Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko Jerash

Počasie Jordánsko Jerash


Jordánsko je záhadná krajina, ktorá sa môže pochváliť nielen svojimi krásnymi pamiatkami, ale aj rôznou klimatickou zónou. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré by ste pri svojej návšteve Jordánska nemali vynechať, je staroveké mesto Jerash.

Jerash leží len niečo cez 40 kilometrov na sever od hlavného mesta Ammánu a je známe svojou jedinečnou archeologickou lokalitou a zvyškami rímskeho mesta Gerasa. Klima v Jerash je ovplyvnené mediteránskou zónou a možno ho popísať ako suché a horúce. V deň sa teploty môžu dostať až k 35 °C, ale v noci teploty klesajú na pohodlných 22-24 °C.

Jar a jeseň sú ideálnymi obdobiami na návštevu Jerashu, keďže teploty sú prijateľné a prirodzené krásy sa ožívajú. V lete, najmä v júli a auguste môže byť veľmi horúco, preto odporúčame vziať si so sebou ochranné oblečenie, okuliare a klobúk, aby ste sa zabezpečili pred slnkom.

V zime teploty môžu klesnúť na 5 °C v noci a byť mierne chladné, preto sa odporúča si priniesť teplejšie oblečenie. Avšak, v predvečer Vianoc a Nového roka môže byť Jerash krásnym miestom, kde sa môžete pozrieť na vianočné oslavy. Teploty ostávajú pohodlné a slnko stále svieti, takže návšteva mesta bude príjemným zážitkom.

Celkovo Jerash je dobré navštíviť kedykoľvek v roku, ak si môžete zabezpečiť vhodné oblečenie na dané ročné obdobie. No ak máte radi teplo a svieže počasie, jarné a letné obdobie sú najideálnejšie pre vás. Ak vás teda lákajú krásy Jordánska, nezabudnite sa zastaviť v Jerashu a užite si archeologické nálezy a historickú atmosféru tejto jedinečnej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Jerash


Otázka: V akom čase roka je najlepšie navštíviť Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: Jerash môžete navštíviť počas celého roka, no najlepšie obdobie je od marca do mája a od septembra do novembra.

Otázka: Kde sa nachádza Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: Jerash je mesto v severnom Jordánsku, asi 50 km severne od hlavného mesta Ammánu.

Otázka: Aké sú vstupné poplatky do archeologického parku v Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: Vstupné do archeologického parku v Jerash stojí 10 jordánskych dinárov pre dospelých a 5 jordánskych dinárov pre deti.

Otázka: Ako dlho trvá prehliadka archeologického parku v Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: Prehliadka archeologického parku v Jerash zvyčajne trvá asi 2-3 hodiny.

Otázka: Aké pamiatky sa nachádzajú v archeologickom parku v Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: V archeologickom parku v Jerash sa nachádza množstvo antických pamiatok, vrátane amfiteátru, chrámu Artemis, chrámu Zeus, riaditeľskej budovy, cesty slonov a iných.

Otázka: Potrebujem si zakúpiť vstupenky na Jerash v Jordánsku vopred, alebo ich môžem kúpiť na mieste?
Odpoveď: Vstupenky na Jerash môžete zakúpiť na mieste v archeologickom parku, no pri vysokom počte turistov môže dôjsť k čakaniu. Odporúčame si zakúpiť vstupenky vopred, aby ste sa vyhli rebríčkovi.

Otázka: Aké je odporúčané oblečenie pri návšteve archeologického parku v Jerash v Jordánsku?
Odpoveď: Odporúčané je nosiť pohodlné oblečenie a obuv, ktorá vám umožní prechádzať sa po kamenných cestách a schodoch. Vystavenosť slnku a teplo v letných mesiacoch si vyžaduje opaľovací krém, klobúk a vhodný spôsob hydratácie.


Letenka Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, plnou histórie a kultúry. Medzi jej najdôležitejšie turistické atrakcie patrí archeologický komplex v meste Jerash. Tento komplex predstavuje jedno z najlepších zachovaných rímskych miest na svete a je obľúbeným cieľom pre návštevníkov z celého sveta.

Ak plánujete navštíviť Jordan, určite by ste nemali vynechať návštevu Jerashu. Pre svoje historické a architektonické hodnoty bola táto oblasť zaradená na Zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Jerash sa nachádza len približne 50 kilometrov severne od jordánskej hlavného mesta Ammánu, čo z neho robí skvelú možnosť pre výlet.

Samotný archeologický komplex Jerash je už potešením pozorovať z výšky. Úchvatné ruiny sa rozkladajú na obrovskom území a ponúkajú návštevníkom unikátny pohľad na rímsku architektúru a život v minulosti. Vstupné brány do mesta sú dokonale zachovalé a návštevníka dostanú do starobylého sveta plného historických a archeologických skvostov.

Medzi najznámejšie budovy v areáli patrí Jerashské divadlo, ktoré je známe svojou perfektnou akustikou. So svojou kapacitou približne 3 000 sediacich divákov sa divadlo v minulosti používalo na rôzne kultúrne a spoločenské podujatia. Dodnes je miestom koncertov a festivalov, kde si návštevníci môžu vychutnať nádherné divadelné predstavenie.

Ďalšou zaujímavou budovou je Artemidin chrám, ktorý bol pôvodne zasvätený gréckej bohyne Artemis. Aj keď budova čiastočne zanikla, stále je tu niekoľko pôsobivých stĺpov, ktoré ukazujú na svoju nekompromisnú krásu a grandióznosť. Neďaleko chrámu sa nachádza Colonnaded Street, dlhá ulica so zachovanou rímskou architektúrou, ktorá poskytuje úžasný pohľad na minulosť.

Samozrejme, Jerash ponúka aj iné zážitky okrem historických pamiatok. Tradičné jordánske jedlá a miestna kultúra sú veľkým lákadlom, rovnako ako typické trhy s miestnymi produktmi a suvenírmi.

Pokiaľ ide o dopravu do Jerashu, môžete sa tam dostať autobusom z Ammánu alebo si môžete prenajať auto a vyraziť na výlet sami. Existuje tiež možnosť organizovať skupinové exkurzie s licencovanými sprievodcami, ktorí vám poskytnú podrobné informácie o histórii a kultúre miesta.

Ak chcete zažiť skutočne nezabudnuteľné dobrodružstvo, letenka do Jordánska na návštevu Jerashu je určite to pravé. Prinesie vám jedinečný pohľad do minulosti a umožní vám objaviť krásy tohto fascinujúceho kúsku sveta.


Ubytovanie Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinujúca krajina s bohatou históriou a kultúrou. Jedným z miest, ktoré by ste mali určite navštíviť, je mesto Jerash. Toto mesto sa nachádza približne 50 kilometrov severne od Jordánskej metropoly Ammanu a je jedným z najlepšie zachovaných rímskych miest v regióne. Ak sa plánujete navštíviť Jerash, mali by ste sa zaoberať aj otázkou ubytovania. V tejto časti sa pozrieme na niektoré možnosti ubytovania v Jordánsku v meste Jerash.

1. Jerash Inn Hotel

Jerash Inn Hotel je priestranný hotel, ktorý má 12 komfortne vybavených izieb. Nachádza sa len niekoľko minút chôdze od archeologického parku a ponúka vám výborné ubytovanie pre návštevu starovekého mesta. Môžete si vybrať medzi dvojlôžkovými a trojlôžkovými izbami a všetky izby sú vybavené klimatizáciou, kávovarom a súkromnou kúpeľňou. K dispozícii je aj dobrá wifi a parkovanie.

2. Mariam Hotel

Mariam Hotel je ďalšou výbornou možnosťou ubytovania v Jerashe. Nachádza sa v centre mesta a ponúka vám výborný prístup k archeologickému parku a ďalším zaujímavým miestam v okolí. Hotel má 52 izieb, ktoré sú rôzne veľkosti a sú vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a televízorom. K dispozícii je tiež bezplatné parkovanie a wifi.

3. Olive Branch Hotel

Olive Branch Hotel je rodinný hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti archeologického parku. Ideálne miesto, ak hľadáte ubytovanie blízko atrakcií. Hotel má 21 izieb, ktoré sú zaradené do jednotlivých kategórií – štandardné, dvojlôžkové a trojlôžkové izby. Každá izba má vlastnú kúpeľňu a klimatizáciu. Okrem toho je k dispozícii aj bezplatné parkovanie a wifi.

V Jerashe sa nachádza niekoľko ďalších hotelov a hostelov, takže ak si chcete vybrať, máte na výber. Všetky tieto hotely majú svoje vlastné výhody a nevýhody, takže by ste sa mali riadiť vašimi požiadavkami a potrebami pri výbere ubytovania v Jerashe. Dúfajme, že Vám tento článok pomohol pri plánovaní vášho pobytu v Jordánsku.


Dovolenka Jordánsko Jerash


Jordánsko je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka množstvo histórie a kultúry. Medzi najzaujímavejšie miesta, ktoré by ste mali navštíviť počas dovolenky v Jordánsku, patrí aj mesto Jerash.

Jerash je miestom plným archeologického bohatstva a zachovaných pamiatok. Je to jedno z najlepšie zachovaných rímskych mestečiek mimo Talianska a ponúka návštevníkom úžasnú možnosť vidieť a zažiť históriu v praxi. Mesto bolo založené v 1. storočí pred naším letopočtom a bolo významným rímskym osídlením.

Pri vstupe do Jerashu sa dostanete cez veľké slávne brány, ktoré sú výborne zachované. Prechádzate sa popri pôvodných rímskych cestách, ktoré sú lemované kolónadami so stĺpmi. Je fascinujúce vidieť, ako sa návštevníci prechádzajú po cestách, ktoré používali ľudia pred viac ako 2000 rokmi.

Vrcholom návštevy Jerashu je námestie, známe ako „Ovalové námestie“. Je jedným z najväčších antických amfiteátrov na svete a stále sa používa na rôzne vystúpenia a podujatia. Tento impozantný amfiteáter má kapacitu až 6000 divákov a ponúka skvelé akustické vlastnosti.

Okrem amfiteátra môžete tiež navštíviť Jerashský hipodróm, ktorý bol miestom zápasov a súťaží na koňoch a vozoch. Dnes tu môžete vidieť rekonštrukciu týchto podujatí, aby ste si vytvorili predstavu o život starovekých Rimanov.

Je tu tiež množstvo rímskych chrámov a kolónád v Jerashi, ktoré sú vynikajúcim príkladom rímskej architektúry. Najznámejšie sú chrámy Artemis a Zeus, ktoré zachovávajú zvyšky ich jedinečnej architektúry.

Zoznámenie sa s históriou v Jerashi je nezabudnuteľným zážitkom, ale mesto ponúka aj ďalšie aktivity. Môžete si vychutnať tradičné jordánske jedlo vo väčšine miestnych reštaurácií alebo si kúpiť miestne remeselné výrobky na miestnych trhoch.

Dôležité je aj uviesť, že keď navštevujete Jerash, by ste mali venovať čas upozorneniu, aby ste mali na sebe vhodné oblečenie a pokryli svoje ramená a kolená, pretože Jerash je stále obývaný miestnym obyvateľstvom a je tiež miestom kultúrnych a náboženských aktivít.

Je jasné, že dovolenka v Jordánsku by nemala prejsť bez návštevy miesta Jerash. Toto historické rímske mesto je plné fascinujúcich pamiatok a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad do minulosti. Nechajte sa uniesť atmosférou a kultúrou tohto miesta a zažite nezabudnuteľný zážitok.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky