Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jamajka Negril

Letenka Jamajka Negril


Ak hľadáte exotickú dovolenku s bielymi piesočnatými plážami, pestrým nočným životom a relaxujúcou atmosférou, potom je Jamajka Negril tou správnou voľbou. Nachádza sa na západnom pobreží Jamajky a je známa svojimi krásnymi plážami, farebnými koralmi a pozoruhodnými opátiami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Jamajku Negril, prvé, čo budete musieť urobiť, je získať letenku. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú leteckú dopravu na Jamajku, ako napríklad American Airlines, Air Canada, Delta Airlines a British Airways. Môžete si vybrať z rôznych odletových miest na celom svete, vrátane New Yorku, Londýna, Toronta a Miami.

Trvanie letu závisí od miesta, odkiaľ odlietate. Pre let z New Yorku do Montega Bay, najbližšieho medzinárodného letiska v Jamajke, to trvá približne 4 - 5 hodín. Po pristátí na Montegu Bay budete mať ďalší približne 1,5 hodiny cesty autom alebo autobusom do Negrilu.

Po príchode do Negrilu budete ohromení jeho krásnymi plážami. Pláže Seven Mile Beach je jednou z najobľúbenejších atrakcií v Negrile a je to jeden z dôvodov, prečo turisti sem prichádzajú. Táto pláž sa pýši bielym pieskom a tyrkysovým morom. Môžete si užiť opaľovanie, plávanie, potápanie alebo si len oddýchnuť pod palmovými stromami.

Pre fanúšikov adrenalínu je tu možnosť vyhľadať dobrodružstvo pod vodou. Môžete si prenajať skútro alebo kajak a ísť na vlastnú päsť objavovať najkrajšie koraly v mori alebo sa rozhodnúť pre potápanie s okuliarovým potápaním. Tieto aktivity vám umožnia preskúmať podmorský svet a svedčia o bohatstve fauny a flóry v tejto oblasti.

Okrem pláží a vodných športov je tu aj veľa ďalších aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Môžete sa vybrať na rybárčenie na veľkej hĺbke, prejsť sa na koni po pláži alebo si užiť nočný život v niektorom z miestnych barov alebo klubov.

Nemôžete tiež vynechať príležitosť skúsiť typické jamajské jedlá a kuchynské špeciality. Miestna kuchyňa je známa svojimi kořeniami a karibskými vplyvmi. Môžete si vychutnať klasické jedlá, ako je jerk kuracie mäso, vyprážaná plátkovka alebo ackee and saltfish.

Negril vám ponúka naozaj všetko, čo potrebujete na dokonalú dovolenku. Od krásnych pláží a vysokých opátii po adrenalinové športy a výbornú miestnu kuchyňu - je to miesto, ktoré si zamilujete. Vytvorte si nezabudnuteľné zážitky a relaxujte na Jamajke Negril.


Počasie Jamajka Negril


Jamajka je krásna krajina súostrovia v Karibiku. Nachádza sa juhozápadne od Kuby a jej hlavné mesto je Kingston. Jamajka je známa svojimi rajskými plážami, tichými lagúnami, úchvatnou prírodou a pestrou kultúrou. Najpopulárnejším turistickým miestom je Negril, ktorý je známy svojimi bledorôžovými plážami a skvelým počasím.

Ak hovoríme o počasí v Negrilu, potom sa môže považovať za ideálny celoročný klimatický druh. Teploty sú vždy pomeryne vysoké a príjemné a podnebie je tropické, s vysokou vlhkosťou počas celého roka. Jamajské leto trvá od júna do septembra a to je tiež obdobie, kedy sa na tomto ostrove vyskytuje viac zrážok ako v zime.

Teploty počas dňa sú v Negrilu väčšinou okolo 30 ° C a noci sú teplejšie ako vysoko 20-te stupne. Vlhkosť počas leta je vysoká, ale priam ideálna pre turistov, ktorí chcú vychutnať si tropický pocit. Zima na Jamajke je zvyčajne suchá a teploty sú trochu nižšie ako v lete. Teploty v Negrilu v zime sa pohybujú okolo 26 ° C a nocné teploty klesajú na približne 18 ° C.

Ako sme už spomínali, najväčší počet zrážok sa na Jamajke vyskytuje v letných mesiacoch. Sú to skôr krátke, ale intenzívne zrážky a trvajú len krátku dobu. V suchšej zime sú naopak zrážky o niečo menej, ale nájdeme tu aj niekoľko dažďových dní.

V Negrile sú väčšie zrážky v júli a auguste, kedy príroda kvitne. V severnej časti Negrilu je viac zrážok ako v južnej, čo spôsobuje výrazný rozdiel v vegetácii. Na severe sú tiež častejšie búrky, ktoré môžu byť dosť silné. Aj keď je vhodné si v lete so sebou zobrať rýchloschnúce oblečenie, návšteva Negrilu je celoročne príjemná a ponúka dostatok príležitostí na zábavu a oddych.

Krátko a stručne, počasie v Negrilu na Jamajke je celoročne príjemné a tropické s vysokou vlhkosťou a teplotami, ktoré sa pohybujú od 26 do 30 ° C. So svojimi bledorôžovými plážami a tichými lagúnami sa Negril môže považovať za perfektné miesto na dovolenku pre každého, kto hľadá oddych a zábavu v tropickom prostredí.


Dovolenka Jamajka Negril


Dovolenka na Jamajke je sen každého, kto sníva o exotickom dobrodružstve, ktoré povzbudí jeho zmysly a dopraje mu príjemné chvíle oddychu na pláži. Pre mnohých turistov je najlepšou destináciou Negril, pričom táto oblasť ponúka niekoľko neodolateľných príležitostí.

Leží na západe ostrova Jamajka a so svojimi piesočnými plážami a tyrkysovými vodami Karibského mora je obľúbenou destináciou pre milovníkov zlatareń, šnorchlovania a potápania. Na pláži Seven Mile Beach sa dá sladko lenošiť a nechať sa hýčkať tichým šumom vĺn, no ak si váš štýl vyžaduje adrenalinové športy, Negril vám ponúka aj tie.

Jedinečným zážitkom je napríklad skok do nádherných prírodných vodopádov Dunn's River Falls, kde si môžete vychutnať vodný park s jazierkami a toboganmi. Pre tých, ktorí si užijú viac tempo, je tu ponuka rôznych vodných športov, vrátane raftingu, plachtenia, kitesurfingu, paddleboardingu a delfínovania.

Krajina Jamajky je okrem toho plná aj kultúrnych zážitkov - ponorte sa do miestnej gastronómie a hudby, vychutnávajte si reggae, ska a dancehall v plnej kofeínovom a páleničkovom rytme. Miestna kuchyňa ponúka plno príchutí nasytených korením, či už chuťou omáčok alebo pokrmov.

Aj keď sa zdá, že je dovolenka v Negrilu len pre mladých, nájdete tu aj polohu pre vyššiu návštevnosť veku s pokojnejšími vodami a s navyše súčasťou niektorých hotela je aj wellness centrum so spa a fitnes centrom.

Celkovo treba povedať, že dovolenka v Negrilu na Jamajke si zaslúži vašu pozornosť. Keď chcete všetko vyskúšať a užiť si čo najviac, je táto oblasť tou najlepšou voľbou pre vás. Okrem tretieho sveta (v ktorom si môžete vychutnať rôzne vodné športy) nájdete tu aj plno miestnej kultúry a priateľských ľudí. Nehľadajte ďalej, ak chcete zažiť tropický raj priamo na zemi!


Ubytovanie Jamajka Negril


Jamajka je ostrov a zároveň rajský cieľ mnohých turistov z celého sveta. Nachádza sa v Karibiku a vyniká nádhernými bielymi plážami, tyrkysovým morom a skvelým podnebím. Ak plánujete dovolenku na Jamajke, mesto Negril je skvelou voľbou pre ubytovanie.

Negril je malebné pobrežné mesto, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Jamajky. Je obľúbenou destináciou vďaka svojmu tropickému prostrediu a jedinečnému šarmu. Mesto je známe najmä svojou dlhou sedem míľovou plážou, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na svete.

V Negrile nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré uspokoja všetky vaše potreby a predstavy. Medzi najobľúbenejšie typy ubytovania patrí all-inclusive rezort, kde máte všetko pod jednou strechou. Tieto rezorty ponúkajú luxusné izby, bazény, plážové bary, reštaurácie a mnoho ďalších zábavných aktivít. Budete mať možnosť vychutnať si kvalitné jedlo a nápoje, bez toho aby ste sa museli starostlivo plánovať každý jedálny lístok.

Ak preferujete menšie a intímnejšie ubytovanie, Negril má tiež množstvo menších hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú zvyčajne súkromné pláže, relaxačné zóny a najpríjemnejšiu atmosféru. Budete sa môcť tešiť z pokojného prostredia až do západu slnka, keď budete môcť pozorovať nádherný západ slnka nad morom.

Okrem ubytovania na pobreží je možné nájsť aj ubytovanie v blízkosti známej pláže Seven Mile Beach. Táto pláž je obľúbená pre svoje mäkké piesčité pobrežie, ktoré je ideálne na prechádzky a opaľovanie. Okolie pláže je tiež plné rôznych reštaurácií a barov, kde si budete môcť vychutnať tradičnú jamajskú kuchyňu a exotické nápoje.

Negril je tiež známy pre svoj pulzujúci nočný život. V meste nájdete rôzne kluby a bary, kde si môžete užiť živú hudbu, tanečné predstavenia a jamajské reggae. Návšteva niektorých z týchto miest je nutnosťou pre všetkých, ktorí chcú zažiť skutočnú jamajskú kultúru a zábavu.

Ak plánujete dovolenkovať na Jamajke, Negril by mal byť na vašom zozname destinácií. Jeho nádherné pláže, exotická atmosféra a široká ponuka ubytovania vám poskytnú nezabudnuteľný zážitok. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné rezorty alebo menšie a útulné hotely, určite si vychutnáte svoj pobyt v tomto nádhernom karibskom raji.


Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Negril


Najčastejšie otázky a odpovede o destinácii Jamajka Negril môžu byť nasledovné:

1. Aké je počasie v Negrilu?
Odpoveď: Jamajka Negril má teplé a slnečné počasie celý rok. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 30 stupňov Celzia.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Negrilu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Negrilu je v období medzi decembrom a aprílom, keď je najmenej zrážok a najväčšia slnečná doba.

3. Ako sa dostať do Negrilu?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je priletieť na letisko Sangster International v Montego Bay a odtiaľ cestovať taxíkom alebo prenajať si auto do Negrilu.

4. Aké sú najlepšie pláže v Negrilu?
Odpoveď: Negril je známy svojimi kľudnými plážami s bielym pieskom, najmä Seven Mile Beach a Bloody Bay.

5. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v Negrilu?
Odpoveď: V Negrilu môžete navštíviť rôzne pláže, chránené územia, ako sú Negril Lighthouse a Royal Palm Reserve, vyskúšať si šnorchlovanie alebo potápanie, využiť možnosti vodných športov, ako je surfovanie alebo jazda na vodných skútroch, absolvovať výlety do blízkych džungľa alebo vyskúšať miestne kultúrne aktivity.

6. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Negrilu?
Odpoveď: V Negrilu sa nachádza veľký výber hotelov, rezortov a all inclusive rezortov. Niektoré populárne miesta na ubytovanie zahŕňajú Hedonism II, Sandals Negril a The Caves.

7. Aký je miestny pokrm v Negrilu?
Odpoveď: Jamajská kuchyňa je známa svojím korením a exotickými chute. Niektoré tradičné jedlá zahŕňajú jerk chicken, ackee and saltfish, curry goat a oxtail.

8. Existujú niektoré bezpečnostné opatrenia, ktoré musím v Negrilu dodržiavať?
Odpoveď: Hoci Negril je pomerne bezpečné miesto, odporúča sa dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je cestovanie v skupine, udržiavanie osobných vecí v bezpečí a nechávanie cenností na hoteli.

9. Aké aktivity ponúka nočný život v Negrilu?
Odpoveď: Negril má bohatý nočný život ponúkajúci rôzne bary a kluby s živou hudbou a tancom na pláži.

10. Aké miestne festivaly či udalosti by som nemal/u v Negrilu premeškať?
Odpoveď: Niektoré miestne festivaly a udalosti, ktoré by ste nemali premeškať, sú napríklad reggae festival Rebel Salute a Carnival v roku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky