Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Laos Pha That Luang

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Pha That Luang


1. Čo je Pha That Luang?
Pha That Luang je buddhistický chrám a svätyňa nachádzajúca sa v hlavnom meste Laosu, Vientiane.

2. Aké je históriou Pha That Luang?
Pha That Luang bol postavený v 3. storočí ako malý drevený chrám. Neskôr prešiel niekoľkými obnovami a rozšíreniami, až sa stal značným komplexom budov.

3. Aká je dôležitosť Pha That Luang pre Laos?
Pha That Luang je symbolom národnosti, náboženstva a kultúry Laosu. Je považovaný za jeden z najvýznamnejších náboženských symbolov v krajine a je cieľom mnohých pútnikov.

4. Aký je vstupný poplatok do Pha That Luang?
Vstupný poplatok do Pha That Luang je 10 000 kipov (približne 1 USD) pre miestnych obyvateľov a 20 000 kipov (približne 2 USD) pre zahraničných návštevníkov.

5. Aké sú otváracie hodiny Pha That Luang?
Pha That Luang je otvorený celoročne pre návštevníkov. Jeho otváracie hodiny sú od pondelka do piatku od 8:00 do 16:00 hod., a v sobotu a nedeľu od 8:00 do 17:00 hod.

6. Aké je oblečenie vhodné pre návštevu Pha That Luang?
Návštevníci by mali nosiť slušné oblečenie, aby prejavili úctu k miestnej kultúre. Vhodné je zakryť ramená a nohy, a vyhnúť sa vyzývavým a odhalujúcim oblečeniu.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Pha That Luang?
Najlepší čas na návštevu Pha That Luang je počas buddhistických sviatkov, ako je napríklad Veľký piatok alebo Hernej fajčiarsky festival. Taktiež sa odporúča návšteva počas ranných hodín, aby sa vyhlo davom turistov.

8. Aké sú najbližšie turistické atrakcie v blízkosti Pha That Luang?
V blízkosti Pha That Luang sa nachádza niekoľko ďalších turistických atrakcií, ako napríklad Wat Si Muang, Wat Si Saket a Patuxai, ktoré sa odporúčajú tiež navštíviť.

9. Má Pha That Luang zvláštneho patróna alebo boha?
Pha That Luang je považovaný za posvätné miesto a je spojený s buddhizmom. Nemá však zvláštneho patróna alebo boha.

10. Môžem sa vo vnútri Pha That Luang fotografovať?
Áno, návštevníci môžu v Pha That Luang fotografovať, avšak je potrebné dodržovať určité pravidlá a rešpektovať náboženskú povahu miesta, ako je zakázané fotografovať v určitých posvätných oblastiach.


Ubytovanie Laos Pha That Luang


Pha That Luang je jednou z najvýznamnejších a najsvätejších budhistických stavieb v Laosu. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je považovaná za národný symbol krajiny. Mnohí pútnici z celého sveta sem prichádzajú, aby sa poklonili Pha That Luang a obdivovali jeho architektúru a historický význam.

Pha That Luang, čo znamená "Veľký pohreb" v laoskom jazyku, je budhistický stúpa postavený v 16. storočí počas vlády kráľa Setthathirata. Stúpy v laoskej kultúre sú symbolom viery a náboženskej hĺbky. Pha That Luang je pripomienkou postavenou na mieste, kde sa predpokladá, že bolo uložené písmo Buddovho učenia.

Stúpa je vyrobená z múrov zlata a striebra, ktorý z nej robí doslova majestátny vzhľad. Je vysoká približne 45 metrov a je obklopená múrmi a pevnosťami, ktoré veľmi prispievajú k jeho monumentálnemu výzoru. Fasáda je zdobená nádhernými zlatými kvetmi, korálmi a drahokamami, ktoré ju ešte viac zdôrazňujú. Vnútri sa nachádzajú relikvie a sväté predmety spojené s Buddhou a budhistickou vierou.

Pha That Luang je taktiež dôležitou destináciou pre budhistické púte. Každý rok sa tu koná veľkolepá oslava nazývaná "Bun That Luang". W W W Táto oslava sa koná počas troch dní a privádza na tisíce náboženských oddaných z celej krajiny. Verní spolu s mníchmi a lákmi sa stretávajú, aby sa modlili, spievali hymny a vykonávali rituály.

Laos má tiež veľa možností pre ubytovanie pre tých, ktorí si plánujú navštíviť Pha That Luang. V okolí sa nachádza mnoho hotelov a hostincov rôzneho rozpočtu. Návštevníci si môžu vybrať z luxusných a moderných hotelov alebo menších a cenovo dostupnejších ubytovacích zariadení. Mnoho hotelov tiež poskytuje výhľad na samotnú Pha That Luang, čo umožňuje návštevníkom s obdivovať jej nádhernú architektúru aj z pohodlia vlastného izby.

Okolie Pha That Luang tiež ponúka množstvo reštaurácií a trhov, kde si môžete vychutnať tradičnú laoskú kuchyňu. Môžete skúsiť neodolateľné jedlá ako "Laap" (špeciálny šalát z mäsa), "Tam Mak Houng" (green papaya salad) a mnoho ďalších. Taktiež je tu mnoho miest, kde si môžete kúpiť suveníry a tradičné remeslá.

Návšteva Pha That Luang je nezabudnuteľným zážitkom pre každého návštevníka, ktorý sa zaujíma o kultúru, históriu a náboženstvo. Jeho majestátna krása a duchovná atmosféra vás určite dostanú. A ak hľadáte ubytovanie v tesnej blízkosti tohto úžasného miesta, určite neobíďte možnosti, ktoré Laos ponúka.


Počasie Laos Pha That Luang


Vikhrovače v Pha That Luangě

Laos je krásna ázijská krajina plná zelene a kultúrne dôležitých miest. Pha That Luang je národné svätyne a jedno z najzvláštnejších miest v krajine Laos. Nachádza sa v hlavnom meste Vientiane a je jednou z najväčších budhistických svätyň v krajine.

V Pha That Luang môžete zažiť rôzne druhy počasia počas vášho pobytu v tomto mieste. Typicky, Počasie v Pha That Luang je tajomné a ticho. Je to miesto, kde sa láska ku krajine a zbožnosti stretáva.

Letné mesiace v Pha That Luang sú zvyčajne teplé a vlhké s vysokou vlhkosťou. Teplo môže byť dosť intenzívne v horúcich dňoch, takže odporúčame, aby ste si so sebou vždy mali fľašu vody a opaľovací krém.

Zimné mesiace sú v Pha That Luang suchšie, s nízkou vlhkosťou. Viete však očakávať teploty na úrovni od 15 do 20 stupňov Celzia. V tomto období môže byť obloha jasná a dokonca sa môžete stretnúť s niektorými miestnymi festivalmi a oslavami.

Ak sa chystáte navštíviť Pha That Luang, najlepšie obdobie na návštevu je od konca jesene do začiatku jari. Tieto mesiace sú považované za obdobie najstabilnejšieho počasia, kedy môžete očakávať jasné oblohy a príjemné teploty.

Ak sa chystáte na návštevu budhistických svätyň v Pha That Luang, pamätajte si, že je potrebné dodržiavať miestne kultúrne zvyky a tradície. To zahŕňa aj určité oblečenie, ktoré je vhodné nosiť v budhistických svätyniach.

Celkovo si Pha That Luang vyžaduje rešpekt a obozretnosť a je to miesto plné pokojnej a pokojnej energie. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite si užijete krásu krajiny, kultúrnych tradícií a jedinečné zážitky z obdivu budhistických svätyň.


Dovolenka Laos Pha That Luang


Laos je malebná krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa vyznačuje svojou bohatou kultúrou a nádhernou prírodou. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré si turista môže vychutnať počas návštevy tejto krajiny, patrí aj Pha That Luang, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Vientiane.

Pha That Luang je jednou z najsvätejších budhistických stavieb v Laose a je okrem toho aj jedným z najvýznamnejších národných symbolov krajiny. Táto budova bola postavená v 16. storočí a predstavuje nádherný príklad laoskej architektúry. Pha That Luang je vysoká viac ako 44 metrov a je vyrobená základným materiálom zvaným laterit, čo je miestny druh hliny zmiešanej so štrkom.

Budova je obklopená pevnosťou so 30 vežami, ktoré sú rozmiestnené v šachovnicovom vzore. Samotná veža je pokrytá zlatými doskami a na vrchu sa nachádza zlatá stupnica so slnkom, mesiacom a hviezdami, ktorá symbolizuje budhistický vesmír.

Pha That Luang je miestom slávností a osláv, ktoré sa konajú každý rok okolo novembra počas buddhistického sviatku Bun That Luang. Milióny veriacich z celého Laosa prichádzajú, aby oslavovali tento významný sviatok. Slávnosť je spojená s tradičným tancovaním, hudbou, spevom a rôznymi bohatými farbami, ktoré oživujú priestor.

Okrem vnútorných prostriedkov zlatej veže je v Pha That Luang aj múzeum, v ktorom je možné získať hlbší vhľad do laoskej histórie a kultúry. Návštevníci si môžu prezrieť rôzne artefakty, náboženské predmety, obrazy a starodávne dokumenty, ktoré sú dôležitou súčasťou národného dedičstva krajiny.

Samotné okolie Pha That Luang je tiež krásne a ideálne na prechádzky. Najmä za večera je priestor osvetlený a vtiahne vás do intímnej atmosféry, ktorú ponúka. Okolité parky a záhrady vytvárajú relaxačné prostredie, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si kludnú atmosféru.

Pha That Luang je pravým skvostom, ktorý treba vidieť na vlastné oči pri návšteve Laosa. Jeho monumentálna architektúra, kultúrna hodnota a nádherné prostredie robia z tohto miesta jeden z najpútavejších bodov záujmu v krajine. Ak sa chystáte na dovolenku do Laosa, nezabudnite navštíviť Pha That Luang a pripojiť sa k slávnostiam a oslavám, ktoré sa v tomto svätom mieste konajú.


Letenka Laos Pha That Luang


Pha That Luang je veľkolepou budistickou svätynou nachádzajúcou sa v hlavnom meste Laosu, Vientiane. Táto svätyňa je jednou z najznámejších a najdôležitejších budhistických pamiatok v krajine.

Pha That Luang, čo v preklade znamená "Veľký kovový poklad", je vybudovaná na mieste starších stúp z 3. storočia. Je známa svojou charakteristickou zlatou farbou, ktorá sa tým symbolicky spája s bohatstvom a duchovným významom. Celá budova je pokrytá zlatou farbou, čo ju robí jedným z najkrajších architektonických zázrakov juhovýchodnej Ázie.

Pha That Luang je viac než len budova. Je to symbolický a náboženský význam pre Laos a jeho ľudí. Stúpa je chrámom, kde sa uchovávajú relikvie Gautama Buddhovho života a zasvätena je buddhizmu. Každoročne sa v nej konajú veľké buddhistické festivaly a ceremoniály, pri ktorých sa zhromaždia tisíce veriacich z celého Laosu.

Okrem náboženského významu, Pha That Luang je aj dôležitou historickou pamiatkou. Bola postavená za časov Lan Xangu, jedného z najvýznamnejších laoských kráľov, ktorý vládol v 16. storočí. Kráľ Lan Xang podporoval budhizmus a dal postaviť túto svätyňu, aby zdôraznil dôležitosť viery a prísneho dodržiavania buddhistických zásad.

Pha That Luang je obehnutá rozsiahlymi záhradami a parkom. Tí, ktorí ju navštívia, si môžu vychutnať pokojné a tiché prostredie, kde môžu relaxovať a oddýchnuť si od rušného mestského života. Okrem toho, turisti majú tiež možnosť obdivovať unikátnu architektúru budovy a detaily, ktoré ju zdobia.

Ak plánujete navštíviť Laos, nezabudnite zahrnúť Pha That Luang do zoznamu miest, ktoré chcete vidieť. Je to skutočne dôležitá a krásna budhistická svätyňa, ktorá prináša pokoj a duchovný význam pre Laos. Choréografie tejto stavby vás ohromí a nezabudnuteľne sa zapíše do vašich spomienok.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky