Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Island Þingvellir (Národný park)

Dovolenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je známy svojou nádherou a nezabudnuteľnými zážitkami. Jedným z najkrajších miest na tomto ostrove je národný park Þingvellir.

Tento park sa nachádza približne 40 kilometrov juhozápadne od hlavného mesta Reykjavíku a je zapísaný na Zozname svetového dedičstva UNESCO. Þingvellir bol v minulosti dôležitým miestom pre islandskú históriu a kultúru. Bolo to miesto, kde sa stretávali starí severania a rokovali o vláde a zákonoch medzi sebou. Dnes sa v tomto parku nachádza množstvo krásnych jazier, vodopádov a historických miest.

Ak by ste chceli v parku Þingvellir navštíviť miesto, kde sa stretávali starí severania, tak si môžete dopriať prehliadku národných zasadnutí. Boli práve v týchto miestach realizované rokovania a ustanovenia zákonov. Okrem toho si môžete vychutnať prekrásne scenérie ostrova. Sú tu tiež možnosti na pohyb s generálnou nalepenosťou, od horolezeckých zážitkov po plávanie v krásnej prírode.

V parku Þingvellir sa nachádza aj najväčší a najznámejší vodopád na Islande, Gullfoss, ktorý sa nachádza asi 10 kilometrov juhovýchodne od parku. Tento vodopád je veľmi nápadný svojimi vysokými a bielejúcimi vodopádmi, ktoré dostali meno podľa svojho zlatého lesku, ktorý sa odrážal v slnku. V zimných mesiacoch je možné vidieť nádherné ľadové útvary, ktoré ho prikryjú.

Park Þingvellir rozhodne stojí za to vidieť. Ak sa chystáte na dovolenku na Island, nevynechajte túto nádhernú destináciu. Prežijete tu nezabudnuteľné chvíle a získate skvelé zážitky so svojimi najbližšími. Okrem toho vás táto nádherná príroda úplne unesie a nebudete sa chcieť vrátiť domov.


Počasie Island Þingvellir (Národný park)


V nádhernom srdci Islandu sa nachádza národný park Þingvellir, známy svojimi úchvatnými prírodnými zjavmi a historickým významom. Tento park sa nachádza iba 40 km severovýchodne od Reykjavíku a ponúka návštevníkom jedinečnú kombináciu scenérie a kultúrnych pamiatok.

Počasie v Þingvellir nie je ničím, čo by sa dalo jednoducho opísať. Je to miesto, kde sa stretávajú rôzne klimatické vplyvy, ktoré sú typické pre Island. Rok na Islande je rozdelený do štyroch ročných období, ktoré prinášajú svoje vlastné počasie.

Letá v Þingvellir sú krátke a chladné. Teploty sa pohybujú okolo 10 °C a môžu sa vyskytnúť aj letné búrky. Príroda v tomto období je však nádherne kvitnúca a park sa mení na pestrú paletu farieb.

Jeseň prichádza skoro a trvá pomerne dlho. Teploty sú chladné a môžu sa pohybovať medzi 0 °C a 10 °C. Zároveň je to obdobie, kedy je park najkrajší, keď stromy získavajú svoju zlatú žiaru a jeseň ju len ešte zdôrazňuje. Môžete sa tešiť na prechádzky parkom v bielej hmle a rozprúdiť si dušu medzi pokojnými prírodnými scenériami.

Zima je v Þingvellir intenzívna. Počasie sa môže meniť naozaj rýchlo a teploty sa môžu pohybovať od -10 °C až do 0 °C. Park v tomto období získava ešte väčšiu kúzelnú atmosféru, keď sa zem pokryje snehom a jazerá zamŕznu. Môžete si užiť turistiku v zasneženej krajinke a s trochou šťastia denné svetlo prelomí hmlu, vytvárajúc rezivý lesk na horizonte.

Jar sa v Þingvellir prebúdza pomaly. Teploty stúpajú, ale ranné mrazy môžu stále prekvapovať. Príroda sa začína znova oživovať a lahodiť Vaším zmyslom. Môžete vidieť mnoho vtákov, ktorí sa vrátia z ich migrácií a začínajú život v tomto úžasnom prostredí.

Napriek svojim mnohým klimatickým a počasových vplyvom je Þingvellir neustále prekrásny. Bez ohľadu na ročné obdobie sa tu vždy nájde niečo zaujímavé na objavenie. Od jeho dramatických skalnatých útesov až po jasné modré jazerá, toto miesto je skutočnou perlo Islandu.

Nezabudnite sa pripraviť na rôzne typy počasia, keď sa chystáte navštíviť Þingvellir. Vezmite so sebou teplé oblečenie, vhodnú obuv, plášť alebo dáždnik a samozrejme fotoaparát, aby ste zachytili jedinečné zábery tohto magického miesta.

Zachyťte každý okamih a nechajte sa pohltiť krásou a pôvabom Þingvelliru, ktorý Vám ponúka nielen úchvatnú prírodu, ale aj bohatú históriu a kultúru.


Letenka Island Þingvellir (Národný park)


Island je ostrov s bohatou prírodou a fascinujúcou krajinou. Medzi najkrajšie miesta, ktoré si turisti na Islande nemôžu nechať ujsť, patrí národný park Þingvellir. Tento nádherný park je zahrnutý do svetového dedičstva UNESCO a je miestom s bohatou históriou a kultúrou.

Þingvellir sa nachádza asi 40 km na východ od hlavného mesta Reykjavíku, čo je pre turistov ľahko dostupné. Najlepší spôsob, ako sa sem dostať, je cez letenky na Island. Cestovanie lietadlom je rýchle a pohodlné a poskytuje možnosť obdivovať krásy krajiny z vtáčej perspektívy.

Keďže Þingvellir je národný park, mnohí turisti sa sem vyberú práve pre jeho poklady prírody. Park sa nachádza medzi dvoma tektonickými platňami a výsledkom je veľkolepá scenéria so skalnými bránami, ľadovcovými jazerami a vodopádmi. Miesto je obklopené chladnými horskými vrchmi a prudkými útesmi, ktoré vytvárajú jedinečný a dramatický pohľad.

V Þingvellir sa nachádza aj najväčšie jazero na Islande s názvom Þingvallavatn. Toto jazero je obľúbené medzi rybármi a je domovom mnohých druhov rýb vrátane pstruha a síhov. Turisti si sem môžu prenajať loď a vychutnať si rybolov alebo si prejsť po brehu jazera a vychutnať si pokojnú atmosféru.

Okrem toho, Þingvellir je známe aj pre svoju historickú dôležitosť. Bolo to tu, kde bola v roku 930 založená najstaršia demokracia sveta - Alþingi. Toto miesto slúžilo ako zasadanie parlamentu a rozhodujúce zhromaždenie pre obyvateľov Islandu. Dnes si turisti môžu prejsť po starých cestách a námestiach, kde sa odohrávali dôležité udalosti.

Ak máte radi túry, Þingvellir ponúka aj niekoľko turistických chodníkov s rôznou obtiažnosťou. Môžete si vybrať medzi krátkymi prechádzkami okolo jazera alebo náročnejšími výstupmi na vrcholy okolitých hôr. Bez ohľadu na výber si môžete byť istí krásnymi výhľadmi a úchvatnou prírodou.

Ak plánujete návštevu Islandu, nezabudnite zahrnúť Þingvellir do svojho itinerára. Tento národný park ponúka nádherné scenérie, historický význam a príležitosť na pohodlné cestovanie cez letenku na Island. Budete ohromení krásou prírody a bohatou históriou, ktoré Þingvellir ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Island Þingvellir (Národný park)


Otázky o návšteve Þingvelliru:

1. Kde sa nachádza Þingvellir (Národný park) na Islande?
Odpoveď: Þingvellir sa nachádza v juhozápadnej časti Islandu, približne 45 km vzdialený od Reykjavíku.

2. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať do Þingvelliru, je autom. Z Reykjavíku sa môžete dostať po ceste Þingvallavegur (cesta č. 36). Existuje aj verejná doprava, konkrétne autobusové spojenia z Reykjavíku.

3. Aké je vstupné do Þingvelliru?
Odpoveď: Vstup do Þingvelliru je bezplatný. Park je verejne prístupný a otvorený 24 hodín denne.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Þingvelliru?
Odpoveď: Þingvellir je nádherné v každom ročnom období, ale najnavštevovanejšie obdobie je letné obdobie (júl a august), keď je teplejšie počasie a dlhšie dni. Zimu možno tiež využiť na návštevu, keď je park pokrytý snehom a vytvára sa krásna scenéria.

5. Čo si môžem pozrieť v Þingvellire?
Odpoveď: V Þingvellire sa nachádzajú historické pamiatky, ako je starodávne alþingi (veľké zhromaždenie), Islandská katedrála a staré chalupy. Okrem toho tu môžete tiež vidieť Gejzír, múzeum Þingvellir a prechádzať sa po pešej zóne.

6. Môžem si v parku postaviť stan alebo kempovať?
Odpoveď: Kempovanie je povolené v určených oblastiach v Þingvellire. Existuje kempovisko a sú tiež miesta, kde je povolené voľné státie. Je však dôležité dodržiavať pravidlá a udržiavať čistotu.

7. Existujú v parku reštaurácie alebo občerstvenie?
Odpoveď: V parku Þingvellir sa nachádza kaviareň a reštaurácia, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje. Tiež sa doporučuje si priniesť vlastný občerstvenie a vodu, ak si chcete oddýchnuť alebo piknikovať.

8. Aké aktivity je možné robiť v Þingvellire?
Odpoveď: V Þingvellire je možné robiť viacero aktivít, vrátane turistiky, jazdy na bicykli, potápania, rybolovu a jazdy na koni. Existuje tu tiež možnosť vychádzok a prechádzok po značených cestách a chodníkoch.

9. Aké sú bezpečnostné opatrenia, ktoré by som mal dodržiavať v parku?
Odpoveď: Je dôležité dodržiavať označené cesty a chodníky a dbať o bezpečnosť ostatných návštevníkov. Tiež platí pravidlo neberieť so sebou žiadne suveníry z parku a udržiavať čistotu. Pre bezpečnosť svoju výbavu a oblečenie prispôsobte aktuálnym poveternostným podmienkam.

10. Koho sa môžem opýtať na dodatočné informácie alebo pomoc v parku Þingvellir?
Odpoveď: V parku Þingvellir nájdete informačné centrum, kde vám ochotne poskytnú dodatočné informácie a odpovedia na vaše otázky. Môžete sa tiež obrátiť na personál reštaurácie alebo na miestnych turistických sprievodcov.


Ubytovanie Island Þingvellir (Národný park)


Island je jedným z najkrajších ostrovov na svete a ponúka turistom neskutočne množstvo zážitkov v prírode. Jedným z najkrajších národných parkov v Islande je Þingvellir, ktorý je zároveň aj najstarším parlamentom na svete. Ak sa rozhodnete navštíviť tento nádherný park, budete čeliť množstvu možností ubytovania.

Národný park Þingvellir je rozmanitý a ponúka turistom rôzne druhy ubytovania. Medzi najobľúbenejšie patrí kemping, kde si môžete postaviť stan alebo si prenajať malý domček. Tieto ubytovania sú pre turistov najlepšie, ak chcú zažiť ostré podmienky v prírode a nechcú si užiť luxus.

Ak hľadáte pohodlné ubytovanie bez obmedzení a výhodné polohy, potom sú hotely a penzióny vhodnou alternatívou. Nachádzajú sa v blízkosti národného parku Þingvellir a ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu. Ideálne miesto na oddych a relaxáciu.

Okrem týchto foriem ubytovania, existuje aj možnosť zájsť do tradičnej islandsej ľadovej chaty a zažiť nezvyčajný a neopakovateľný zážitok, ktorý vám prinesie radostné spomienky na celý život.

V blízkosti národného parku Þingvellir sa nachádzajú aj miesta určené pre hriešnych duchov. To znamená, že návštevníci si môžu prenajať chaty v okolí a zažiť kúzlo ako pravekých čias, s grilovaňím na otvorenom ohni a vycházanie z chaty von. Jedná sa o dobrú voľbu pre ľudí, ktorí túžia po odpočinku a časovej izolácii.

V neposlednom rade sú ponúkané penzióny, ktoré sú najpohodlnejším a najluxusnejším spôsobom ubytovania blízko národného parku Þingvellir. Sú vybavené zariadením na relaxáciu a ponúkajú ľahký prístup k okolitým turistickým atrakciám.

Celkovo môžeme povedať, že Island ponúka rôzne formy ubytovania v blízkosti národného parku Þingvellir, ktoré spĺňajú požiadavky turistov všetkých druhov. Závisí len na vás, ktorý z nich si zvolíte a kde strávite svoj nezabudnuteľný pobyt v Islande.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky