Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Írsko Connemara

Ubytovanie Írsko Connemara


Pokojné a vysnívané miesto v Írsku je Connemara, región Jupiterovského pobřeží na západě Írska. Tento magický a historický kraj má nejen zázračnou přírodu, ale také mnoho ubytovacích možností, které budou vyhovovat každému typu cestovatele. Zde je několik tipů na místa, kde si můžete pronajmout ubytování v Connemará.

Brú na Bóinne B&B

Brú na Bóinne je rodinný B&B, který se nachází s venkovským výhledem na záliv Clifden, a je ideální pro ty, kteří chtějí být v docházkové vzdálenosti od centra města Clifden. Pokoj, kde jsou ubytovaní hosté, má pohodlnou postel a je dobře vybavený. Majitelka Majella poskytuje vynikající snídaně se spoustou možností a výbornými kávami, které se podávají v přívětivé místnosti s krbem. Hosté mohou také využít venkovní zahrady, kde mohou pozorovat zpěv ptáků a dýchat čerstvý vzduch.

Ballynahinch Castle

Ballynahinch Castle byl kdysi královský hrad a je nyní luxusní hotel s půvabem a klidem. Hotel se nachází na břehu řeky Suck, která nabízí možnosti rybolovu a další outdoorové aktivity. Pokoje jsou opravdu prostorné, navržené s dřevěnou podlahou, kvalitním nábytkem a mnoha pohodlnými polštáři. Hosté si mohou vybrat z mnoha aktitivit, jakými jsou například klečení po trávě a pozorování přírody, kajak v zátoce nebo návštěva muzea Connemara Heritage.

Kylemore Lodge

Tento malý a okouzlující šílený dům stojí v samém centru nejvíce nádherného řemeslnického města v Connemara, Letterfrack a je součástí Kylemore Abbey. V pokojích naleznete pohodovou atmosféru, kde je možnost relaxovat s vaší rodinou nebo přáteli. Majitel hotelu může nabídnout mnoho možností trávení volnočasových aktivit, na které hosté nikdy nezapomenou. Kylemore Lodge také má dva pozoruhodné hotely a další místnost k relaxaci a zábavě.

Tato země plná pohodlí a nádherného výhledu nabízí mnoho možností, jak si užít nejen pobyt v Connemara, ale také přírodu, kterou nabízí. Vyberte si své ubytování, podle Vašich potřeb a ujistěte se, že si užijete všechny táhnoucí možnosti, které Vám Connemara nabízí.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Connemara


Írsko Connemara je známe svojou nádhernou prírodou, tradičnou kultúrou a pôvabnými vesnicami. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa tohto regiónu:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Connemary?
- Najlepším obdobím na návštevu Connemary sú letné mesiace (jún až august), keď je príroda v plnom kvete a teploty sú príjemné.

2. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Connemary?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Connemary, je cestovať z Dublina alebo Galway. Môžete si prenajať auto, ísť autobusom alebo si vziať organizovanú túru.

3. Aké atrakcie musím vidieť v Connemare?
- Niektoré z najznámejších atrakcií v Connemare sú Kylemore Abbey, Connemara National Park, Clifden, Derrigimlagh, Cong a Omey Island.

4. Kde môžem získať najlepší výhľad na Connemaru?
- Najlepší výhľad na Connemaru môžete získať z vrchu Diamond Hill v Connemara National Park alebo z terasu Kylemore Abbey.

5. Aké aktivity môžem robiť v Connemare?
- V Connemare si môžete vychutnať široký výber aktivít, ako napríklad turistika, cyklistika, rybolov, jazda na koni, golfovanie a vodné športy.

6. Aké tradičné jedlá musím ochutnať v Connemare?
- Niektoré tradičné jedlá, ktoré musíte v Connemare ochutnať, sú írske jahňacie mäso, guinness pivo, divoké ryby a krevety Connemara.

7. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Connemare?
- Niektoré z najlepších miest na ubytovanie v Connemare sú Clifden, Cong, Roundstone a Letterfrack. Ponúkajú rôzne hotely, penzióny a bed and breakfast.

Tieto otázky a odpovede vám pomôžu získať lepšie pochopenie o tom, čo môžete očakávať pri návšteve Írska Connemara. Nezabudnite tiež pátrať po ďalších informáciách a odporúčaniach, aby ste si mohli vychutnať svoju cestu naplno!


Letenka Írsko Connemara


Connemara je región v západnej časti Írska, známy svojou divokou a neopakovateľnou krásou. Je to jedno z najkrajších a najpôsobivejších miest na Írskom polostrove a je to určite miesto, ktoré by malo byť na zozname každého cestovateľa.

Keď si kúpite letenku do Írska, írsky Connemara by mal byť vašou prvou voľbou. Tento nádherný región je známy svojimi krásnymi scenériami, malebnými dedinkami, nekonečnými zelenými kopčinami a krásnymi plážami. Je obklopený Atlantickým oceánom a ponúka návštevníkom neskutočné výhľady.

Ak radi trávite čas v prírode, Connemara je ideálnym miestom pre vás. Tento región je známy svojimi pohoria, jazerami a riekami, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na turistiku a prieskum. Môžete si vybrať medzi prechádzkami po horách či návštevou niektorých z najznámejších jazier, ako je Lough Corrib či Lough Mask.

Okrem prírodných krás v Connemare, tu nájdete aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Môžete sa vydať na prehliadku zámku Kylemore Abbey, ktorý je považovaný za jedno z najromantickejších miest na Írsku. Tento zámok s krásnymi záhradami a jazerom je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov.

Okrem toho, v Connemare nájdete aj množstvo tradičných írskych pubov, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a tance. Írska hudba je tu živá a môžete sa tešiť na autentické koncerty a vystúpenia.

Keď plánujete svoju cestu do Connemary, nezabudnite si zobrať vhodné oblečenie a obuv, pretože počasie tu môže byť pomerne nepredvídateľné. Väčšinu času je tu vlhko a daždivo, ale práve to robí toto miesto takou jedinečnou a zároveň nádhernou.

Ak hľadáte destináciu, kde sa môžete vzdialiť od každodenného zhonu a preniknúť do prírody a kultúry, Connemara je miestom, ktoré vám túto skúsenosť ponúkne. S letenkou do Írska sa dostanete do srdečného regiónu známeho svojou pohostinnosťou a krásou. Nechajte sa uniesť magickými scenériami Connemary a zanechajte tu svoj nezabudnuteľný dojem.


Dovolenka Írsko Connemara


Dovolenka v Írsku Connemara – nevšedný zážitok v srdci divokej prírody

Pre milovníkov prírody, odľahlých miest a nezabudnuteľných zážitkov je dovolenka v Connemara na západnom pobreží Írska ideálnym cieľom. Tento región sa vyznačuje nádhernými scenériami, zelenými kopčekmi, množstvom jezírk a veľkodušnou pohostinnosťou miestnych ľudí. Pozývame sa na virtuálnu prehliadku krás Írska.

Connemara – pokojné prostredie a netradičné zážitky

Prírodný park Connemara, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 3 000 km2 na pobreží Atlantiku, je považovaný za jedno z najkrajších miest Írska. Tento región je ideálny pre milovníkov outdooru, turistiky, cyklistiky, jazdy na koni, lovu a rybolovu, ale aj pre ľudí, ktorí hľadajú pokojné miesto na oddych v srdci prírody.

Pre tých, ktorí túžia po niečom nevšednom, odporúčame navštíviť Kylemore Abbey. Táto bývalá opátia budova je dnes krásna katedrála ačiarna renesančná stavba založená v 19. storočí. Súčasťou kláštorného komplexu je kaplnka, klenotnica s výstavou drahých kameňov, výroba kadidla a obchod so suvenírmi. Pri svojej návšteve Kylemore Abbey nevynechajte prechádzku po lávovej krajine v okolí.

Ďalšie zaujímavé miesta v regióne však nájde každý pre seba; od prechádzky po krásnych prechádzkach, šplhania na strmé vrcholy, surfingu alebo brnkania na gitaru v krčme.

Ako sa dostať?

Cesta do Connemara návštevníkom prináša nezabudnuteľný zážitok už pri samotnom pohľade na krásy západného pobrežie Írska. Z letiska v Shannonu cestujú turisti cez Galway, najväčšie mesto v regióne, do mnohých miest Connemary.

Kde sa ubytovať?

Na návštevu Connemary sa oplatí zarezervovať si ubytovanie vopred, keďže počas sezón chýbajú kapacity. Okrem luxusných hotelov a historických hostincov, v Connemare nájde každý cestovateľ aj kempingy, hostely a B&B.

V Connemare nájdete nekonečno možností na prechádzky, výlety a rôzne aktivity, ale aj pokojné miesta na relaxáciu a oddych v srdci divokej prírody.

Ak toužite po dovolenke v prirodzenom prostredí s hodvábne zelenými kopčekmi, šumiacimi potokmi a dramatickým pobrežím Atlantiku, pozrite sa na Connemaru v Írsku. Ide o skutočný klenot na západnom pobreží, ktorý zanechá na každom návštevníkovi nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Írsko Connemara


Írsko, konkrétne oblasť Connemara, je známe svojím nevyspytateľným a
premenlivým počasím. Connemara sa nachádza na západnom pobreží Írska a je obklopená
divokou krajinou, ktorá je často zamračená a vystavená silným vetrom z Atlantického
oceánu.

V Connemare sa môžete stretnúť so všetkými ročnými obdobiami za jeden deň.
Ráno sa môžete zobudiť do slnečného a teplého dňa, no o pár hodín môže byť obloha
zakrytá mračnami a jemný dážď začne padajú. Počasie tu je takmer vždy nepredvídateľné,
čo je charakteristické pre celé Írsko.

Keď sa skončí daždivý úsek, slnko sa môže znova vynoriť a závratné modré nebo
môže priniesť pocit spojenia s prírodou. Hory a pláže Connemary sú zvlášť krásne
po daždi, keď sa možno často objavujú dúhy a preháňky pridávajú dramatickosť
prírodnej scenérie.

Silné vetrom z Atlantiku je jedným z charakteristických prvkov počasia v
Connemare. Vietor môže byť taký silný, že je schopný vám vyfúknuť čapicu
z hlavy alebo vás doslova pretlačiť. Preto je dôležité mať vhodný odev
a byť pripravený na zmeny počasia.

V zimných mesiacoch sa v Connemare môžete stretnúť aj so snežením. Aj keď
nie je zvyčajné, je to už príležitosť na obdivovanie nádhernej krajiny
pokrytej bielou prikrývkou. Sneženie v Connemare dodáva miestu
neopakovateľnú krásu a kúzlo.

Pri plánovaní návštevy Connemary by ste sa mali pripraviť na to,
že počasie môže byť nepredvídateľné a odporúča sa mať so sebou
vďaka tomu vhodné oblečenie a obuv. Je dobré mať so sebou náhradný
oblek alebo plášt, keďže zlé počasie tu môže trvať dlhšie.

Connemara je pravdepodobne miestom, kde sa môžete cítiť, ako keby
ste zažívali všetky ročné obdobia za jeden deň. Je to miesto, kde
príroda vládne, a počasie je jej náladovým spoločníkom. Ak sa vám
líši nevyspytateľnosť počasia, Connemara je bezpochyby miestom,
do ktorého by ste sa mali vybrať.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky