Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kazachstan Nur-Sultan (Astana)

Ubytovanie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan je fascinujúcou krajinou ležiacou v strednej Ázii, bohatou na kultúrnu dedičinu a pôsobivé prírodné scenérie. Ak sa rozhodnete navštíviť Kazachstan, jedno z miest, ktoré by ste určite mali zaradiť do svojho itinerára, je hlavné mesto Nur-Sultan, známe aj ako Astana.

Nur-Sultan je jedno z najmladších hlavných miest na svete, pretože sa stalo hlavným mestom krajiny až v roku 1997. Tento fakt je kombinovaný s moderným dizajnom a futuristickou architektúrou, ktorá pretína jeho panorámu a robí z neho jedno z najunikátnejších mestských miest s odvážnymi výstavbami a budovami. Mesto sa nachádza na severe Kazachstanu a podnebie je tu drsné, s veľmi studenými zimami a horúcimi letami.

Keď príde na ubytovanie v Astane, návštevníci majú na výber medzi rôznymi možnosťami. V meste nájdete širokú škálu hotelov, penziónov, apartmánov a hostincov, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Tu sú niektoré z najlepších ubytovacích zariadení v Nur-Sultane (Astane):

1. The Ritz-Carlton, Astana - Tento luxusný päťhviezdičkový hotel sa nachádza vo futuristickom nákupnom centre Khan Shatyr a ponúka štýlové a elegantné izby a apartmány s výhľadom na panorámu mesta. Hotel má tiež wellness centrum, reštaurácie s vynikajúcou gastronómiou a širokú škálu služieb.

2. Radisson Hotel, Astana - Tento hotel s tromi hviezdičkami je ideálnou voľbou pre tých, ktorí sa zaujímajú o perfektnú polohu a prístupnosť k hlavným pamiatkam mesta. Ponúkajú pohodlné a dobre zariadené izby, dokonale vybavený fitnes centrum a skvelú kuchyňu.

3. Aika Lux Hotel - Ak hľadáte ekonomické ubytovanie s dobrými službami, Aika Lux Hotel je ideálnou voľbou. Tento dôveryhodný hotel ponúka cenovo dostupné izby, bezplatné Wi-Fi pripojenie a každé ráno bohatú kontinentálnu raňajku.

4. Saraichik Hotel - Nachádzajúci sa v samotnom centre mesta, Saraichik Hotel je moderný hotel s vkusne zariadenými izbami a profesionálnym personálom. Hotel ponúka aj služby ako reštauráciu, bezplatné parkovisko a fitness centrum.

Okrem týchto vyššie uvedených možností môžete tiež využiť ubytovanie v apartmánoch prostredníctvom rôznych online rezervácií, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí preferujú nezávislosť a súkromie.

V Astane je dostatok možností, ako stráviť čas a objaviť skvosty tohto fascinujúceho mesta. Medzi hlavné atrakcie patria Baiterek Tower, Khan Shatyr, Astana Opera alebo Astana Park. Mesto takisto organizuje rôzne podujatia a festivale počas celého roku, ktoré dodávajú životu a atmosfére v Nur-Sultane (Astane) úplne nový rozmer.

Výber ubytovania v Astane závisí od vašich preferencií a rozpočtu. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, môžete sa tešiť na pohodlné ubytovanie a nezabudnuteľný zážitok z navštevovania tohto moderného veľkomesta.


Počasie Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Počasie v Kazachstane v hlavnom meste Nur-Sultan, predtým známom ako Astana, je jedinečné a zaujímavé. Toto mesto je známe svojim suchým kontinentálnym podnebím, ktoré prináša extrémne teploty a výkyvy počasia.

V lete, ktoré sa tu vyskytuje od konca júna do augusta, sa teploty môžu vyšplhať až na 35 °C alebo viac. Slnečné a jasné dni sú časté, a preto je to ideálny čas na návštevu mesta a počasie, ktoré si užiť. Avšak, nočné teploty môžu klesnúť na približne 15 °C, čo by sa mohlo javiť ako príjemné na spanie po horúcom dne.

Jesenné počasie v Nur-Sultane nastupuje v septembri a končí v novembri. Teploty sa začínajú postupne chladiť, a môžu sa pohybovať od 25 °C na začiatku jesene až po -5 °C ku koncu novembra. Toto obdobie je známe aj svojimi mnohými dažďovými a veternými dni. Zmena farby lístia na stromoch prináša krajine pôsobivú scenériu a vytvára perfektnú atmosféru na prechádzky v parkoch a vychutnávanie si krásy jesene.

Zima v Nur-Sultane je veľmi prísna. Teploty sa často pohybujú okolo -20 °C a môžu sa dostávať až pod -40 °C. Mesto sa zahalí do hrubého snehového prikrývky, ktorá trvá od decembra do marca. Napriek týmto studeným teplotám je v meste veľa zimných aktivít, ako je lyžovanie, korčuľovanie a stavanie snehuliakov.

Jar v Nur-Sultane prichádza v apríli a trvá až do konca júna. Teploty sa postupne zvyšujú, priemerné hodnoty sú však stále chladné. Teploty sa môžu pohybovať od -5 °C na začiatku jari až po 20 °C ku koncu júna. To je obdobie, keď začínajú kvitnúť kvety a mesto sa postupne prebúdza do života.

Výkyvy počasia sú tu bežné a môže sa stať, že jedného dňa bude horúco a slnečno, zatiaľ čo na ďalší deň môže prísť silný vietor alebo dokonca sneh. Tí, ktorí navštevujú toto mesto, by mali byť pripravení na všetky možnosti.

Nur-Sultan ponúka rôznorodosť počasia počas celého roka, čo z neho robí zaujímavý cieľ pre cestovateľov. Každé ročné obdobie prináša so sebou svoje vlastné krásy a dobrodružstvá, a preto by ste mali zvážiť, aký typ počasia preferujete, predtým než sa rozhodnete navštíviť toto mesto. Bez ohľadu na to, ktoré obdobie si vyberiete, určite nebudete sklamaní z jeho jedinečného počasia a scenérie.


Letenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Jeden z najdôležitejších letovísk v tejto krajine je Nur-Sultan (predtým známy ako Astana). Tento článok sa zameriava na letenky do tohto zaujímavého miesta a poskytuje informácie o tom, čo môžete očakávať pri návšteve tejto metropoly.

Začnime s tým, ako získať letenku do Nur-Sultana. Existuje niekoľko medzinárodných leteckých spoločností, ktoré ponúkajú priame lety z rôznych častí sveta. Niektoré z týchto spoločností zahŕňajú Air Astana, Turkish Airlines, Emirates a Lufthansa. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia a dostupnosti, preto je vždy dobré vyhľadávať a porovnávať ponuky od rôznych leteckých spoločností.

Po prílete na letisko v Nur-Sultane budete mať možnosť zažiť modernú a rozvíjajúcu sa metropolu. Mesto je plné moderných budov, nádherných námestí a pamiatok, ktoré odrážajú bohatú históriu krajiny. Jedným z hlavných miest, ktoré by ste mali navštíviť, je Baiterek – výšková budova s panoramatickým výhľadom na mesto. Tu môžete vychutnať nádherný výhľad na modernú architektúru mesta a ušetriť si jeden z najlepších fotografií.

Okrem toho bude pre vás určite zaujímavé navštíviť Moskevskú bránu, ktorá je dôležitou historickou pamiatkou. Táto brána bola postavená v 19. storočí ako vstupná brána do starého mesta. Prehliadka historického centra vás prevedie cez úzke uličky a krásne kostoly, ktoré odrážajú kultúru a náboženstvo Kazachstanu.

Nur-Sultan je tiež domovom niekoľkých múzeí, ktoré ponúkajú prehľad bohatej histórie krajiny. Niektoré z najzaujímavejších múzeí, ktoré by ste mali navštíviť, sú Národné múzeum, Múzeum moderného umenia a Múzeum šamanizmu. Tieto múzeá vám poskytnú hlbšie pochopenie kazachstanskej kultúry a tradícií.

Okrem histórie a architektúry bude pre vás zaujímavé spoznať aj miestnu kuchyňu. Kazachstanská kuchyňa je bohatá a pestrofarebná. Niektoré z typických jedál, ktoré by ste mali ochutnať, sú beshbarmak (tradičný kazachstanský jedál s vareným mäsom a cestovinou), manty (parné knedle plnené mäsom) a kazy (koňacia klobása). Nezabudnite si vychutnať aj tradičný kazachstanský čaj s mliekom.

Nur-Sultan (Astana) je fascinujúce miesto na návštevu. Bez ohľadu na to, či ste záujemcom o históriu, architektúru, kultúru, alebo jednoducho túžite objavovať nové miesta, táto metropola vás určite nezklame. Ak ste sa ešte nenakryliť letenku do Kazachstanu, odporúčame vám vyhľadať ponuky a uskutočniť rezerváciu, pretože toto jedinečné miesto si zaslúži vašu návštevu.


Dovolenka Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


Kazachstan, krajina nachádzajúca sa v Strednej Ázii, nie je zrejme prvou voľbou turistov, keď prichádza na plánovanie dovolenky. Avšak existuje jedno miesto, ktoré stojí za návštevu a rozhodne túto krajinu zaujímavejšiu - Nur-Sultan, známe aj ako Astana.

Astana, hlavné mesto Kazachstanu, sa nachádza uprostred stepí a púští. Toto mesto, ktoré raz slúžilo ako odľahlá dedina, sa transformovalo na futuristickú metropolu s ohromujúcou architektúrou.

Jedným z najznámejších symbolov mesta je budova Baiterek. Táto vyše 100-metrová výška ponúka nádherný výhľad na celé mesto a je považovaná za symbol prosperity a šťastia. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o modernú architektúru, budova Baiterek je určite zastávka, ktorú si nenechajú ujsť.

Ďalšou významnou atrakciou v Astane je Hazrat Sultan Mosque, ktorá je jednou z najväčších mešít v strednej Ázii. Je to skvelé miesto na objavenie kultúry a náboženstva Kazachstanu.

V meste sa taktiež nachádza palác mieru a zhody – palác, ktorý zobrazuje rozmanitosť kultúry Kazachstanu a je využívaný na oficiálne udalosti a medzinárodné stretnutia. Jeho impozantná architektúra predstavuje zaujímavý pohľad pre návštevníkov.

Astana ponúka aj bohatú ponuku múzeí. Napríklad národné múzeum Kazachstanu ponúka pohľad na bohatú históriu a kultúru krajiny. Múzeum modernej kultúry vytvára priestor pre prezentáciu súčasnej umeleckej scény a ponúka unikátny zážitok.

Ak máte radi prírodu a túžite po oddychu od ruchu mesta, Astana je obklopená krásnymi prírodnými scenériami, ktoré môžete objaviť. Napríklad v blízkosti mesta sa nachádza Kokshetau, národný park, ktorý je domovom mnohých druhov rastlín a zvierat. Je to ideálne miesto na turistiku a objavovanie zázrakov prírody.

Astana je tiež známa svojou vynikajúcou gastronómiou. Tu si môžete vychutnať bohatú paletu kazachstanskej kuchyne, ktorá kombinuje prvky kuchýň zo strednej Ázie, Blízkeho východu a Európy. Nezabudnite ochutnať tradičné jedlá, ako je beshbarmak, kuracie mäso s cibuľou a testovinami, ktoré je jedným z klasických a obľúbených jedál v Kazachstane.

Astana, Nur-Sultan, je fascinujúce mesto, kotoré ponúka kombináciu moderných architektonických zázrakov a bohatého kultúrneho dedičstva. Je to miesto, ktoré stojí za návštevu pre tých, ktorí chcú preskúmať menej známu, ale jedinečnú časť sveta. Takže ak plánujete dovolenku, prečo by ste sa nevydali do Astany a neobjavili tajomstvo tohto ohromujúceho mesta v srdci Kazachstanu?


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Nur-Sultan (Astana)


1. Aké je hlavné mesto Kazachstanu?
- Hlavné mesto Kazachstanu je Nur-Sultan, predtým známe ako Astana.

2. Aké je klima v Nur-Sultane?
- Nur-Sultan má kontinentálne podnebie, s chladnými zimami a teplými letami. Teploty sa môžu v zime dostať aj pod -40 °C.

3. Kde sa nachádza Nur-Sultan?
- Nur-Sultan sa nachádza v severnom Kazachstane, blízko hranice s Ruskom.

4. Potrebujem víza na návštevu Nur-Sultana?
- Áno, väčšina návštevníkov potrebuje víza na vstup do Kazachstanu, vrátane Nur-Sultana. Víza možno získať v miestnych konzulátoch Kazachstanu alebo online.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane?
- Medzi hlavné turistické atrakcie v Nur-Sultane patria národné zaujímavosti, ako sú Baiterek torreň, Duman národné vedecké centrum, Maktaaral tradičná kazachstanská dedina, a Expo 2017.

6. Aké sú hlavné jazyky v Nur-Sultane?
- Hlavným jazykom v Nur-Sultane je kazachština, avšak veľa ľudí hovorí aj rusky a anglicky.

7. Aké sú najlepšie spôsoby dopravy v Nur-Sultane?
- V Nur-Sultane je k dispozícii verejná doprava v podobe autobusov, trolejbusov a metra. Taxisú tiež populárnym spôsobom dopravy.

8. Aké tradičné jedlá môžete ochutnať v Nur-Sultane?
- Tradičné jedlá v Nur-Sultane zahŕňajú kuracie a hovädzie mäso, ryby a morské plody, tvarohové jedlá a bohaté množstvo palaciniek a koláčov. Nájdete tu aj množstvo miestnych špecialít, vrátane kazy (jehněčího mäsa) a baursaky (malé pečivo).


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky