Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jordánsko Desert Highway

Počasie Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z fyzickejších označenia pre cestu, ktorá vedie od mesta Ammán na juh cez púšť Wadi Rum až k priepasti Wadi Araba na jeho južnej hranici. Obvykle sa nazýva aj Dead Sea Highway alebo 65.

Počasie v Jordánsko Dream Highway sa líši v závislosti od ročného obdobia a oblasti pozorovania. Všeobecne sa dá povedať, že počasie na ceste v púšti je veľmi horúce a suché, s minimálnym množstvom zrážok. Letné teploty sa v púšti môžu pohybovať okolo 38°C až 42°C, niekedy dokonca aj vyššie. V zime sa teploty v púšti pohybujú medzi 10°C a 20°C, s veľmi málo zrážkami.

Najteplejšie obdobie v Jordánskej púšti trvá od júna do septembra, sú to mesiace, kedy je výskyt zrážok minimálny a slnko horí najviac. Počas týchto mesiacov sa odporúča ísť na cestu iba v raných ranných hodinách alebo neskoro večer, aby sa zabránilo úpalu.

Na jar je počasie miernejšie, s teplotami okolo 25°C až 30°C. Toto obdobie môže byť najlepším obdobím pre cestovanie, pretože teplota nie je až taká extrémna ako v lete.

Oblasti pozorovania v púšti Jordánsko majú rozmanité teploty a podnebie, pretože púšť je rôznorodý ekosystém. Napríklad, Wadi Rum môže byť v lete ešte horúcejšie ako iné časti púšte. V oblasti Petra sú teploty miernejšie, takže je vhodné navštíviť túto oblasť v zime.

Ak sa vydáte na cestu po Jordánsko Desert Highway, odporúča sa, aby ste mali so sebou dostatok vody, ochranný opaľovací krém a ľahké oblečenie. Pozor, pretože slnko v tejto oblasti môže byť veľmi nebezpečné a môže viesť k dehydratácii.

V zime môžu byť teploty v púšti chladnejšie, takže odporúčame, aby ste zabrali teplejšie oblečenie, hlavne ak cestujete v noci.

Celkovo, cestovanie po Jordánsko Desert Highway ponúka veľa zážitkov a úžasných výhľadov, ale je dôležité vedieť, že počasie v púšti je extrémne a musíte byť pripravení na túto výzvu. Užite si cestu a nezabudnite sa dostatočne hydratovať!


Letenka Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z hlavných a nejrušnějších cest v Jordánsku, která spojuje hlavní město Ammán s mnoha turistickými destinacemi v jižní části země. Tato 370 kilometrů dlouhá silnice prochází přes rozsáhlou poušť a nabízí návštěvníkům úchvatné výhledy na skalnatá území, kaňony a rozsáhlé plochy pustiny.

Jízda po Jordánsko Desert Highway přináší mnoho výhod. Turisté si mohou sdílet auto s ostatními cestujícími, nebo si pronajmout soukromé auto a objevit poušť na vlastní pěst. Navíc jsou na silnici přítomny mnohé zastávky a města, kde se můžete najíst, umýt a natankovat.

Hlavní atrakcí na této silnici je výlet na Petru - jednu z nejstarších a nejuznávanějších turistických atrakcí Jordánska. Petra je známá jako skrytý poklad v poušti a jednou z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě. Toto místo bylo zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1985 a je domovem mnoha velkolepých skalních staveb, množství chrámů a amfiteátrů, které jsou stále zachovány dodnes.

Další populárním místem na této silnici je Wadi Rum - země žlutých skal, která je známa svým krásným slunečným západem a dlouhodobými pouštními expedy. Navštěvovací místa tahle část země má neuvěřitelný mix výhonů, skal, enticementů a záchvatů lékařské plošiny, které se kroutí přes její reliéf.

Jordánsko Desert Highway je nejen bezpečná a snadno přístupná, ale také nabízí mnoho atrakcí, jaké mít na paměti při návštěvě Jordánska. Turisté mohou vidět mnoho památek a krás země a přitom se projíždět tuto dlouhou pouštní silnici. Pokud hledáte nejoblíbenější a nejzajímavější turistickou cestu v Jordánsku, pak se určitě nezklameiti Jordánsko Desert Highway.


Ubytovanie Jordánsko Desert Highway


Jordánsko Desert Highway je jednou z hlavných cest v Jordánsku, ktorá prechádza cez púštnu krajinu a ponúka turistom jedinečný zážitok. Táto cesta často slúži ako tranzitná cesta pre turistov, ktorí sa chystajú navštíviť známe jordánske destinácie, ako sú napríklad Jordánska rieka, Mŕtevé more, mesto Petra alebo Wadi Rum.

Pri cestovaní Jordánskom Desert Highway je dôležité zvoliť si vhodné ubytovanie, aby sa turisti mohli oddýchnuť a načerpať energiu pre ďalšie presuny. Našťastie, táto oblasť je bohatá na rôzne typy ubytovania, ktoré vyhovujú rozpočtu a preferenciám každého turistu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, existujú v meste Wadi Musa hotely, ktoré ponúkajú vysoký komfort a výhľad na slávne mesto Petra. Tieto hotely majú väčšinou spa a wellness centrá, kde sa môžete po náročnom dňa na ceste uvoľniť a relaxovať.

Pre tých, ktorí si želajú bližší kontakt s prírodou a autentickým jordánskym prostredím, je ideálna voľbou kempovanie. V blízkosti Desert Highway sa nachádza niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan a prespať pod hviezdami. Táto skúsenosť je nezabudnuteľná a umožňuje vám pripojenie sa k prírode a kultúre krajiny.

Pre tých, ktorí preferujú lacnejšie a jednoduchšie ubytovanie, existujú na Desert Highway aj menej nákladné hotely a motely. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú základné pohodlie a všetko, čo potrebujete na nočný odpočinok. Sú ideálnou voľbou pre turistov, ktorí sa chcú zastaviť na jednu noc a pokračovať ďalej na svojej ceste.

Je však dôležité mať na pamäti, že Jordánsko Desert Highway je pomerne dlhá cesta a nie je na nej veľa obchodov alebo reštaurácií. Preto je odporúčané si vopred nakúpiť potraviny a zásoby, aby ste nemuseli často stopovať a hľadať miesto na jedlo.

Ak sa chystáte cestovať Jordánskom Desert Highway, je dobré si vopred zarezervovať ubytovanie. Existuje mnoho webových stránok a cestovných agentúr, ktoré ponúkajú možnosť vybrať si ubytovanie a zabezpečiť rezerváciu online.

Jordánsko Desert Highway je nepochybne jednou z najkrajších ciest na svete, ktorá ponúka jedinečný pohľad na jordánsku púšť. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie ubytovania, určite si nájdete to pravé miesto, kde si oddýchnete a zažijete nezabudnuteľnú jordánsku púšťovú dobrodružstvo.


Dovolenka Jordánsko Desert Highway


Ak hľadáte exotickú dovolenku, potom je Jordánsko Desert Highway tou správnou voľbou pre vás. Táto cesta, ktorá sa tiahne cez poušť Wadi Rum a Wadi Araba, ponúka úžasný pohľad na jordánsku krajinu a jedinečné zážitky.

Jordánsko Desert Highway je celkovou dĺžkou 392 kilometrov a je hlavnou cestou, ktorá spája hlavné mestá Jordánska – Ammán a Akabu. Cesta je známa svojou malebnou krajinou a ponúka nádherný pohľad na piesočné duny, hory a skalné útvary.

Jedným z hlavných lákadlom tejto cesty je Wadi Rum, ktorá je jednou z najkrajších pouští na svete. Táto oblasť je veľmi populárna medzi turistami a ponúka množstvo aktivít. Môžete sa pokochať výhľadmi na púštnu krajinu, prejsť sa na beduínskych hrbolovitých hrebenech alebo si vychutnať tradičnú beduínsku kávu. Navyše, Wadi Rum bol tiež často používaný ako filmová kulisa pre mnohé známe filmy, ako napríklad Lawrence z Arábie.

Ďalším zaujímavým miestom na tejto ceste je prírodný rezervát Dana. Tento rezervát je domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat a ponúka prechádzky po okolitých kopcoch a kaňonoch. Ak máte radi turistiku, môžete si vychutnať nádherné výhľady a objaviť unikátne prírodné scenérie.

Samozrejme, nemôžeme zabudnúť na historiansky dôležité miesta, ktoré ležia na ceste. Napríklad, Petra, jedno z najznámejších miest v Jordánsku, je len krátkou jazdou od Desert Highway. Toto opustené mesto vytesané v skale je zahrnuté v zozname Svetového dedičstva UNESCO a ponúka návštevníkom možnosť objaviť úžasné archeologické poklady.

Na ceste z Ammánu do Akaby nájdete aj množstvo malých dediniek a trhov, kde si môžete vyskúšať miestnu kuchyňu a zakúpiť si tradičné remeselné výrobky. Určite sa nezabudnite zastaviť v Madabe, aby ste si pozreli známe mozaiky a obdivovali krásu tejto kresby.

Jordánsko Desert Highway je teda cesta plná prírodných zázrakov, histórie a kultúry. Ak máte radi dobrodružstvo a chcete zažiť niečo iné, rozhodne váš výlet plánujte na túto čarovnú cestu. Nezabudnite si vziať fotoaparát, pretože spomienky z tejto dovolenky budú určite stáť za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Desert Highway


1. Aká je dĺžka Jordánskej púšťnej cesty?
Jordánska púšťna cesta, známa aj ako Desert Highway, má dĺžku približne 370 kilometrov.

2. Aká je maximálna povolená rýchlosť na Jordánskej púšťnej ceste?
Na Jordánskej púšťnej ceste je maximálna povolená rýchlosť väčšinou 110 kilometrov za hodinu.

3. Ako dlho trvá jazda Jordánskou púštnou cestou?
Trvanie jazdy Jordánskou púštnou cestou závisí od množstva faktorov, ako je premávka, rýchlosť a zastávky. V priemere by vám cesta mohla trvať asi 4-5 hodín.

4. Existujú nejaké zastávky alebo benzínové pumpy na Jordánskej púšťnej ceste?
Áno, na Jordánskej púšťnej ceste sú rôzne zastávky a benzínové pumpy, kde si môžete doplniť palivo, oddýchnuť si a kúpiť si občerstvenie.

5. Aké atrakcie alebo miesta môžem vidieť počas jazdy Jordánskou púštnou cestou?
Počas jazdy Jordánskou púštnou cestou môžete vidieť prekrásne krajiny a scenérie púšte. Okrem toho sa na ceste nachádzajú aj niektoré historické pamiatky, ako napríklad hrad Karak.

6. Je potrebné si nejaké povolenia alebo víza na jazdu Jordánskou púštnou cestou?
Ak máte platné povolenie na vstup do Jordánska, nebudete potrebovať žiadne ďalšie povolenia na jazdu Jordánskou púštnou cestou.

7. Je Jordánska púštna cesta bezpečná?
Jordánska púštna cesta je pomerne bezpečná, avšak je dôležité dodržiavať cestnú premávku a dopravné predpisy. Odporúča sa tiež byť pripravený na možné extrémne počasie a dávať pozor na jazdu v noci.

8. Aké typy vozidiel môžu byť použité na Jordánskej púšťnej ceste?
Vo všeobecnosti môžu byť na Jordánskej púšťnej ceste použité rôzne typy vozidiel, vrátane osobných áut, motocyklov a malých nákladných vozidiel. Avšak pre prevážanie nákladných kontajnerov je potrebné dodržiavať špecifické predpisy.

9. Existujú niektoré obmedzenia alebo pravidlá pre jazdu Jordánskou púštnou cestou?
Niektoré obmedzenia na Jordánskej púšťnej ceste zahŕňajú dodržiavanie rýchlosti, dodržiavanie dopravných značiek a bezpečnú jazdu. Okrem toho, pre účely bezpečnosti by ste mali dodržiavať odporúčania týkajúce sa jazdy v noci alebo počas extrémneho počasia.

10. Je možné Jordánskou púštnou cestou cestovať v noci?
Áno, je možné cestovať Jordánskou púštnou cestou aj v noci. Avšak je dôležité byť opatrný a zabezpečiť si vhodné osvetlenie vozidla a navigácie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky