Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kanada Canadian Rockies

Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Canadian Rockies


Najčastejšie otázky o Kanade a Kanadskom pohorí:

1. Kde sa nachádza Kanada a Kanadské pohorie?
- Kanada je druhá najväčšia krajina na svete a nachádza sa v severnej časti Severnej Ameriky. Kanadské pohorie je rozsiahlym horským systémom, ktorý sa rozprestiera na západnej časti Kanady.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Kanadskom pohorí?
- Kanadské pohorie je obľúbenou destináciou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. Medzi hlavné atrakcie patria Jazero Louise, Jazero Moraine, Icefields Parkway, Banffský národný park, Jasperov národný park a mnoho ďalších.

3. Aký je najvyšší vrchol v Kanadskom pohorí?
- Najvyšším vrcholom v Kanadskom pohorí je Mount Robson, ktorý dosahuje výšku 3 954 metrov.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Kanadu a Kanadské pohorí?
- Najlepší čas na návštevu Kanady a Kanadského pohoria závisí od preferencií a plánovaných aktivít. Letné mesiace (jún - august) sú obľúbené pre turistiku a kempovanie, zatiaľ čo zimné mesiace (december - február) sú ideálne pre zimné športy, ako je lyžovanie a snowboarding.

5. Potrebujem víza na návštevu Kanady a Kanadského pohoria?
- Väčšina návštevníkov potrebuje víza alebo elektronické povolenie na vstup do Kanady. Presná povinnosť víz a povolení závisí od štátu, z ktorého ste. Odporúča sa vopred sa informovať na kanadskej ambasáde alebo konzuláte.

6. Aké aktivity môžem podnikať v Kanadskom pohorí?
- V Kanadskom pohorí je mnoho možností na outdoorové aktivity, ako sú turistika, horské túry, jazdenie na horských bicykloch, rybolov, horská kultúra, jazdenie na kajaku, rafťovanie a mnoho ďalších.

7. Aké sú najlepšie trasy na prieskum Kanadského pohoria?
- Icefields Parkway je známa ako jedna z najkrajších ciest na svete a je ideálna na preskúmanie Kanadského pohoria. Tiež odporúčame navštíviť národné parky Banff a Jasper a vychutnať si krásu prírody.

8. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Kanadskom pohorí?
- V Kanadskom pohorí nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov až po kempy. Populárne miesta na ubytovanie sú Banff, Lake Louise, Jasper a Canmore.

9. Ako sa dostanem do Kanady a Kanadského pohoria?
- Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Kanade, ktorá sú výborným začiatkom vášho výletu. Pre prieskum Kanadského pohoria odporúčame polietanie do Calgary alebo Edmontona a následnú cestu autom alebo vlakom.

10. Aké sú zaujímavosti a histórie Kanady a Kanadského pohoria?
- Kanada má bohatú kultúru a históriu. Kanadské pohorie je domovom mnohých pôvodných národov, ako sú Kri a Stoney, ktoré žijú v regióne tisíce rokov. V Kanadskom pohorí tiež nájdete mnoho historických miest a pamätihodností, ktoré svedčia o koloniálnej a osídlenej histórii krajiny.


Ubytovanie Kanada Canadian Rockies


Kanadské Skalnaté hory sú jednou z najkrajších a najimpresívnejších prírodných oblastí na svete. Ležia na západnom pobreží Kanady a protiahnuté sú na ploche viac než 180 000 kilometrov štvorcových. Táto oblasť ponúka ohromujúce scenérie, rozmanitú faunu a flóru a množstvo outdoorových aktivít, preto je veľkým lákadlom pre turistov z celého sveta.

Ak sa plánujete vydať na dovolenku do Kanadských Skalnatých hôr, správna voľba ubytovania je kľúčová pre nezabudnuteľný zážitok. Ponúkať máte širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných hotelov a rezortov až po kempovacie miesta a horské chalupy. Každý z týchto typov ponúka svoje vlastné výhody a jedinečnú atmosféru.

Pre tých, ktorí hľadajú luxus a komfort, sú k dispozícii mnohé luxusné hotely a rezorty, umiestnené s výhľadom na malebné hory a jazerá. Tieto hotely často ponúkajú kompletné zariadenie, vrátane spa, bazénov, reštaurácií a iných zábavných možností. V týchto hoteloch sa určite budete cítiť ako v raji a budete si môcť vychutnať krajnú pohodu a neprekonateľný výhľad na okolitú prírodu.

Pre skúsených dobrodruhov a priaznivcov prírody je ideálnou voľbou kempovanie. V Kanadských Skalnatých horách je veľa kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami. Tieto kempy často ponúkajú všetky potrebné zariadenia, ako sú toalety, sprchy a prístup k pitnej vode. Pre tých, ktorí sa cítia pohodlnejšie v karavane, sú dostupné aj karavanové parky s pripojením na elektrinu a vodovod.

Ak hľadáte niečo medzi luxusným hotelom a kempovaním, môžete vyskúšať pobyt v horskej chalupe. Tieto útulné drevené chaty sú často situované na odľahlých miestach, ponúkajú však pohodlie postele a teplú vodu, čo je ideálne pre tých, ktorí chcú byť v tme prírody, ale necítia sa úplne pripravení na kempovanie.

Okrem výberu správneho typu ubytovania je tiež dôležité vybrať si správnu lokalitu, v ktorej chcete stráviť svoju dovolenku. Kanadské Skalnaté hory sú rozdelené na niekoľko národných parkov, vrátane Banff, Jasper a Yoho. Každý z týchto parkov ponúka jedinečné atrakcie a príležitosti na outdoorové aktivity. Banff National Park je napríklad známy svojimi termálnymi prameňmi a krásnym jazerom Louise, zatiaľ čo Jasper National Park ponúka nádherné vodopády a vyhliadkové veže.

Nemôžeme si nevšimnúť, že Kanada je destináciou, ktorá si vyberáte nielen pre jej nádhernú prírodu, ale aj pre pohostinnosť miestnych obyvateľov. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusný hotel, karavanový park alebo horskú chatu, priateľský personál bude ochotný poskytnúť vám rady a odporúčania na aktivity a miesta, ktoré by ste mali vidieť.

Ak plánujete dovolenku v Kanadských Skalnatých horách, nezabudnite sa dobre pripraviť a vybrať si správne ubytovanie. Bez ohľadu na váš výber, budete mať príležitosť vychutnať si úžasnú prírodu, pohodu a dobrodružstvo, ktoré ponúka táto nádherná časť Kanady.


Letenka Kanada Canadian Rockies


Kanadské Skalnaté hory (Canadian Rockies) sú jedným z najkrajších a najobdivovanejších prírodných zázrakov na svete. Táto horská sústava sa tiahne približne 1 800 kilometrov cez štyri kanadské provincie - Alberta, Britskú Kolumbiu, Saskatchewan a Yukon. Pre svoje neobvyklé krásy a úchvatnú krajinu sa stali veľmi obľúbeným miestom turistov z celého sveta.

Ak chcete zažiť nádhernú prírodu, jedným z najjednoduchších a najrýchlejších spôsobov, ako sa dostať do Kanadských Skalnatých hôr, je letenka. Niekoľko leteckých spoločností ponúka pravidelné lety z rôznych miest sveta. Ideálny letový bod, ak chcete navštíviť tento úchvatný región, je Calgary, hlavné mesto provincie Alberta.

Po prílete do Calgary máte niekoľko možností, ako sa dostať do samotných Kanadských Skalnatých hôr. Jednou z možností je prenajať si auto a vydať sa na vlastnú päsť. Cesta autem je veľmi pohodlná a zároveň vám umožní zastaviť sa na všetkých miestach, ktoré vás zaujmú. Ak sa však nechcete starať o vodičské povolenie alebo cestu, môžete si prenajať miestnu dopravnú službu alebo sa zúčastniť organizovaných výletov.

Po príchode do Kanadských Skalnatých hôr budete fascinovaní ich krásou a majestátnosťou. Zdá sa, že horské štíty sa dotýkajú neba a biele ľadovce sa tiahnu do nekonečna. Príroda tu je pôsobivá a pohľad na hory, rozprávkové jazerá a divoké rieky vás upútajú už na prvý pohľad.

Jednou z najznámejších atrakcií v tomto regióne je národný park Banff, ktorý je zaradený na zozname svetového dedičstva UNESCO. Park ponúka nespočetné množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú do úplného srdca prírody. Sú tu tiež horolezecké možnosti, jazdy na koni a mnoho iných aktivít, ktoré vám umožnia preskúmať tento úchvatný región.

Jedným z najkrajších a najznámejších miest v Kanadských Skalnatých horách je jazero Louise. Jeho nádherná tyrkysová farba vás pohltí a budete sa cítiť ako vo filme. V okolí jazera sa nachádzajú mnohé turistické chodníky, ktoré vám umožnia objaviť ďalšie krásy tohto rajského miesta.

V Kanadských Skalnatých horách budete mať aj možnosť vidieť divokú zver, ako je medveď grizli, los a iné zvieratá, ktoré žijú v tomto prírodnom prostredí. Budete si môcť vychutnať aj miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na divoké ryby, denné čerstvé plody a iné jedlá.

Celkovo povedané, návšteva Kanadských Skalnatých hôr je nezabudnuteľným zážitkom. Letenka do Kanady vám umožní objaviť tento krásny a divoký región sveta. Ak ste milovníkom prírody, neváhajte a plánujte si svoju letenku už dnes!


Počasie Kanada Canadian Rockies


Kanadské Skalnaté hory patria medzi najimpresívnejšie a najkrajšie pohorie na svete. Nachádzajú sa na západnom pobreží Kanady a siahajú až do Aljašky. Tento úchvatný horský reťazec ponúka bohatú prírodnú scenériu s úchvatnými vrcholmi, jazerami, vodopádmi a divokými riekami. Tieto hory sú známe svojimi očarujúcimi scenériami a sú tiež domovom pre niekoľko národných parkov, ktoré sú chránené a slúžia ako turistické atrakcie pre návštevníkov.

Počasie v Kanadských Skalistých horách je pomerne rôznorodé a závisí od ročného obdobia. Letá sú obvykle teplejšie a suchšie, s teplotami dosahujúcimi priemerné maximá od 20 °C do 25 °C. Aj keď môžu teploty na niektorých miestach vystúpiť až nad 30 °C.Deň je väčšinou slnečný s minimálnym výskytom zrážok. Nočné teploty sa pohybujú medzi 5 °C a 10 °C.

Jeseň v Kanade je známa svojimi krásnymi farebnými panorámami. V tomto období teploty začínajú klesať, priemerné maximá sa pohybujú medzi 15 °C a 20 °C. Teploty v noci sa však môžu blížiť k 0 °C. Jesenné obdobie prináša aj zvýšený výskyt zrážok. Prestávky v daždi sú však časté a poskytujú nádherné fotografické príležitosti s jasným jasom.

Zima je v Kanade známa svojimi snehovými zimnými športmi. V tomto období sa teploty pohybujú okolo -10 °C až do -20 °C. Sneh padá často a tvorí dokonalé podmienky pre lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné aktivity. Národný park Banff je obzvlášť populárny v tomto období, keďže ponúka úžasné lyžiarske trasy a stopy.

Jar je v Kanadských Skalistých horách radosťou pre milovníkov prírody. Teploty sa postupne zvyšujú a dosahujú priemerné maximá okolo 15 °C až 20 °C. Aj keď môžu byť ešte chladné večery, nočné teploty sa pohybujú medzi 0 °C a 5 °C. Toto obdobie je tiež známe svojou zvýšenou vlhkosťou a výskytom dažďa.

Kanadské Skalnaté hory majú veľký vplyv na miestne mikroklímy v oblasti. Preto je dôležité si uvedomiť, že počasie môže rýchlo meniť, najmä v horských oblastiach. Je nevyhnutné si vziať s sebou vhodné oblečenie, ako aj dáždnik alebo plášť, aby ste sa mohli prispôsobiť zmenám počasia.

Ak plánujete navštíviť Kanadu a Kanadské Skalnaté hory, nechajte sa ohromiť ich nádhernou scenériou. Bez ohľadu na ročné obdobie, návšteva tohto úchvatného miesta vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a príležitosť objaviť jedno z najkrajších miest na svete.


Dovolenka Kanada Canadian Rockies


Kanada a jej majestátna horská krajina Canadian Rockies je jedným z najkrajších miest na zemi. Táto oblasť je domovom mnohých národných parkov, jazier, vodopádov a impozantných vrcholov, ktoré sú obľúbenými cieľmi turistov z celého sveta.

Prvou zastávkou na vašej ceste do Canadian Rockies môže byť mesto Calgary. Táto moderná metropola je známa festivalmi, vášňou pre šport a pohostinnými obyvateľmi. Medzinárodné letisko v Calgary je tiež výborným východiskovým bodom pre vašu dovolenku v Kanade.

Jeden z najikonickejších národných parkov v Kanade je Banffský národný park. Tento park je domovom mnohých horských vrchov, vrátane slávnej hory Mount Rundle a lanovkou na vrchol hory Sulphur. Počas vášho pobytu v Banffskom národnom parku nemôžete vynechať jazero Louise, ktoré je obkolesené horskými štítmi a je jedným z najfotografovanejších miest v Kanade.

Jasper je ďalším národným parkom, ktorý sa nachádza v oblasti Canadian Rockies. Tento park je známy svojimi divokými živočíšnymi druhmi, vrátane medveďov, rysi a losov. Turisti môžu stráviť dni prechádzaním po mnohých turistických chodníkoch a obdivovať nádherné vodopády, ako je Athabasca Falls. Ak hľadáte adrenalinové dobrodružstvo, môžete vyskúšať aj rafting na rieke Athabasca.

Ďalším fascinujúcim miestom v Canadian Rockies je národný park Yoho. Tento park sa pýši niektorými z najvyšších vodopádov v Kanade, vrátane vodopádov Takakkaw. Yoho národný park je tiež domovom pre ikonický Emerald Lake, kde môžete prenajať kanoe a pokochať sa pokojnou atmosférou okolitej prírody.

Okrem národných parkov je Canadian Rockies známy aj svojimi lyžiarskymi strediskami. Miestami ako Lake Louise Ski Resort a Sunshine Village ponúkajú perfektné snové svahy pre športovcov všetkých úrovní. Nielenže budete môcť zažiť nádhernú horskú scenériu, ale tiež si vychutnáte jazdu na svahu a príjemný relax v horských rezortoch.

Pre tých, ktorí majú radi prístup k prírodnej kráse, ale nemajú radi dobrodružstvá v divokom teréne, môžu si vybrať zo siete malebných miest a horských dediniek, ktoré sa nachádzajú v celej oblasti Canadian Rockies. Mestečko Banff je jedným z najobľúbenejších turistických miest, kde si môžete vychutnať kaviareň, nákupy a dotyk kultúry Kanady.

Ak hľadáte dovolenku plnú prirodzených zázrakov a nádherných horských scenérií, Canadian Rockies v Kanade je ideálnym miestom pre vašu cestu. Bez ohľadu na to, či plánujete stráviť viac času v národných parkoch, na lyžiarskych svahoch alebo objavovať okolité dedinky, určite nebudete sklamaní krásou tohto úchvatného kúsku prírody.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky