde sa nachádza množstvo obchodov so suvenírmi, módnymi doplnkami a ďalšími vecami.

8. Kedy sa konajú trhy v Esztergome?

- Trhy sa v Esztergome konajú každú sobotu a nájdete tam množstvo miestnych potravín a suvenírov.

9. Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Esztergome?

- Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie v Esztergome patria Katedrála Sv. Martina, Bazilika Sv. Štefana, Hrad Esztergom a Miestne múzeum Esztergom.

10. Kam vedie turistická trasa v Esztergome?

- Turistická trasa vedie cez mesto a okolie, vrátane návštevy pamiatok ako Katedrála Sv. Martina a Bazilika Sv. Štefana, ale aj romantických zákutiach, ako napríklad Malebné uličky Collata alebo Kúzelná gradina kaviarnička.


Letenka Maďarsko Esztergom


Letenka do Maďarska: Preskúmajte krásne mesto Esztergom

Ak hľadáte jedinečnú destináciu v Maďarsku na váš nasledujúci výlet, mesto Esztergom by mohlo byť tou správnou voľbou. Nachádza sa na brehu rieky Dunaj, len niekoľko kilometrov od hlavného mesta Budapešť, a ponúka návštevníkom množstvo historických pamiatok a atrakcií. Mesto je významnou kultúrnou a náboženskou destináciou a jeho bohatá história a impozantná architektúra robia z neho fascinujúce miesto na objavovanie.

Prvou zastávkou pre každého návštevníka by mala byť katedrála Svätého Martina, ktorá je najväčšou bazilikou v Maďarsku. Táto majestátna budova s hranatou vežou je viditeľná už z diaľky a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Vnútri katedrály nájdete mnoho vzácnych umeleckých diel a unikátnu zbierku kazetových stropov. Nezabudnite si vychutnať aj panoramatický výhľad z katedrálnej veže.

Po návšteve katedrály môžete pokračovať prechádzkou po historickom centre mesta. Zastavte sa na námestí Kossuth, kde sú umiestnené niektoré z najvýznamnejších pamiatok mesta. Medzi nimi nájdete starú radnicu a bývalý arcibiskupský palác, ktorý teraz slúži ako múzeum. V múzeu nájdete mnoho exponátov z oblasti histórie, umenia a náboženstva a dozviete sa o bohatej minulosti Esztergomu.

Ak chcete zažiť niečo trochu iné, môžete sa vydať na túru na Veľký Prieval, ktorý sa nachádza nad mestom. Počas tejto túry sa dostanete na jeden z najkrajších miest v okolí, so skvelým výhľadom na rieku Dunaj a okolitú krajinu. Táto oblasť je tiež obľúbená medzi záujemcami o paragliding.

Keď sa budete povaľovať na hradbách Esztergomu, určite nezabudnite pozrieť sa aj na most Mária Valéria, ktorý spája Maďarsko s obcou Štúrovo na slovenskej strane. Tento historický most je mimoriadne populárny medzi turistami a ponúka nezabudnuteľný výhľad na rieku Dunaj a okolitú krajinu.

Esztergom je tiež známy ako dôležitý náboženský centrum. Ak ste zvedaví na históriu maďarského kresťanstva, môžete navštíviť Keresztény Múzeum (Kresťanské múzeum), ktoré obsahuje vzácne relikvie a artefakty z obdobia od stredoveku po súčasnosť. Priamo pri múzeu sa nachádza aj Seminárne múzeum, kde si môžete vychutnať pestrosť vzácnych kníh a dokumentov.

Na záver nezabudnite ochutnať maďarskú kuchyňu v jednej z miestnych reštaurácií. Maďarská kuchyňa je známa svojou bohatou chuťou a jedlami, ako sú gulaš, langos a palacinky. Počas jedla si tiež môžete vychutnať sklenku výborného maďarského vína, ktoré je v regióne Esztergom veľmi populárne.

Takže, ak hľadáte zaujímavú destináciu v Maďarsku, letenka do mesta Esztergom by mohla byť pre vás správnou voľbou. Toto historické mesto ponúka bohatú kultúru, impozantnú architektúru a úchvatnú krajinu, ktoré určite stojí za objavenie.


Dovolenka Maďarsko Esztergom


Esztergom, veľkolepé historické mesto na břehu rieky Dunaj v severnej časti Maďarska, je skvelou voľbou pre dovolenku. Je to najväčší kresťanský centrum krajiny, s katedrálou Sv. Štefana, ktorá sa poníma ako najväčšia kresťanská budova v Maďarsku. Okrem toho je to skvelé miesto pre rekreáciu, s množstvom turistických atrakcií a bohatým kultúrnym dedičstvom.

Mesto Esztergom je ľahko dostupné z Budapešti, len hodinu jazdy autovou alebo vlakovou dopravou. Ak máte radi prechádzky v prírode, je to správne miesto pre vás, pretože má mnoho zelene a pekných výhľadov. Najznámejším turistickým miestom je Bazilika Sv. Štefana s panoramatickým výhľadom na Dunaj a hrad Zvolen.

Cestovanie po Dunaji je ďalším nápadom, ako stráviť svoj čas v Esztergome. Môžete si prenajať loď a okúpať sa v rieke v horúcich letných mesiacoch. Dunaj je tiež príjemné miesto na rybolov alebo prechádzku v prírode, a to vrátane skvelého cyklovýletu.

Okrem turistickej atrakcie v Esztergome je tiež mesto známe používaním tradičných maďarských prírodných liečebných postupov v lázních. Najmä liečiv é minerálne pramene sú populárne medzi turistami. Navštívte miestnu spa, pretože tu môže byť váš najlepší relaxačný čas po náročnom dni

Miestne kaviarne, reštaurácie a pivnice sú skvelým miestom na ochutnávanie miestnych jedál a nápojov. Miestny drink Tokajský víno je populárny pre milovníkov vína a nezabudnite skúsiť typickú maďarskú kuchyňu, ako sú goulash alebo halaszle.

Esztergom je okúzľujúce a kultúrne bohaté mesto, ktoré stojí za návštevu pre každého, kto má radi turistiku, prírodu a pamiatky. Nestrácajte čas a navštívte toto miesto a urobte si z neho vašu novú dovolenkovú destináciu.


Počasie Maďarsko Esztergom


Esztergom, jedno z najstarších a najkrajších miest v Maďarsku, je známe nielen svojou históriou a architektúrou, ale aj svojim fascinujúcim počasím. Ležiace na brehoch rieky Dunaj a s prekrásnym výhľadom na hrad Pohronské mesta, Esztergom ponúka svojim návštevníkom širokú škálu počasiových podmienok počas celého roka.

Letné mesiace v Esztergome sú obyčajne teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C, čo vytvára ideálne prostredie na prechádzky po meste a obdivovanie jeho bohatého kultúrneho dedičstva. Obľúbené miesta, ako je Bazilika Svätého Štefana, ponúkajú útočisko pred horúčavami a umožňujú návštevníkom objaviť poklady tohto historického mesta. Letá v Esztergome sú však tiež občas narušované príležitostnými búrkami, ktoré prinášajú do mesta osvieženie.

Jeseň je v Esztergome krásne farebná a mierna. Teploty klesajú na prijateľnejších 18 °C až 25 °C, čím sa stáva ideálnym obdobím pre tých, ktorí sa radi vydávajú na prechádzky do okolitých lesov a kopcov. Jesenné obdobie prináša aj menšie množstvo zrážok, čo umožňuje návštevníkom ďalej preskúmať mesto a okolitú prírodu.

Zima v Esztergome môže byť chladná a studená. Teploty sa môžu pohybovať od -5 °C do 5 °C. Aj keď sneh nie je pravidelným zjavom, občas tu napadne dostatok snehu na to, aby záplavila dedinské uličky a vytvorila kouzelnú atmosféru. Zimné mesiace sú ideálne na návštevu kostola Notre Dame, ktorý je jednou z najväčších atrakcií mesta.

Na jar sa Esztergom prebúdza k životu. Toto obdobie je známe svojimi kvitnúcimi záhradami a príjemnými teplotami, ktoré sa pohybujú od 10 °C do 20 °C. Je to skvelá doba na výlety na miestne vinice, kde môžete ochutnať miestne víno a vychutnať si úchvatné panorámy Dunaja.

Esztergom, s jeho jedinečným umiestnením a krajinou, ponúka svojim návštevníkom širokú škálu počasiových podmienok počas celého roka. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete toto mesto navštíviť, rozhodne si vychutnáte jeho krásu a atmosféru.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky