Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Izrael Masada

Ubytovanie Izrael Masada


Masada je historické miesto nachádzajúce sa v Izraeli, ktoré je známe predovšetkým ako pevnosť na vrchole hory v južnej časti Mŕtveho mora. Poskytuje jedinečné zážitky a ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Pevnosť Masada bola postavená kráľom Herodom Veľkým v 1. storočí pred naším letopočtom a nachádza sa na vrchole skalnatého vrcholu, ktorý je obklopený národným parkom o rozlohe 20 hektárov. Toto miesto je jedným z najznámejších historických a archeologických miest v Izraeli a je zapísané v UNESCO zozname svetového dedičstva.

Pre turistov je najlepšou možnosťou prehliadka pevnosti Masada prostredníctvom dvoch možností. Jedným spôsobom je výstup na vrchol peši po turistickej trase, ktorá sa nazýva Snake Path. Cesta je relatívne náročná, pretože vedie cez strmé a zvlnené úseky skalnatých schodov, ale odmenou za namáhavý výstup je úžasný výhľad a neopakovateľný zážitok.

Druhou možnosťou je využitie moderného lanového dopravného prostriedku, ktorým je možné sa pohodlne a rýchlo dostať na vrchol pevnosti. Tento spôsob je vhodný pre tých, ktorí si neželajú fyzicky náročný výstup, ale chcú si stále vychutnať krásu tohto historického miesta.

Po príchode na vrchol pevnosti sa turisti ocitnú v jednom z najlepšie zachovaných historických miest v Izraeli. Masada ponúka množstvo ruín, pôvodných stavieb a artefaktov z doby staroveku. Medzi najvýznamnejšie miesta patria krypta, kde boli nájdené staré dokumenty, prístrešky pre vojakov, paláce a vodové zásobovanie systému.

Okrem svojho historického významu ponúka Masada aj niekoľko moderných turistických zariadení. V areáli pevnosti sa nachádza návštevnícke centrum s múzeom, reštaurácie a suvenírové obchody. Taktiež je možné navštíviť divadelné predstavenia, ktoré sú organizované na vrchole pevnosti počas večerných hodín.

Ďalšou výhodou návštevy Masady je jej poloha v blízkosti Mŕtveho mora, ktoré je známe svojimi liečivými vlastnosťami a možnosťou plávania a ležania na hladine s extrémne vysokou soľnosťou. Odporúča sa využiť túto príležitosť a začerpať z určitých prínosov Mŕtveho mora po náročnom výlete na Masadu.

Celkovo je ubytovanie v blízkosti Masady rôznorodé a možno si vybrať z množstva možností. Okolie ponúka luxusné hotely, rodinné penzióny a kempingy, čo umožňuje prispôsobiť ubytovanie každému rozpočtu a preferenciám návštevníka.

Pevnosť Masada je jedným z najnavštevovanejších miest v Izraeli a ponúka návštevníkom históriu, prírodu a nezabudnuteľné výhľady. Je to miesto, ktoré nesmie chýbať na zozname návštevy každého cestovateľa, ktorý má záujem o históriu a kultúru Izraela.


Letenka Izrael Masada


Masada je jednou z najznámejších historických a turistických atrakcií v Izraeli. Toto unikátne miesto je synonymom pre odvahu, odpor a hrdinstvo, a je jedným z najdôležitejších pamiatok židovskej histórie.

Masada sa nachádza v južnej časti Judskej púšte, na 400 metrov vysokom útese nad Mŕtvym morom. Táto pevnosť bola postavená kráľom Herodom Veľkým v 1. storočí pred naším letopočtom ako bezpečné útočisko. Neskôr sa stala miestom poslednej odvahy a hrdinstva Židov, ktorí sa vzopreli rímskej nadvláde.

V roku 70 po Kr. skončilo rímske obliehanie Jeruzalema pádom a zničením druhého chrámu. Mnoho židovských povstalcov prežilo len útek do púšte na Masadu. Tam sa zhromaždili, postavili si domy a vybudovali si neodbornú a neporovnateľne silnejšiu pevnosť. Žili tam v izolácii viac ako tri roky a čakali na konečný súboj.

Rímske vojsko si však toto zmocnenie nestálo iba od hrdinstva Židov. Aj oni neustále posilňovali a hľadali spôsob, ako získať kontrolu nad Masadou. Nakoniec, v roku 73 po Kr. prvý pracovník práce túto pevnosť nahradil. Židovskí vojaci sa rozhodli popevňovať rímske obliehanie, než urobili jediný pokus vstúpiť na plynové pumpy pevnosti. Nájdenie však čakala strašná skutočnosť.

Keď rímska armáda vstúpila do pevnosti, našiel ju opustenú. Takmer všetci jej obyvatelia si spáchali sebevraždu, radšej ako sa stali rímskymi zajatcami. Židovskí povstalci zvolili smrť namiesto otroctva.

Príbeh Masady je dnes zdrojom inšpirácie pre mnoho ľudí. Symbolizuje silu ľudskej vôle a odporu voči prenasledovaniu. Mnohí cestovatelia navštevujú Izrael a strávia deň na vrchole Masady, fascinovaní jej históriou a krásou.

Ak plánujete návštevu Izraela, nezmeškajte príležitosť vidieť túto úžasnú pamiatku Masada. Existuje viacero spôsobov, ako sa tam dostať. Môžete si prenajať auto a vyraziť na vlastnú päsť alebo si zakúpiť letenku na medzinárodné letisko v Tel Avive a potom si prenajať auto alebo využiť organizovanú exkurziu.

Po príchode na Masadu môžete si prehliadnuť úžasné archeologické vykopávky, ktoré odkrývajú históriu tohto miesta. Prechádzka po pevnosti vám umožní predstaviť si, aký tvrdý život a boje Židia museli zažiť v boji za slobodu. Okrem toho si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na Mŕtve more a okolitú púšť.

Masada je jedným z tých miest, ktoré vás donútia zamyslieť sa nad históriou a oceniť hrdinské činy. Navštívenie tohto miesta je skutočným zážitkom a príležitosťou ponoriť sa do prechádzky po minulosti a zapadnúť do života starovekého sveta.


Dovolenka Izrael Masada


Izrael je jednou zo zaujímavých destinácií na dovolenku, ktorá ponúka bohatú históriu, nádhernú prírodu a kultúrne bohatstvo. Jednou z najzaujímavejších lokalít v Izraeli je nepochybne Masada.

Masada je staroveká pevnosť, ktorá sa nachádza na západnom pobreží Mŕtveho mora v južnom Izraeli. Je jednou z najvýznamnejších pamiatok krajiny a bola zapsaná na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Táto pevnosť je známa svojou dramatickou históriou a vzácnymi archeologickými nálezmi.

Pevnosť Masada bola postavená v 1. storočí pred naším letopočtom kráľom Herodom Veľkým ako jeho letné sídlo. Pôvodne to bola rozľahlá a luxusná pevnosť so všetkým potrebným pre pohodlný život, vrátane palácov, kúpeľov, zásobovacej siete a zavlažovacích systémov. Avšak jej najznámejší moment prišiel o niekoľko desaťročí neskôr.

Po zrušení Herodovskej dynastie sa pevnosť dostala do rúk židovského povstaleckého hnutia Sicarii, ktoré tu v roku 66 nášho letopočtu vytvorilo svoju poslednú pevnosť vo vzpätí proti Rimanom. Sicarii sa postavili proti Rimanom počas Prvého židovského povstania a obliehali pevnosť po celý rok.

Napokon sa rímske legie rozhodli pre taktiku, kedy sieťovým systémom vykopali zem pod obvodovým múrom pevnosti a vtrhli tak dnu. Keď židovskí povstalci zistili, že nemajú žiadnu šancu na prežitie, radšej si podľa legendy zvolili sebevraždu ako padnutie do rúk Rimanov. Iba dve ženy a päť detí prežilo a podali tak príbeh o tom, ako sa celá pevnosť vybrala proti svojim nepriateľom.

Okrem svojej dramatickej histórie je Masada obklopená nádhernou prírodou. Pohľad na Mŕtve more z pevnosti je impozantný a zároveň jedinečný, pretože Mŕtve more je jedným z najnižšie položených miest na zemi. Tu nájdete tiež rôzne druhy flóry a fauny, ktoré sa prispôsobili mŕtvemu moru a jeho vysokému obsahu soli.

Pri návšteve Masady sa môžete vydať na túry, ktoré vás zavedú po rôznych miestach pevnosti. Môžete sa prechádzať okolo starých základov, obdivovať archeologické nálezy, ako sú zvyšky palácov, prístavného mostu a zachovalé malby. Nevynechajte ani kabáre, ktoré bolo centrom života v pevnosti, alebo telesn budovy s kuchyňou a radom domov.

Vstup do pevnosti je možný buď pešo, pohodlným prevádzkovaným vstupným bodom, alebo vzdušnou lanovkou. Je tiež možné objednať si odborného sprievodcu, ktorý vám poskytne ďalšie informácie o histórii miesta a jeho význame.

Dovolenka na Masade je nezabudnuteľná skúsenosť s kombináciou histórie, kultúry a prírody. Táto staroveká pevnosť vás prenesie do minulosti a poskytne vám neraz ten neopakovateľný pocit úžasu a oddanosti človekovi, ktorý sa dokáže postaviť proti všetkej prírodnej a ľudskej sile. Výlet do tejto historicko-kultúrnej oblasti Izraela vám nezaberie len niekoľko hodín, ale možno celý deň, preto je dobré si na túto exkurziu vyhradiť dosť času.


Najčastejšie otázky a odpovede Izrael Masada


1. Čo je Masada?
Masada je staroveká pevnosť a pevninský hrad v Izraeli.

2. Kde sa nachádza Masada?
Masada sa nachádza na vrchole plošiny v južnom Izraeli, nad Mŕtvym morom.

3. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Masadu, je autom, pretože sa nachádza v odľahlej oblasti. Existujú však aj organizované výlety a autobusové linky.

4. Kedy bola postavená Masada?
Stavba Masady začala vládou kráľa Heroda Veľkého v 1. storočí pred naším letopočtom a bola dokončená okolo roku 30 nášho letopočtu.

5. Prečo je Masada tak dôležitá?
Masada je dôležitá pre svoju historickú hodnotu a symbolický význam. Je známa ako miesto posledného odporu Židov proti Rimanom v roku 73 po Kr. P., v čase židovského povstania.

6. Ako dlho trvá výstup na Masadu?
Výstup na Masadu trvá približne 45 až 60 minút. Je to strmý a náročný výstup, ale stojí to za to kvôli úžasným výhľadom.

7. Potrebujem vstupenku na vstup na Masadu?
Áno, vstup na Masadu je spoplatnený. Vstupenky je možné zakúpiť na mieste alebo online vopred.

8. Aké sú otváracie hodiny Masady?
Otváracie hodiny môžu byť ovplyvnené sezónou a počasím, ale vo väčšine prípadov je Masada otvorená denne od rána do večera. Je dobré si skontrolovať aktuálne otváracie hodiny pred návštevou.

9. Ako dlho treba stráviť na Masade?
Aspoň pol dňa je potrebné stráviť na Masade, aby ste si mohli vychutnať všetky atrakcie, ako je prehliadka hradu, výhľady a podobne.

10. Aké iné atrakcie sú v blízkosti Masady?
V blízkosti Masady sa nachádzajú ďalšie zaujímavé miesta ako Qumran, kde boli objavené sväté spisy Mŕtveho mora, a En Gedi, prírodný rezervát s krásnymi jazerami a vodopádmi.


Počasie Izrael Masada


Izrael je známy svojou rozmanitosťou počasia a klimatom, ktoré sa menia v závislosti od ročného obdobia a geografickej polohy. Jedným z najteplejších a najsuchších miest v Izraeli je hora Masada.

Masada, ktorá sa nachádza na juhu Izraela, nedaleko od Mŕtveho mora, je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine. Hora Masada je známa svojou veľkou historickou hodnotou a je zaradená v zozname svetového dedičstva UNESCO.

Počasie na Masade je veľmi horúce a suché počas celého roka. V lete, v mesiacoch júl a august, teploty môžu dosahovať až 40 stupňov Celsia, čo znamená, že je dôležité sa dobre hydratovať a chrániť sa pred slnkom. V zime, v mesiacoch december a január, teploty sa pohybujú v rozmedzí 10 až 20 stupňov Celsia a farmárska sezóna je v plnom prúde.

Masada sa nachádza v púšti, takže zrážky sú veľmi minimálne. V priemere sa na Masade vyskytujú zrážky len dva-krát do roka a to v zime. Napriek tomu, aj keď zrážky nie sú bežné, keďže Masada sa vypína vysoko nad okolitou krajinou, môže prísť k rýchlym a nečakaným zmenám počasia.

Výhľad z hory Masada je nádherný a panoráma na Mŕtve more a Jordan je prekrásna. Pre ochranu pred slnkom a horúčavou je najlepšou voľbou návšteva Masady skoro ráno alebo po zotmení, ale dôležité je mať na pamäti, že vhodná výbava a dostatočná hydratácia sú vždy kľúčové pre zdravý pobyt.

Všetci tí, ktorí hľadajú dobrodružstvo, históriu a neskutočné výhľady, by mali určite zvážiť návštevu hory Masada. Je to jedinečné miesto, kde sa môže cítiť sila histórie a krása prírody zároveň. Pre tých, ktorí sa o to rozhodli, je dokonalejším časom na návštevu Masady jarné a jesenné obdobie, keď teploty nie sú také extermálne.

Výlet na Masadu je zážitkom, ktorý nikdo neprehliadne. Keďže však ide o púštnu oblasť, je dobré sa nechať o čeleť a mať pevný plán pred odchodom!


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky