Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Japonsko Nara

Letenka Japonsko Nara


Ak by si chcel/a navštíviť Japonsko, určite neobíď mesto Nara. Nara je historické mesto v prefektúre Nara v západnej časti Honshu. Mesto je známe svojimi krásnymi chrámami, pergolami a sánkami jelenov, ktoré voľne prechádzajú ulicami.

Nara bola prvým hlavným mestom Japonska v 8. storočí, čo je dôvod, prečo sa v meste nachádza veľa historických pamiatok. Viaceré z týchto pamiatok sú zapísané na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Ak chceš zažiť kultúru Nary, navštív chrám Tōdai-ji, ktorý bol postavený v roku 752. Tento chrám bol postavený ako hlavná pevnosť Buddhizmu a stojí v centre Nary. K dispozícii sú tu aj tri veľmi veľké bronzové sochy Budhu, ktoré sú úctyhodnej veľkosti 15 metrov vysoké.

Ďalšou atrakciou Nary sú pergoly Kasuga-taisha, ktoré sú svätými miestami. Táto svätyňa bola postavená v roku 768 a je symbolickým miestom Shintoismu. V blízkosti sa nachádza aj ďalší chrám, Kofuku-ji, ktorý je tiež založený na Buddhoistických princípoch.

Samozrejme, jedným z najpopulárnejších miest v Nare sú sánky jelenov. Títo jeleni boli v Nare uctievaní ako sväté zvieratá a ich milovačnosť voči ľuďom je prekvapujúca. Okrem sánok jelenov je mesto Nara tiež známe svojimi krásnymi parkami a kvetinami.

Ak chceš navštíviť Nara, môžeš si zabezpečiť letenku cez internet alebo prostredníctvom cestovnej agentúry. Z najbližších medzinárodných letísk môžeš využiť Letisko v Osake alebo Letisko Kansai. Napriek tomu, že mesto je jedno z najväčších regiónov v Japonsku, turisticky sa tam začína zväčšujeť a môže byť navštívené za 1-2 dni, pretože hlavné turistické atrakcie sa nachádzajú v centre mesta.

Mesto Nara je zrejmý klenot západnej časti Japonska. Toto dávne mesto ponúka cestujúcim niekoľko nezabudnuteľných zážitkov a kultúru z doby, keď tu stála prvá japonská hlavné mesto. Určite sa neváhaj poďakovať Nara do zoznamu tvojich cestovných destinácií v Japonsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Nara


1. Aké je hlavné mesto Japonska?
Odpoveď: Hlavné mesto Japonska je Tokio.
2. Kde sa nachádza mesto Nara?
Odpoveď: Mesto Nara sa nachádza v Kansai regióne na ostrove Honšú.
3. Aké je historické zázemie mesta Nara?
Odpoveď: Mesto Nara má bohaté historické zázemie a bolo prvým hlavným mestom Japonska v 8. storočí.
4. Sú v meste Nara nejaké známe pamiatky?
Odpoveď: Áno, v Nare sa nachádza niekoľko známych pamiatok, vrátane Naraskej Budhistickej pagody, chrámu Tōdai-ji a parku Nara.
5. Koľko obyvateľov má mesto Nara?
Odpoveď: V roku 2020 malo mesto Nara približne 360 000 obyvateľov.
6. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Nary?
Odpoveď: Nara je krásna v každom ročnom období, ale najlepšie obdobie na návštevu je na jeseň, keď sa lístie mení na krásne farby.
7. Ako sa dostanem do mesta Nara z Tokia?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z Tokia do Nary, je vlakom Shinkansen, čo je rýchly a pohodlný spôsob cestovania.
8. Aké jedlá sú typické pre región Nara?
Odpoveď: Typické jedlá pre región Nara zahŕňajú narazuke (zakysaný, fermentovaný rezaný kopček zeleniny) a kakinoha-zushi (sushi zabalené v kaki listoch).
9. Má mesto Nara nejaké slávnosti?
Odpoveď: Áno, v Nare sa koná niekoľko slávností, vrátane Narenského jarného festivalu a Tōdai-ji Gangō-ji Obon festivalu.
10. Aké sú ďalšie atrakcie v blízkosti mesta Nara?
Odpoveď: V blízkosti mesta Nara sa nachádza aj mesto Kjóto, ktoré je známe svojimi tradičnými chrámami a záhradami.


Dovolenka Japonsko Nara


Pokojná japonská prefektúra Nara, ležiaca v juhozápadnej časti krajiny, patrí k najstarším a najkrajším častiam Japonska. Svojou krásou a bohatou históriou láka ročne tisíce turistov z celého sveta.

Historické mesto Nara bolo v minulosti dokonca hlavným mestom Japonska a bolo vyhlásené za svetové kultúrne dedičstvo UNESCO. Nachádza sa tam množstvo kultúrnych pamiatok, historických chrámov a parkov, ktoré potešia každého milovníka histórie.

Jedným z najväčších lákadiel mesta je buddhistický chrám Todai-ji, ktorý sa môže pochváliť tým, že je najväčším dreveným budhistickým chrámom na svete. Významnou atrakciou je aj japonský chrám Kofuku-ji so svojimi množstvom bohato zdobených brán a pagód.

Okrem kultúrnych pamiatok si návštevníci môžu užiť aj prírodu. Mesto Nara je obklopené krásnymi lesmi a parkmi, v ktorých možno vidieť diviaky a jelene, ktoré sú v tomto meste posvätné a zvyknú sa pohybovať voľne po uliciach a parkoch.

Na dovolenke v Nare sa nezabudne ani na gastronómiu, ktorá je v Japonsku rovnako dôležitá ako kultúrne pamiatky. V meste Nara sa môžete pokochať množstvom japonských jedál a pochutnávok, ktoré by ste asi nikdy neochutnali inde. Okrem japonských pochutín nájdete v Nare aj množstvo miestnych špecialít ako napríklad miso polievka alebo tvarohové dezerty- mochi.

Ak plánujete dovolenku v Japonsku, určite by ste nemali zabudnúť návštěvu krásnej prefektúry Nara. Tohto nádherného a históriou bohatého mesta sa určite nebudete chcieť nikdy vzdať.


Ubytovanie Japonsko Nara


Nara je mesto v Japonsku, ktoré je známe pre svoje historické a kultúrne dedičstvo. Nachádza sa v prefektúre Nara, ktorá je 45 kilometrov západne od Kjóta. Mesto je populárne turistické miesto, ktoré každoročne privíta mnoho návštevníkov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o japonskej histórii a kultúre.

Miesto, kde sa turisti môžu ubytovať v Nare, ponúka širokú škálu možností, od lacných hostels až po luxusné hotely. Tu je niekoľko možností, ktoré by ste mohli zvážiť, ak plánujete navštíviť toto miesto:

1. Nara Hotel

Jedná sa o jeden z najviac luxusných hotelov v meste a je ideálny pre tých, ktorí radi cestujú v štýle. Hotel má krásne historické architektonické prvky a ponúka tie najlepšie servisné služby. Návštevníci môžu mať prístup ku kaviarni, reštaurácii a spa.

2. Nara Guesthouse 3F

Toto ubytovanie je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť miestnu kultúru počas svojho pobytu. Hostiteľ ponúka japonskú štýlovú izbu, kde môžu hostia prespať na týchto futonoch a užívať si autentickú atmosféru. Ubytovanie je v blízkosti mnohých historických pamiatok.

3. Oak Hostel Nara

Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú moderné a pohodlné ubytovanie za rozumnú cenu. Hostel ponúka jednoduché a čisté izby s kvalitnými posteľami a kúpeľňou. Je umiestnený v blízkosti Nara Parku a mnohých kultúrnych atrakcií.

4. Daibutsukan

Toto ubytovanie sa nachádza v blízkosti obrovského Buddhovho obrazu v Todaiji chráme. Môžete rezervovať japonskú štýlovú izbu s futonmi alebo dvojlôžkovú izbu s pohodlnou posteľou. Hostiteľ ponúka služby spa a reštauráciu v areáli ubytovania. Je to jedno z najlepších miest na presadenie sa do sveta japonskej kultúry.

Nara ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí hľadajú kvalitné a pohodlné ubytovanie. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na krásne okolie a obohatenie svojho pobytu o japonskú kultúru a históriu.


Počasie Japonsko Nara


V Japonsku je Nara považovaná za jedno z najteplejších miest, kde teploty sa pohybujú medzi 25 až 35 stupňami počas leta a od -5 do 10 stupňov počas zimy. Ako väčšina regiónov na ostrove honšú, Nara má dosť zrážok počas celého roka, najmä počas obdobia dažďov, ktoré sa uskutočňuje od júna do júla.

Japonské počasie Nara môže byť tiež veľmi zmenlivé, pretože mesto sa nachádza blízko pohoria, takže môže byť vystavené rôznym vetrom, ako aj vplyvom rôznych oblastí, ktoré zasahujú počasie na rôznych miestach.

V lete je najteplejšie obdobie v Nare, kedy teplota stúpa do 30 až 35 stupňov Celzia. V suchom, horúcom počasí, ktoré často trvá až do septembra, je kúpanie v pozemných bazénoch a jazerách obľúbenou aktivitou miestnych obyvateľov. V zime sú teploty oveľa nižšie a môžu klesnúť na -5 až 10 stupňov Celzia, čo môže byť nepríjemné pre tých, ktorí nie sú zvyknutí na chladné počasie.

Jún a júl sú obdobia s najvyšším počtom zrážok v Nare, kedy môže pršať počas celého dňa. To môže spôsobiť problémy cestujúcim, pretože umývačky na cestách sú často plné vody a môže dôjsť k záplavám na niektorých miestach.

Celkovo vzaté, počasie v Nare možno opísať ako teplé, vlhké a mierne suché. V lete, obzvlášť na konci leta, sa teploty môžu zvýšiť na veľmi horúce úrovne. Zimné obdobia sú chladnejšie a niekedy môže spôsobiť komplikácie pre niektorých cestujúcich z dôvodu nízkych teplôt. Najlepší čas na návštevu Nare by bol od marca do mája a od septembra do novembra, kedy tam neprší tak často a teploty sú príjemné.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky