Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Jamajka Blue Lagoon

Najčastejšie otázky a odpovede Jamajka Blue Lagoon


1. Kam sa nachádza Blue Lagoon na Jamajke?
Blue Lagoon sa nachádza na východnom pobreží ostrova Jamajka, v oblasti Port Antonio.

2. Aké modré je voda v Blue Lagoon?
Voda na Blue Lagoon je známa svojou jasnou a nádhernou modrou farbou.

3. Môžem si zaplávať v Blue Lagoon?
Áno, návštevníci majú možnosť plávať v Blue Lagoon a vychutnať si osviežujúce a čisté jazero.

4. Je bezpečné plávať v Blue Lagoon?
Áno, Blue Lagoon je známa svojou pokojnou a pokojnou atmosférou, v ktorej sa môžete bezpečne plaviť.

5. Aké iné aktivity je možné v Blue Lagoon robiť?
Okrem plávania je tu možnosť zapojiť sa do rôznych vodných športov, ako je šnorchlovanie, potápanie a kajakovanie.

6. Koľko stojí vstup do Blue Lagoon?
Vstupné poplatky sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a typu aktivity, ktorú si chcete urobiť. Prehliadky a vstupenky vám budú k dispozícii vo vstupnej bráne.

7. Je potrebné mať vlastný vybavenie na plávanie alebo je možné si ho požičať?
Ak nemáte vlastné vybavenie na plávanie, niektoré hotely a reštaurácie v blízkosti ponúkajú prenájom plaveckých pomôcok a vybavenie.

8. Môžete vidieť podvodný svet vo vode Blue Lagoon?
Áno, voda je tak jasná, že umožňuje vidieť morské tvory a podvodný svet.

9. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Blue Lagoon?
Najlepšie obdobie na návštevu Blue Lagoon je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do apríla.

10. Aké sú neďaleké atrakcie od Blue Lagoon?
V blízkosti Blue Lagoon sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie, ako napríklad Španielska rieka, pláže Winnifred a San San Beach, alebo trh s darčekmi v Port Antoniu.


Ubytovanie Jamajka Blue Lagoon


Blue Lagoon je nádherné miesto na Jamajke, známe pre svoju exotickú krásu a relaxačnú atmosféru. Tento prírodný úkaz sa nachádza v oblasti Port Antonio, kde sa stretáva sladká rieka s Karibským morom.

Ubytovanie v blízkosti Jamajky Blue Lagoon je skutočne jedinečné. Existuje veľa možností, od luxusných rezortov až po jednoduché chatky priamo na pláži. Niektoré z možností sú:

1. Trident Hotel: Tento luxusný rezort ponúka nádherné izby a apartmány s výhľadom na more. Okrem toho ponúka aj bazény, wellness centrum a reštaurácie s miestnymi a medzinárodnými špecialitami.

2. Goblin Hill Villas: Ak preferujete súkromie a pokoj, Goblin Hill Villas je ideálna voľba. Tieto rustikálne vily ponúkajú panoramatický výhľad na Jamajku Blue Lagoon a sú obklopené tropickou zelenou. Každá vila je vybavená kuchyňou, terasou a bazénom.

3. Kanopi House: Tento malebný pobytový dom ponúka romantické izby, ktoré sú umiestnené v bujnej záhrade. Navyše, Kanopi House má vlastný prístup k Blue Lagoon, takže si môžete užiť nádherný výhľad a kúpanie kedykoľvek sa vám zachce.

4. Geejam Hotel: Ak ste hudobný nadšenec, určite by ste mali zvážiť pobyt v Geejam Hotel. Tento hotel ponúka štýlové izby, ktoré odrážajú hudobnú tému. Okrem toho máte prístup k priestrannému bazénu a vlastnej nahrávacej štúdii, kde sa môžete pokúsiť vytvoriť svoju vlastnú hudbu.

Každé z týchto ubytovacích možností ponúka jedinečný zážitok a prístup k nádhernosti Blue Lagoon. Okrem toho, tu je toľko aktivít, ktoré môžete vyskúšať počas vášho pobytu.

Jednou z najobľúbenejších aktivít je vodný taxi, čo vám umožní preskúmať Blue Lagoon a okolité miesta v meste Port Antonio. Na lodi budete mať príležitosť vidieť úchvatné korálové útesy a rôzne druhy morských rýb.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, môžete sa vydať na potápanie alebo šnorchlovanie a objavovať podvodný svet Jamajky Blue Lagoon. Sú tu aj možnosti na rybolov a pádlovanie po rieke, kde si môžete vychutnať pokoj a ticho prírody.

Po celodennom objavovaní Jamajky Blue Lagoon sa môžete vrátiť do svojho ubytovania a vychutnať si relaxačné procedúry a masáže. Môžete sa tiež ponoriť do miestnej kuchyne a vychutnať si tradičné jedlá z Karibiku.

Blue Lagoon na Jamajke je skutočne miesto, ktoré stojí za to navštíviť. Jeho exotická krása a možnosti ubytovania vám poskytnú jedinečný zážitok a oddych na najvyššej úrovni. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete mať príležitosť objaviť krásy tohto nádherného miesta.


Dovolenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je ostrovom v Karibiku, ktorý je známy svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a výnimočným typickým karibským životným štýlom. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie na Jamajke patrí jazerá Blue Lagoon, ktoré je zakorenené v bohatom miestnom folklóre a legende.

Blue Lagoon je jazerom oveľa väčším, ako si väčšina ľudí dokáže predstaviť. V skutočnosti je to pitná voda, ktorá je tak jasne modrá, že pôsobí až nezreálne. Jazero sa nachádza v oblasti Port Antonio, ideálne miesto pre príjemnú dovolenku. Blue Lagoon je presne tým miestom, kde si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu v krásnej prírode.

Jedna z najkrajších vecí na Blue Lagoon je prírodné prostredie, v ktorom sa nachádza. Okolo jazera nájdete bujnú zeleň, pôvabné pláže a vysoké, strmé útesy. Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve, je možné vyskúšať skákanie z útesov do jazera, čo je nezabudnuteľný zážitok. Tí, ktorí preferujú oddych a relaxáciu, sa môžu vyviezť na malých loďkách alebo kajaku a vychutnať si výhľad na modré jazero.

Jazero má záhadnú a fascinujúcu históriu. Miestna legenda hovorí, že jazero je strážené vodnou bytosťou známou ako "duch jazera". Podľa legendy je jazero spojené s karibským morom a údajne má žiť v jazere veľká vodná bytosť, ktorá ukrýva tajomstvá a poklady.

Pre tých, ktorí si cenia kultúru a históriu, je Blue Lagoon skvelým miestom na navštívenie. Môžete sa dozvedieť o miestnych folklórnych príbehoch a tradíciách, ktoré sú úzko prepojené s jazerom. Miestni obyvatelia sú veľmi hrdí na svoju kultúru a radi ju zdieľajú s turistami.

Dôležité je tiež spomenúť, že Blue Lagoon je miestom, ktoré ponúka mnoho možností pre šnorchlovanie a potápanie. Jazero je domovom mnohých druhov rýb a iných morských živočíchov, ktoré môžete objaviť počas potápania. Ak ste dobrodružný typ, nezabudnite si zobrať potápačskú výstroj a objavovať krásu podmorského sveta!

V neposlednom rade, Blue Lagoon ponúka aj nezabudnuteľné západy slnka. Môžete si oddýchnuť na pobreží jazera, sledovať, ako sa slnko spúšťa za obzor a vychutnávať si romantickú atmosféru jazera.

Dovolenka na Jamajke a návšteva Blue Lagoon je určite skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po dovolenke plnej prírody, kultúry a krásnych zážitkov. Buďte pripravení objaviť tajomstvo jazera a ponoriť sa do jeho fascinujúcej histórie. A nezabudnite si tiež vychutnať pokoj a relaxáciu, ktoré poskytuje toto jedinečné miesto.


Počasie Jamajka Blue Lagoon


Jamajka je známa svojou nádhernou prírodou a tropickým podnebím, čo prispieva k pohodlnému a slnečnému počasiu počas väčšiny roka. Jedným z najkrajších miest na Jamajke je Blue Lagoon, známe ako rajská oáza s modrou lagúnou, ktorá sa nachádza východne od obce Port Antonio.

Blue Lagoon je jednou z najhorúcejších turistických atrakcií na Jamajke a je obľúbeným miestom pre oddych a relaxáciu. Táto lagúna má jasne modrú farbu vody, ktorá je považovaná za jednu z najkrajších na svete. Pramene vody z podzemných riek a mora sa miešajú v lagúne, čo dáva vode jej nezameniteľnú farbu a prirodzenú krásu.

Čo sa týka počasia v Blue Lagoon, návštevníci sa môžu tešiť na teploty okolo 28 stupňov Celzia počas celého roka. V lete sa môže teplota zvýšiť na vyššie hodnoty okolo 32 stupňov Celzia, ale návštevníci majú možnosť si ochladiť sa vo vode lagúny. Teplota vody v lagúne je pomerne konštantná, s hodnotami okolo 26 stupňov Celzia.

Počasie v Blue Lagoon je veľmi priaznivé väčšinu roka. Obdobie dažďov je zvyčajne od mája do novembra, kedy sa môžu vyskytnúť občasné prívalové dažde a búrky. Tieto prívalové dažde netrvajú dlho a väčšinou sa odplavia do mora, čo znamená, že väčšinu času môžu návštevníci vychutnávať slnečné a jasné počasie. V období dažďov môže byť aj vyššia vlhkosť vzduchu, preto je vhodné si so sebou vziať ochranné krémy a opaľovacie produkty.

Počasie v Blue Lagoon má tiež vplyv na rôzne vodné aktivity, ktoré tu môžete vykonávať. Lagúna je známa svojimi krištáľovo čistými vodami, ktoré poskytujú ideálne podmienky na rôzne vodné športy ako potápanie, šnorchlovanie, kajakovanie alebo plachtenie. Mnohí turisti si tu užívajú aj kúpanie a skákanie zo skalných stien do lagúny.

Väčšina návštevníkov sa sústredí na Blue Lagoon cez letné mesiace, kedy počasie je najteplejšie a najpriaznivejšie. Je však vhodné mať na pamäti, že toto miesto je turisticky obľúbené, takže môže byť väčší počet ľudí. Ak preferujete menej preplnené obdobia, je vhodné navštíviť Blue Lagoon mimo hlavnej turistickej sezóny.

V každom prípade, nech sa rozhodnete navštíviť Blue Lagoon v akomkoľvek období, nebudete sklamaní. Krásne počasie, jasne modrá lagúna a úžasná príroda vytvárajú dokonalú kombináciu pre relaxáciu a oddych. Blue Lagoon je miesto, ktoré si určite nenecháte ujsť počas svojej návštevy na Jamajke.


Letenka Jamajka Blue Lagoon


Jamajka Blue Lagoon - Krásy karibského ráje

Jamajka, známa svojimi exotickými plážami, reggae hudbou a fantastickou kuchyňou, ponúka turistom mnoho možností na strávenie nezabudnuteľnej dovolenky. Jedným z najkrajších a najúchvatnejších miest, ktoré je na tejto karibskej perle určite potrebné navštíviť, je Blue Lagoon.

Blue Lagoon, či Modré jazero, je prírodné jazero nachádzajúce sa v oblasti Port Antonio na severovýchode Jamajky. Preslávila sa predovšetkým vo filme "The Blue Lagoon" z roku 1980, v ktorom hrali Brooke Shields a Christopher Atkins. Odvtedy je toto miesto jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na Jamajke.

Jazero je obklopené hustou džungľou, ktorá dotvára atmosféru nezaznamenanú nikde inde. Jeho voda je unikátne modrá a na pohľad úplne krištáľovo čistá. Dôležitým faktorom pre túto nebezpečne modrú farbu je hĺbka jazera, ktorá dosahuje 60 metrov. Čistota vody je taká, že sa povestne hovorí, že je možné vidieť aj do samotného dna jazera.

Okrem krásneho turistického miesta, je Blue Lagoon aj známy svojimi liečebnými účinkami. Považuje sa za jedno z najlepších miest na svete na snorklovanie a potápanie. V jazere žije množstvo rôznorodej fauny a flóry, ktorú je možné obdivovať. Obzvlášť fascinujúce je sledovať množstvo tropických rýb, ktoré sa v jazere preplaviť. Pre tých, ktorí sa radi vydávajú na dobrodružné výlety, je tu jedinečná možnosť vyskúšať si cliff diving, teda skákanie z útesov do jazeru. Odvážni turisti si tak môžu vyskúšať adrenalínový zážitok na vlastnej koži.

Okrem zábavy a dobrodružstva si môžete vychutnať aj terapeutické účinky jazera na svoje telo. Hovorí sa, že voda Blue Lagoon má liečivé účinky na pokožku a povzbudzuje krvný obeh. Turisti často využívajú možnosť preplávať po jazere ako súčasť kúpeľných rituálov, ktoré slúžia na omladenie a regeneráciu organizmu.

Blue Lagoon sa nachádza v nádhernom prostredí, obklopenom bohatým zeleným lesom a vysokými skalnatými útesmi. Jeho krása a jedinečnosť robia z tohto miesta skutočný karibský raj. Ak plánujete dovolenku na Jamajke, nevynechajte túto destináciu. Príďte a zažite úžasné dobrodružstvá, relaxujte v dokonalej prírode a preplávajte sa v tajomných vodách Blue Lagoon.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky