Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Írsko Ring of Kerry

Ubytovanie Írsko Ring of Kerry


Írsko je známe svojou nádherou prírody a malebnými krajinami. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Írsku je Ring of Kerry. Táto známa okružná cesta je jedným z najkrajších miest na svete a ponúka pohľad na úchvatné scenérie, tradičnú írsku kultúru a úžasné ubytovacie možnosti.

Ring of Kerry je trasa dlhá približne 180 kilometrov, ktorá obchádza Iveragh poloostrov na juhu Írska. Cesta vedie cez malebné dedinky, útesy, zelené kopce a pokojné pláže, čo ju robí ideálnym miestom pre milovníkov prírody a dobrodružných duchov.

Ak hľadáte ubytovanie počas pobytu na Ring of Kerry, máte na výber z rôznych možností. Mnoho turistických dediniek a miest v okolí ponúka rôzne hotely, penzióny, bed and breakfasts a samoty.

Jedným z najpopulárnejších miest na ubytovanie je mesto Killarney, ktoré sa nachádza na začiatku Ring of Kerry. Toto turistické mesto ponúka širokú škálu ubytovacích zariadení pre každý rozpočet. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi so všetkými modernými vybaveniami a službami alebo si vybrať z priestorných penziónov, kde sa môžete cítiť ako doma.

Ak preferujete pokojnejšie miesto, môžete navštíviť niektoré z menších dediniek v okolí. Dedinka Kenmare je jednou z najobľúbenejších možností, ktorá ponúka útulné penzióny a bed and breakfasts s familiárnou atmosférou. Táto dedinka je tiež známa svojím bohatým kultúrnym životom a miestnymi jarmokmi.

Inou možnosťou je ubytovanie na samote alebo na farme. Mnoho miestnych obyvateľov ponúka ubytovanie vo svojich domovoch alebo špeciálnych ubytovacích zariadeniach priamo v prírode. Tieto možnosti vám umožnia bližšie spoznať autentickú írsku kultúru a život na vidieku.

Nezáleží na tom, akú formu ubytovania si vyberiete, určite sa nebudete nudiť na Ring of Kerry. Okrem nádherných úhľadov máte možnosť navštíviť historické pamiatky, rozprávkové zámky, tradičné trhy a vychutnať si írske tradície, ako je hudba a tanec.

Ak plánujete navštíviť Írsko a trasa Ring of Kerry je súčasťou vášho itinerára, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie vopred. Vyberte si možnosť, ktorá najlepšie zodpovedá vašim potrebám a očakávaniam. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie v meste alebo autentické ubytovanie na vidieku, určite si užijete pobyt na jednom z najkrajších miest v Írsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ring of Kerry


1. Čo je Ring of Kerry?
Ring of Kerry je panoramatická cesta, ktorá okružuje západné pobrežie Írska a ponúka neuveriteľné výhľady na úchvatnú prírodu, típické írske dedinky a históriu regiónu.

2. Aké je ideálne obdobie na návštevu Ring of Kerry?
Najlepšie obdobie na návštevu Ring of Kerry je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a príroda je v plnom rozkvete. Avšak, cesta je dostupná aj počas zimy, ak sa chcete pokochať krásou zasnežených kopcov.

3. Ako dlho trvá prejsť celý okruh Ring of Kerry?
Celý okruh Ring of Kerry trvá približne 3 až 4 hodiny, ale vzhľadom na množstvo zastávok na vyhliadkových miestach, prirodzených pamiatkach a dedinkách, odporúčame zaplánovať si na túto cestu celý deň.

4. Ako sa dostanem na Ring of Kerry?
Ring of Kerry je dostupný autom, autobusom, či dokonca na bicykli. Najčastejšie sa autá prenajímajú v meste Killarney, ktoré je základňou pre túto jazdu.

5. Aké sú najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry?
Medzi najkrajšie vyhliadkové body na Ring of Kerry patria Ladies View, Skellig Ring, Kerry Cliffs, Moll's Gap a Torc Waterfall. Tieto miesta ponúkajú pôsobivé scenérie a fotografické príležitosti.

6. Aké sú možnosti pre ubytovanie na Ring of Kerry?
V okolí Ring of Kerry je množstvo možností pre ubytovanie, vrátane hotelov, bed and breakfast, penziónov a kempingov. Najpopulárnejšie oblasti na ubytovanie sú Killarney, Kenmare a Sneem.

7. Ako sa môžem stravovať počas cesty Ring of Kerry?
Na Ring of Kerry sa nachádzajú mnohé reštaurácie, kaviarne a trhy, kde si môžete vychutnať tradičné írske jedlá a nápoje. Odporúčame vyskúšať miestne špeciality, ako je írske Guinness pivo, moruškové marmelády a kysnuté ražeň.

8. Je možné vycestovať na Ring of Kerry aj s organizovanou prehliadkou?
Áno, niektoré cestovné agentúry ponúkajú organizované prehliadky Ring of Kerry so skúsenými miestnymi sprievodcami, čo môže byť výhodou pre tých, ktorí si nechcú prenajímať auto alebo sa chcú dozvedieť viac o histórii a kultúre regiónu.

9. Aké ďalšie atrakcie a aktivity sa nachádzajú v okolí Ring of Kerry?
Okolitá oblasť Ring of Kerry ponúka mnoho ďalších atrakcií a aktivít, ako sú návšteva ostrova Skellig Michael, jazda na koni, rybolov, turistika po killarneyských národných parkoch, výlety na pláže a kajakársky výlet po rieke.


Dovolenka Írsko Ring of Kerry


Írsko Ring of Kerry: Neodolatelná dovolenka v krajině prstene Ring of Kerry je známymi turistickou tratí v jihozápadním Irsku, která nabízí nádherné výhledy na krajinu a malebné vesničky. Pro cestovatele, kteří hledají nádhernou přírodu a autentický irský život, je tohle místo jako stvořené.

Ring of Kerry je okružní trasa, která vede po pobřeží nad Atlantickým oceánem a je obklopena kopci, jezerami, rozbouřenými plážemi a zelenými poli. Je to 179 kilometrů dlouhá trasa, kterou si turisté mohou projít pěšky, nebo ji projet autem či na kole. Nejlepší čas na návštěvu Ring of Kerry je na jaře, kdy příroda kvete a zeleň je na svém vrcholu.

Jedním z nejzajímavějších míst na Ring of Kerry je Muckross House, který se nachází v národním parku Killarney. Tento historický dům z 19. století nabízí prohlídky, které zahrnují navštívení elegantních pokojů, zahrad a skleníků. Kromě toho je v parku mnoho turistických tras, které vás zavedou do vnitrozemí a k některým překrásným jezerům.

Další zajímavá zastávka na Ring of Kerry je vesnice Sneem. Tato malá polorozbořená vesnice je plná barevných domků a historických památek. Místní restaurace zde nabízí tradiční irskou kuchyni, jako je dušené hovězí se zelím a bramborem, nebo čerstvé ryby.

Nechybí zde ani několik výhledových bodů, které vám umožní obdivovat úchvatnou krajinu Ring of Kerry. Například Moll's Gap je vyhlídkové místo s výhledem na nekonečné zelené hory a velkolepá jezera. Výhled z Sheep's Headu je také nezapomenutelný, se skalnatými útesy a divokým Atlantickým oceánem.

Pokud se na Ring of Kerry vydáte v létě, můžete také navštívit Sunhill Open Farm, která nabízí zábavu pro celou rodinu. Zde si děti mohou prohlédnout život na farmě, krmit zvířata a vyzkoušet různé aktivity, jako je jízda na poníkovi nebo jízda na traktoru.

V neposlední řadě, Ring of Kerry nabízí mnoho možností pro ubytování. Zde si můžete vybrat mezi luxusními hotely, tradičními vesnickými pensiony nebo ubytováním v turistických chatách. Pokud si chcete užít ještě více autenticity, můžete se podívat do některého z místních bed and breakfast, kde vás hostitelé přivítají s teplým úsměvem.

Ring of Kerry je opravdu úchvatné místo, které by si neměl nechat ujít žádný milovník přírody a irské kultury. Nespokojí se zde pouze s výhledy na zelené kopce a malebné vesničky, ale také na historické památky, národní parky a přátelské lidi. Pokud chcete zažít nezapomenutelnou dovolenou v Irsku, pak je Ring of Kerry to pravé místo.


Letenka Írsko Ring of Kerry


Írsko - Ring of Kerry: Cesta k pokladom nekonečnej krásy

Írsko je známe svojou bujnosťou prírody a malebnými scenériami, ktoré vytvárajú nezabudnuteľný dojem na návštevníkoch. Medzi najobľúbenejšie turistické atrakcie patrí nepochybne Ring of Kerry - jedna z najkrajších jazdných ciest na svete. Ak túžite po dobrodružstve, zážitkoch a úžasných výhľadoch, letenka do Írska vám otvorí bránu do tohto kúzelného miesta.

Ring of Kerry je 179-kilometrová trasa okolo polostrova Iveragh na juhu Írska. Táto cesta ponúka úchvatné panoramatické pohľady na malebné horské masívy, zelené pasienky, jazerá, voľne prechádzajúce ovečky a pôsobivé útesy, ktoré sa chytili do objektívu mnohých fotografov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, je najlepšie začať svoju cestu v okolí mesta Killarney. Svojím okúzlujúcim jazero, historickými pamiatkami a priateľskou atmosférou je Killarney ideálnym východiskovým bodom do tejto malebnej oblasti. Po príchode najprv navštívte Muckross House, impozantný historický majestát obklopený nádhernými záhradami. Tu si môžete vychutnať jeho nádhernú architektúru a zároveň sa ponoriť do bohatej histórie tohto miesta.

Keď sa vyberiete na Ring of Kerry, okamžite vás ochromia neskutočne krásne výhľady. Neustále meniace sa scenérie vás pohltia a prinútia vás zastaviť a zachytiť si všetky detaily. Po ceste narazíte na niekoľko malebných dediniek, kde si môžete oddýchnuť a pokochať sa autentickou írskou atmosférou. Valentia Island, Portmagee a Sneem sú len niektoré z miest, kde sa môžete zastaviť a vychutnať si miestne špeciality.

Výlet na Ring of Kerry neznámy je kompletný bez návštevy jeho najväčšej atrakcie - skalnatého motívu Skellig Michael. Tento ostrov bol útočiskom mníchov a dodnes si zachoval svoj pôvodný charakter. Ak sa odhodláte navštíviť Skellig Michael, ocitnete sa na mieste, kde stejako boli niektoré scény z filmu Star Wars zaznamenaný.

Cesta na Ring of Kerry vám ponúka možnosť spojiť sa s prírodou v jednom z jej najdivokejších a najneobyčajnejších prejavov. Nestrácajte príležitosť potešiť svoje oči týmito ohromujúcimi scenériami a vytvorte si spomienky, o ktorých sa budete vždy radi podeliť.

Precestujte Ring of Kerry a pokochajte sa neustálymi výhľadmi, zvučením mora a krikom vtákov. Írsko vytvára magické prostredie, ku ktorému sa budete chcieť vrátiť znovu a znovu. Preto sa neváhajte ponoriť do tohto jedinečného zážitku a rezervujte si letenku do Írska na Ring of Kerry už dnes.


Počasie Írsko Ring of Kerry


Úchvatné Írsko a jeho ďalšie kamenné možnosti aj čaro spôsobili, že sa krajina stala jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Írsko je známe svojimi úchvatnými zelenými lúkami, drsnými pobrežiami a nádherným divokým počasím, ktoré mu dodáva úplne jedinečnú atmosféru.

Jedným z najkrajších miest na Írsku je Ring of Kerry. Tento 179-kilometrový okruh v okrese Kerry je známy svojou nádhernou scenériou a plynoucimi divokými horami, prírodnými parkami a tajomnými zálivmi. Je to skutočná oáza pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Avšak, keďže sme spomenuli počasie, je dôležité zdôrazniť, že Ring of Kerry je tiež známy pre svoje výnimočné a často meniace sa počasie. Je to jedna z charakteristík tejto časti Írska, ktorá je známa ako neustále daždivá a veterná.

Ring of Kerry ma toho veľa ponúknuť v každom ročnom období. V lete môžete zažiť miernu a vlhkú klímu s teplotami dosahujúcimi približne 20°C. Môžete sa tešiť na krásne slnečné dni a skutočne zářivú zelenú krajinu. Je to naozaj čarovný čas na objavovanie krás Ring of Kerry.

Avšak počasie na Ring of Kerry môže byť aj nepredvídateľné a veľmi rýchle sa meniť. Okrem slnečných a teplých dní sa tu často môžete stretnúť aj so silným vetrom a dažďom. Preto je dôležité byť pripravený na každú situáciu a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv v prípade, že je potrebné sa chrániť pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Podobne ako v lete, aj počas jesene je Ring of Kerry opantávajúci svojou farebnosťou. Fairytale-like žlté a oranžové sfarbené stromy dotvárajú zarisovaný krajinu s výhľadom na Atlantický oceán a hory. Avšak jesenné počasie na Ring of Kerry je známe svojou vlhkosťou a častými dažďami. Teploty sú tiež nižšie, pohybujú sa medzi 10 a 15 °C.

Zima v Ring of Kerry prináša chladné teploty a výskyt snehu v horách je bežný. Zimné mesiace sú studené a vlhké, s teplotami približne okolo 5 °C. Ak ste prívržencami zimných športov, môžete si vychutnať čarovné výhliadky na zasnežené hory a súčasne sa kochať pohľadom na zálivy iným spôsobom ako v lete.

Jar na Ring of Kerry je časom prebudzujúcej sa prírody, keď sa lúky zapĺňajú kvetmi a zasnežené vrcholy sa čiastočne roztopia. Teploty sa pohybujú medzi 8 a 12 ° C a dážď je stále bežný.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ring of Kerry, bez ohľadu na ročné obdobie, pamätajte, že počasie tu bude pravdepodobne nepredvídateľné. Buďte preto pripravení na všetky druhy poveternostných podmienok. Írske počasie je súčasťou túry po Ring of Kerry a s nekonečnou krásou krajiny si budete pamätať nielen extrémne podnebie, ale aj úžasné výhľady, ktoré si toto miesto ponúka.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky