Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Izrael Timna Park

Ubytovanie Izrael Timna Park


Ak hľadáte nezvyčajné miesta na ubytovanie, potom Timna Park v Izraeli by mohol byť tou správnou voľbou. Nachádza sa v púšti Negev a ponúka návštevníkom skúsenosť s prírodou a históriou Izraela.

V Timna Parku sa nachádza niekoľko možností ubytovania, ako napríklad stany, kamenné domy a štvorhviezdičkový hotel. Všetky tieto možnosti ponúkajú jedinečné zážitky a sú vhodné pre rôzne typy cestovateľov.

Stanovanie je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú byť bližšie k prírode. Stanovanie je k dispozícii v niekoľkých oblastiach parku a poskytuje úžasný výhľad na okolitý kras. Na výber sú aj klimatizované stany s vlastnou kúpeľňou a kuchynkou, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

Ak hľadáte niečo trochu viac luxusnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v kamenných domoch. Tieto staré domy boli zrekonštruované a modernizované, a tak ponúkajú pohodlné a elegantné ubytovanie, ktoré odráža históriu parku. Dom s dvomi spálňami môže ubytovať až šesť ľudí a poskytuje pohodlné ubytovanie pre veľké rodiny alebo skupiny priateľov.

Ďalšou možnosťou je štvorhviezdičkový hotel, ktorý sa nachádza v strede parku. Ubytovanie v hoteli je vhodné pre návštevníkov, ktorí hľadajú komfort a zároveň chcú zostať v srdci prírody. Hotel má k dispozícii klimatizované izby s vlastným balkónom a kúpeľňou, kde si môžete oddýchnuť po celodennom objavovaní parku.

Hoci Timna Park nie je typický turistický cieľ, ponúka jedinečný pohľad na históriu a prírodu Izraela. Navštívte tento nádherný park a užite si nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších kútov tohto sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Timna Park


1. Kde sa nachádza Timna Park?
Timna Park sa nachádza v Izraeli, približne 25 kilometrov severne od mesta Eilat.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Timna Parku, je cestovať autom alebo organizovať prepravu s miestnymi turistickými spoločnosťami. Je možné aj využiť verejnú dopravu, avšak tá môže byť obmedzená.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Cena vstupného do Timna Parku je závislá od veku návštevníka. Pre dospelých to môže byť približne 50-60 izraelských šekelov, pre deti asi 30-40 izraelských šekelov a pre dôchodcov a študentov zľavnená cena okolo 40-50 izraelských šekelov.

4. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v parku?
V parku Timna je veľa možností, ako stráviť čas. Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí jazda na kamele, kvalitne upravené chodníky pre peších turistov, historické miesta, ako napríklad biblická dedina alebo staré horníctvo megalitov, a tiež starobylé petroglyfy, ktoré sú vyryté na skalách.

5. Môžem si v parku zaparkovať auto?
Áno, v parku Timna sú k dispozícii parkovacie miesta pre návštevníkov. Parkovisko je dostatočne veľké a je zvyčajne dostupné pre všetkých návštevníkov.

6. Môžem si v parku piknikovať?
V parku Timna je povolené piknikovanie na určených miestach. Návštevníci môžu priniesť vlastné jedlo a nápoje a užiť si piknik v prírodnom prostredí. Je však dôležité dodržiavať pravidlá a čistotu parku.

7. Aký je pracovný čas parku?
Timna Park je bežne otvorený pre verejnosť od rána do večera. Konkrétne pracovné hodiny sa môžu líšiť v závislosti od ročného obdobia. Je vhodné si overiť aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

8. Môžem si v parku kúpiť suveníry?
Áno, v parku Timna je k dispozícii obchod so suvenírmi, kde si môžete zakúpiť rôzne darčeky, remeslá a miestne produkty.

9. Aké je počasie v Timna Parku?
Timna Park sa nachádza v púšti Negev, preto je tu suché a horúce podnebie. Teploty sa môžu v lete vyšplhať na viac ako 40 stupňov Celzia, zatiaľ čo v zimnom období sa pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Je dôležité si priniesť dostatočné množstvo vody a chrániť sa pred slnkom.

10. Môžem si v parku prespať?
V parku Timna nie je na prespávanie vhodné ubytovanie. Pre turistov, ktorí chcú stráviť viac času v tejto oblasti, je najlepšou možnosťou ubytovanie v blízkom meste, Eilat, alebo v susedných kempoch a chatách.


Počasie Izrael Timna Park


V Izraeli je počasie zvyčajne slnečné a teplé, avšak v Timna Parku to môže byť výnimočné. Nachádza sa v nehostinnej a suchom púštnom prostredí, ktoré charakterizujú extrémne horúce letá a chladné zimy.

V lete môže teplota dosiahnuť až 40 °C, pričom v noci neklesne pod 25 °C. Pretože väčšina atrakcií v parku sa nachádza na slnku, je dôležité si vziať opaľovací krém a ochranné oblečenie, ako aj veľa vody. Návštevníkom je tiež odporúčané vyhýbať sa najhorúcejším hodinám v priebehu dňa a využívať tie najchladnejšie, ako sú ranné hodiny alebo skoré večerné hodiny.

V zime môže byť v parku chladno a dokonca byť príležitostne zasnežené. Teplota sa pohybuje okolo 15-20 °C počas dňa a klesá na 5-10 °C v noci. V zime sa môžete tešiť z menej návštevnosti a pokojnejších prostredí.

Celkovo povedané, navštívenie Timna Parku je najlepšie počas jari alebo jesene, kedy sú teploty príjemné a menej extrémne. V každom prípade je významné si vopred poznať predpoveď počasia a pripraviť sa vhodným spôsobom, aby ste správne využili svoju návštevu v tomto úžasnom parku.


Dovolenka Izrael Timna Park


Timna Park: Skrytý klenot Izraelskej dovolenky

Izrael je krajina bohatá na históriu, kultúru a prírodnú krásu. Svoje návštevníkov neprestáva fascinovať rôznorodosťou svojich atrakcií. Ak ste dobrodružný duch a radi objavujete obdivuhodné prírodné divy, nemali by ste vynechať návštevu Timna Parku počas svojej dovolenky v Izraeli.

Timna Park sa nachádza približne 25 kilometrov severne od mesta Eilat v Južnom Izraeli. S rozlohou viac ako 60 km² je to rozľahlý park, ktorý ponúka neuveriteľné množstvo zážitkov a atrakcií pre návštevníkov.

Jedným z najfascinujúcejších miest v parku je skalnaté údolie Haceraf, ktoré je považované za jedno z najhlbších údolí na svete. Ich farebné a inšpirujúce tvary vytvárane prírodou sú prehliadkou pre vaše oči.

Existuje aj možnosť objaviť 5000-ročný historický skvost v podobe Kamenného piliera, ktorý je starovekým symbolem Timna Parku. Tento kamenný pilier bol pôvodne vztyčený ako pamätník pre boha Egypta, ale bol tiež spojený s biblickým Mojžišovým bronzovým hadom. Jeho symbolika a zdobenie vám poskytnú historický a kultúrny pohľad na túto oblasť.

Ak preferujete aktívnejšie vyžitie, Timna Park ponúka mnoho dobrodružstiev. Jednou z najobľúbenejších aktivít je cyklistika. Majestátna púšť ponúka ideálne podmienky pre cyklistov všetkých úrovní. Môžete si prenajať bicykle a vydať sa na niektorú z dostupných cyklistických trás. Tu si môžete vychutnať neuveriteľný výhľad na púšť, hory a skalnaté údolia v okolí.

Ďalšou atrakciou, ktorá láka turistov, je jazero v Timna Parku. Ticho, ktoré tam nájdete, je úplne oslobodzujúce a ponúka ideálne prostredie na relaxáciu a oddych. Môžete si tam prenajať malý čln a preplávať si po hladine jazera alebo sa jednoducho oddať slneniu na brehu.

Pre milovníkov archeológie je v parku tiež dostupná návšteva egyptského dolu soli, ktorý je považovaný za najstarší ťažobný dol. Môžete tam vidieť starodávne zvyky a metódy, ktoré sa používali pri ťažbe soli a medenej rudy.

Timna Park je skutočným skrytým klenotom Izraelskej dovolenky. Je to miesto, kde sa môžete pohrúžiť do histórie, objaviť neuveriteľné prírodné úkazy a relaxovať. Či už ste dobrodružný typ či len chcete uniknúť od každodenného zhonu, Timna Park vás určite nesklame. Ako hovoria miestni, ak ste v Izraeli, navštívte Timna Park, aby ste videli krásu, ktorá je jedinečná pre túto krajinu.


Letenka Izrael Timna Park


Izrael je krajina so zaujímavou históriou, kultúrou a unikátnou prírodou. Jedným z najkrajších miest v Izraeli je Timna Park - 60 kilometrov južne od mesta Ejlat na púšťovom plató Arabah. To môže byť miesto, kde si môžete vychutnať krásu prírody, objaviť zaujímavé miesta a zasiahnuť hlbšie do histórie.

Ak plánujete navštíviť Timna Park, existuje mnoho možností, ako sa tam dostať. Najlepším a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestovanie cez letisko Ejlat, ktoré leží iba 20 minút jazdy autom od Timna Parku. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky do Izraela za prijateľné ceny.

Timna Park je plný zaujímavostí a čarov, ako napríklad Copper Mines, kde si môžete prezrieť veľké riftové údolie so zbraňami, zoradiť tam pripravený lanový most či navštíviť Geológické parky Sahaurových typov a zdokonaľovať sa tam v skalnom lezení. Tí, ktorí sú zvedaví na tie najstaršie histórie Izraelizmu, by mohli objaviť Tie Prvotné stojace kameny v Timna Valley typického vzhľadu kamene Postav jako tuto a TieZeme Zázraky.

Okrem toho Timna Park, je tiež miesto, kde si môžete užiť dobrodružstvo, ako napríklad off-road jazdy na púšti, jazdy na bicykli, rybolov a plávanie v jazere a mnohé iné. Ak ste prírodný nadšenec, určite oceníte taktiež zvieratá vo všetkových kútoch parku - Kamele, Škorpióny či Orol kráľovský.

Celkovo Timna park prináša vydarenú päť dňovú dovolenku pre všetkých z vás, ktorí sa radi pohybujú v prírode a objavujú nové miesta. A na zabezpečeniu letenky si už nemusíte lámať hlavu - vyberajte si z ponuky a poďte za touto nevšednou krásou Izraela, ktorá si vás získa na celý život.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky