Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Keňa Masajská Mara

Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Masajská Mara


Keňa Masajská Mara je veľmi obľúbeným turistickým cieľom v Keňských platoch. Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa tejto oblasti:

1. Kde sa nachádza Keňa Masajská Mara?
Keňa Masajská Mara sa nachádza v západnej časti Keňských platóv, v blízkosti hranice s Tanzániou.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Keňa Masajská Mara?
Najlepší čas na návštevu Keňa Masajská Mara je počas suchého obdobia, ktoré trvá od júla do októbra. V tomto období sa môžete tešiť na obrovské množstvo zvierat a sledovať veľké zvieratá počas migrácie.

3. Aké zvieratá môžem v Keňa Masajská Mara vidieť?
V Keňa Masajská Mara je možné vidieť rozmanité druhy zvierat vrátane levov, gepardov, slonov, zebier, buvolov, žiráf a mnohých ďalších. Tiež máte príležitosť vidieť veľké množstvo vtákov a iných druhov drobných zvierat.

4. Aké aktivity môžem v Keňa Masajská Mara vykonávať?
Medzi najčastejšie aktivity v Keňa Masajská Mara patria safari jazdy, poznávanie kultúry miestnych obyvateľov Masajov, príležitosť spoznať tradičné dediny a podujatia, ako napríklad africký tanec a hudba.

5. Ako sa dostať do Keňa Masajská Mara?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Keňa Masajská Mara, je letecky. Existuje veľa leteckých spoločností, ktoré ponúkajú leteckú prepravu z hlavného mesta Nairobi a iných veľkých miest v blízkosti Masajská Mara.

6. Potrebujem víza na vstup do Keňa Masajská Mara?
Áno, pre návštevu Keni je potrebné mať turistické vízum. Turistické vízum možno získať v keňskej ambasáde v krajine, kde sa nachádzate, alebo pri prílete na medzinárodné letisko v Nairobi.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Keňa Masajská Mara?
V Keňa Masajská Mara je veľké množstvo možností ubytovania, od luxusných rezortov až po stany a kempingové chatky. Výber závisí od vášho rozpočtu a preferencií.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu lepšie porozumieť niektorým základným informáciám o Keňa Masajská Mara a vašej plánovanej návšteve tejto úžasnej oblasti v Keňských platóch.


Ubytovanie Keňa Masajská Mara


Masajská Mara je nádherná oblasť, ktorá sa nachádza na juhozápade Keňy. Tento región je známy svojou prírodou a výnimočnými zvieratami. Pre mnohých je toto miesto cieľom, kam sa chcú dostať a zažiť tak magický zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Keňu a oblasť Masajská Mara, potrebujete si vyriešiť ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania, ktoré sú dostupné v tejto oblasti.

Kemping

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť s pobytom v prírode, môže byť kemping ideálnou možnosťou. K dispozícii sú kempy, ktoré ponúkajú základné vybavenie pre táborovanie. V týchto kempoch môžete očakávať primitívne sanitárne zariadenia, kde si budete môcť umyť ruky a vykúpať sa. Kempy sú obecne lacnejšie, čo znamená, že sú skvelou možnosťou pre ľudí, ktorí hľadajú rozpočtovú voľbu. Všetky kempy však musia byť uvedené do súladu s pravidlami konzervácie oblasti, aby sa zachovala krása a čistota tohto miesta.

Hotel

Pre tých, ktorí hľadajú niečo pohodlnejšie a sú ochotní ísť s väčšou finančnou náročnosťou, by mohol byť hotel ideálnou možnosťou. Hotely v Masajská Mare sú obvykle vybavené všetkými súčasnými zariadeniami, ktoré potrebujete počas svojho pobytu v blízkosti divokých zvierat. V závislosti od toho, aký typ hotela si vyberiete, môžete očakávať rôzne prvotriedne služby ako čistenie izieb a jedlo. Mnoho hotelov v oblasti má aj bazény, ktoré sú obľúbeným miestom relaxu pre hostí po náročnom dni strávenom na safari.

Kemping so stromovými chatkami

Tento typ ubytovania poskytuje hostiteľom príležitosť stráviť čas v strede prírody v rámci stromových chatiek. Tieto chatky sú obvykle postavené v korunách stromov a často sú vybavené základnými zariadeniami ako sú úžasné výhľady alebo balkóny, na ktorých si môžu hostia vychutnať jemný vietor v prírode.

Masajské bungalovy

Ďalším typom ubytovania, ktorý sa nachádza v oblasti Masajská Mara sú masajské bungalovy. Táto možnosť ubytovania ponúka jedinečnú skúsenosť, pretože bungalovy sú navrhnuté z miestnych materiálov a obsahujú prvky kultúry Masajov. Masajovia sú jedným z najslávnejších kmeňov v Afrike, preto je ich kultúra známa po celom svete. Takže ak hľadáte niečo osobnejšie a špeciálne na cestách, masajské bungalovy by mohli byť vašou ideálnou voľbou.

Záver

Je toho veľa, čo návštevníci môžu očakávať počas ich pobytu v Masajská Mare. S rôznymi možnosťami ubytovania, ktoré sú k dispozícii, ľahko si môžete vybrať to, čo vám vyhovuje najviac. Medzi možnostami sú kempingy, hotely, kemping so stromovými chatkami a masajské bungalovy. Takže, nech už ste cestovateľ alebo turista, Masajská Mara vám ponúka nezabudnuteľný zážitok a nádherné miesta na ubytovanie.


Dovolenka Keňa Masajská Mara


Keňa je tradične známa svojou bohatou divokou faunou a Masajská Mara je jedným z najpopulárnejších safari destinácií na svete. Táto oblasť ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť vidieť rozmanitosť zvieracej ríše v ich prirodzenom prostredí.

Masajská Mara je národný park, ktorý sa nachádza na juhozápade Keňy a je súčasťou rozsiahlej ríši eko-systémov známych ako ekosystém Serengeti-Mara. Park je domovom mnohým druhom ohrozenej a vzácnej divokej zveri vrátane slonov, žiráf, levy a leopardov.

Dovolenka v Masajskej Mare vám umožní navštíviť niektoré z najlepších miest na safari vo svete. Prirodzená krása parku je ohromujúca a ponúka obrovskú rozmanitosť terénu - od ohraničených pláni až po kopcovité oblasti s riekami. Každá časť parku ponúka jedinečný pohľad na zvieratá a ich prirodzené prostredie.

Najlepší čas na návštevu Masajskej Mare je počas obdobia migrácie zvierat, ktorá sa zvyčajne koná od júla do októbra. Počas tohto obdobia mnohé tisícky zvierat migrujú cez rieku Mara a je to skutočne úžasné divadlo prírody. Migrácia zahŕňa tisíce zebier, gaziel a ďalších zvierat, ktoré sa pohybujú za účelom hľadania čerstvej trávy a vody. Toto obdobie je často nazývané aj Veľkým trekom a je to nezabudnuteľný zážitok.

Okrem divokých zvierat ponúka Masajská Mara aj neuveriteľnú príležitosť na stretnutie s miestnym etnickým kmeňom - Masajmi. Masajovia sú známi svojou bohatou kultúrou a tradíciami, a v rámci organizovaných výletov si môžete vypožičať sprievodcu, ktorý vám ukáže ich sídla a ukáže vám ich každodenný život.

Počas dovolenky v Keňe by ste si nemali nechať ujsť ani možnosť výletu na krajiny sluhov - Veľký africký rift. Táto rozsiahla puklina sa rozprestiera cez Keňu a ponúka úchvatné scenérie so strmými útesmi a jazerami. Výlet na Veľký africký rift vám umožní objaviť úplne inú stránku tejto krajiny.

Dovolenka v Masajskej Mare je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých milovníkov prírody a divokého života. Tento nádherný kúsok zeme ponúka jedinečnú príležitosť spoznať africkú divočinu a skutočné krásy prírody. Nech už sa rozhodnete navštíviť Masajsku Maru počas Veľkého treku alebo mimo neho, budete ohromení bohatstvom divokých zvierat a všetkým, čo táto oblasť má ponúknuť.


Letenka Keňa Masajská Mara


Keňa Masajská Mara: Kúsok neba plný divokých zvierat

Ak hľadáte dovolenkovú destináciu, ktorá vás vtiahne do fascinujúceho sveta divočiny a exotiky, Keňa Masajská Mara je pre vás tou správnou voľbou. Toto africké safari má toľko ponúkať, že sa z neho vrátite s nevymazateľnými zážitkami a spomienkami.

Po pristátí na letisku v Nairobi, hlavnom meste Keňy, sa vydáte na cestu do Masajského Mara, ktorá je jednou z najslávnejších rezervácií divokého života na svete. Cesta sama osebe je dobrodružstvom, ak vás zaujíma príroda a vidiecky život. Počas približne 5-hodinovej jazdy budete mať príležitosť vidieť tradičných masajských pastierov, ktorí túlia stáda stád zebier a antilop počas túry zelenými prériami.

Po príchode do rezervácie Masajská Mara vás privíta rozmanitý svet voľne žijúcich zvierat. Tento národný park je domovom pre množstvo druhov, vrátane "Veľkej piätice afrických zvierat" - leva, leoparda, slona, nosorožca a byvolov. Najlepším spôsobom, ako spoznať túto oblasť, je rezervovať si safari, či už pešo alebo v aute so skúseným sprievodcom. Týmto spôsobom dostanete jedinečnú príležitosť vidieť tieto úžasné zvieratá v ich prirodzenom prostredí a sledovať ich každodenný život.

Nočná prehliadka je tiež populárnou možnosťou pre turistov. Tá vám poskytne možnosť vidieť nočné druhy, ako sú hyeny, lemovky a iné nočné šeliemy. Táto aktivita pridáva nový rozmer do vášho safari a umožňuje vám objaviť niečo iné a vzrušujúce.

Okrem sledovania zvierat Masajská Mara ponúka aj rôzne iné dôležité atrakcie. Môžete si prezrieť masajské osady a pochopiť bohatú kultúru tohto starodávneho kmeňa. Uvidíte, ako Masajovia žijú s prírodou a zachovávajú svoje tradície. Ich tradičné odevy, tance a piesne vám dajú pohľad do ich jedinečnej spoločnosti.

Ďalšou atrakciou, ktorú nemožno prehliadnuť, je Great Migration alebo veľká migrácia. Ide o fenomén, kde tisíce zebier a antilop každoročne prechádzajú cez rezerváciu na miesta so sľubnými pastvami. Tento pohyb je ešte dramatickejší, keď tieto zvieratá prechádzajú riekou Mara, kde sa na nich často čakajú krokodíly.

V Keňe Masajská Mara je kúsok neba plný divokých zvierat, prírodných krás a kultúrnych skvostov. Enchanting safaris, úchvatné scenérie a jedinečný kontakt s prírodou vám poskytnú nezabudnuteľné zážitky. Nech už ste nadšený obdivovateľ zvierat alebo vášnivý fotograf, táto destinácia vám poskytne všetko, o čom ste kedy snívali.


Počasie Keňa Masajská Mara


Keňa je krajina, ktorá ponúka prekrásne scenérie a nezabudnuteľné zážitky. A jedným z tých najkrajších miest v tejto africkej krajine je bezpochyby Masajská Mara. Toto miesto je zaslúžene označované ako "skutočná zverina" Keni, pretože je domovom jedného z najbohatších divých svetov na svete a o niektorých druhoch zvierat sa hovorí, že ich tak mnoho nevidieť nikde inde na zemi.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Masajskú Maru, je dôležité, aby ste mali na pamäti zmeny počasia, ktoré by sa mohli vyskytnúť v rôznych obdobiach roka. Masajská Mara má dve hlavné obdobia - suché a daždivé.

Suché obdobie Masajsky Mara

V suchom období, ktoré sa tiahne od júna do októbra, keňská Masajská Mara je najviac obľúbená. V tomto období je krajina suchá, čo znamená, aby sa zvieratá zhromažďovali okolo zdrojov vody a bolo ich ľahšie vidieť. Taktiež, v tomto období je menej komárov a menej príležitostí na prípadné ochorenia z nich spôsobené.

Daždivé obdobie Masajsky Mara

Daždivé obdobie, ktoré sa tiahne od novembra do mája, prinesie viacej zelenej a bohatejší krajiny s mnohými kvitnúcimi rastlinami. To bude vynikajúce pre fotografie, ale poskytne aj väčšie útočisko pre hmyz, vrátane komárov.

Keďže väčšina Plazi, Krokodíly a Morskej panny Migraujú do miesta u nás bunkrach Tented, je to tiež obľúbenejšie v období daždov.

Ak máte radi stretávanie zvierat a chcete využiť maximum z obidvoch svetov, potom je najlepšou voľbou plánovať návštevu na koniec daždivého obdobia alebo začiatok suchého obdobia.

Celkovo, keď máte v úmysle navštíviť Masajskú Maru, musíte sa pripraviť aj na možnosť niekoľkých daždivých dní. Avšak, s vynikajúcim pozorovaním zvierat a úžasnou scenériou bude to určite jedna z najúžasnejších ciest, ktoré si zapamätáte navždy.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky