Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve

Počasie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je krajina bohatá na krásne a rôznorodé prírodné prostredie. Medzi mnohými z nich patrí aj Shaumari Wildlife Reserve, ktorá ponúka jedinečný pohľad na divokú krajinu a nezvyčajnú faunu a flóru.

Shaumari Wildlife Reserve je prírodná rezervácia nachádzajúca sa vo východnej časti Jordánska, v púšti Azra. Pokrýva plochu takmer 22 kilometrov štvorcových a bola založená v roku 1975 s cieľom chrániť ohrozené druhy zvierat a obnoviť ich populácie v tomto regióne.

Jedným z najdôležitejších aspektov pri vytváraní a udržiavaní rezervácie bolo jej geografické umiestnenie a miesto, kde leží v Jordánsku. Rezervácia je obklopená púštnym prostredím, čo je typické pre túto časť sveta. Vplyv púštnych vetrov a teplých slnečných lúčov prináša do rezervácie špecifické podmienky a podnebie.

Počasie v Shaumari Wildlife Reserve je typické pre púštnu oblasť a je charakteristické svojou suchosťou a extrémnymi teplotami. Letá sú veľmi horúce, s teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celzia. Slnečné lúče sú intenzívne a pripomínajú, že sa nachádzate v samom srdci púšte. Tieto vysoké teploty sú spôsobené blízkosťou Arabského pohoria, ktoré blokuje prírodné vietor a dážď.

Zimy v rezervácii sú pomerne mierné, s teplotami okolo 20 stupňov Celzia počas dňa, ale noci môžu byť chladné s teplotami, ktoré klesajú pod nulu. Dážď je vzácny jav v púšti a väčšina z neho spadne v zimných mesiacoch. Plný rozkvit vegetácie nastáva po daždi, a tak sa do rezervácie dostáva nádherná paleta pestrých farieb.

Dážď je pre túto oblasť mimoriadne dôležitý, pretože zabezpečuje životne dôležitú vodu pre rastliny a zvieratá. Rezervácia je domovom pre množstvo vzácnych druhov, vrátane gaziel Oryx, obyčajnej kozy a bernikle teplých miest. Tieto ohrozené druhy sa úspešne rozmnožujú v rezervácii a ich populácie sa zvyšujú.

Celkovo je pre návštevníkov, ktorí navštívia Shaumari Wildlife Reserve, dôležité si uvedomiť, že ich návšteva je vystavená extrémnemu počasiu. Je potrebné si vziať so sebou dostatok vody, chrániť sa pred slnkom a dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia. Nakoniec, pozorovanie divokých zvierat v rezervácii je jedným z najúžasnejších zážitkov, ktoré môžete v Jordánsku zažiť.


Letenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Shaumari Wildlife Reserve v Jordánsku je jednou z najdôležitejších letných destinácií pre milovníkov prírody a divokých zvierat. Tento rezervát, nachádzajúci sa približne 22 kilometrov východne od jordánskeho mesta Azraq, je domovom množstvu ohrozených druhov, ktoré tu nájdeme vo voľnej prírode.

Rezervát bol založený v roku 1975 v reakcii na rýchlo ubúdajúci počet divých zvierat v Jordánsku, najmä arabskej púštnej antilopy, ktorá bola často lovom a strácala svoje prirodzené prostredie kvôli rozširovaniu obývateľnej pôdy. S cieľom chrániť tieto živočíšne druhy, bola vytvorená rezervácia, ktorá ponúka zvieratám bezpečie a príležitosť pre ich rozmnožovanie.

Jedným z najvýznamnejších a najrezistentnejších druhov v rezervácii je práve arabská púštnej antilopa, známa locally ako Oryx antelope. Tento elegantný a nádherne sfarbený druh bol v minulosti takmer vyhubený kvôli nekontrolovanej honbe a strate prostredia. V rezervácii bolo však úspešné vybudovať chovné stanice pre túto antilopu, čo umožnilo jej početné a stabilné rozmnožovanie. Dnes je Shaumari Wildlife Reserve jedným z najväčších chovateľských centier tohto druhu na celom svete.

Okrem arabskej púštnej antilopy môžeme v rezervácii nájsť aj iné ohrozené druhy, ako napríklad arabského onagra, strieborného lišiaka a somálskeho geparda. Súčasťou rezervácie je aj bohatá ornitológia, kde hrdlohrdeliak somálsky, ibis kriticky ohrozený či hubenecký astrild nájdu svoj domov.

Shaumari Wildlife Reserve ponúka návštevníkom neopakovateľnú príležitosť nazrieť do jedinečného a cenného ekosystému. Rezervát je otvorený pre verejnosť a ponúka rôzne možnosti prehliadok a výletov, ktoré umožňujú návštevníkom zažiť kontakt s týmito pôvodnými druhmi. Existuje možnosť safari venčiť sa terénom v sprievode skúseného sprievodcu alebo ísť na jazdenie na koni po rezervácii.

Okrem pozorovania divokých zvierat ponúka rezervácia aj možnosti ubytovania vo forme tradičného Beduínskeho stanu, kde si môžete vychutnať pohľad na hviezdnate oblohu a pocit skutočnej blízkosti k prírode. Existujú tiež možnosti kempovania a táborovania pre tých, ktorí sa chcú v plnej miere ponožiť do divokosti rezervácie.

Celkovo Shaumari Wildlife Reserve predstavuje jedinečné miesto, kde môžete zažiť a objaviť kúsok divokej prírody priamo v Jordánsku. Toto miesto je dôkazom úspešných ochranných opatrení a snahy o záchranu ohrozených druhov v Arabskom svete. Preto je toto miesto, ktoré stojí za to navštíviť a objaviť jeho jedinečnú krásu.


Dovolenka Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je jednou z najatraktívnejších turistických destinácií na Blízkom východe. Krajina ponúka neopakovateľnú kombináciu histórie, kultúry a prírodného bohatstva. Medzi týmito pokladmi Jordánska sa nachádza aj Shaumari Wildlife Reserve, ktorá je vyhľadávanou dovolenkovou destináciou pre cestovateľov, ktorí túžia spoznať miestne divoké zvieratá a prírodnú krajinu.

Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza asi 120 km na východ od jordánskeho hlavného mesta Ammanu. Tento rezervát, ktorý bol založený v roku 1975, je domovom pre rôzne vzácne druhy zvierat, ktoré sú chránené pred vyhynutím. Jeho úlohou je záchova biodiverzity a poskytovanie ochrany pre tieto vzácne druhy.

Rezervát Shaumari pokrýva rozlohu takmer 22 000 hektárov a ponúka turistom možnosť spoznať niektoré z najohrozenejších druhov zvierat na svete. Medzi hlavné druhy, ktoré môžete vidieť počas svojej návštevy v rezerváte, patria arabský oryx, arabian oryx, ostriž, arabský daman a kojot. Tieto druhy tu boli reintrodukované a je to jeden z najlepších miest na svete, kde je možné ich pozorovať v ich prirodzenom prostredí.

Turistické aktivity v rezerváte Shaumari sú starostlivo regulované, aby sa minimalizovalo narušenie a stres divokých zvierat. Návštevníci majú možnosť sledovať zvieratá na svetoznámom safari. Profesionálni sprievodcovia vám poskytnú informácie o jednotlivých druhoch a ich histórii. Na vrchole rezervátu sa nachádza vyhliadková veža, z ktorej môžete sledovať široký výhľad na rezervát a jeho okolie.

Okrem sledovania zvierat si môžete v rezerváte užiť aj piknikovanie a jazdu na koni. Turisti majú príležitosť objaviť okolité kopce a dobre zachované kamenné stavby, ktoré sú svedkom histórie Jordánska.

Pre tých, ktorí si prajú prespať v rezerváte, je k dispozícii tábor v Beduínskom štýle. Tento tábor ponúka autentický zážitok z výletu do divočiny, pričom umožňuje cestovateľom bližšie spoznať miestnu kultúru a tradície. Spánok pod otvoreným žiarom neba je jedinečným zážitkom, ktorý si turisti budú pamätať na celý život.

Shaumari Wildlife Reserve na Jordánsku je ideálnym miestom pre milovníkov prírody a zvierat. Tento rezervát ponúka neuveriteľný zážitok z pozorovania vzácnych druhov zvierat v ich prirodzenom prostredí. Kombinácia divokého života a jordánskej histórie robí z tohto miesta skutočný raj pre cestovateľov.


Ubytovanie Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Jordánsko je prekrásna krajina s mnohými divokými oblastami a národnými parkami. Jedným z najkrajších a najznámejších je Shaumari Wildlife Reserve, ktorá sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, medzi mestami Ammán a Aqaba.

Shaumari Wildlife Reserve je útočiskom pre mnohé zvieratá, ktoré sú voľne žijúce v Jordánsku. Nachádzajú sa tu endemické druhy zvierat, ako aj domestikované zvieratá, ktoré boli odtiaľto vysídlené z púští a miestnej fauny. Hodnotia sa tu najmä asi 800 arabských oryxov, ktorí sú teraz jedným z najväčších zdrojov konservácie doteraz voľne žijúcej populácie.

Aby ste sa mohli dostať do tohto nádherného miesta, môžete sa ubytovať priamo v tejto rezervácii v niektorom z kempov. Ide o skvelú príležitosť pre tých, ktorí si radi užívajú pobyt v prírode a zároveň sa chcú zoznámiť s miestnymi zvieratami.

Na území Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza niekoľko možností ubytovania v kempe. Jedná sa o kempe, ktoré ponúkajú skromné, ale útulné ubytovanie v prírode. Sú to napríklad: Dana Camp, Rum Wasi Camping a Wadi Rum Campground.

Kempy ponúkajú prostorné stanové chatky s posteľami, množstvom miesta pre zariadenie a súčasne aj menšími kuchynkami, ktoré sa nachádzajú priamo v chatkách. Kempy sú vybavené aj sociálnym zariadením s WC a sprchami. Sú teda naozaj ideálnym miestom na pobyt, kde sa môžete pohodlne ubytovať a zároveň sa naozaj kľudne vyspať.

Jedného dňa môžete vstávať pred východom slnka a pozorovať, ako sa oryx súkaja po púšti hľadajúc jedlo alebo si pozrieť rannú kozu. Potom si môžete vychutnať skvelú raňajku, ktorú vám pripravia a ochutnajte množstvo miestnych pochúťok. Potom si môžete vziať bicykel a prejsť si okolie až do miestnej oázy alebo sa iba prechádzať a pozerať na stáda oryxov. Večer si môžete zopakovať rovnaký program, len premenite raňajky na večeru a užijete si nádherný západ slnka.

Ubytovanie v Jordánsku v kempe na národnom parku Shaumari Wildlife Reserve vám ponúka nezabudnuteľný pobyt a zároveň vám umožní spojiť prírodu a zvieratá s vašimi dovolenkovými zážitkami. Je to skvelá príležitosť pre vás a vašu rodinu aby ste si oddýchli a užili si niečo nezabudnuteľné v Jordánsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Jordánska Shaumari Wildlife Reserve môžu byť:

1. Čo je Shaumari Wildlife Reserve?
Odvetvie doživota Jordánsko Shaumari je rezervácia pre divoké zvieratá nachádzajúca sa v juhozápadnej časti Jordánska. Táto rezervácia je domovom viacerým ohrozeným druhom a zohráva dôležitú úlohu v ich zachovaní.

2. Aké divoké zvieratá môžem vidieť v Shaumari Wildlife Reserve?
Medzi najčastejšie viditeľné druhy v rezerváci sa zaraďujú onagra (divoké osly), oryx arabský, damán obrovský, gazela a koza Núbijska.

3. Ako sa tam dostanem?
Shaumari Wildlife Reserve sa nachádza vo vzdialenosti asi 60 kilometrov od hlavného mesta Ammánu. Najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je automobily alebo taxíkom. Existujú tiež organizované výlety, ktoré vám môžu poskytnúť prepravu.

4. Môžem si rezervovať prehliadku?
Áno, je možné si rezervovať prehliadku v Shaumari Wildlife Reserve. Môžete to urobiť priamo na mieste alebo prostredníctvom internetu, ak je k dispozícii online rezervácia.

5. Koľko stojí vstup do rezervácie?
Vstupný poplatok do rezervácie sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu prehliadky. Je však dôležité si uvedomiť, že tieto vstupné poplatky sa venujú na podporu ochrany a manažmentu rezervácie.

6. Aký je časový rozvrh prehliadky?
Časový rozvrh prehliadky sa môže líšiť v závislosti od vášho výberu, ale väčšinou sa prehliadky konajú v skupinách a trvajú približne 1 až 2 hodiny. Doporučuje sa plánovať prehliadku v dopoludňajších hodinách, aby sa minimalizovala horúčava.

7. Môžem rezervovať ubytovanie v rezervácii?
Nie, v rezervácii nie je k dispozícii ubytovanie pre návštevníkov. Odporúča sa však rezervovať ubytovanie v blízkosti rezervácie a vybrať sa na prehliadku odtiaľto.

8. Existujú niektoré obmedzenia alebo pokyny, ktoré musím dodržiavať počas návštevy?
Áno, počas návštevy Shaumari Wildlife Reserve je dôležité dodržiavať pravidlá a pokyny pre ochranu divokej prírody. Patrí sem napríklad nedotýkať sa zvierat, neberú a neodhadzujeť žiadne predmety, dodržiavanie chodníkov a mať zvieratá úplne vybavené.

Tieto otázky a odpovede majú slúžiť ako vodítko pre návštevníkov, ktorí chcú spoznať Jordánsko Shaumari Wildlife Reserve. Je dôležité si uvedomiť, že sa môže líšiť a je vždy najlepšie sa informovať priamo od rezervácie v prípade akýchkoľvek špecifických otázok.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky