Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kostarika Tortuga Island

Počasie Kostarika Tortuga Island


Kostarika je známa svojou nádhernou prírodou a bohatými ekosystémami, ktoré prinášajú perfektné podmienky pre pestovanie rôznych druhov živočíchov a prekvapivé počasie. Jedným z najčarnejších a fascinujúcich miest v Kostarike je ostrov Tortuga, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne. Ostrov je známy svojimi bledou piesčitou plážou, tyrkysovými vodami a úžasným biologickým diverzitou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Tortuga Island, mali by ste mať na pamäti, že ostrov má tropické podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Hoci sa môže zdať, že Kostarika má iba dve ročné obdobia - suché a daždivé, v skutočnosti sa toto zjednodušenie nedá presne použiť na každú zemepisnú oblasť.

Tortuga Island patrí do severovýchodnej časti Kostariky a práve tu prevláda horúce a vlhké tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C počas dňa a v noci zvyčajne neklesajú pod 20 °C. Teda, nezabudnite si so sebou zobrať ľahkú a vzdušnú oblečenie, ktoré vám pomôže zvládnuť horúce a vlhké podnebie.

Suché obdobie na Tortuga Island trvá od decembra do apríla a je známe ako "letná sezóna". Počas tohto obdobia sa zvyčajne vyskytuje minimálne množstvo zrážok a pláže a vody sú jasné a teplé. Toto je ideálna doba na plávanie, šnorchlovanie a potápanie v tyrkysovom oceáne. Ak ste milovníkom záhradníctva, je to tiež najlepší čas na návštevu kultivačných farmách a vychutnať si rôznorodosť exotického ovocia a kvetov.

Na druhej strane, daždivé obdobie trvá od mája do novembra a je známe ako "dažďová sezóna". Početné zrážky v tomto období prispievajú k bujnej vegetácii a rozkvitajúcej prírode ostrova. Môžete očakávať pravidelné popoludňajšie búrky, ktoré často trvajú len krátku dobu. Aj keď dažď môže znamenať obmedzené aktivity v exteriéri, môžete stále vychutnávať relaxáciu na pláži, hľadanie morských korytnačiek alebo vychutnať si vybrané vodné športy.

Pretože počasie je vždy nepredvídateľné, je najlepšie sledovať aktuálne správy o počasí pred návštevou Tortuga Island. Ak sa na ostrov plánuje pobrežná alebo vodná aktivita, je vhodné zistiť predpoveď počasia a aktualizácie o prílivoch a odlivoch.

Tortuga Island je rozhodne jednou z najkrajších destinácií v Kostarike. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete navštíviť počas suchého alebo daždivého obdobia, budete určite ohromení jeho nádhernou scenériou a bohatým ekosystémom. Nech je počasie akékoľvek, tento ostrov vám ponúkne jedinečné zážitky a vzrušenie v prírode Kostariky.


Ubytovanie Kostarika Tortuga Island


Tortuga Island – ostrov plný exotickej krásy a pohody. Ak sa chcete na niekoľko dní alebo týždňov z tej každodennej reality preniesť niekam, kde sa budete cítiť ako v raji, Tortuga Island je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na západnom pobreží Kostarike a ponúka svojim návštevníkom luxusné a pohodlné ubytovanie, ktoré si plne užijete.

Kostarika, so svojou krásnou prírodou a bohatou faunou, je už dlho kultovým miestom pre turistov z celého sveta. Tortuga Island je z tejto krásy to najlepšie, čo vám môže ponúknuť. Na ostrove sa nachádza niekoľko pláží, ktoré sú považované za najkrajšie na celom pobreží Kostarike. Okrem toho, ostrov ponúka aj rôzne aktivity pre tých, ktorí nemajú radi len lenošenie na pláži.

Ubytovanie na Tortuga Island je zabezpečené na najvyššej úrovni a ponúka svojim hostiam všetko, čo potrebujú pre dokonalú dovolenku. Hotely a bungalovy sú vysokého štandardu a nachádzajú sa na pláži, čo vám umožní každý deň sledovať úžasný západ slnka a prežívať dychberúce momenty.

Ak ste milovníkom vodných športov a dobrodružného pobytu, máte veľa možností, ako si užiť Tortuga Island. Ponúka výborné možnosti pre potápanie, lovenie rýb a surf, dodatočne tu nájdete aj rôznorodú faunu a flóru, ktorá vám umožní spoznať miestne prostredie.

Okrem toho, na ostrove existujú aj rôzne zaujímavé miesta, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z nich je napríklad Národný park Curu na pevninskej časti, kde nájdete množstvo druhov rastlín a zvierat, ktoré sú charakteristické pre Kostariku.

Tortuga Island je jedinečným miestom, ktoré si zamilujete hneď od prvého momentu. Toto miesto ponúka svojim hostiam fantastické prostredie, ktoré dokáže rozprávať príbeh o kráse a neopakovateľnom kúsku sveta. Všetko tu krásne dotvárajú obyvatelia, ktorí sú nezvyčajne priateľskí a pripravení pomôcť vám s čímkoľvek, čo potrebujete. Ak hľadáte miesto s príjemnou a priateľskou atmosférou plnou dobrodružstva, Tortuga Island vám určite nesklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Tortuga Island


Otázky:

1. Aké aktivity je možné na Tortuga Island robiť?
2. Aké je počasie na Tortuga Island?
3. Ako sa dostať na Tortuga Island?
4. Čo je doporučené vziať so sebou na Tortuga Island?
5. Koľko stojí vstup na Tortuga Island?
6. Kedy sú najlepšie časy na návštevu Tortuga Island?
7. Môžem si na Tortuga Island prenajať vybavenie na vodné športy?
8. Existujú na Tortuga Island reštaurácie alebo bufety?

Odpovede:

1. Na Tortuga Island je možné si vychutnať krásne pláže, potápať sa, šnorchlovať, surfovať a jazdiť na kajaku alebo kanoe.
2. Počasie na Tortuga Island je väčšinou tropické s vysokou vlhkosťou. Najteplejšie mesiace sú január a február.
3. Na Tortuga Island sa môžete dostať vodnou dopravou, prevažne lodou alebo catamaranom.
4. Odporúčame vziať si so sebou ochranný opaľovací krém, slnečné okuliare a klobúk. Ďalej by vás mohlo zaujímať plavkové doplnky, fľašu na vodu a prípadne strednú veľkosť ruksak.
5. Vstup na Tortuga Island môže stáť medzi 50 a 100 USD v závislosti od poskytovateľa služieb a aktivity.
6. Najlepšie časi na návštevu Tortuga Island sú počas suchého obdobia, od decembra do apríla. Vtedy sú vyššie teploty a nižšie zrážky.
7. Áno, na Tortuga Island si môžete prenajať vodné športové vybavenie. Napríklad, na pláži sa nachádzajú pôžične obchody s kajakmi, potápačským vybavením a šnorchlom.
8. Na Tortuga Island sa nachádzajú bufety a reštaurácie, kde si môžete kúpiť občerstvenie, nápoje a jedlá. Väčšinou sa tu podávajú lokálne špeciality ako ryby, krevety a opačáky.


Dovolenka Kostarika Tortuga Island


Ak hľadáte ideálne miesto pre dovolenku plnú zážitkov a relaxu, Tortuga Island v Kostarike je tým správnym miestom pre vás. Tento malý ostrov, nachádzajúci sa na západnom pobreží Kostariky, je známy svojou krásnou prírodou, bielymi plážami a bohatým podmorským svetom.

Tortuga Island, čo v preklade znamená "ostrov želvy", dostal svoje meno po množstve morských želv, ktoré sa sem pravidelne vracajú v období ich rozmnožovania. Ostrov je súčasťou prírodného ochranného územia Curu Wildlife Refuge, čo znamená, že tu môžete nájsť neporušenú prírodu a bohatú faunu a flóru.

Prístup na ostrov je možný buď z prístavu Puntarenas alebo Quepos. Fakultatívne aj helikoptérou z hlavného mesta San José. Cesta loďou je však najbežnejšou voľbou a zároveň jedinečným zážitkom. Počas plavby sa môžete tešiť nielen na panoramatické pohľady na okolitú krajinu, ale možno budete mať aj šťastie stretnúť delfíny, ktoré často sprevádzajú loď.

Po príchode na ostrov budete okúzlení bielymi piesočnatými plážami a tyrkysovou farbou mora. Ostrov je obklopený korálovými útesmi, čo z neho robí ideálne miesto na potápanie alebo šnorchlovanie. Pod hladinou mora sa skrýva farebný svet rôznych druhov rýb, žralokov, morských korytnačiek a korálov.

Pre tých, ktorí sa nechcú potápať, je tu mnoho ďalších aktivít na výber. Napríklad, môžete si zapožičať kajak alebo vodný bicykel a objavovať okolité zátoky a lagúny. Alebo si môžete jednoducho vychutnať slnečné lúče na pláži a relaxovať s koktejlom v ruke.

Tortuga Island je tiež známy svojimi piknikmi na pláži. Môžete si objednať výlet s piknikom, ktorý zahŕňa plavby po okolitých zálivoch, návštevu opustených pláži a lahodnými jedlami pripravenými miestnymi kuchármi. Táto skúsenosť vám umožní pohodiť sa pod kokosovými palmami, pozorovať tropické vtáky a vychutnať si chutné jedlo priamo na pláži.

Ak si plánujete dlhší pobyt na ostrove, môžete sa ubytovať v niektorom z hotelov alebo dovolenkových rezortov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti pláže. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú všetky pohodlia a služby, ktoré by ste očakávali od moderného rezortu vrátane bazénov, reštaurácií a wellness centier.

Tortuga Island je miestom, kde môžete naozaj zažiť kľud a pokoj. Vďaka jeho vzdialenosti od hlavného turistického ruchu je ostrov stále relatívne neznečistený a udržiavaný v prírodnom stave. Aj keď sa patrí medzi najmenšie ostrovy Kostariky, jeho krása a prírodné bohatstvo robia z neho jeden z najobľúbenejších destinácií pre dovolenku.

Ak plánujete cestovať do Kostariky a hľadáte miesto na relax, potápanie alebo jednoducho objavovanie krás prírody, Navštívte Tortuga Island. Tento ostrov želvy vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a skvelú dovolenku.


Letenka Kostarika Tortuga Island


Tortuga Island - Kostarika: Letecká dobrodružství na rajském ostrově

Kostarika je známá svou nádhernou přírodou, exotickou faunou a flórou a také za své nádherné pláže. Mezi jedno z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších míst na Kostarice patří nejspíše ostrov Tortuga. I když je dostupný také lodí, mnoho turistů si vybere letadlo jako jedno z nejromantičtějších a nejvíce vzrušujících způsobů, jak se na ostrov dostat.

Letecký pohled na Kostariku je prostě ohromující. Můžete si prohlédnout nádherná zelená horská pásma, rozsáhlou deštnou prales, obrovské řeky a malebné obce z výšky ptáků. Ale to není jediné, co můžete zažít, když se rozhodnete pro letadlo. Lety na Tortugu mají své speciální vyhlídky!

Po startu se ocitnete nad nedotčenými plážemi Kostariky. Modré nebe a tyrkysová voda budou před vámi rozprostřeny jako nekonečná malebná obra. Budete mít možnost nasát tuhle nádheru přímo z výšky a pochopíte, proč je Kostarika nazývána "zemí nebes".

Jakmile přistání na ostrově Tortuga, pocítíte, že jste se dostali do ráje na zemi. Bílý písek, kokosové palmy a průzračné vody vytvářejí jedinečnou atmosféru, která překoná i vaše nejsmělejší představy. Pokud máte štěstí, můžete spatřit některou z mořských želv, která je ostrovem chráněna. A co teprve ryby a korálové útesy, které vás přivítají při šnorchlování v okolí ostrova!

Pro ty, kteří chtějí něco víc než jen relaxovat na pláži, je k dispozici široká škála aktivit. Můžete si vyzkoušet paddleboarding, kajak, jetové lyžování či parasailing. Pro ty, kdo preferují pozorování přírody, jsou k dispozici vodní turistické trasy nebo dokonce možnost setkat se s delfíny či želvami na organizovaných výletech.

Ať už se rozhodnete ostrov objevovat na vlastní pěst nebo s průvodcem, budete nadšeni bohatstvím flóry a fauny, které ostrov skrývá. Známý je také svou pestrostí ptáků - kolibříci, papoušci a skalní orli jen několik z nich.

Pro let na kostarický ostrov Tortuga si můžete dopřát i zážitkový let malým letadlem se skleněným dnem. Tato letadla vám umožní vidět podvodní svět přímo pod sebou a prožít fantastické dobrodružství pověstné "Země života".

Lety na Tortugu jsou vzácnou příležitostí zažít Kostariku z výšky i zblízka. Tento okamžik, kdy se na vás z letadla otvírá nekonečný panoramatický pohled na Kostariku, je neopakovatelným zážitkem. Darovat si letenku na Tortugu nebo zahrnout její návštěvu do svého itineráře je způsob, jak si skutečně užít Kostariku v její nejsmyslnější a nejdojemnější formě.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky