Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Kambodža Banteay Chhmar

Počasie Kambodža Banteay Chhmar


V Kambodži sa počasie líši v závislosti od sezóny. Banteay Chhmar, rozložený na severozápade Kambodže, má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou a teploty v priebehu roka sa pohybujú v rozmedzí od 20 °C do 35 °C.

V období sucha, ktoré sa začína v decembri a končí v máji, počasie v Banteay Chhmar je teplé a sucho. Teploty sú vyššie a vzduch je oveľa suchší, čo robí z tohto obdobia ideálnu sezónu pre návštevníkov. Denné teploty môžu dosiahnuť až do 35 °C, no noci sú opäť chladnejšie a teploty klesajú na približne 20 °C.

Obdobie dažďov v Banteay Chhmar, ktoré trvá od júna do novembra, prináša silné monzúnové zrážky. V tomto období je preto krajina zelenšia, no cestovanie v tomto období môže byť náročnejšie. Vlhkosť je oveľa vyššia a teploty sa zvyknú pohybovať okolo 30 °C. Monzúnové dažde sa väčšinou vyskytujú v skoro večerných hodinách, no môžu trvať aj po celý deň. Preto sa turisti vyhýbajú tomuto obdobiu a radšej návštevujú Banteay Chhmar počas obdobia sucha.

Celkovo, keď naplánujete svoju cestu do Banteay Chhmar, je ideálne navštíviť toto miesto v období sucha, keď sú teploty príjemné a cesty sú suché. Avšak aj keď sa rozhodnete navštíviť oblasť počas obdobia dažďov, nebudete sklamaní. Miestne obyvateľstvo považuje monzúnové obdobie za najkrajšie obdobie v roku vzhľadom na zelené a živé prostredie, ktoré sa ukazuje počas tohto obdobia. Samozrejme, ak sa na vašom cestovaní vyskytnú počasie a klimatické podmienky, môže to ovplyvniť podmienky cestovania a vaše zážitky, ale vždy je to súčasťou každej cesty.


Dovolenka Kambodža Banteay Chhmar


Dovolenka v Kambodži v oblasti Banteay Chhmar je ideálny spôsob, ako spoznať skutočnú kultúru a históriu tohto fascinujúceho juhovýchodného Ázijského štátu. Banteay Chhmar je v podstate obrovský rozsah ruín, ktorý sa nachádza v severozápadnej časti Kambodže. Je to archeologická lokalita, ktorá sa rozprestiera na viac ako 9 kilometroch štvorcových a bola postavená v polovici 12. storočia.

Banteay Chhmar bol kedysi jednou z najvýznamnejších mestských oblastí v Kambodži a dnes je považovaný za najväčšiu kráľovskú pevnosť z obdobia Khmerskej ríše. V súvislosti s týmto miestom sa spájajú také legendárne postavy ako kambodžský bojovník a obro či bažantí boh. V meste sa nachádzajú monumentálne obrazy bohov a s nimi súvisiace stavby, ktoré pamätajú na bohatú históriu tohto miesta.

Okrem krásnej kultúry a histórie, ktoré môžete objaviť v Banteay Chhmar, je tu mnoho ďalších vecí, ktoré si môžete užiť. Pre milovníkov prírody je táto oblasť ideálna na prehliadku okolitej krajiny, v blízkosti si môžete pozrieť rieku a vodopád, budete môcť sledovať krásne krajiny a okolité lesy s bohatým zelením. Táto oblasť je tiež ideálna pre výlety na bicykli alebo na chodníkoch, ktorými sa dostanete k samotným ruínám.

Ak hľadáte príjemné ubytovanie v mieste, ktoré ponúka pokojný pobyt v srdci Kambodže, Banteay Chhmar určite stojí za návštevu. V tomto mieste sa kombinujú historické pamiatky s krásnou prírodou a nezabudnuteľnou atmosférou. Preto ak sa pripravujete na dovolenku do Kambodže, nezabudnite zahrnúť do svojho programu aj navštívenie tejto úžasnej archeologickej lokality, ktorá sa stala cieľom mnohých turistov z celého sveta!


Ubytovanie Kambodža Banteay Chhmar


Kambodža je krásna krajina v Južnej Ázii, ktorá privíta návštevníkov svojou neopakovateľnou kultúrou, históriou a prírodou. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Banteay Chhmar, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Kambodže a je domovom jedného z najkrajších a najpôsobivejších chrámov v kraji.

Vzhľadom na to, že Banteay Chhmar nie je tak populárne ako iné miesta v Kambodži, nemá veľa hotelov a ubytovacích zariadení. Avšak návštevníci si môžu vybrať z niekoľkých možností, ktoré sú k dispozícii.

Jednou z najlepších možností je ubytovanie v podkrovných chatkách, ktoré sú postavené v tradičnom kambodžskom štýle. Tieto chatky sú postavené na drevených pilieroch a majú strechu z palmových listov. Majú jednoduchý, ale útulný interiér s posteľami a zariadeniami, ako sú ventilátory a sprchy. Chatky sú vzdialené od ostatných ubytovacích zariadení, čo z nich robí skvelé miesto na relax, oddych a oddelenie sa od mesta.

Ďalšou alternatívou je ubytovanie v miestnej rodine. V tomto prípade si návštevníci môžu užiť autentickú kambodžskú kultúru a životný štýl. Rodina bude poskytovať návštevníkom jedlo, ktoré je jedným z najväčších pokladov Kambodže. Hostia si môžu pozrieť aj okolie a navštíviť miestnu dedinu.

Poslednou možnosťou sú ubytovania v niektorých z hotelov v blízkosti Banteay Chhmar. Tieto hotely poskytujú pohodlné a moderné ubytovanie pre návštevníkov, ktorí hľadajú služby ako sú klimatizácia, TV a vlastné kúpeľne. Hotely májú aj iné zariadenia ako reštaurácia, bar a bazén.

Nezáleží na tom, akú možnosť si návštevníci zvolia, Banteay Chhmar ponúka úchvatné výhľady a históriu, ktorú si môžu návštevníci užiť v každom ubytovaní. Preto nie je na škodu, ak návštevníci si zarezervujú viac ako jeden pobyt a vychutnajú si Banteay Chhmar z rôznych uhlov pohľadu.


Letenka Kambodža Banteay Chhmar


Ak plánujete navštíviť Kambodžu, je tu jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Leží na severe krajiny, v provincii Banteay Meanchey, a volá sa Banteay Chhmar. Toto nádherné historické miesto je domovom jedného z najväčších a najmenej známych chrámové komplexov v Kambodži.

Ak hľadáte niečo mimo turistických trás, Banteay Chhmar je miestom pre vás. Tento chrámový komplex je súčasťou chrámu Angkor, ktorý je zapsaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Mnoho návštevníkov prechádza okolo tohto miesta a je tu len zriedka preplnené turistami.

Cesta do Banteay Chhmar neznamená len obdivovať starobylé chrámy, ale aj potápať sa do kultúry a histórie miestneho obyvateľstva. Môžete si všimnúť, že ľudia tu stále žijú podobným spôsobom, ako to robili pred storočiami.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Banteay Chhmar, je letecky. Kambodža je dobre spojená s rôznymi časťami sveta a ponúka mnoho medzinárodných letísk. Letenka do hlavného mesta Phnom Penh alebo Siem Reap je prvým krokom. Odtiaľ môžete vybrať miestnu dopravu, ako sú autobusy alebo tuk-tuky, aby ste sa dostali do Banteay Chhmar.

Po príchode sa ocitnete uprostred starodávnych stupňov a kamenných chodieb. Chrám bol postavený medzi 9. a 13. storočím, a jeho architektúra je veľmi dobre zachovaná. Plne obnovený niekoľkými medzinárodnými organizáciami na ochranu pamiatok, chrám je ideálnym miestom na prechádzku a objavovanie histórie. Môžete vidieť rôzne chrámy, kaštieľ, veže a veľa iných fascinujúcich stavieb.

Okrem prehliadky chrámov by ste sa nemali zdržiavať len na povrchu. Pri potulkách po okolí môžete naraziť na úchvatné rýžové polia a dedinky, kde bývajú miestni obyvatelia. Môžete navštíviť aj miestne trhy a kvapku sa ponoriť do miestnej kuchyne a kultúry.

Banteay Chhmar je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť turistickým davom a preskúmať Kambodžu z ďalšieho uhla pohľadu. Od leteniek, cez betónové chrámy až po úžasné miestne zážitky, ponúka toto miesto skutočne jedinečnú a autentickú skúsenosť.


Najčastejšie otázky a odpovede Kambodža Banteay Chhmar


1. Ako sa dostanem do Banteay Chhmar v Kambodži?
Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Banteay Chhmar, je cestovať autobusom alebo súkromným vozidlom z hlavného mesta Phnom Penh alebo Siem Reapu. Trvanie cesty sa pohybuje medzi 3 až 4 hodinami.

2. Koľko stojí vstupný lístok do Banteay Chhmar?
Odpoveď: Vstupný lístok do Banteay Chhmar stojí 5 USD pre zahraničných turistov a 1 USD pre domácich obyvateľov.

3. Aké sú hlavné atrakcie v Banteay Chhmar?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Banteay Chhmar je starobylý chrám, ktorý je považovaný za jedno z najväčších a najimpresívnejších chrámov v celom Kambodži. Okrem toho môžete navštíviť aj rozsiahly archeologický park a obdivovať kamenné reliéfy a sochy.

4. Koľko času by som mal stráviť v Banteay Chhmar?
Odpoveď: Navštívenie hlavných atrakcií v Banteay Chhmar môže trvať medzi 2 až 4 hodinami. Ak plánujete bližšie preskúmať členité oblasti a užiť si jedinečnú atmosféru, odporúča sa stráviť v Banteay Chhmar minimálne jeden deň.

5. Existujú v Banteay Chhmar ubytovacie zariadenia?
Odpoveď: Áno, v Banteay Chhmar existujú niekoľko ubytovacích zariadení, ako napríklad hotely, penzióny a hostely. K dispozícii je aj možnosť stanovania v kempingovom areáli.

6. Môžem si prenajať miestneho sprievodcu?
Odpoveď: Áno, je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám poskytne podrobnejšie informácie o histórii a kultúre Banteay Chhmaru.

7. Aké sú najlepšie obdobie na návštevu Banteay Chhmar?
Odpoveď: Najlepším obdobím na návštevu Banteay Chhmar je počas chladnejšej a suchšej sezóny, ktorá trvá od novembra do februára. V tomto období je počasie pomerne príjemné a menej daždivé.

8. Môžem sa v Banteay Chhmar stravovať?
Odpoveď: Áno, v Banteay Chhmar sú k dispozícii niekoľko reštaurácií a stánkov s jedlom, kde si môžete vychutnať tradičné kambodžské jedlá a občerstvenie.

9. Je potrebné mať v Banteay Chhmar peňaženku?
Odpoveď: Áno, je vhodné mať v Banteay Chhmar peňaženku s miestnou menu (KHR) a drobné bankovky v dolároch USA, pretože nie všetky obchody a reštaurácie prijímajú platby kartou.

10. Má Banteay Chhmar nejaké obmedzenia ohľadom odevu?
Odpoveď: Nie, v Banteay Chhmar nie sú žiadne obmedzenia ohľadom odevu. Avšak, pri návšteve chrámu je vhodné mať zahalené ramená a kolená ako prejav úcty.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky