Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Indonézia Nusa Lembongan

Dovolenka Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je zaujímavou krajinou s bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a úchvatnou históriou. Jednou z najkrajších destinácií v Indonézii je ostrov Nusa Lembongan, ktorý leží iba 30 minút loďou od Bali. Tento malý raj na Zemi je ideálny pre tých, ktorí hľadajú oddych od ruchu mesta a chcú sa ponoriť do miestneho života.

Ak sa chystáte na dovolenku na Nusa Lembongan, určite nebudete sklamaní z krásneho oceánu a pláží. Najkrajšie miesto na ostrove je Manta Bay, kde si môžete pozrieť obrovské morskej panny až do 5 metrov a uvidíte rôzne druhy rýb a korálov. Ak sa radi potápate a radi sa pohybujete pod vodou, tak určite navštívte aj ostrovy Nusa Penida a Nusa Ceningan, ktoré sú ideálnym miestom na potápanie a ochutnávanie miestných jedál.

Väčšina turistov však prichádza na Nusa Lembongan preto, aby sa oddýchli, relaxovali a užívali si miestnu atmosféru. Sú tu k dispozícii rôzne pláže, kde si môžete posedieť a užívať si slnko a atmosféru. Najluxusnejšou plážou je Sandy Bay, kde sa nachádza aj niekoľko plážových klubov a reštaurácií.

Pokiaľ by ste radšej mali niečo menej preplnené, potom je Tuur Beach ideálnou voľbou. Je to kľudná, malebná zátoka obklopená útesmi a pralesmi, ktorá poskytuje súkromie a kľud. Pláž Dream Beach je ideálna pre tých, ktorí hľadajú živočíšne kúzlo a chcú si užiť klimatizovaného odpočinku na pláži. Ječi vynikajúcou atmosférou Ajanta Beach Club, kde si môžete vychutnať pohodlnú atmosféru a skutočné indonézske jedlo.

Ostrov Nusa Lembongan je ideálny celoxvýchodiskový bod pre ďalšie objavovanie ostrovov a pláží v Indonézii. Obklopený krásnym azúrovým morom, žiarivým slnkom a niekoľkými kúzelnými skalami na miestach, ktoré sú ideálne pre uvoľnenie v mysli a duši. Zavítajte na ostrov Nusa Lembongan a nájdite si svoje miesto v raji!


Ubytovanie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je krajina bohatá na nádherné pláže, fascinujúcu prírodu a neuveriteľné kultúrne dedičstvo. Medzi jedno z najobľúbenejších miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve krajiny, patrí ostrov Nusa Lembongan.

Nusa Lembongan je malý ostrov, ktorý sa nachádza približne 20 kilometrov juhovýchodne od ostrova Bali v Indonézii. Tento ostrov, ktorý je súčasťou tzv. Klíčového trojuholníka, je známy svojimi krásnymi plážami, mierom a pokojom, ktorý ponúka, ako aj svojou fascinujúcou prírodou.

Keďže turizmus na tomto ostrove ešte nie je tak rozvinutý ako na susednom ostrove Bali, nájdete tu väčšinou menej preplnené a tichšie pláže, ktoré si môžete užívať bez rušivého hluku zväčša súkromne posedení. Niektoré z najpopulárnejších pláží zahŕňajú Dream Beach, Mushroom Bay a Sandy Bay. Všetky tieto miesta sú ideálne pre oddych a relaxáciu, ako aj pre rôzne aktivity, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie.

Keďže sa turistický priemysel na ostrove Nusa Lembongan neustále rozvíja, nájdete tu rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú rôznym rozpočtom a preferenciám. Od luxusných rezortov až po cenovo dostupné hosťovské domy, na tomto ostrove jednoducho nie je nedostatok miest na prespanie.

Ak hľadáte štýlový a elegantný rezort, môžete si vybrať z rôznych možností, ktoré sú k dispozícii. Mnohé z nich majú vlastnú pláž a prístup k rôznym zariadeniam ako napríklad bazény, reštaurácie a wellness centrá.

V prípade, že preferujete cenovo dostupné ubytovanie, v blízkosti popularnej Beach Mushroom Bay nájdete niekoľko hosťovských domov a bungalovov. Tieto ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú lacnú alternatívu, ale nechcú sa vzdať kvality a pohodlia.

Okrem typických možnosti ubytovania ostrov Nusa Lembongan ponúka aj niečo výnimočné - plážové bungalovy. Tieto bungalovy sú obzvlášť obľúbené pre svoju blízkosť k pláži, kde si môžete užívať úžasné výhľady a poslúchať zvuky mora. Sú to ideálne miesta pre páry alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú romantickú dovolenku alebo únik z každodenného šumu.

Ak plánujete navštíviť Indonéziu, Nusa Lembongan je miesto, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Sú tu nielen krásne pláže a fascinujúca príroda, ale aj rôzne možnosti ubytovania, ktoré vám poskytnú potrebný komfort a zároveň vám umožnia zažiť jedinečnú atmosféru tohto ostrova.

Nusa Lembongan je rajské miesto, kde sa môžete oddýchnuť a načerpať novú energiu. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, tu nájdete ideálne ubytovanie, ktoré vám umožní vychutnať si to najlepšie, čo Indonézia ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Nusa Lembongan


1. Aké je ideálne obdobie na návštevu Indonézie a Nusa Lembongan?
- Ideálne obdobie na návštevu Indonézie a Nusa Lembongan je od mája do septembra, keď je suché obdobie a teploty sú príjemné.

2. Ako sa dostanem z Bali na ostrov Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan sa dostanete loďou z priehradu Sanur Beach na Bali, cesta trvá približne 30-45 minút.

3. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan si môžete vychutnať pláže, šnorchlovanie, potápanie, surfovanie, prechádzky po ostrove alebo prenájom bicyklov a skútrov.

4. Kde je najlepšie miesto na plážovanie na Nusa Lembongan?
- Jednou z najlepších pláží na Nusa Lembongan je Dream Beach, ktorá je známa svojimi bielymi piesočnatými plážami a nádherným oceánom.

5. Aké sú nevyhnutné veci, ktoré treba mať so sebou na návštevu Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan by ste mali mať so sebou opaľovací krém, plážový ručník, opačné topánky na pláži (vzhľadom na množstvo korálov), a samozrejme plavecké oblečenie.

6. Je na Nusa Lembongan bezpečné podnikať potápanie alebo šnorchlovanie?
- Áno, Nusa Lembongan je skvelým miestom na potápanie a šnorchlovanie. Mnoho miest ponúka skvelé korálové útesy a pestrosť morského života.

7. Aké sú možnosti ubytovania na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných rezortov po cenovo dostupné hotely a penzióny.

8. Je vhodné prechádzať sa po Nusa Lembongan na bicykli alebo skútri?
- Áno, prechádzka na bicykli alebo skútri je veľmi populárna možnosť na Nusa Lembongan, keďže ostrov nie je príliš veľký a je pomerne ľahko prejazdný.

9. Aké sú typické jedlá, ktoré by som mal ochutnať na Nusa Lembongan?
- Na Nusa Lembongan si môžete vychutnať čerstvé morské plody, tradičné indonézske jedlá ako nasi goreng (varená ryža s vajcom a zeleninou) alebo mie goreng (varené mie s vajcom a zeleninou).

10. Existujú nejaké obmedzenia alebo odporúčania týkajúce sa návštevy Nusa Lembongan?
- Odporúča sa si zakúpiť poistenie cestovného ruchu pred cestou do Indonézie a dbať na bezpečnosť pri plážovaní a vodných aktivitách. Tiež sa neodporúča piť vodu z kohútika, ale radšej konzumovať balenú vodu.


Letenka Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia ponúka množstvo nádherných ostrovov, ktoré sú zjavne turistami čoraz viac obľúbené. Jedným z takýchto ostrovov je aj Nusa Lembongan, ktorý sa nachádza blízko juhovýchodnej krajiny Bali. Ostrov je priestorom pláží s bielym pieskom a krištáľovo čistého mora. Pre tých, ktorí hľadajú únik z každodenného zhonu, je Nusa Lembongan ideálnou destináciou.

Letenky do Indonézie a na ostrov Nusa Lembongan sú dostupné z rôznych kútov sveta. Najlepším miestom na vyhľadanie a nákup letenký je internet. Existuje množstvo webových stránok a aplikácií, ktoré ponúkajú vynikajúce ponuky leteniek na Nusa Lembongan – existujú časovo limitované ponuky, slevové kupóny a iné bonusy, ktoré ušetria potenciálnym turistom nemalé množstvo peňazí.

Hoci letecká doprava na ostrov Nusa Lembongan nie je zahrnutá v niektorých lacných letenkových balíčkoch, stále je to jednoduchá a rýchla cesta. Z Bali trvá let asi 30 minút, v závislosti od počasia a dopytu. Existujú aj lety z Jávy a Lomboku s rôznou frekvenciou. Po prílete na ostrov Nusa Lembongan majú turisti niekoľko možností, ako sa dostať k svojmu ubytovaniu – dostupné sú tuk-tuky, miestne taxi, a člny. Je však vhodné dopredu sa dohodnúť s poskytovateľom ubytovania o možnostiach zabezpečenia prepravy k miestu pobytu.

Ostrov Nusa Lembongan ponúka množstvo aktivít: potápanie, šnorchlovanie, jazdu na kajaku, plachtenie, a časť ostrova je rezervovaná pre hoverboardy, ktoré sú veľmi populárne u turistov. Okrem vodných športov môžete ísť na prehliadku napríklad Kryštálovej zátoky, plávať v žaire, alebo navštíviť surfingové stredisko, ktoré lokáciu využíva pre vlny, ktoré sú ideálne pre surfovanie, vo všetkých ročných obdobiach.

Nusa Lembongan je tiež bohatá na kultúru. Viete sa tu dozvedieť viac o tradičných tancoch a iných miestnych umeníckych prejavoch. Môžete navštíviť chrámy a pozorovať miestnych veriacich pri rozhovoroch s kňazmi. Čím viac času venujete stretávaniu miestnych obyvateľov, tým skôr získate hlbokšie a pestrejšie poznatky o kultúre ostrova.

V zásade, Nusa Lembongan je zárukou vynikajúceho počasia, vynikajúcich pláží, pokoja a relaxu, ale aj množstva zábavných aktivít a exkurzií. Vyhľadanie letu do Indonézie a na ostrov Nusa Lembongan v určitom časovom období je vždy o niečo ťažšie, ale na prekonanie prekážok sa oplatí zvíťaziť. Vyskúšajte si netradičné miesto a nadchnite sa krásou Nusa Lembongan!


Počasie Indonézia Nusa Lembongan


Indonézia je veľkou krajinou na juhovýchode Ázie a je známa svojou pestrosťou prírodných krás. Jednou z jej perál je ostrov Nusa Lembongan, ktorý získal popularitu medzi turistami predovšetkým vďaka svojmu nádhernému počasiu.

Nachádzajúci sa na južnej hranici rovníka, ostrov Nusa Lembongan má teplé tropické podnebie, čo znamená, že je tam teplo počas celého roku. Letné mesiace, ktoré trvajú od apríla do októbra, sú obzvlášť horúce a vlhké. Teploty sa pohybujú okolo 30°C a vzduch je nasýtený vlhkosťou. Pre tých, ktorí majú radi horúce a slnečné počasie, je toto obdobie ideálne.

Zima, ktorá trvá od novembra do marca, je obdobím dažďov a zvýšenej vlhkosti. Teploty zostávajú teplé, avšak sú upravené kvôli dažďom a občasným búrkam. Niektorí ľudia si toto obdobie môžu vychutnať, pretože väčšie množstvo zrážok prináša prebudenie zelene a nový život do prírody.

Pri plánovaní návštevy Nusa Lembongan je dôležité mať na pamäti najvhodnejšie obdobie. Pre tých, ktorí preferujú slnečné počasie a chcú využiť pláže a vodné aktivity, letné mesiace sú najlepšou voľbou. Ak vás občasný dážď neobťažuje a chcete zažiť viac zelenej prírody a menej turistov, zimné mesiace sú vhodnejšie pre vás.

Nusa Lembongan je známe svojimi nádhernými plážami, ktoré ste určite nechcete premeškať. Bližšie k koncu zimy a na začiatku leta sú tieto pláže kúpeľne zlepšené vďaka čerstvému a živému rastu rias a korálov. Je preto vhodné si priniesť šnorchelovacie vybavenie a objaviť malebný podmorský svet. Nezabudnite ani na opaľovacie krémy s vysokým ochranným faktorom, keďže slnko v tejto oblasti môže byť veľmi silné.

Ďalšou atrakciou ostrova je jeho rozsiahla sústava jaskýň. Mala by sa však venovať osobitná pozornosť tomu, kedy je najideálnejšie navštíviť tieto jaskyne. Počas obdobia dažďov by sa vám mohlo stať, že jaskyne môžu byť zaplavené a prístup k nim by mohol byť obmedzený. Preto je vhodnejšie navštíviť ich v suchsých mesiacoch, keď sú v podstate suché a bezpečné na preskúmanie.

Nusa Lembongan je malý a príjemný ostrov, ktorý ponúka krásu tropického počasia Indonézie. Ako prevažne odľahlý ostrov, ostatné turistické miesta, ako aj doprava, bývajú často rušné. Toto môže byť pre niektorých návštevníkov zaujímavé zistenie, ale väčšina ľudí našťastie nachádza pokoj a oddych v tejto nádhernosti prírody a počasia.

Takže ak hľadáte krásne počasie počas celého roka a chcete objaviť tropický raj, ostrov Nusa Lembongan v Indonézii je určite miesto, ktoré by ste mali zvážiť. Pestrosť prírodných krás, teplé a slnečné počasie a úžasné pláže vás nadchnú a dodajú energiu do vašich dovolenkových zážitkov.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky