Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kanada Prince Edward Island

Počasie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Atlantskom oceáne pri východnom pobreží Kanady. Tento ostrov je známy svojou nádherou a pokojným životným štýlom, no jeho klima môže byť pomerne extrémne.

Na Prince Edward Island panuje kontinentálne vlhké klima, čo znamená, že tu zažívajú chladné zimy a teplé, vlhké letá. Teploty tu sú ovplyvnené prúdom Golfského prúdu a vetríkmi, ktoré fúkajú z oceána. Zimy bývajú tuhé a zasnežené, s priemernými teplotami okolo -8 až -12 °C. Mnohokrát sa do teplôt započítava aj vysoká vlhkosť a príležitostne studené vetry od oceánu, čo môže spôsobiť ešte väčšie obavy. Naopak, letá sú teplé a vlhké s priemernými teplotami od 20 až 25 °C. Pravidelne sa vyskytujú búrky, ktoré prinášajú silný vietor a občasné zrážky.

Ak sme sa rozhodli naštartovať cestu na Prince Edward Island, nezabudnime si zobrať vhodné oblečenie tak, aby sme sa prispôsobili týmto extrémnym podmienkam. V zime si oblečme teplé kabáty, šály, rukavice a čiapky, aby sme udržali teplo. V lete nosme ľahké oblečenie, ale nezabudnime si so sebou vziať aj niečo do dáždnika alebo plášťa kvôli neočakávaným búrkam.

Počas celého roka na Prince Edward Island sa môžeme tešiť na rôzne atrakcie a aktivity. V zime tu môžeme skúšať lyžovať alebo korčuľovať na zamrznutých jazerách. Počas leta si môžeme vychutnať nádherné pláže a vodné športy, ako je napríklad surfovanie alebo kajakovanie. Taktiež tu môžeme navštíviť tradičné dedinky a farmárske trhy, kde si môžeme kúpiť miestne pochúťky a rukodielné výrobky.

Prince Edward Island je miestom, kde sa klimatické podmienky menia až príliš často, preto je dôležité zabezpečiť sa proti nečakaným zmenám počasia a byť pripravený na všetko. Napriek tomu je tento ostrov stále jedným z najkrajších miest na svete a stojí za to ho navštíviť, nech už je akékoľvek počasie.


Ubytovanie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je krásna kanadská provincie, ktorá je známa svojou nádhernou prírodou a nezabudnuteľným pohostením. Ak hľadáte ubytovanie na tejto výnimočnej lokalite, máte na výber niekoľko možností.

Ak sa nachádzate v hlavnom meste Charlottetown, môžete si zvoliť niektorý z mnohých hotelov alebo motels. K dispozícii sú 3-hviezdičkové až 5-hviezdičkové hotely, ktoré ponúkajú luxusné a pohodlné ubytovanie pre turistov a obchodníkov. Väčšinou sa nachádzajú v centre mesta a tak vám poskytnú prístup ku všetkým zaujímavostiam a pamiatkam. V tomto méne sú zahrnuté aj malé motely, ktoré sú ideálne pre cestovateľov s menším rozpočtom.

Ak hľadáte ubytovanie v pokojnejšom prostredí, môžete si vybrať jednu z mnohých chát a rezortov na ostrove. Väčšina z nich ponúka zaujímavé rekreačné aktivity a pohodlie prirodzeného prostredia, ktoré je tak typické pre tuto oblasť Kanady. Cháty sú zvyčajne situované v menej rušných oblastiach na okraji mesta, aby vám priniesli pocit úplného súkromia a samoty. Zároveň si môžete vychutnať pamiatky ostrova, keď sa vyberiete na výlet do blízkosti lokalít.

Ak máte radi pocit nezávislosti a plnenie si vlastných časových plánov, môžete si prenajať apartmán. Apartmány sú ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré hľadajú flexibilitu a súkromie. K dispozícii je mnoho apartmánov na celom ostrove, v rôznych cenových kategóriách.

Väčšina ponúkaného ubytovania má k dispozícii zariadenia, ktoré potešia každého turistu. Ide sa hlavne o klimatizáciu, Wi-Fi, televíziu, kávovar a podobne. Ďalšími možnosťami sú vonkajšie bazény, grily a rekreačné priestory pre deti.

V záverečnej fáze by som chcel zdôrazniť, že ak hľadáte ubytovanie na Prince Edward Island, vyberte si to, ktoré bude zodpovedať vašim požiadavkám a rozpočtu. Potom si len užívajte kanadskú prírodu a jej pamiatky, ktoré sú nezabudnuteľné. Happy traveling!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Prince Edward Island


Q: Kde sa nachádza Prince Edward Island?
A: Prince Edward Island sa nachádza na východnom pobreží Kanady, v Atlantickom oceáne.

Q: Koľko obyvateľov má Prince Edward Island?
A: V roku 2021 malo Prince Edward Island približne 158 000 obyvateľov.

Q: Aké sú hlavné mesto a najväčšie mesto na Prince Edward Island?
A: Charlottetown je hlavné mesto a zároveň najväčšie mesto na Prince Edward Island.

Q: Aký je oficiálny jazyk na Prince Edward Island?
A: Oficiálnym jazykom na Prince Edward Island je angličtina, ale mnoho obyvateľov hovorí aj francúzsky.

Q: Aké sú obľúbené aktivity na Prince Edward Island?
A: Obľúbené aktivity na Prince Edward Island zahŕňajú návštevy pláží a turistických atrakcií, cyklistiku, rybačku a golfovanie.

Q: Aké je počasie na Prince Edward Island?
A: Počasie na Prince Edward Island je v zime drsné a chladné, s teplotami klesajúcimi pod nulu. Letá sú teplé a vlhké s teplotami v rozmedzí od 20°C až 30°C.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu na Prince Edward Island?
A: Najlepšie miesta na návštevu na Prince Edward Island sú Charlottetown, pláže v Cavendish, mnohé historické ​​a kultúrne pamiatky a miesta na turistiku ako napríklad Skalnatý vrch, keďže Prince Edward Island je najmenším kanadským provinciálne územím, takže všetky tieto miesta sú dostupné na relatívne krátke časové obdobie.

Q: Aké sú tradičné jedlá na Prince Edward Island?
A: Tradičné jedlá na Prince Edward Island zahŕňajú morské plody, ako napríklad slávna hummer, ryby a škorice a zemiaky, ktoré sa pestujú vo veľkom množstve na ľudovo pomenovaných "potato fields".

Q: Aké sú najlepšie spôsoby ako dostať sa na Prince Edward Island?
A: Najlepšie spôsoby ako dostať sa na Prince Edward Island sú lietadlom, autom alebo trajektom. Existujú pravidelné letecké spoje z niekoľkých kanadských miest, cesty s autom cez most Confederation alebo trajektové spojenie s Pictou vo Washingtone D.C.


Dovolenka Kanada Prince Edward Island


Kanada Prince Edward Island je jedno z najkrajších a najmalebnejších miest na svete. Toto miesto ponúka nádhernú prírodu, jedinečnú kultúru a bohatú históriu. Ak plánujete dovolenku, Prince Edward Island je miestom, ktoré určite musíte navštíviť.

Toto miesto sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Je to ostrov, ktorý je pôvodom tradične rybársky a poľnohospodársky. Odtiaľ pochádza aj jeho charakteristický vzor, ktorý si získal množstvo fanúšikov po celom svete. Na ostrove sa nachádza množstvo malých mestečiek a dedín, ktoré sú plné histórie a fascinujúcich príbehov.

Jedným z najkrajších miest na Prince Edward Island je národný park Cavendish. Tento park sa rozprestiera na ploche 90 kilometrov štvorcových a ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa tu prechádzať tichožrútmi, kempovať, šnorchlovať a prechádzať sa na koni.

Ak máte radi more, môžete sa vybrať na akejkoľvek z množstva pláží, ktoré sú na ostrove k dispozícii. Niektoré z najkrajších sú pláže v mestečku Charlottetown a v Cavendish. Tieto pláže ponúkajú kopec zábavy a aktivít pre celú rodinu.

Prince Edward Island je tiež známy svojou kultúrou a tradičnými festivalmi. Môžete si pozrieť festivál slnka, medovou nádielkou alebo týždeňom vychýrených fanúšikov Star Trek. Okrem toho sa na ostrove môžete tiež dozvedieť o miestnych rybárskych a poľnohospodárskych praktikách.

Ak hľadáte romantiku, potom tiež neďaleko ostrova nájdete množstvo historických dediniek a zámok, ktoré ponúkajú prekrásnu atmosféru. Zámok Wayne ponúka nádherný výhľad na oblasť a je obľúbeným miestom pre svadby.

Dovolenka na Prince Edward Island je skutočne niečím, čo určite stojí za to si užiť. Toto miesto vám ponúkne nádhernú prírodu, zábavu pre celú rodinu a fascinujúcu historickú kultúru. Ak sa chystáte na Kanadu, neváhajte a navštívte tento úžasný ostrov, ktorý vám prinesie množstvo nezabudnuteľných zážitkov.


Letenka Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island (PEI), ležiaca na východnom pobreží Kanady, je jedným z najkrajších miest na svete, ktoré si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa. Letenky do tejto malebnej provincie sú jedinečnou príležitosťou pre tých, ktorí túžia objaviť neskutočnú krásu a autentickú kultúru Kanady.

S cestovnou letenkou do PEI zažijete neuveriteľné dobrodružstvo už od momentu, keď vystúpite z lietadla. Letisko Charlottetown, hlavné mesto provincie, je prvým krokom do dych berúcej scenérie a pohostinnosti, ktorá je charakteristická pre PEI. Toto malebné letisko ponúka pohodlie a bezpečnosť pre cestujúcich, vďaka čomu je prílet do PEI jednoduchý a pohodlný.

Po prílete na letisko Charlottetown máte možnosť objaviť poklady PEI. Prvou zastávkou by mala byť návšteva mesta Charlottetown, kde sa stretávajú minulosť a prítomnosť. Toto historické mesto je miestom narodenia Kanady a je domovom vysokej koncentrácie umeleckých galérií, kaviarní, reštaurácií a butikov. Tu si môžete vychutnať farmárske trhy, kde sa predávajú čerstvé miestne produkty a remeslá.

Ďalším neodolateľným miestom na PEI je národný park Prince Edward Island. Tentoraz si budete musieť požičať auto a preskúmať to najlepšie, čo príroda ponúka. Park je domovom úchvatných pláží, skalistých útesov a okúzľujúcich výhľadov. Jeden z najznámejších miest v parku je záhrada s kvetmi Anne Shirley, inšpirovaná slávnym románom Anne of Green Gables.

Pre tých, ktorí majú radi aktívne zážitky, je PEI rajom pre jazdu na bicykli. Sítou cyklotrás, ktoré sa rozprestierajú po celej provincii, si môžete užiť čarovnú krajinu, zachytiť pokojné vesnice a objaviť tajomné pláže. PEI sa pýši jedným z najvyspelejších systémov cyklotrás v Kanade.

Nenechajte si ujsť tiež prekrásne dediny, ako je Victoria-by-the-Sea a North Rustico, ktoré ponúkajú autentickú atmosféru a zážitok z rybárskeho života. Tu môžete ochutnať čerstvé morské plody a obdivovať koloritné rybárske chaty.

Letenka do PEI je vstupenkou do sveta pokojnej a malebné krásy, ktorá vás unesie od reality. Prečistí sa vám myseľ pri prechádzke na dlhých plážach, obdivujúc pokojnú scenériu. Blahoželáme vám k rozhodnutiu objaviť tento skrytý klenot Kanady!


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky