Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko The Jordan Museum

Počasie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo historických a kultúrnych zážitkov. Nachádza sa v Blízkom východe a je známe svojou bohatou históriou a nedotknutými prírodnými scenériami. Jedným z najdôležitejších miest na spoznanie kultúry a histórie Jordánska je The Jordan Museum.

The Jordan Museum je jedným z najvýznamnejších múzeí v krajine. Nachádza sa v hlavnom meste Ammán a je známe svojou veľkou zbierkou exponátov, ktoré vyhlasujú historické a archeologické bohatstvo Jordánska. Múzeum bola otvorené v roku 2014 a je považované za jedno z najmodernejších múzeí na Blízkom východe.

V The Jordan Museum nájdete dôležité prehistorické exponáty, ako sú najstaršie nástroje, ktoré sa kedy našli na Blízkom východe. Tieto nástroje sú približne 1,5 milióna rokov staré a svedčia o prítomnosti ľudí v tejto oblasti. Okrem toho tu nájdete aj zbierku z neolitického obdobia, vrátane keramiky a nástrojov používaných na poľnohospodárske činnosti.

Najväčšou atrakciou múzea je však nepochybne exponát „Obraz zo šedomolu“ alebo inak nazývaný „Rímsky freska“. Tento nádherný obraz bol objavený v jednom zo starých byzantských kláštorov v Jordánsku. Freska predstavuje portrét muža v šedomole, čo je unikátna ukážka historického remesla a techniky maľovania zo 4. storočia. Jeho krása a detaily sú jednoducho ohromujúce.

Okrem histórie a archeologických exponátov prináša The Jordan Museum aj fascinujúce informácie o geografii a prírode Jordánska. Pri prechádzke cez múzeum sa môžete dozvedieť o rôznych častiach krajiny, jej horských systémoch a divokých živočíchoch. Súčasťou výstav sú aj modely starovekých miest, ktoré vám umožnia vidieť, ako by tieto miesta vyzerali niekoľko storočí dozadu.

Okrem toho, že je významným kultúrnym pozoruhodnosťou, The Jordan Museum je aj miestom, kde môžete získať spoľahlivé informácie o počasí v Jordánsku. Existuje tu databáza s histórickými údajmi o teplote, zrážkach a iných meteorologických podmienkach z minulých rokov. Tieto informácie vám pomôžu pri plánovaní vášho pobytu v krajine a zabezpečia, že si vyberiete vhodný čas návštevy.

Ak sa plánujete vydať do Jordánska, nezabudnite na návštevu The Jordan Museum. Ponúka bohaté a fascinujúce informácie nielen o histórii a kultúre tejto krajiny, ale aj o jej jedinečnom počasí. Navštívenie múzea vám umožní spoznať Jordánsko z hľadiska minulosti, prítomnosti aj budúcnosti.


Letenka Jordánsko The Jordan Museum


Ak plánujete svoje cestovanie do Jordánska, rozhodne by ste nemali vynechať možnosť návštevy The Jordan Museum. Tento národný múzejný komplex sa nachádza v samotnom srdci hlavného mesta Ammán a je jedným z najpopulárnejších turistických miest krajiny.

The Jordan Museum je sídlom mnohých významných artefaktov a historických predmetov, ktoré zahŕňajú viac ako 3 000 rokov histórie. Mnoho exponátov v múzeu pripomína slávnu minulosť Jordánska, ktorá sa týka kultúrnej, politické a náboženskej histórie krajiny. Turisti si môžu prezrieť diela zobrazujúce múdrosti, ktoré sa odohrávali v období Biblie, čo zahŕňa aj obdobie počas ktorého sa podarilo vzbudiť pozornosť rímskej ríše.

V rámci návštevy The Jordan Museum si môžete prezrieť mnoho exponátov, ako napríklad ukážky architektúry, nástroje a náradie, rôzne umenie, literatúra a iné umelecké diela. Medzi najvýznamnejšie exponáty patrí Jabal Al-Qala, so skalnými gravitáciami a petroglyfy, ktoré sa datujú do obdobia Chalifytov. Staršia doba kamenná a bronzová sa odráža v ukážkach keramiky, keramickej formy, kamenných nástrojoch a zbraniach, ktoré sa tu tiež nachádzajú.

Návštevníci môžu navštíviť aj galerie s exponátmi z islamskej, osmanskej a kresťanskej histórie Jordánska. V tejto časti múzea je možné vidieť ukážky, zobrazujúce architektúru, remeselné diela a religiózne predmety, ktoré sú dôležité pre históriu krajiny a jej kultúrne dedičstvo.

The Jordan Museum si tiež udržuje modernú techniku a oneskoruje svoje expozície pomocou digitálnych interaktívnych ukážok, ktoré umožňujú návštevníkom lepšie porozumieť histórii, ktorá je zahrnutá v expozíciách.

Za poznáním a turistikou sa teda určite oplatí zabrať si viac času a vybrať sa na prehliadku The Jordan Museum. Toto múzeum vám poskytne veľa informácií o minulosti, ale aj o budúcnosti Jordánska, a to prostredníctvom rôznych artefaktov a zdrojov. The Jordan Museum je skutočne vynikajúcim miestom na získanie komplexného pohľadu na históriu a kultúru Jordánska, a takisto je to skvelý spôsob, ako stráviť deň v krásnom meste Ammán.


Ubytovanie Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je fascinujúcou krajinou plnou bohatých históriou a kultúrou. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o istú dávku histórie, nie je lepšie miesto, než je Jordánske múzeum v Ammane. Nachádza sa v srdci hlavného mesta a je jedným z najvýznamnejších múzeí v krajine.

Jordan Museum je domovom širokej škály artefaktov a exponátov, ktoré sú dôkazom bohatstva a rozmanitosti jordánskej histórie. Rozložené na ploche viac ako 10 000 metre štvorcových, toto moderné múzeum poskytuje návštevníkom pohlcujúci zážitok, ktorý im umožňuje preskúmať a pochopiť históriu krajiny.

Jordánske múzeum má tri hlavné sekcie: Princ Hussein Ibn Talal, narodený v roku 1952, sekcia starovekej histórie a sekcia islamskej histórie. Každá z týchto častí ponúka jedinečný vhľad do rôznych období jordánskej civilizácie.

V Princ Hussein Ibn Talalovom krídle sa návštevníci dozvedia o nedávnej histórii Jordánska a jordánskom kráľovskom rodine. Tu sú vystavené osobné predmety a dokumenty kráľovskej rodiny, ako aj fotografie a historické artefakty, ktoré sa viažu k panovníkom kraľovstva.

Sekcia starovekej histórie je pravdepodobne jednou z najfascinujúcejších častí múzea. Zahrnuje obdobie od paleolitu až po islamskú éru. Návštevníci tu nájdu exponáty, ako sú neolitické sochy, keramika, staroveké mince a mnoho iných vzácnych predmetov. Špeciálna pozornosť je venovaná aj Damašskému dokumentu, jednému z najstarších dochovaných pôvodných hebrejských dokumentov.

V sekcii islamskej histórie sa návštevníci dozvedia o živote a dedičstve významných jordánskych postáv, ako je napríklad veľký šejk Abdallah al-Tall, ktorý sa aktívne zúčastnil historického povstania v rokoch 1917-1918. Vzhľadom na súčasný vývoj regionálneho konfliktu v blízkosti Jordánska tejto časti múzea je venovaná veľká pozornosť a ponúka návštevníkom hlbší pohľad na politické a sociálne udalosti, ktoré formovali krajinu.

Jordánske múzeum je nielen miestom, kde môžete vidieť všetky tieto nádherné a historicky významné exponáty, ale tiež ponúka interaktívnu a informatívnu skúsenosť. S modernými technológiami a interaktívnymi obrazovkami môžu návštevníci získať bližšie informácie o každom exponáte a jeho historickom kontexte.

Aby sa udržal záujem verejnosti o históriu Jordánska, múzeum pravidelne organizuje výstavy a podujatia s rôznymi tématami. To poskytuje príležitosť pre návštevníkov z celého sveta naučiť sa viac o tejto jedinečnej kultúre.

Jordánske múzeum v Ammane je miestom, kde históriu a kultúru Jordánska môžete zažiť ako nikdy predtým. Ak plánujete navštíviť túto fascinujúcu krajinu, nezabudnite si zaraďte toto múzeum do svojho zoznamu must-see miest.


Dovolenka Jordánsko The Jordan Museum


Jordánsko je fascinujúca destinácia pre dovolenku plnú histórie, kultúry a neskutočných prírodných scenérií. Pri návšteve tejto krajiny by ste nemali vynechať návštevu jedného z najdôležitejších múzeí - The Jordan Museum. Toto múzeum je jedným z najmodernejších múzeí v Strednom východe a ponúka pútavý pohľad na bogatú históriu Jordánska.

The Jordan Museum sa nachádza v hlavnom meste Ammáne a svojim návštevníkom poskytuje čarovný pohľad na minulosť krajiny. Jeho zbierky sa sústredia na prezentáciu histórie a kultúry Jordánska od staroveku až po súčasnosť.

Samotné múzeum je architektonickým skvostom, ktorý kombinuje moderné technológie s tradičnými jordánskymi prvkami. Jeho výstavné sály sú prepojené učebňami, multimediálnymi priestormi a interaktívnymi exhibíciami, ktoré priťahujú návštevníkov všetkých vekových kategórií.

V múzeu nájdete viac ako 2 000 exponátov, ktoré vás oboznámia s históriou Jordánska a širokou škálou témat, vrátane archeológie, umenia, etnografie a mnohého ďalšieho. Medzi najdôležitejšie exponáty patrí napríklad slávny nález pozostatkov neolitickej usadlosti 'Ain Ghazal', ktoré sú jednými z najstarších soch na svete.

V severnej časti múzea sa nachádza expozícia venovaná starým jordánskym kultúram, ako je napríklad edomská a nabatejská. Návštevníci tu môžu obdivovať množstvo starovekých nálezov vrátane keramiky, nástrojov a šperkov. Záludné artefakty zo starovekého mesta Petra sú tiež zreteľným symbolom tejto časti výstavy.

Avšak múzeum nie je len o minulosti. Jeho súčasťou je aj veľká zbierka umeleckých diel a fotografických exponátov, ktoré dokumentujú kultúrne dedičstvo Jordánska a jeho súčasnú tvorbu. Toto je skvelá príležitosť zoznámiť sa s jordánskymi umeleckými dielami a ich tvorivým prínosom ku kultúre krajiny.

The Jordan Museum ponúka aj rôzne vzdelávacie programy, workshopy a výlety, ktoré umožňujú návštevníkom aktívne sa zapojiť do výstavy a získať hlbší a interaktívny pohľad na kultúru Jordánska.

Návšteva múzea je jedinečným spôsobom, ako sa ponoriť do histórie a kultúry Jordánska. Nielenže získate cenné informácie o minulosti tejto fascinujúcej krajiny, ale aj zažijete pohľad na Jordánsko súčasné a jeho bohaté umelecké dedičstvo.

Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, nezabudnite zahrnúť návštevu The Jordan Museum do vášho itinerára. Verným zobrazením histórie a kultúry krajiny poskytuje toto múzeum jedinečný zážitok, ktorý si určite nechcete nechať ujsť.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko The Jordan Museum


Najčastejšie otázky a odpovede o Jordánsku a The Jordan Museum:

1. Čo je The Jordan Museum?
The Jordan Museum je múzeum nachádzajúce sa v Ammáne, hlavnom meste Jordánska. Je to kultúrne a historické miesto, ktoré poskytuje návštevníkom informácie o bohatej histórii a kultúre krajiny.

2. Aké sú otváracie hodiny The Jordan Museum?
Múzeum je otvorené od pondelka do soboty od 9:00 do 17:00 hod. V piatok je otvorené od 9:00 do 16:30 hod.

3. Aká je vstupné do The Jordan Museum?
Vstupné do múzea je 5 jordánskych dinárov pre dospelých a 2 jordánske dináre pre deti do 12 rokov. Existujú aj rôzne zľavy pre študentov, skupiny a obyvateľov Jordánska.

4. Aké výstavné predmety sú v The Jordan Museum?
V múzeu môžete vidieť rôzne exponáty, ako sú archeologické nálezy, staroveké umenie, pamiatky a artefakty z rôznych období jordánskej histórie. Patrí sem aj slávny Mŕtvy morský svitek.

5. Koľko času by som mal/a venovať návšteve múzea?
Odporúča sa, aby ste si na návštevu The Jordan Museum vyhradili aspoň 2 až 3 hodiny, aby ste si mohli vychutnať všetky exponáty a výstavy.

6. Môžem v múzeu fotografovať?
Áno, je povolené fotografovanie vo vnútri múzea, s výnimkou niektorých špecifických výstavných predmetov, na ktoré sa vzťahujú obmedzenia.

7. Aké sú ďalšie atrakcie v okolí múzea?
V blízkosti múzea sa nachádzajú aj ďalšie kultúrne pamiatky, ako je Rímsky divadlo a Ammánska citadela. Taktiež sú k dispozícii rôzne reštaurácie a obchody.

8. Je možné prísť do múzea hromadnou dopravou?
Áno, múzeum je prístupné hromadnou dopravou. Môžete použiť autobusy, taxíky alebo dolmuše (minibusy), aby ste sa tam dostali.

9. Môžem si v múzeu kúpiť suveníry?
Áno, v múzeu je obchod so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť rôzne predmety, ako sú reprodukcie umeleckých diel, knihy, magnetky a iné suveníry.

10. Má múzeum prístup pre hendikepovaných?
Áno, The Jordan Museum je prístupné pre hendikepovaných. Má výťahy a zariadenia na podporu pohybu osôb so zdravotným postihnutím.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky