Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kazachstan Bayterek Tower

Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Bayterek Tower


1. Čo je Bayterek Tower?

Bayterek Tower je dominantnou stavbou z 97 metrov vysokú veľkosti, ktorá sa nachádza v hlavnom meste Kazachstanu v Astane.

2. Kedy bola postavená Bayterek Tower?

Stavba Bayterek Tower bola dokončená v roku 2002.

3. Kto navrhol Bayterek Tower?

Bayterek Tower bol navrhnutý významným britským architektom Normanom Fosterom.

4. Aký je hlavný koncept Bayterek Tower?

Hlavný koncept Bayterek Tower je spojenie histórie a súčasnosti Kazachstanu, ktoré je reprezentované symbolickým stromom Hayat Bakhshi, ku ktorému vedie zvonku krytý vodnými dráhami a v ktorom sa nachádza zlatá kovová guľa, ktorá symbolizuje Slnko.

5. Je vtáčik "Samruk" dôležitý pre Bayterek Tower?

Áno, vtáčik Samruk je dôležitou súčasťou Bayterek Tower a uctieva sa ako symbol národného sebaurčenia.

6. Aké sú otváracie hodiny Bayterek Tower?

Bayterek Tower od 10:00 hod. do 20:00 hod.

7. Aká je vstupná cena pre návštevníkov Bayterek Tower?

Vstupná cena pre dospelých návštevníkov do Bayterek Tower je približne 500 kazašských tenge (asi 1,20 €).

8. Ktoré pamiatky je možné vidieť z Bayterek Tower?

Z Bayterek Tower je zaujímavý pohľad na mnoho mien pamiatok Astany vrátane Predsednícke paláca, hory Koktobe a iných významných znamenitostí.

9. Existuje niečo, čo by som mal vedieť pred návštevou Bayterek Tower?

Pred návštevou Bayterek Tower sa uistite, že máte všetky potrebné dokumenty a dôležité veci. Tiež si zaregistrujte svoju návštevu online vopred.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať k Bayterek Tower?

Bayterek Tower sa nachádza v centru Astany, takže je to veľmi ľahko dostupné autobusom, taxíkom alebo verejnou dopravou. Tiež existuje parkovanie v blízkosti budovy, ktoré poskytuje návštevníkom možnosť parkovať svoje autá.


Počasie Kazachstan Bayterek Tower


V Kazachstane sa nachádza množstvo zaujímavých miest a budov, ktoré sú ikonickými symbolmi tejto krajiny. Jedným z takýchto miest je aj Bayterek Tower, ktorý sa nachádza v hlavnom meste Astane. Táto budova nie je len obyčajnou vežou, ale má aj dôležitú symbolickú hodnotu pre obyvateľov Kazachstanu.

Bayterek Tower je jednou z najznámejších atrakcií Astany a je jedným z najvyšších mrakodrapov v tejto oblasti. Budovu navrhol známy britský architekt Norman Foster a otvorili ju pre verejnosť v roku 2002. Je to moderná a futuristická stavba, ktorá skvelo zapadá do okolitého mestského plánu.

Budova má výšku 105 metrov a je symbolom prepojenia minulosti a budúcnosti Kazachstanu. Jej názov "Bayterek" znamená "veľký strom", a symbolizuje mytológiu zakorenenú v kazašskej kultúre a histórii. Veža má tvar stromu so zeleným korunovým sklom na vrchu, aby imitovala stromy v prekrásnej kazachstanskej prírode.

Bayterek Tower v sebe skrýva aj niekoľko turistických atrakcií. Vystúpenie na vrchol je možné pomocou špeciálneho výťahu a ponúka návštevníkom úžasný panoramatický výhľad na mesto Astana. Nachádza sa tu aj zlatá lopta, ktorá je symbolom slnka a reprezentuje blaho a šťastie.

V budove sa nachádza aj múzeum, ktoré prináša vzrušujúci pohľad na históriu Kazašska. Návštevníci sa môžu dozvedieť viac o kultúre, tradíciách a prírodných záznamoch krajiny. Okrem múzea tu tiež nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a občerstviť sa predĺženou prechádzkou.

Bayterek Tower je najkrajší v noci, keď je veža osvetlená rôznymi farebnými svetlami a vytvára nádhernú atmosféru. Tento symbol Kazachstanu je miestom, ktoré nájdete na vyhľadávacej základni väčšiny turistov navštevujúcich Astanu.

Celé Astana je vyhľadávanou atrakciou pre turistov, ktorí túžia objaviť jedinečnú architektúru a kultúru Kazachstanu. Bayterek Tower je zreteľným príkladom tejto jedinečnosti a symboliky, ktorú táto krajina ponúka.

Ak plánujete navštíviť Kazachstan, určite si nenechajte ujsť túto nádhernú vežu. Budete mať príležitosť spoznať históriu, kultúru a krásu tejto krajiny zo vzdialenosti, ktorá vám prináša dychberúce pohľady na Astanu a jej okolie. Bayterek Tower je miestom, kde sa moderné a tradičné stretávajú a tvoria jedinečnú skladbu, ktorú každý návštevník bude mať šťastie zažiť.


Ubytovanie Kazachstan Bayterek Tower


Bayterek Tower v Kazachstane je skutočným skvostom tejto krajiny. Tento nezvyčajný komplex je umiestnený v samotnom srdci mesta Nursultan a ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Výšková budova sa nachádza na námestí Ak Zhayik, ktoré je jedným z najviac obľúbených miest pre turistov v meste. Bayterek Tower je atrakciou, ktorá zaujme nielen architektonickými prvokmi, ale aj kultúrnym významom. Budova bola postavená v roku 1997 a symbolizuje samotný rodový strom kazašskej národnosti. Ide o miesto, ktoré je zakorenené v kultúre a histórii krajiny.

V samotnej budove sa nachádza viacero rôznych miestností, kde návštevníci môžu vidieť rôzne exponáty, ktoré vám umožnia poznať história a kultúra krajiny. Na najvyššom poschodí sa nachádza vyhliadka, ktorá ponúka úchvatný výhľad na celé mesto.

Za zaujímavosť stojí aj samotný proces vstupu do budovy. Pri vstupe návštevníci musia predložiť doklady, na ktorých sú ich osobné údaje. Tento proces je pre mnohých návštevníkov nezvyčajný, ale je to súčasť bezpečnostných opatrení.

Okrem výhľadu a exponátov si môžete v budove vychutnať aj jedlo a pitie. V budove sa nachádza kaviareň a mnoho reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá kazašskej kuchyne.

Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti Bayterek Tower, máte na výber z mnohých hotelov, ktoré sú uložené v blízkosti tejto nezvyčajnej budovy. Najlepšie hotely sú uložené v samotnom centre Nursultana.

Ak sa chcete dostať k Bayterek Tower, môžete sa tam dostať autom, alebo môžete využiť službu miestnej dopravy, ale taxi je najjednoduchšie riešenie. Pokiaľ ste v Kazašskom Nursultane, nesmiete vynechať návštevu Bayterek Tower. Toto miesto je nezabudnuteľný zážitok, ktorý si nesmiete nechať ujsť.


Dovolenka Kazachstan Bayterek Tower


Kazachstan je jednou z krajín, ktorá sa rýchlo rozvíja a ponúka turistom množstvo možností na zaujímavé zážitky. V Kazachstane sa nachádza množstvo krásnych miest na návštevu, ale ak hľadáte pôsobivú architektúru, ktorá vám vezme dych, určite by ste mali navštíviť Bayterek Tower.

Bayterek Tower je jedným z najvyšších budov v Kazachstane a je symbolem hlavného mesta Astana. Budova bola postavená v roku 1997 na počesť presídlenia hlavného mesta z Almaty do Astany. Stojí v strede mesta na pahorku a je obklopená krásnym parkom. Budova je navrhnutá ako strom, ktorý symbolizuje spájanie minulosti, súčasnosti a budúcnosti.

Vstup na vyhliadkovú plošinu sa nachádza v samotnej korune budovy, kde návštevníci môžu vychutnávať krásny výhľad na mesto Astana. Vyhliadka je umiestnená 97 metrov nad zemou a ponúka návštevníkom neopakovateľný pohľad na moderné budovy, ulice a malebnú prírodu, ktorá prekrýva plochu okolo mesta.

Vstup na vyhliadku je možný cez vstupné centrum, ktoré sa nachádza v prízemí budovy. Návštevníci si musia kúpiť lístok a potom budú zviazaní s veľkou výťahovou plošinou. Cesta nahor trvá približne 30 sekúnd a je trochu strhujúca, keďže výťah sa pohybuje rýchlosťou 7 metrov za sekundu.

Bayterek Tower nie je len jednou z najpôsobivejších budov v Kazachstane, ale aj miestom, kde môžete ochutnať najlepšie kazachstanské jedlá v reštaurácii, ktorá sa nachádza vo vnútri budovy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bayterek Tower, nezabudnite si zobrať fotoaparát s sebou. Toto krásne miesto je ideálne na vytvorenie výnimočných fotografií, ktoré si budete môcť vystaviť doma ako spomienku na návštevu Kazachstanu.

Véľa ľudí nepovažuje Kazachstan za najtypickejšiu turistickú destináciu, ale Bayterek Tower je presne miestom, ktoré opravdu stojí za návštevu. Ak hľadáte nádherné miesto, kde môžete vyhrať pohľady na panorámy a získať nezabudnuteľné zážitky, Bayterek Tower je miestom, ktoré by ste nemali pri svojej návšteve Kazachstanu prehliadnuť.


Letenka Kazachstan Bayterek Tower


Bayterek Tower je výraznou dominantou kazachstanského hlavního města Nur-Sultan (dříve Astana). Tato moderní a elegantní stavba je jednou z nejznámějších turistických atrakcí v zemi a symbolizuje nové hlavičky Kazachstánu.

Stavba Bayterek Tower byla dokončena v roce 2002 a její výška činí 105 metrů. Název „Bayterek“ ve skutečnosti znamená „velký strom“, což je odkaz na mýtický strom s kronek, který spojuje zemský svět s nebeským. Tento významný symbol má představovat spojení mezi minulostí a budoucností Kazachstánu.

Hlavní atrakcí Bayterek Tower je vyhlídková plošina na vrcholu budovy, kterou lze dosáhnout skleněným výtahem. Zde se návštěvníci mohou těšit na úchvatný panoramatický výhled na celé město, který zahrnuje moderní mrakodrapy a architektonická díla, jež zdobí centrum města. Výhled je ještě kouzelnější při západu slunce, kdy se barvy na obloze mění na neuvěřitelnou paletu oranžových a růžových odstínů.

V blízkosti vyhlídkové plošiny stojí také monumentální zlatý sloup s rukou prezidenta Nursultana Nazarbajeva, který má symbolizovat jeho vedení a přízeň nad obyvateli Kazachstánu. Zlatá stiha na vrcholu sloupu je oblíbenou destinací pro turisty, kteří přijíždějí do Bayterek Tower, a mnozí věří, že jejich přání se splní, pokud se tuto stíhu dotknou.

Bayterek Tower se také nachází v blízkosti různých politických a správních budov v Nur-Sultanu, což přispívá k jeho významu jako symbolu politického a ekonomického centra Kazachstánu. Celé okolí je krásně upravené, s vodními prvky, květinovými záhony a chodníky, které nabízejí možnosti pro relaxaci a odpočinek návštěvníků.

Pokud se rozhodnete navštívit Bayterek Tower, mějte na paměti, že toto místo je významnou turistickou atrakcí a může být v určité časy dost rušné. Doporučuje se si zakoupit vstupenky předem a přijít co nejdříve ráno, abyste se vyhnuli davům. Za úžasný výhled a nezapomenutelný zážitek stojí to úsilí.

Bayterek Tower je architektonickým skvostem, který přitahuje turisty z celého světa. Tato výšková budova symbolizuje moderní a inovativní vývoj Kazachstánu a je dokonalým místem pro pochopení minulosti a budoucnosti této země. Při návštěvě Nur-Sultanu si toto místo nenechte ujít a naučte se více o kultuře a historii Kazachstánu.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky