Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kostarika Golfito

Letenka Kostarika Golfito


Letenku do Kostariky v Golfito môžete získať celkom jednoducho. Golfito sa nachádza v južnej časti Kostariky, na pobreží Tichého oceánu, a je známe svojou prírodnou krásou a rôznorodosťou divokej zveri a rastlín.

Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, ale aj dobrodružstvo. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Golfito zo San José, hlavného mesta Kostariky.

Predtým ako sa rozhodnete pre leteckú spoločnosť, máte na výber niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane ceny, času letu a pohodlia. Najpopulárnejšie letecké spoločnosti zahŕňajú Sansa Airlines, Aerobell Airlines a Skyway Costa Rica.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a času letu. Mal by ste sa snažiť minimalizovať cenu letenky, ak chcete, aby ste mali dostatok rozpočtu na ďalšie aktivity a zážitky v Golfito. Niekedy sa stanú aj akcie a zľavy, ktorých by ste mali využiť.

Dĺžka letu trvá približne 45 minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na pobrežie Tichého oceánu a horu Chirripó v San Jose. Po príchode budete musieť absolvovať prechádzku alebo taxíkom sa dostať do mesta Golfito.

Hlavné letiská v San Jose, odkiaľ sa lietadlá smerujú do Golfito, sú Juan Santamaria a Tobias Bolanos. Je potrebné poznamenať, že letové informácie bývajú často aktualizované, preto bude dobré sledovať webovú stránku vašej leteckej spoločnosti pre informácie o vašom lete.

Golfito ponúka skvelé aktivity na vodnom i suchom obraze. Môžete sa ísť kúpať do morských vôd a pozorovať morské živočíchy alebo ísť na prehliadku dažďového pralesa a vidieť zvieratá ako ocelotovia a kapucínka.

Po návrate domov budete mať na svoju cestu do Kostariky nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krásne miesta a dobrodružstvá, ktoré ste zažili v Golfito. Letenka Kostarika Golfito je celkom dostupná a určite to stojí za jej využitie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Golfito


1. Ako sa dostanem do Golfito z hlavného mesta San José?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je cestovať letecky, lebo existuje pravidelná letecká linka medzi San José a Golfito. Môžete sa tiež dostať autom alebo autobusom, čo bude trvať dlhšie.
2. Aké je počasie v Golfito?
Odpoveď: Golfito má celoročne teplé a vlhké podnebie s priemernými teplotami okolo 30 °C. Je tu tiež vysoká vlhkosť a časté zrážky.
3. Čo je najlepšie ročné obdobie na návštevu Golfito?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Golfito je v suššej sezóne od decembra do apríla, keď je menej zrážok.
4. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii v Golfito?
Odpoveď: V Golfito môžete navštíviť národný park Piedras Blancas, užívať si plážovanie, surfovanie, potápanie a rybolov. Je tu tiež niekoľko turistických agentúr, ktoré organizujú výlety a dobrodružné aktivity v prírode.
5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Golfito?
Odpoveď: Golfito má niekoľko obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry, ako sú ručne vyrobené šperky, keramika, umelecké predmety a miestne vyrobené výrobky.
6. Aké sú možnosti ubytovania v Golfito?
Odpoveď: V Golfito nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a penziónov. Niektoré z nich sa nachádzajú priamo na pláži, iné v centre mesta.
7. Čo je miestne špeciálne jedlo v Golfito?
Odpoveď: Golfito je známe svojou čerstvou morskou rybou a plodmi mora. Je tu tiež veľa reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú kuchyňu Kostariky.
8. Je v Golfito vodný park alebo aquapark?
Odpoveď: V Golfito nie je žiadny vodný park alebo aquapark. Ak však hľadáte vodné aktivity, môžete si užiť plážovanie, surfovanie alebo potápanie v miestnych vodách.
9. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Golfito?
Odpoveď: Golfito je vo všeobecnosti považované za bezpečné miesto, ale stále je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je mať oči na veci a nechať cennosti v bezpečí.
10. Mám potrebné očkovania alebo víza na návštevu Golfito?
Odpoveď: Pred cestovaním do Golfito je dobré overiť si aktuálne cestovné požiadavky. Všeobecne platí, že občania mnohých krajín, vrátane mnohých európskych krajín, nie sú povinní mať víza pre turistickú návštevu Kostariky. Ako pre každú medzinárodnú cestu, odporúča sa aktualizovať očkovanie a naočkovanie proti malárii sa môže vyžadovať pre určité oblasti v Kostarike.


Ubytovanie Kostarika Golfito


Kostarika je krajinou zázračnej prírody, bohatstva fauny a flóry a rozmanitej kultúry. Ak sa chystáte navštíviť toto pobrežné mesto na juhu Kostariky, určite sa nezabudnite zastaviť v Golfito, kde vám okrem malebného prístavu a krásnych pláží ponúkne aj množstvo možností na ubytovanie.

Ak hľadáte prvotriedne ubytovanie, priamo v centre mesta nájde sídlo hotel Casa Rolando. Tento hotel poskytuje možnosť ubytovania v krásnych izbách, vybavených klimatizáciou, TV a s vlastnou kúpeľňou. K dispozícii sú aj malé balkóny s výhľadom na mesto. Okrem ubytovania máte aj možnosť navštíviť hotelovú reštauráciu, kde si môžete vychutnať jedlá z kuchyne Kostariky.

Ak preferujete pokojnejšie miesto, na konci mesta nájdete malebný hotel Pacific Bay Resort. Tento rodinný hotel ponúka návštevníkom 16 izieb s výhľadom na záliv Golfito. Izby sú klimatizované a vybavené TV a minibarom. Okrem toho máte možnosť relaxovať aj na hotelovej terase s bazénom, kde sa môžete osviežiť aj počas horúcich dní.

Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo netradičné, je tu možnosť ubytovať sa aj v malej lodičke na rieke. Táto forma ubytovania je vhodná pre tých, ktorí hľadajú niečo originálne a milujú prírodu. V lodičkách nájdete pohodlné postele a sanitárne zariadenie. Práve toto ubytovanie v lodičke Vám umožní prebudiť sa do úplne nového prostredia a zároveň si užiť nádherný východ slnka nad riekou.

Golfito ponúka aj cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí sa chcú zamerať skôr na výlety a aktivity. Váš výber môže padnúť na hotel Bananito. Tento hotel ponúka ubytovanie v malých apartmánoch s jedálenským kútom. Izby sú vybavené klimatizáciou a majú vlastnú kúpeľňu. Priamo na hoteli vám poskytnú aj informácie o najlepších výletoch a aktivitách v Golfito a jeho okolí.

Golfito ponúka výborné ubytovanie pre každého, v závislosti na Vašich požiadavkách a predstavách. Všetky tieto hotely a možnosti ubytovania vám ponúkajú krásne ubytovanie, ktoré dotvárajú aj množstvom zelene a kúska prírody. Ubytovanie v Golfito vám umožní objaviť krásy južnej Kostariky a spoznať miestnu kultúru a zvyky. So svojimi pestrofarebnými plážami, nízkymi cenami a pestrou ponukou je Golfito ideálnym miestom na dovolenku.


Dovolenka Kostarika Golfito


Kostarika je známa svojou nádhernou prírodou, krásnymi plážami a dobrodružnými aktivitami. Golfito, malé mestečko na juhu Kostariky, je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zažiť všetko, čo táto krajina ponúka, ale zároveň si uchvátiť atmosférou miestnych obyvateľov.

Po prílete na miestne letisko môžete cítiť tropickú vlhkosť, ktorá sa v celej Kostarike vyskytuje. Golfito je obklopené exotickou džungľou a ponúka jedinečné možnosti pre dovolenky v prírode.

Pláže v okolí Golfito sú jedinečné svojou divokosťou. Možno iste ráta najkrajšia z nich je Playa Zancudo, pláž s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Je ideálnym miestom na slnenie sa, prechádzky po pláži alebo jazdu na surfových doskách. Toto miesto je tiež obľúbené medzi rybármi, takže ak máte záujem o výlet na loďke, je toto správne miesto pre vás.

Golfito ponúka aj množstvo možností na objavovanie a dobrodružstvo v okolí. Odvážlivci môžu vyskúšať sánkovanie po riekach, rafťárske túry, prechádzky po hustých džungľach alebo dokonca streľbu na luky. Je to skvelý spôsob, ako preskúmať bohatú faunu a flóru tejto oblasti.

Pre tých, ktorých viacej láka mesto, sa môžu prejsť po malebných uličkách Golfita a objaviť miestne bary, reštaurácie a obchody. Určite si vyskúšajte tradičnú kostarickú kuchyňu, ktorá je známa svojou čerstvosťou a vôňou.

Ak máte záujem o kultúru a históriu Golfita, navštívte miestne múzeum. Tu sa dozviete o histórii mestečka a jeho význame pre námorský obchod v minulosti. Môžete si tiež pozrieť zbierky tradičných umelcov a ručných výrobkov.

Na dovolenku v Golf


Počasie Kostarika Golfito


Kostarika je známa pre svoje nádherné pláže a tropickú prírodu, no mnohí turisti nechápu, aké je počasie v Golfito - jednom z najteplejších a najvlhkejších miest na zemi.

Golfito leží na juhu Kostariky, v blízkosti Panamského prieplavu a hory Coto Brus. Mestom pretiekajú rieky Río Águila a Río Coto Colorado a pôda je pokrytá hustou džungľou a palmovými hájmi. To všetko tvorí ideálne podmienky pre teplé a vlhké počasie.

Celoročne je v Golfito teplota okolo 30°C s minimálnou odchýlkou. Najlepšou sezónou pre návštevu Golfito je obdobie medzi decembrom a aprílom, kedy je najmenej daždivých dní. V zvyšku roka môže pršať naozaj veľa, s priemernou ročnou zrážkou okolo 4 500 mm.

Vlhkosť je v Golfito obrovská, najmä počas džungľovej sezóny. Vzduch je takmer stále vlhký, s priemernou vlhkosťou 90%. To môže byť pre niektorých turistov otravné, no pre väčšinu je to vítané osvieženie a pripomienka toho, že sa nachádzajú v tropickom raji.

Ak sa rozhodnete navštíviť Golfito v období, keď prší, pripravte sa na dosť silné dažde a bahnité chodníky. Väčšina turistov sa vyhýba Golfitu v daždivých mesiacoch, kedy sú pláže a turistické atrakcie pomalé až zatvorené. No pre niektorých turistov môže byť práve toto obdobie najvhodnejšie na objavenie autentického tropického rovníkového dažďového lesa.

V každom prípade, počasie v Golfito je jedinečné a nezabudnuteľné. Teplé a vlhké podnebie, nádherná príroda a pohostinní ľudia robia z Golfito skvelé miesto na dovolenku. Ak sa rozhodnete Gofito navštíviť, nezabudnite si balenie s vhodnou obuvou, odevom a inými vecami, ktoré by vám mohli pomôcť zvládnuť vlhký a daždivý počasie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky