Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Keňa Mombasa

Počasie Keňa Mombasa


Keňa je krajina nachádzajúca sa východnej Afrike, a jej pobrežie leží pri Indickom oceáne. Mombasa je jedno z najznámejších prímorských miest v tejto krajine a je tiež najväčším prístavom v Keni. Vďaka svojej polohe má Mombasa tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a konštantnou, teplou teplotou počas celého roka.

Počasie v Mombase je ovplyvnené monzúnovým systémom, ktorý prináša dva obdobia značných zrážok. Prvé obdobie je daždivé a trvá od apríla do júna. Počas tohto obdobia môže spadnúť až 200 mm zrážok mesačne. Druhé obdobie sa nazýva malý monzún a trvá od októbra do novembra. Počas tohto obdobia sa očakáva menšie množstvo zrážok v porovnaní s prvým obdobím. V ostatných mesiacoch je počasie v Mombase suché a teploty sú príjemne teplé.

Priemerná teplota v Mombase sa pohybuje medzi 24 a 30 stupňami Celzia. Teplota vzduchu je vždy vysoká a pohybuje sa na hornej hranici tohto rozsahu. Vďaka prístupu k moru však má mesto príjemný mierny vietor, ktorý pomáha udržiavať teploty príjemné. Vhodným časom na návštevu Mombasy je obdobie od decembra do marca, keď je suchšie a teploty sú miernejšie.

Okrem monzúnov a teplého podnebia má Mombasa aj vysokú vlhkosť, ktorá je spôsobená blízkosťou oceánu. Vlhkosť môže dosiahnuť až 80 percent a je to v podstate konštantný faktor. Turisti by si preto mali byť vedomí tejto vlhkosti a adekvátne sa pripraviť, aby zabránili poteniu a ubytovanie sa v kvalitnej klíme.

Vďaka svojmu tropickému podnebiu a nádhernej pláži je Mombasa obľúbeným cieľom pre dovolenkárov z celého sveta. Všetko, v spojení s krásnou prírodou, históriou a kultúrou, činí z Mombasy ideálne miesto na relaxáciu a odpočinok pod slnkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Mombasa


1. Aké je hlavné mesto Keňy?
Odpoveď: Hlavné mesto Keňy je Nairobi.

2. Kde sa nachádza Mombasa?
Odpoveď: Mombasa sa nachádza na pobreží Indického oceánu v Keňskej provincii Pobrežie.

3. Aké sú tam najkrajšie pláže?
Odpoveď: Niektoré z najkrajších pláží v Mombase sú Diani Beach, Nyali Beach a Bamburi Beach.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Mombase?
Odpoveď: Niektoré z hlavných atrakcií v Mombase sú Mombasa Old Town, Mombasa Marine National Park, Fort Jesus a Haller Park.

5. Ako sa dostanem z Nairobi do Mombasy?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Nairobi do Mombasy, je vlakom alebo letecky. Existujú tiež autobusové linky a možnosť prenajať si automobil.

6. Koľko trvá cesta z Nairobi do Mombasy?
Odpoveď: Cesta z Nairobi do Mombasy trvá zhruba 5 až 6 hodín vlakom, 1 hodinu letecky a približne 8-9 hodín autobusom.

7. Je Mombasa bezpečné miesto na návštevu?
Odpoveď: Mombasa je pomerne bezpečné miesto na návštevu, avšak ako všade inde by sa malo dbať o bezpečnosť a dodržiavať základné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o cennosti a vyhýbanie sa osvetleným oblastiam v noci.

8. Aké je typické miestne jedlo v Mombase?
Odpoveď: Typickými jedlami v Mombase sú napríklad Kenijské kari, chapati (cukríny placky) a nyama choma (ošúchané mäso grilované na otvorenom ohni).

9. Aké je priemerné počasie v Mombase?
Odpoveď: V Mombase panuje teplé tropické podnebie s vysokými teplotami počas celej roka. Priemerná teplota sa pohybuje medzi 25-30°C.

10. Aké sú možnosti ubytovania v Mombase?
Odpoveď: Mombasa ponúka rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov na pláži až po lacnejšie hotely a penzióny vo vnútrozemí mesta.


Letenka Keňa Mombasa


Mombasa, považovaná za jedno z najkrajších a najexotičnejších miest v Keňa, ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok z pobytu na africkom pobreží. Ak túžite zažiť dobrodružstvo, zrelaxovať na slnkom zaliatej pláži, objaviť úchvatné prírodné scenérie a okúsiť miestnu kultúru, výlet do Mombasy je presne to, čo potrebujete.

Letenky do Mombasy z rôznych častí sveta sú dostupné vďaka niekoľkým medzinárodným leteckým spoločnostiam. Ak plánujete cestu z Európy, môžete mať šťastie a nájsť pomerne lacné letenky do Keňa Mombasy. Alebo ak sa rozhodnete stráviť niekoľko dní v Nairobii, hlavnom meste Keňa, môžete potom presunúť do Mombasy letecky aj vnútroštátnym letom.

Po prílete do Mombasy budete fascinovaní koloritom a exotickou atmosférou, ktorou mesto oplýva. Mombasa je známa svojou bohatou históriou a mixom kultúr. Prechádzajte sa historickým Starým mestom a obdivujte arabeské architektonické pamiatky, ako napríklad Fort Jesus - pevnosť postavenú Portugalcami, ktorá pôvodne slúžila na ochranu prístavu pred moslimskými vojnovými loďami.

Keď ste unavení objavovaním historických pamiatok, je čas sa vydať na pláž a vychutnať si pokoj a kľud pri modrom Indickom oceáne. Pláže Mombasy patria medzi najkrajšie na svete a sú ideálnymi miestami na relaxáciu a oddych. Biely piesok, jemný vietor a teplá voda vám umožnia vytvoriť si nezabudnuteľné zážitky z plážového života.

Ak ste dobrodružnejší typ, nemusíte sa obmedzovať iba na pláže. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Tsavo East, známy svojou bohatou divočinou a fascinujúcimi prechádzkami safari. Nezabudnite si rezervovať vodcu, ktorý vám ukáže tradičnú africkú divočinu a možno budete mať šťastie vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako sú slony, žirafy, levharti a leopardy.

Milovníci morskej fauny a flóry by nemali vynechať návštevu pobrežnej rezervácie Mombasa Marine Park. Tento koralový útes je domovom mnohých druhov rýb, morských živočíchov a iných vodných tvorov. Využite možnosť šnorchlovať alebo potápať sa a objaviť podmorský svet, ktorý sa skrýva pod hladinou oceánu.

Ak sa vám po niekoľkých aktívnych dňoch život v meste zdá príliš rušný, odporúčame navštíviť ostrov Lamu, ktorý sa nachádza pri pobreží Mombasy. Tento ostrov je známy svojou pokojnou atmosférou, úzkymi uličkami a nádhernými plážami. Prechádzka po ostrove vám umožní zažiť tradičný život miestnych obyvateľov a objaviť miestnu kultúru a remeslá.

Letenka do Mombasy je dverami ku skúmaniu divokého a nádherného Kenijského pobrežia. Toto jedinečné miesto vám ponúka nekonečné možnosti na dobrodružstvo, relaxáciu a objavovanie. Ak ste pripravení na nezabudnuteľný zážitok, naplánujte výlet do Mombasy a pripravte sa na cestu svojho života.


Dovolenka Keňa Mombasa


Dovolenka v Keňa je určite niečo, čo by si mal zažiť aspoň raz v živote. Keď už sa rozhodneš navštíviť tento africký štát, nabádam ťa, aby si si priplácal a strávil pár dní aj vo meste Mombasa.

Cestovateľská scéna sa stále viac upriamuje na Keňu, ktorá ponúka neuveriteľnú kultúru, prírodu a nádherné pláže. Druhé najväčšie mesto v Keni, Mombasa, sa nachádza na pobreží Indického oceánu a má mnoho zaujímavých vecí na ponúkanie.

Mombasa je miesto s historickým významom, kde sa stretávajú ľudia z rôznych kútov sveta. Mesto má bohatú históriu a architektúru, ktorá odráža rôzne kultúry, ktoré prichádzali a odchádzali. Cítiť vplyv Arabského sveta, Európy a Ázie, ktorý zanechal nepreberné množstvo pečatí a pamiatok na každom kroku.

Pre turistov sú hlavnou atrakciou múzeá, ako napríklad Fort Jesus, ktoré je najznámejšou a najnavštevovanejšou turistickou atrakciou v Mombase. Fort Jesus bol postavený Portugalcami v 16. storočí na ochranu prístavu a mesta. Dnes je skvelým miestom, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii regiónu a odkloniť pozornosť od každodenného vonkajšieho sveta.

Ak sa chystáte na dovolenku na pláži, Mombasa Vám ponúka niekoľko možností. Pláže v Mombase sú čisté, bielo piesočné a neuveriteľne krásne. Tu si môžete oddýchnuť, osviežiť sa v oceáne a vychutnávať si blahodarné zraky na súkromné a neďaleké ostrovy, alebo sa vydať na výlety do prírodných parkov, ktorých je v Keni množstvo.

Pre milovníkov safari a zvierat, Mombasa ponúka zaujímavé možnosti, ako navštíviť jeden z najlepších safari parkov vo svete, ako sú Tsavo East a West National Parks. Zrelaxujte sa a vnímajte krásy piesočných dun, púští, bažín, krajiny s protáčaním sa slonov, väčších kočkov a iných krásnych riečnych tvorov.

Na základe toho, čo máte radi, Mombasa Vám ponúka množstvo zážitkov a možností pre fyzicky aj mentálne relaxačné dni. V prípade, ak sa rozhodnete pre cestu do Keňa, dajte si určite uskutočniť tento výlet.

Dovolenka, Keňa, Mombasa. Tri slová, ktoré by mali byť neoddeliteľné zápís a predstavovať jednu z najlepších dovolenkových destinácii tohto sveta. Choďte do Keňa a urobte si z nej veľmi pekný zážitok svojho života.


Ubytovanie Keňa Mombasa


Keňa, konkrétne jej destinácia Mombasa, je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Afrike. Nachádza sa na východnom pobreží Keni v provincii Pobrežný región. Okrem krásneho tureckomodrého Indického oceánu ponúka Mombasa aj bohatú históriu, fascinujúcu kultúru a jedinečnú prírodu. Pri plánovaní dovolenky v Mombase je dôležité nájsť vhodné ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a pohodlie počas vášho pobytu.

V Mombase nájdete široký výber ubytovacích možností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Od luxusných rezortov a butikových hotelov až po lacnejšie hotely a penzióny, môžete si vybrať také ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám.

Jedným z najobľúbenejších druhov ubytovania v Mombase sú rezorty. Tieto luxusné zariadenia ponúkajú prvotriedne služby, exkluzívne vybavenie a nádherné prostredie. Mnohé rezorty majú vlastné pláže, bazény, wellness centrá a reštaurácie, kde sa môžete pestro stravovať. Niektoré z najznámejších rezortov patrí napríklad Serena Beach Resort & Spa, Severin Sea Lodge alebo Flamingo Beach Resort.

Ak hľadáte kultúrne bohatstvo a autentickú atmosféru, môžete zvážiť ubytovanie v historickej časti Mombasy, ktorá sa nazýva Old Town. Tamojšie hotely a penzióny sa často nachádzajú v historických budovách a ponúkajú jedinečný zážitok. Môžete si tu prezrieť tradičné suveníry a vychutnať si miestnu kuchyňu v charakteristických reštauráciách. Niektoré z hotelov v tejto časti sú napríklad The Tamarind Mombasa alebo The Monalisa Hotel.

Pre tých, ktorí uprednostňujú udržateľný cestovný ruch a blízkosť prírody, je tu stále viac možností ubytovania v rezerváciách a ecokempoch v okolí Mombasy. Mnohé z nich ponúkajú jedinečný zážitok z prírody, ako sú safari, turistika a prechádzky medzi divokými zvieratami. Jedným z najpopulárnejších rezortov v tejto kategórii je Napenda Solar Community Lodge.

V neposlednom rade, ak cestujete s menším rozpočtom, nájdete v Mombase aj lacnejšie hotely, hostely a penzióny. Aj keď tieto ubytovacie zariadenia nemusia ponúkať toľko luxusu ako rezorty, môžete sa spoliehať na základné pohodlie a dostatočnú úroveň služieb. Niektoré z cenovo dostupných hotelov sú napríklad Hotel Sapphire, Hotel Bamburi Beach alebo Hotel Bliss Resort.

Nakoniec, pri rezervácii ubytovania v Mombase odporúčam, aby ste starostlivo zvážili svoje potreby a preferencie. Uistite sa, že vybrané ubytovanie vám ponúka požadovaný komfort a pohodlie. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, určite si užijete nepozabudnuteľný pobyt v tejto fascinujúcej kenijskej destinácii.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky