Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba

Dovolenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Dovolenka na Kube je zážitkom ako máloktorý iný. Kuba je známa svojimi krásnymi plážami, ktoré sú jednými z najznámejších na svete. Avšak, Kuba ponúka oveľa viac ako len klasický turistický pobyt na pláži. Do centra pozornosti sa dostávajú kultúrne atrakcie a spôsob života miestnych obyvateľov. Jedným z takýchto miest je aj Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je najväčšie múzeum umenia na Kube. Nachádza sa v historickom centre Havany a dáva návštevníkom možnosť vidieť zbierky kubánskeho a iného svetového umenia. Zameriava sa na výtvarné umenie, architektúru, dizajn a fotografie; návštevníkom umožňuje preskúmanie kubánskej umeleckej histórie a jej vplyv na globálnu kultúru.

Múzeum je rozdelené do dvoch častí – národného oddelenia a moderného umenia. V národnom oddelení nájdete tradičnú kubánsku maľbu, sochárstvo a vzácne expozície európskeho umenia. V modernom umení potom zistíte, ako sa kubánski umelci vyrovnávajú s modernými umeleckými trendmi.

Návštevníci môžu vidieť práce mnohých svetoznámych kubánskych umelcov ako aj množstvo prác od rôznych iných umeleckých zameraní. Múzeum obsahuje tiež medzinárodnú zbierku súčasného umenia, vrátane diel od umelcov ako Salvador Dalí, Joan Miró a Pablo Picasso.

Okrem uctenia si umeleckého dedičstva Kuby, môžete pri návšteve múzea vidieť aj prekrásnu budovu, v ktorej sa nachádza. Budova bola postavená v roku 1954 a je veľmi dobre zachovaná a rešpektovaná. Oživuje staré koloniálne kubánske architektonické štýly.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba otvára dvere návštevníkom na 6 dní v týždni, od 10:00 do 18:00. Vstupné je rozumné a stojí za opytanie si o sprievodcoch, ktorí Vám môžu poskytnúť užitočné informácie o histórii diela a jeho kultúrnom kontexte.

Návšteva Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba na Vašej dovolenke by mala byť vcelku zaujímavá a stimulujúca pre milovníkov umenia či kultúry. Budete môcť odhaliť umenie kubánskej kultúry v jeho najzaujímavejšej podobe a stať sa súčasťou umeleckých zázrakov, ktoré Kuba ponúka.


Letenka Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba: Skvost Kuby pre milovníkov krásy umenia

Mala Karibská krajina Kuba ponúka množstvo možností k obdivu a objavovaniu: od subtropeckých pláží, cez koloniálne dedinky, až po hory a džungle vysoko na horách. Kuba však ponúka aj skvosty v oblasti umenia, medzi ktoré patrí Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba - Národné múzeum výtvarných umení Kuby. Ak sa vydáte do Havany, návšteva tohto múzea určite nepatrí medzi veci, ktoré by ste mali vynechať.

Umietníctvo na Kube sa rozvíjalo už od 16. storočia, kedy sa na ostrove začali zakladat' kolónie a vznikala prvá základňa pre kubánsku kultúru. Kuba mala po celý čas svoj tradičný štýl, ale tiež bol ostrov ovplyvňovaný rôznymi iniciatívami, najmä z Európy a Severnej Ameriky. Toto všetko sa odráža aj v umeleckých dielach, ktoré sú súčasťou tohto múzea.

Národné múzeum výtvarných umení Kuby sa nachádza v centre Havany. V klimatizovanej budove s rozlohou približne 12 000 m² sa nachádza obrovské množstvo umeleckých diel - od kubánskeho umenia až po diela medzinárodných umelcov. Expozícia držiaca približne 40-tisíc exponátov je rozdelená na dva hlavné sektory - Mnohoformné umenie a Klasické umenie. V prvom sektore sa môžete tešiť na diela zo súčasnosti, prevažne týkajúce sa abstrakcie, a graffiti. V druhom sektore sa môžete pozrieť na starožitné umelecké diela, ktoré pochádzajú z obdobia od antiky do 20. storočia.

Vo vnútri múzea sa takisto nachádza kaviareň a obchod so suvenírmi - môžete si tu kúpiť originálne šperky či suveníry od miestnych umelcov, ďalšou možnosťou je zakúpenie hudobných nahrávok, ktoré sú rovnako vynikajúcim príkladom kubánskej kultúry.

Ako sa k múzeu dostať?

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa nachádza na ulici Trocadero v centre Havany - v miestnej štvrti Habana Vieja. Pokiaľ nechcete ísť pešo, môžete použiť množstvo dopravných prostriedkov, akými sú taxi, autobus, či rikša. Najlepšou možnosťou pre vás ale bude prejsť sa pešo, pretože takto si môžete vychutnať atmosféru tejto čarovnej štvrti plnej hudby, tanca a pohodového života.

Na záver treba dodať, že návšteva Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba vás nenechá určite ľahostajnými. Tento skvostný múzeum ponúka nielen umelecké diela kubánskych umelcov, ale aj množstvo diel z rôznych kútov sveta. Takže poď hľadať letenky na Kubu a objavuj s užasne zrelaxovanou myseľou, kĺudne práve tento juh-karibský ostrov a vychutnajme si krásy múzea a celého ostrova!


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Otázky:

1. Kde sa nachádza Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
2. Aké umenie a expozície sa nachádzajú v múzeu?
3. Koľko stojí vstup na Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba?
4. Aké sú otváracie hodiny múzea?
5. Je potrebné si lístok vopred rezervovať?
6. Aké sú najdôležitejšie diela v múzeu?
7. Existuje možnosť prehliadky s audio sprievodcom?
8. Sú v múzeu k dispozícii sprievodcovia?
9. Je múzeum prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím?
10. Je možné si v múzeu zakúpiť suveníry?

Odpovede:

1. Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa nachádza v Havane, hlavnom meste Kuby.
2. Múzeum obsahuje širokú zbierku kubánskeho umenia od koloniálneho obdobia až po súčasné diela. Vrátane maľby, sochárstva, grafiky a fotografie.
3. Cena vstupu závisí od veku a štátnej príslušnosti. Deti a kubánski občania majú často zvýhodnené vstupné.
4. Otváracie hodiny múzea sa líšia v závislosti od dňa a času v roku. Je dôležité overiť si aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.
5. Lístky na Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba nie je potrebné rezervovať vopred, ale vzhľadom na popularitu múzea sa odporúča prísť skôr, aby ste si mohli zabezpečiť lístok.
6. Najdôležitejšie diela v múzeu zahŕňajú maľby od slávnych kubánskych maliarov ako je Wifredo Lam a Amelia Peláez.
7. Áno, Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba poskytuje audio sprievodcov pre návštevníkov zainteresovaných vo viacerých jazykoch vrátane angličtiny.
8. V múzeu nie sú však vždy k dispozícii sprievodcovia, takže si môžete prečítať a/zdieľať brožúrky, ktoré poskytujú podrobné informácie o rôznych expozíciách a umelcoch.
9. Múzeum je čiastočne prístupné pre osoby so zdravotným postihnutím. Existujú však isté obmedzenia na prístup k niektorým častiam múzea kvôli starým budovám.
10. Áno, v múzeu je možné zakúpiť suveníry, vrátane umeleckých diel, plagátov, kníh a iných predmetov spojených s múzeom a kubánskym umením.


Počasie Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou, históriou a umením. Nachádza sa na Karibskom mori a je ostrovom s tropickým podnebím, čo znamená, že sa tu nachádza veľa slnečných dní, teplé teploty a vysoká vlhkosť. To všetko nahráva vzniku nádherného počasia, ktoré prilákalo mnoho turistov a umelcov do jej srdca, do hlavného mesta Havany.

Napriek tomu, že Kuba má celoročne príjemné počasie, je tu rozdelenie na dve základné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a je to najvhodnejší čas pre návštevu Kuby. Teploty sa pohybujú okolo 25 °C a slnko svieti väčšinu dní. Počas tohto obdobia je veľmi málo zrážok a turisti majú možnosť vychutnávať si pláže, ako napríklad Varadero, ktorý je považovaný za jedno z najkrajších miest na svete.

Na rozdiel od suchého obdobia je daždivé obdobie od mája do októbra. Počas týchto mesiacov prichádzajú hurikány a množstvo zrážok, ktoré zvyšujú úroveň vlhkosti. Avšak, ani v tomto období sa nemusíte báť navštíviť Kubu, pretože zvyčajne sú to len krátke dažde a nič vážne. Je to tiež čas, kedy môžete zažiť nádhernú zeleň a kvitnúce rastliny všade naokolo.

Ako sme už spomenuli, Kuba je tiež známa svojím umením a kultúrou. Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba (Národné múzeum výtvarných umení Kuby) sa nachádza v Havane a je jednou z najvýznamnejších umeleckých inštitúcií na ostrove. Je rozdelené na dve budovy - budovu kubánskeho umenia a budovu zahraničného umenia.

V budove kubánskeho umenia nájdete diela od kubánskych umeleckých skupín, ako aj od jednotlivých autorov. Tieto diela vám poskytnú pozoruhodný pohľad na miestnu históriu, kultúru a spoločenské zmeny, ktoré sa odohrali na Kube. V budove zahraničného umenia môžete obdivovať diela od svetoznámych umelcov z celého sveta.

Navštívenie tohto múzea vám umožní preniknúť do bohatej umeleckej scény Kuby a oceniť jej talenty a umenie. Taktiež je to vhodná alternatíva, ak sa rozhodnete prísť na Kubu počas daždivého obdobia.

Kuba je jedinečná krajina s nádherným počasím a bohatou umeleckou scénou. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete ju navštíviť, môžete si byť istí, že zažijete úžasné dobrodružstvo plné krásy a kultúry.


Ubytovanie Kuba Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba


Kuba je ostrovová krajina, ktorá je zahrnutá v Karibiku a je známa svojou úžasnou prírodou, kultúrou a dejinami. Zem spája miestne farby, energiu a život, ktoré sú neopakovateľné. Ak sa chystáte na Kubu a hľadáte ubytovanie pre nezabudnuteľný pobyt, Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa určite zdá byť ideálnou voľbou.

Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba sa nachádza v srdci Havany v oblasti Vedado, kde sa nachádza množstvo zaujímavostí ako divadlo Nacional de Cuba, univerzita, vládne budovy, hotely, nákupné centrá a mnoho ďalších. Vedado je jedným z najživších oblastí v Havane, ktorý sa teší obrovskej obľube turistov z celého sveta.

Ubytovanie v Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba ponúka všetky pohodlia modernej doby. Hotel sa skladá z 16 luxusne zariadených izieb, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky v pokojnom a súkromnom prostredí. Každá izba je vybavená množstvom moderného nábytku, klimatizácie, TV, internetu a súkromného balkóna, z ktorého môžete vychutnať nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Hotel ponúka taktiež služby, ako je bzličná služba, denná úklidová služba, individuálne miestne klimatizované pokoje, parkovanie, úschovňa batožiny, cateringové služby, práčovňu a mnoho ďalších.

V okolí hotela sa nachádza množstvo atrakcií. Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je samo o sebe turistickou atrakciou. Nachádza sa v starom paláci, ktorý bol vymaľovaný rôznymi obrazmi, sochami a mestskými drevenými dverami. V múzeu môžete vidieť diela kubánskych a iných svetových umelcov. V okolí sa nachádza námestie Plaza de la Revolución, Pamätník José Martího, Malecón a mnoho iných pamiatok a atrakcií, ktoré sa oplatí navštíviť.

Ak sa chystáte na Kubu a hľadáte dokonalé ubytovanie, Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v srdci Havany a ponúka moderné a luxusné ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si najkrajšie zážitky z Kuby. Prijmite výzvu a zažite Kubu s Museo Nacional de Bellas Artes de Cuba.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky