Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kambodža Ta Prohm

Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Ta Prohm


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa návštevy chrámu Ta Prohm v Kambodži:

1. Aké je vstupné do Ta Prohm?
Vstupné do Ta Prohm je rovnaké ako do iných chrámov v Angkor Wat - stojí 37 USD za jednodňový lístok, 62 USD za trojdňový lístok a 72 USD za týždenný lístok.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Ta Prohm?
Najlepší čas na návštevu Ta Prohm je skoro ráno alebo neskoro popoludní, keď je chrám menej preplnený turistami. Tiež odporúčame navštíviť ho v období január až február, keď je počasie suchšie.

3. Môžem návštevu Ta Prohm spojiť s inými chrámami v Angkor Wat?
Áno, Ta Prohm je jedným z mnohých chrámov v Angkor Wat a môžete ho ľahko spojiť s inými, ako sú Angkor Wat a Bayon.

4. Je potrebné si objednať vopred lístky do Ta Prohm?
Nie, nie je potrebné si lístky vopred objednať. Lístky si môžete kúpiť na mieste. Avšak, v období najväčšieho návštevnosti, hlavne v období školských prázdnin, môže byť rad na nákup lístkov dlhý, preto odporúčame si ich kúpiť vopred.

5. Aké sú oblečenie a obuvové požiadavky pre návštevu Ta Prohm?
Je potrebné mať na sebe oblečenie, ktoré zakrýva ramená a kolená, pretože návštevníci chrámu nie sú oprávnení nosiť krátke nohavice a tričká s ramenami vonku. Na návštevu Ta Prohm je tiež odporúčaná pohodlná obuv, pretože sa vám bude chodiť po nerovnom teréne s kamennými schodmi.

6. Môžem sa doviesť do Ta Prohm?
Áno, môžete sa doviesť do Ta Prohm tuk-tukom alebo motorkou. Ceny sú pevné, takže je dôležité sa predem dohodnúť na cene s vodičom.

7. Sú v Ta Prohm a jeho okolí reštaurácie a stánky s občerstvením?
Áno, v Ta Prohm a v okolí je niekoľko reštaurácií a stánkov s občerstvením, kde si môžete kúpiť vodu, ľahké občerstvenie a suveníry.

8. Môžem v Ta Prohm vidieť film Lara Croft: Tomb Raider?
Áno, môžete vidieť miesta, kde bola natáčaná časť filmu Lara Croft: Tomb Raider, ktorý bol nakrútený v Ta Prohm. Samotný chrám však nebol celý nakrúcaný, ale filmoví tvorcovia do scenérie pridali zábery z iných chrámov v Angkor Wat.

9. Môže návšteva Ta Prohm byť náročná pre ľudí so zdravotným postihnutím alebo na vozy?
Chrám Ta Prohm má mnoho nerovností a kamenných schodov, preto môže byť návšteva náročná pre ľudí so zdravotným postihnutím alebo na invalidné vozíky. V prípade, že máte obmedzenú pohyblivosť, odporúčame osloviť dostupné služby dovezenia a asistencie, ktoré sú k dispozícii.

10. Môžem v Ta Prohm vidieť nejaké zvláštne alebo unikátne pamiatky?
V chráme Ta Prohm sa nachádza mnoho zvláštne a unikátne objekty, vrátane koreňov a stromov, ktoré prenikali do budov a kamenných stien. Najznámejším príkladom je tento strom, ktorý vyrastá zo strechy chrámu a je charakteristickým znakom tohto chrámu.


Letenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a úchvatnou prírodou. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí okúzľujúci chrám Ta Prohm, ktorý je známy svojimi nádychmi a stromami, ktoré z neho prerástajú. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny chrám, letenka do Kambodže je prvým krokom na vašej ceste.

Letecké spojenie s Kambodžou je dobre rozvinuté a ponúka množstvo možností cestovania. Prvou základnou voľbou je let do hlavného mesta Phnom Penh, ktoré je strategicky umiestnené a slúži ako vstupná brána do krajiny. Z Phnom Penh je možné ľahko dopraviť sa do Ta Prohm a iných populárnych atrakcií.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Kambodže. Medzinárodné letisko Phnom Penh je spojené so mnohými svetovými destináciami, čo znamená, že máte možnosť vybrať si medzi rôznymi leteckými prepravcami a cestovnými plánmi. Medzi hlavné letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú lety do Kambodže, patria Cambodia Angkor Air, Thai Airways, Vietnam Airlines a China Southern Airlines.

Po príchode do Phnom Penh sa vám naskytne veľa cestovných možností. Budete mať možnosť presunúť sa do Ta Prohm autobusom alebo taxíkom. Je však dôležité si uvedomiť, že cesty môžu byť rušné a miestne dopravné prostriedky nie vždy prevádzkujú podľa presného harmonogramu. Preto by bolo najlepšie, ak si pred cestou zabezpečíte dobrú dopravnú možnosť.

Ako sa približujete k Ta Prohm, už od diaľky budete schopní vidieť jeho zelené stromy, ktoré prerastajú cez jeho kamenné múry. Tento chrám je považovaný za jednu z najobľúbenejších atrakcií v Kambodži a často sa na ňom natáčali aj filmové scény. Jeho unikátna kombinácia stromov a kamenných zvyškov vytvára neopakovateľnú atmosféru.

Pri prechádzke cez chrám Ta Prohm začnete cítiť duch minulých storočí. Jeho ruiny vám poskytnú nádherný pohľad na to, ako sa príroda postupne osídlila a prerástla tento historický komplex. Stromy, ktoré sa zdajú byť zjavom z inej doby, dotvárajú pôsobivú scenériu a poskytujú návštevníkom jedinečný zážitok.

Ak sa chcete vydať na dobrodružnú a nezabudnuteľnú cestu, letenka do Kambodže a návšteva chrámu Ta Prohm je ideálna voľba. Odhaľte históriu a krásu tohto fascinujúceho miesta a prežite skutočnú kultúru tejto exotické krajiny. Pustite sa na objavovanie Kambodže a ponorte sa do kúzla krajiny s prekrásnymi chrámami a úžasnou prírodou.


Dovolenka Kambodža Ta Prohm


Kambodža je fascinujúca krajina s bohatou históriou a úžasnými kultúrnymi pamiatkami. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí slávna chrámová oblasť Angkor Wat a ďalšie okolité chrámy, ktoré sú zapsané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Medzi tieto nádherné chrámy patrí aj chrámový komplex Ta Prohm, ktorý v posledných rokoch získal veľkú popularitu vďaka filmu Tomb Raider.

Ta Prohm sa nachádza asi 1 km východne od Angkor Watu a bol postavený v 12. storočí. Je jedným z mála chrámov v oblasti, ktorý si zachoval svoj pôvodný stav, pretože ho archeológovia rozhodli ponechať tak, ako ho našli - pohltol ho prales a korene obrovských stromov sa zaplietli do jeho múrov a dodávajú mu jedinečný charakter. Táto kombinácia chrámu a prírodných živých stromov je nádherná a vytvára úžasnú atmosféru.

Pri vstupe do Ta Prohm pocítite dávne energie a budete prenesení do minulosti. Múry chrámu sú zarastené machom a lianami, a zelené koruny stromov sa kláňajú nad vami. Je ťažké si predstaviť, ako mohli stromy lámať a prenikať kamennými blokmi, ale práve to je to, čo robí Ta Prohm takým jedinečným. Je to akoby príroda zvíťazila nad časom a stále si drží výhodu.

Chrámový komplex je rozmanitý a ponúka množstvo skrytých zákutí a chodieb. Ak sa rozhodnete pre objavovanie sami, môžete sa cítiť, ako keby ste boli objaviteľom, ktorý nachádza niečo úžasné a tajomné. Mnoho turistov si užíva túto slobodu prechádzať sa po chráme a objavovať jeho poklady.

Pri prechádzke sa môžete tešiť na nádherné obrazy postupného prenikania prírody do kamenného sveta. Korene obrovských stromov obopínajú múry a niekde vytvarujú akési umelčeky. Mnoho zákutí je zatemnených, ponorte sa do týchto tajných miest, aby ste získali lepší pocit, ako to muselo vyzerať, keď chrám bol ešte živým miestom.

Keďže Ta Prohm je veľmi populárny, odporúča sa navštíviť ho buď skoro ráno alebo neskoro popoludní, aby ste si ho mohli vychutnať bez veľkého množstva turistov. Pravdepodobne budete mať príležitosť počuť tiché šepkanie vetra, zvuk vtákov a občas potlesk lístia, keďže príroda často preberá celú atmosféru. Je to jedinečný zážitok, ktorý stojí za to zažiť.

Kambodža a jej chrámy sú jedným z najkrajších a najzachovanejších historických miest na svete. Ta Prohm je jedinečný nielen svojou architektúrou, ale aj vďaka neuveriteľnému spojeniu prírody a kamenných stien. Je to skutočne miesto, ktoré každý návštevník Kambodže musí navštíviť a zažiť ten magický pocit, ktorý jedine Ta Prohm môže ponúknuť.


Ubytovanie Kambodža Ta Prohm


Kambodža je krajina s bohatou históriou, ktorá privádza turistov z celého sveta. Medzi najznámejšie pamiatky patrí bezpochyby chrám Ta Prohm. Tento chrám bol postavený v 12. storočí a je jedným z mnohých chrámov, ktoré boli postavené v tomto období v Angkor.

Jedinečné o Ta Prohm je to, že bol zanechaný väčšinou v pôvodnom stave a po dlhých rokoch je prekrytý rúna a koreňmi stromov. Preto sa často nazýva aj "chrám v džungli". Chrám bol v minulosti odkázaný na svoju osud a bola to kombinácia krížov a oddychu. Dnes je tento chrám najviac navštevovanou atrakciou v celom Angkor.

Ak plánujete návštevu chrámu Ta Prohm, je dôležité vedieť, že ho väčšina turistov navštevuje v ranných hodinách. Preto ak máte radi pohodlie, môžete navštíviť chrám neskôr poobede alebo po západe slnka. To vám umožní vidieť chrám v pokojnejšom prostredí a taktiež zachytiť krásnu apokalyptickú atmosféru chrámu.

Ubytovanie v blízkosti chrámu Ta Prohm je veľmi populárne u turistov a ponúka množstvo možností, od luxusného ubytovania až po skromné hostelové izby. V blízkosti chrámu sú dostupné aj domáce hotely, ktoré ponúkajú celkom slušné ubytovanie za nízke ceny.

Jedným z najlepších hotelov v okolí chrámu Ta Prohm je Hotel Sofitel Angkor Phokeethra Golf and Spa Resort. Tento hotel je situovaný len krátku jazdu auta od chrámu a ponúka návštevníkom luxusné izby, najrýchlejšie Wi-Fi pripojenie v oblasti, tímové stolné míčky, tenisové kurty, ako aj spa centrum so širokou ponukou masáží a wellness procedúr.

Okrem toho, sú v okolí chrámu Ta Prohm aj rôzne menšie a skromnejšie hotely, ako aj hostelové izby. Tie sú ideálne pre návštevníkov, ktorí nehľadajú luxus, ale snažia sa získať najväčšiu autentickosť z pobytu v Kambodži.

V oblasti chrámu Ta Prohm sa nachádza aj množstvo reštaurácií, barov a kaviarní. Väčšina z nich ponúka tradičnú kambodžskú kuchyňu, ktorá je plná chutí, ktoré si návštevníci užijú v krásnom prostredí chrámu a jeho okolia.

Všetko zhrnuté, návšteva chrámu Ta Prohm a jeho okolia je jedným z najkrajších zážitkov, ktoré si turista môže užiť v Kambodži. A s množstvom ubytovacích možností na výber, je pobyt v tomto krásnom regióne, plnom histórie a kultúry, nepochybne nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Kambodža Ta Prohm


Kambodža, krajina s bohatou kultúrou a históriou, je domovom mnohých fascinujúcich pamiatok, medzi ktorými vyniká chrám Ta Prohm. Tento starobylý chrám ostáva jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kambodži a okrem svojho historického významu je známy aj svojim unikátnym prostredím, ktoré sa často mení v závislosti od počasia.

Ta Prohm sa nachádza v oblasti Angkor Thom a bol postavený v 12. storočí ako kláštor a univerzita. Bol zasvätený bohyňou Matkou a stal sa dôležitým miestom vzdelávania budhistických mníchov. Dnes je to jedna z najnavštevovanejších pamiatok v Angkor Wat.

Jednou z charakteristík chrámu Ta Prohm je jeho kombinácia s prírodou. Hlboké korene stromov a masívne kmeňové konštrukcie prenikajú chrámovými múrmi a tvoria jedinečný obraz. Táto kombinácia prírody a histórie ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok.

Počasie v Kambodži, vrátane oblasti Ta Prohm, je ovplyvnené monzúnovým podnebím. Kambodža má dve hlavné obdobia - suchú sezónu (od novembra do apríla) a dažďovú sezónu (od mája do októbra).

Počas suchého obdobia sa návštevníci môžu tešiť na jasné nebo a teploty dosahujúce okolo 30 °C. Toto obdobie je najvyhľadávanejším časom návštevy Ta Prohm, pretože slnečné svetlo vytvára krásne hry s tiene a zvýrazňuje jemné detaily chrámu. Je vhodné si so sebou vziať slnečné okuliare, klobúk a opustiť chrám v čase najväčšieho slnka, aby ste si užili toto miesto v plnej kráse.

Na druhej strane, dažďová sezóna prináša hojné zrážky, predovšetkým v mesiacoch júl a august. To môže vytvoriť zaujímavú a tajomnú atmosféru v okolí chrámu. Hoci môže byť pomerne mokro a blato počas tohto obdobia, mnohí ľudia vítajú príležitosť vidieť Ta Prohm v týchto podmienkach, pretože stromy a tráva kvitnú a dodávajú chrámu ešte viac atmosféru záhadnosti.

Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Ta Prohm, dôležité je si návštevníci uvedomiť, že tropy môžu byť pomerne vlhké a teplo, takže je dôležité mať s sebou dostatok tekutín a vhodnú odev.

Chrám Ta Prohm je fascinujúcou pamiatkou, ktorá kombinuje históriu a prírodu v jedinečnom spôsobe. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete ho navštíviť počas suchého obdobia alebo dažďovej sezóny, túto úžasnú pamiatku určite oceníte.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky