Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko Petra

Letenka Jordánsko Petra


Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, prírodnou krásou a nezabudnuteľným zážitkom, Jordánsko je pre vás tou správnou voľbou. Toto malé krajina v blízkosti Stredozemného mora ponúka množstvo atrakcií pre turistov, vrátane jedného z najkrajších miest na svete - mesta Petra.

Petra je staroveké mesto, ktoré bolo vytesané do skalných stien a sa nachádza v srdci Jordánskych hôr. Toto miesto nedávno nebolo široko známe, ale teraz sa stalo jedným z najobľúbenejších turistických miest v Jordánsku. Navštíviť mesto Petra je ako prechádzať sa v dejinách, kde sa stretávajú kultúry, mytológie a histórie.

Mesto Petra bolo vystavané v 3. storočí pred naším letopočtom Nabatejčanmi, ktorí využili skalnaté prostredie ako prírodnú obranu a vytvorili miesto, ktoré bolo medzinárodne významné pre obchod a kultúru. Stalo sa súčasťou Rímskej ríše v 2. storočí nášho letopočtu a opäť vzniklo ako dôležitý obchodný a kultúrny centrum.

Pre svoju jedinečnosť a krásu bola Petra zapísaná do UNESCO zoznamu svetového dedičstva v roku 1985. Turisti môžu obdivovať rôzne pamiatky, akými sú napríklad skalné divadlá, chrámy, náhrobky a hrobky. Medzi najznámejšie patrí Urnový hrob, Al Khazneh a kláštor Ad Deir, ktoré sú vyrezané do skál a sú už dlhé roky obdivované turistami z celého sveta.

Jedinečnosť Petra spočíva aj v tom, že miesto nie je prístupné drvivej väčšine turistom. Hoci sa môže zdať ako turistická atrakcia, Petra je tiež duchovné miesto, kde sa môžete pohybovať medzi skalami a obdivovať krásu, ktorá zostáva nedotknutá. Mnoho ľudí navštevuje miesto Petra kvôli tomu, aby získali nový pohľad na svet a na seba samých.

Ak plánujete navštíviť Jordánsko, určite nevynechajte túto skvostnú destináciu. Mesto Petra vám poskytne zážitok, ktorý sa do mnohých turistických destinácií na svete nemôže porovnať. Stačí si urobiť letenku do Jordánska, a môžete zažiť jedinečnú dovolenku plnú histórie, kultúry a nezabudnuteľných zážitkov.


Počasie Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinujúca krajina, ktorá ponúka mnoho výnimočných atrakcií, vrátane jedného z najznámejších archeologických miest na svete - Petra. Toto historické mesto sa nachádza v skalách a je veľkým obdivuhodným miestom. Ak sa chystáte navštíviť Jordánsko a máte záujem o Petra, je dôležité mať na zreteli aj miestne počasie.

Jordánsko má typicky púštny a stredomorský podnebný typ. Petra sa nachádza v južnej časti krajiny, kde je podnebie skôr suché a horúce. V lete môžu teploty dosahovať až 40-45 °C, pričom v zime sa pohybujú okolo 15 °C. Miestne obdobie daždivého obdobia je obmedzené, takže návštevníci zvyčajne nemusia čeliť značným zrážkam. Aj keď občasné búrky môžu byť prítomné, Petra je známa jasnou oblohou a slnečným počasím.

Vzhľadom na extrémne teploty v lete je vhodné dôkladne sa pripraviť a vybaviť si primerané oblečenie a ochranné pomôcky. Odporúča sa nosiť ľahké, voľné a dlhé oblečenie z mäkkej látky, aby ste minimalizovali vystavenie slnku. Nosenie šiltovky alebo klobúka a nezabudnuteľné slnečné okuliare je tiež veľmi dôležité. Používanie opaľovacieho krému s vysokým faktorom SPF a hydratácia tela s dostatočným množstvom vody by malo byť zahrnuté do denného režimu pri návšteve Petra.

Ak sa rozhodnete Petra navštíviť v zime, je vhodné si pridať do batožiny teplejšie oblečenie, ako sú svetre a bundy. Vzhľadom na nižšie teploty by bolo inteligentné mať so sebou aj plášť alebo dažďovku na prípadné zrážky.

Najlepší čas na návštevu Petra je zvyčajne na jar a na jeseň, keď teploty nie sú príliš vysoké alebo nízke. Veterné obdobie môže priniesť príjemnejšie počasie a minimalizovať pôsobenie horúceho slnka.

Je dôležité vedieť, že Petra je veľké kultúrne dedičstvo a vyžaduje dlhšiu prechádzku. Pri návšteve Petra je vhodné si zobrať primeranú obuv, napríklad pohodlné topánky s dobrou oporou a ochranou.

Okrem Petra je v Jordánsku veľa ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Ak si chcete prehliadnuť tie najlepšie turistické atrakcie, musíte brať do úvahy miestne počasie, aby ste si mohli plne vychutnať váš zážitok.

Jordánsko a Petra vám môžu ponúknuť jedinečný zážitok. Je však dôležité byť dobre pripravený na miestne počasie a zabezpečiť si vhodný odev a ochranu pred slnkom. Uistite sa, že ste dostatočne hydratovaní a pripravení na akékoľvek zmeny počasia, ktoré sa môžu vyskytnúť. S primeranou prípravou sa môžete tešiť z nezabudnuteľnej návštevy a objavovať jedinečnú krásu Petra.


Ubytovanie Jordánsko Petra


Jordánsko je krajina plná kultúrneho dedičstva a úžasných prírodných krás. Ak si chystáte svoju cestu do Jordánska, Petra určite nesmiete prehliadnuť. Petra je jedno z najznámejších turistických miest v Jordánsku a často sa nazýva aj Skalné mesto. Ak sa rozhodujete pre ubytovanie v Petrovom meste, je tu niekoľko možností, ktoré si môžete vybrať.

Jednou z obľúbených možností je ubytovanie v nejakej z miestnych hotelov. Nachádzajú sa tu rôzne typy hotelov, ktoré ponúkajú rôznorodé možnosti a služby. Od niektorých si môžete vybrať najjednoduchšie priestory určené na spánok a v prípade potreby využiť spoločné sociálne zariadenia ako sprchy alebo WC. Iné hotely ponúkajú niekoľko izieb s vlastným kúpeľňami a rôzne komfortné zariadenia ako satelitná televízia, klimatizácia, Wifi a ďalšie. Pri výbere hotelu vám môže pomôcť internetový vyhľadávač, recenzie zákazníkov alebo sa môžete poradiť s miestnymi obyvateľmi.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v beduínskom tábore. Tábor beduínskych nomádov ponúka vysokú úroveň pohodlia, ale predovšetkým autentický zážitok. Beduínske tábory sú zvyčajne umiestnené v blízkosti Petra a ponúkajú priamo v skalách vystavané chatky, ktoré sú vybavené všetkým, čo potrebujete pre váš pobyt. Zvyčajne takéto tábory majú vlastné zdroje pitnej vody, stravu a aj ostatné zdroje potrieb. Keďže Petra ponúka množstvo prechádzok a iných aktivít, tábor dokáže zabezpečiť aj služby ako masáže, lekársku starostlivosť a podobne.

Ešte jedna z alternatív, ktorú uvažujú mnohí turisti, sú apartmány. Ak do Petra prichádzate s rodinou alebo s väčšou skupinou, môžete si nájsť priestrannejší ubytovací priestor. Apartmány sú zvyčajne vybavené kuchyňou, ktorú môžete využiť na vlastné varenie, a tiež ponúkajú možnosť použitia viacerých izieb.

V závislosti od vášho rozpočtu a plánu pobytu v Jordánsku si môžete vybrať jednu z možností ubytovania v Petrovom meste. Všetky varianty majú svoje výhody a nevýhody, tak ako aj svoje vlastné jedinečné zážitky. Pred svojím príchodom si preto nezabudnite najskôr všetky možnosti premyslieť a vybrať si tu, ktorá najlepšie odpovedá vašim potrebám.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Petra


Otázky:

1. Čo je Petra?
2. Aké sú vstupné poplatky do Petry?
3. Ako sa dostanem do Petra?
4. Koľko času musím stráviť v Petre?
5. Aké sú otváracie hodiny Petry?
6. Aké sú najkrajšie miesta v Petre?
7. Mám si zobrať vodu do Petry?
8. Aké oblečenie si mám zobrať do Petry?
9. Sú v Petrakontrolné body na bezpečnosť?
10. Je v Petre možnosť návštevy niekoľkých dní?

Odpovede:

1. Petra je historické a archeologické miesto v Jordánsku, známe svojimi skalnými templami a útesmi, ktoré boli vytesané v dobe kamene.
2. Vstupné poplatky do Petry sa líšia v závislosti od toho, aký druh vstupného si zvolíte. Napríklad jednodňové vstupné sa pohybuje medzi $70-$80, zatiaľ čo vstupné pre trvalých obyvateľov Jordánska je len $1.
3. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Petra, je cestovať lietadlom do hlavného mesta Amán alebo do mesta Aqaba a potom si prenajať auto alebo taxík do Petry.
4. Ideálny čas na návštevu Petry je jeden deň, ale niektorí návštevníci si radi zarezervujú viac dní, aby mohli preskúmať všetky miesta.
5. Petra je otvorená každý deň od ranných hodín do zotmenia.
6. Najkrajšie miesta v Petre sú určite skalné útesy zvané Al-Siq, skaly Khazneh a súčasťou miesta, ktoré sa nazýva Vysielacia stanica.
7. Áno, odporúča sa zobrať si vodu do Petry, aby ste zostali hydratovaní počas celého dňa.
8. Je odporúčané obliecť si pohodlné, ale decentné oblečenie, ktoré pokrýva ramená a koleno.
9. Áno, existujú bezpečnostné kontroly pri vstupe do Petry, aby sa zabezpečila bezpečnosť návštevníkov a ochrana kultúrneho dedičstva.
10. Áno, je možné zarezervovať si ubytovanie v blízkosti Petry a preskúmať miesto cez niekoľko dní.


Dovolenka Jordánsko Petra


Jordánsko je fascinujúca krajina nachádzajúca sa v Blízkom východe. Je známe svojou bohatou históriou, pôvabnou krajinou a úžasnými kultúrnymi zážitkami. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Jordánsku je Petrá, staroveké mesto známe svojimi úžasnými skalnými stavbami a jedinečnou architektúrou.

Petra, ktorá je zapísaná v zozname svetového dedičstva UNESCO, je obľúbeným cieľom mnohých turistov. Mesto bolo vytesané do skál pred približne 2 000 rokmi a dodnes predstavuje jedinečný príklad antického stavebného umenia. Najznámejšou stavbou v Petre je Al-Khazneh, často nazývaný aj Skarabou. Tento kamenný monument sa stal známym vďaka množstvu hollywoodskych filmov, ktoré boli tu natočené, vrátane slávneho Indiana Jonesa.

Prechádzka cez úzkym klčovitým údolím s vysokými skalami na oboch stranách je nezabudnuteľný zážitok. Mnohé ďalšie zaujímavé budovy a pamiatky sa nachádzajú v rôznych častiach Petry, ako napríklad hrobka Urn, Monastery Alebo obrovská amfiteáter. Okrem toho môžete tiež objaviť množstvo malých chrámov, hrobov a priestorov určených na kultovú činnosť.

Okrem samotnej archeologickej oblasti Petra je Jordánsko tiež známe svojou nádhernou prírodou. Prírodná rezervácia Wadi Rum je ďalším turistickým lákadlom, kde si môžete vychutnať jazdu na velbloudoch a poobzerať si rozprávkové skalné útvary a púštnu krajinu. Mnohí turisti sa tiež púšťajú na jedinečný zážitok - nocľah v Beduínskych táboroch, kde sa môžete dozvedieť viac o miestnej kultúre a spoločnosti.

Jordánsko je tiež známe pre svoje prírodné pamiatky, ako je najnižší bod Zemského povrchu - Mŕtve more. Turisti tu môžu preplávať v slanom jazere a vyskúšať si jedinečný zážitok plávania bez toho, aby utonuli. Hlavné mesto Ammán je ďalším miestom, ktoré si môžete užiť v Jordánsku. Ammán je moderné mesto s množstvom reštaurácií, obchodov a kúzelným historickým ľuďom na každom rohu.

Ak plánujete dovolenku v Jordánsku, Petra je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Jeho ruiny a úžasné architektonické diela vám poskytnú neopakovateľné zážitky. Jordánsko v sebe spája nádhernú históriu a bohatú kultúru s úchvatnou prírodou a príjemnými ľuďmi. Je to jedno z miest na zemi, ktoré treba navštíviť aspoň raz za život.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky