Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Laos Tham Kong Lo Cave

Ubytovanie Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je krajina bohatá na skryté poklady, a jedným z takýchto skvostov je jaskyňa Tham Kong Lo. Nachádza sa na strednom Laosu, v provincii Khammouane, a je považovaná za jednu z najväčších a najkrajších jaskýň v juhovýchodnej Ázii.

Tham Kong Lo je dlhá viac ako 7 kilometrov a jej vchod je ukrytý medzi impozantnými vápencovými útesmi. Táto jaskyňa je jedinečná aj svojou vnútornou riekou, ktorá ju preteká. Vodný tok je absolútne kľudný a poskytuje nezabudnuteľný zážitok pri prechádzke lodou touto krásou. Je to ako plavba do srdca zeme, kde sa stretáte s úchvatnými formáciami stalaktitov a stalagmitov, malými vodopádmi a rozličnými farebnými zvrásneniami vápencových stien.

Pre turistov je k dispozícii niekoľko možností ubytovania pri jaskyni Tham Kong Lo. Hoci oblasť nie je natoľko rozvinutá ako niektoré turisticky atraktívnejšie destinácie, návštevníci majú k dispozícii niekoľko malebných, rodinných penziónov a bungalovov, ktoré ponúkajú priestranné izby a autentickú atmosféru. Výhodou týchto ubytovacích zariadení je ich výhodná poloha, ktorá umožňuje ľahký prístup k vchodu do jaskyne a ponúka krásne výhľady na okolité prostredie.

Okrem ubytovania priamo pri jaskyni Tham Kong Lo si turisti môžu nájsť aj viac luxusné hotely v blízkej obci Ban Khoun Kham. Tieto hotely ponúkajú väčšie pohodlie a vybavenie, ako sú bazény, spa centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné laoské jedlá. Vďaka svojej blízkosti k jaskyni sú tieto hotely ideálnymi miestami pre turistov, ktorí hľadajú komfortný pobyt a zároveň možnosť skúsiť si adrenalinové aktivity, ako je napríklad jazda na kajaku či treking v prírodnom parku Phu Hin Bun.

Tham Kong Lo nie je len miestom nádherných prírodných úkazov, ale aj miestom s bohatou kultúrnou históriou. Existuje tu možnosť navštíviť aj niektoré dediny s tradičnou laoskou architektúrou a zažiť autentický ľudový život. V srdci Khammouane je možné sledovať miestnych obyvateľov, ako sa venujú roľníckym prácam, pastve dobytka a výrobe tradičných laoských výrobkov.

Laos Tham Kong Lo Cave je skutočným pokladom Stredného Laosu, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých návštevníkov. Či už ste dobrodruh hľadajúci adrenalin, alebo milovník prírody túžiaci po kľude a pokoji, táto jaskyňa vám určite poskytne to, čo hľadáte. Choďte na toto dobrodružstvo objaviť kúzlo Laosu a doprajte si jedinečné ubytovanie v blízkosti tejto prírodné pamiatky.


Dovolenka Laos Tham Kong Lo Cave


Tham Kong Lo Cave: Nepoznaný klenot dovoleniek v Laos

Laos, známy aj ako Krajina tisíca slonov, ponúka množstvo unikátnych prírodných krás. Medzi nimi sa nachádza aj jedinečná a fascinujúca jaskyňa Tham Kong Lo. Táto jaskyňa je jedným z najpopulárnejších a zároveň najneznámejších turistických miest, ktoré stojí za návštevu pri objavovaní krás Laosu.

Tham Kong Lo Cave, známa aj ako "jaskyňa doliny rieky Kong Lo", je obrovská jaskyňa nachádzajúca sa v národným parku Phu Hin Bun NPA v centrálnej časti Laosu. Táto nádherná jaskyňa je najdlhšia jaskyňa v krajine, s dlžkou vyše 7,5 kilometra. Vstup do jaskyne je možný iba vodou, čo pridáva na dobrodružnom pocite tejto dovolenky.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tham Kong Lo, musíte sa vydať do dediny Kong Lo, ktorá sa nachádza v nádhernom horskom prostredí. Odtiaľto vás loď poháňaná miestnym obyvateľom vyvezie do jaskyne. Počas plavby budete obklopení úchvatnou krajinou, zelenými strmými útesmi a mierne prúdiacou riekou.

Keď dorazíte k vchodu do jaskyne, ocitnete sa v úplne inom svete. Bude vás ohromovať obrovské vnútro jaskyne s výškou stien až 100 metrov. Jaskyňa je taká veľká, že v niektorých častiach sa rozprestierajú aj pláže so žulovým pieskom. Počas prechádzky túto úchvatnou jaskyňou sa budete cítiť ako vystúpení z reality a na okamih sa premiestnite do iného vesmíru.

Najobľúbenejšou aktivitou v jaskyni je plavba na malých loďkách, kedy sa môžete voľne pohybovať cez spletité tunely a sami objavovať tajomstvá jaskyne. Uprostred jaskyne sa nachádza dokonca jedna malá pláž, kde si môžete oddýchnuť a obdivovať nádhernú scenériu, ktorá vás obklopuje.

Okrem krásnej jaskyne je v blízkosti Tham Kong Lo množstvo prírodných a kultúrnych zaujímavostí. Môžete navštíviť malé dedinky, kde sa budete cítiť ako v čase, keď sa tu ešte zastavil. Laoská atmosféra je tu stále autentická a tichá, a navštívenie takýchto dediniek je skutočným zážitkom.

Ak vyhľadávate dovolenku mimo bežných turistických trás a túžite po dobrodružstve v prírode, Tham Kong Lo Cave je to pravé miesto pre vás. Táto ukrytá jaskyňa v srdci Laosu vás uchváti svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.

Takže neváhajte, zapojte sa do dobrodružstva a objavujte skryté poklady Tham Kong Lo Cave na vašej nasledujúcej dovolenke v Laos. Nezabudnuteľné zážitky vás čakajú!


Počasie Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je krásna krajina v jihovýchodní Asii, která je známá svou bohatou a rozmanitou přírodou. Jednou z nejvíce fascinujících přírodních památek v Laosu je jeskyně Tham Kong Lo Cave. Kombinace těchto dvou přírodních jevů vytváří neuvěřitelnou atmosféru a umožňuje návštěvníkům prozkoumat krásy této oblasti.

Jeskyně Tham Kong Lo Cave se nachází v jižní části Laosu, v provincii Khammouane. Je známá svým impozantním podzemním říčním systémem, který měří přibližně 7,5 kilometrů. Jeskyně je jednou z nejdelších a největších v Laosu a její význam je neocenitelný z hlediska geologického, archeologického a biologického výzkumu.

Vstoupit do jeskyně Tham Kong Lo Cave je skutečný dobrodružství. Cesta začíná ve vesnici Ban Kong Lo, kde se návštěvníci nalodí na longtailové čluny a pokračují podél řeky až do vstupu do jeskyně. Uvnitř je nádherný výhled na impozantní vápencové stěny a naštěstí je zde dostatečné množství světla, které proniká dovnitř skrze malé otvory ve stropě.

Jednoduché procházení po vnitřních chodbách a malebných cestách jeskyně je nezapomenutelným zážitkem. Návštěvníci mohou obdivovat nádherně zdobené stalaktity a stalagmity, které vytvářejí fascinující tvary a formace. Některé z nich připomínají různé přírodní útvary a jsou nazývány podle svých tvarů, jako například "Sloní trup", "Kouřící drak" nebo "Mramorový sloupec".

Ale počasí v této oblasti může být nepředvídatelné. Většinou je v tomto regionu tropické počasí, s teplotami dosahujícími až 35 stupňů Celsia a vysokou vlhkostí. Nejteplejší měsíce jsou od března do května, kdy je také období dešťů. Ale i přesto, že jsou tyto měsíce vlhké, mnoho lidí se rozhodne navštívit jeskyni Tham Kong Lo Cave právě v této době, protože voda, která teče přes celou jeskyni, vytváří jedinečnou scenérii a dramatický zážitek.

V letních měsících, od června do září, se počasí zlepšuje a je lepší pro aktivnosti jako je turistika a pěší výlety. Teploty klesají na příjemných 25 stupňů Celsia a srážky jsou méně časté. To umožňuje návštěvníkům lépe se procházet okolím a poznávat jiné přírodní krásy, které tato oblast nabízí.

V zimních měsících, od listopadu do února, je nejchladnější období a teploty se mohou dostat až k 10 stupňům Celsia. To je ideální čas pro ty, kteří preferují chladnější počasí. Nicméně toto období může být také suché a je třeba si vzít dostatečné množství pitné vody a jiných potřebných zásob.

Ať už se rozhodnete navštívit jeskyni Tham Kong Lo Cave v kterémkoli období, je důležité být připraven na různé podmínky počasí. Oblečte se ve vrstvách, abyste byli připraveni na všechny příležitosti. Nezapomeňte také vzít si deštník nebo pláštěnku, protože i když je vstup do jeskyně krytý, nechcete být překvapeni deštěm při odchodu.

Jeskyně Tham Kong Lo Cave je skutečným pokladem v jižním Laosu a jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků v zemi. Bez ohledu na to, jaké je počasí, tato místa nabízejí nezapomenutelné zážitky a okouzlení přírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Kong Lo Cave


1. Čo je Tham Kong Lo Cave?

Tham Kong Lo Cave je jaskyňa v provincii Khammouane, Laos.

2. Aká je veľkosť jaskyne?

Jaskyňa má dĺžku viac než 7 kilometrov a šírku až 90 metrov.

3. Je otvorená verejnosti?

Áno, jaskyňa je otvorená turistom a návštevníkom.

4. Koľko trvá prechádzať celú jaskyňu?

Prechádzka trvá zhruba hodinu a pol až dve hodiny.

5. Je potrebné mať nejakú výbavu na cestu jaskyňou?

Nie, na prechádzku jaskyňou nie je potrebná žiadna špeciálna výbava, ale je dôležité mať pohodlnú obuv a svetlo.

6. Aká je vstupné do jaskyne?

Vstupné do jaskyne sa pohybuje medzi 10 až 25 dolármi v závislosti od typu zájazdu a prevádzkovateľa.

7. Je možné v jaskyni prespať?

Áno, sú k dispozícii miesta na prenocovanie na jednoduchých chatách v okolí jaskyne.

8. Aké sú hlavné atrakcie jaskyne?

Medzi hlavné atrakcie jaskyne patrí plavba loďou cez jaskyňu a obdivovanie spektakulárnych stien a kamenných útvarov.

9. Kam sa treba obrátiť, ak chcem navštíviť jaskyňu?

Na návštevu jaskyne sa môžete obrátiť na miestnych prevádzkovateľov turistických zájazdov alebo cestovných kancelárií.

10. Je jaskyňa prístupná celoročne?

Áno, jaskyňu je možné navštíviť v každom ročnom období. Avšak v niektorých obdobiach môžu byť prístupové cesty neprístupné kvôli dažďom.


Letenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos Tham Kong Lo Cave je fascinujúca jaskyňa nachádzajúca sa v provincii Khammouane v Laosu. Táto jaskyňa je považovaná za jednu z najvýznamnejších turistických atrakcií v krajine a v posledných rokoch si získala veľkú popularitu medzi návštevníkmi z celého sveta.

Tham Kong Lo Cave je dlhá takmer 7 kilometrov a získala reputáciu „katedrály jaskýň“, kvôli svojej impozantnej veľkosti a kráse. Jaskyňa je prechádzkou cez jeden z najdlhších riečnych systémov na svete, ktorým je rieka Hinboun. Turisti sa môžu dostať na voze alebo motocykli do dediny Ban Kong Lo, odkiaľ sa môžu pokračovať na člne do jaskyne.

Počas plavby člnom cez jaskyňu je možné obdivovať úchvatné podzemné scenérie, ako sú obrovské stalaktity a stalagmity, ktoré vytvárajú zaujímavé tvary. Taktiež je tu možnosť vidieť ryby a korytnačky, ktoré sa vyskytujú v rieke, a svetlo z lúčov slnka, ktoré preniká cez otvory v streše jaskyne, čím vytvára kúzelnú atmosféru.

Návšteva Tham Kong Lo Cave je skutočným dobrodružstvom, pretože návštevníkom umožňuje objaviť divokú a neprístupnú časť Laosa. Okrem krásneho prostredia jaskyne, turisti majú tiež možnosť vidieť a zažiť miestnu kultúru a tradície, keď s vodcom jaskynného systému prechádzajú dedinou Ban Kong Lo.

Pre túto exkurziu je potrebné byť dostatočne fyzicky zdatný a mať primerané vybavenie vrátane bateriek a teplých oblečenie, pretože v jaskyniach môže byť chladno a tmavo. Turisti tiež musia byť pripravení na mokré a klzké povrchy, pretože jaskyňa je stále prechádzkou po vode.

Návšteva Tham Kong Lo Cave je jedinečným zážitkom, kde sa spoja prírodná krása, dobrodružstvo a kultúra. Nie je prekvapujúce, že táto jaskyňa privádza do Laosu stále viac a viac turistov. Ak ste v Laosu, určite nevynechajte túto jedinečnú príležitosť a navštívte Laos Tham Kong Lo Cave.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky