Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)

Letenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina s tisícimi ostrovy a každý z nich má svoje špeciálne krásy a zaujímavosti. Medzi najnavštevovanejšie miesta patrí Bali, ale dnes sa pozrieme na letenky do Lomboku, ktorý sa nachádza v susedstve.

Lombok je ostrov, ktorý sa nachádza v provincii Západná Nusa Tenggara v Indonézii. Tento ostrov je známy svojimi bledorozovými piesočnými plážami a krištáľovo čistým morom. Niektoré z najznámejších pláží na Lomboku sú Senggigi, Kuta a Tanjung Aan, kde môžete relaxovať a kúpať sa v súkromí.

Ale Lombok ponúka omnoho viac, než len pláže. Vrcholom tohto ostrova je Mount Rinjani, druhý najvyšší vrch Indonézie. Tento stratovulkán má výšku 3 726 metrov a zdá sa, že stojí nad ostrovom. Je oblúbeným miestom pre turistov, ktorí sa vyberajú na trekkingové túry a užijú si výhľady z vrcholu na okolitú krajinu.

Ak sa rozhodnete preskúmať Lombok a jeho okolie, nesmiete vynechať návštevu Gili ostrovov. Táto trojica ostrovov – Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air – sa nachádza iba pár kilometrov od Lomboku a cestou loďou trvá iba 30 minút. Na Gili ostrovoch nájdete krištáľovo čisté vody a hojnosť morských živočíchov, vrátane rýb, korytnačiek a delfínov.

Nenechajte sa zmiasť, ak si myslíte, že budete musieť platiť špeciálny poplatok za vstup na Gili ostrovy. Od januára 2020 vláda Indonézie zrušila prístupový poplatok pre turistov a teraz môže každý návštevník bezplatne vstúpiť na ostrovy Gili.

Čo sa týka cien leteniek do Lomboku, závisia na vašej lokalite a termíne cestovania, ale všeobecne sú lacnejšie ako letenky do Bali. Priemerná cena letenky z Európy sa pohybuje okolo 400 - 600 eur.

Lombok a Gili ostrovy stoja za návštevu a turisti z celého sveta sa snažia cestovať sem čo najviac. Tento ostrov ponúka krásne prírodné scenérie, trojicu úžasných ostrovov a zážitok z výstupu na druhú najvyššiu horu Indonézie. Kombinácia krásnych pláží a prírodných krás Lomboku robí z tohto ostrova ideálne miesto pre dovolenku, na ktorú určite nezabudnete.


Dovolenka Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krásna krajina s mnohými fascinujúcimi miestami na prehliadnutie. Jedno z tých miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je ostrov Lombok a jeho okolité ostrovy - Gili Islands. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zážitky z dovolenky s dobrodružstvom a poznaním miestnej kultúry. Okrem toho, práve na ostrove Lombok sa úplne otvorí pred návštevníkom krásna sopka Mt. Rinjani, ktorá nás uchváti svojou krásou.

Gili Islands sú súbor troch malých ostrovov - Gili Trawangan, Gili Meno a Gili Air, ktoré sa nachádzajú pár hodín lodou od balijskej časti ostrovov. Okrem krásnych pláží, ktoré sú vhodné na slnenie sa a plávanie, tieto ostrovy ponúkajú aj neobyčajné potápačské miesta. Voda okolo ostrovov je veľmi jasná a ponúka obdivovateľom mnoho farebných korálov a rôzne druhy rýb. Mnohé potápačské školy sa nachádzajú na ostrove Gili Trawangan, kde môžete získať potápačské osvedčenie a objaviť krásy podmorskej fauny.

Po návrate na Lombok, návštevníci môžu pokračovať v dobrodružstve a využiť svoj čas na výstup na sopku Mt. Rinjani. Väčšinou trvá 2-3 dni na dosiahnutie vrcholu a návrat dolu. Cesta na vrchol nie je jednoduchá, ale pohľad z vrcholu na ostrov Lombok a Gili ostrovy stojí za to. Okrem toho, na ceste hore budete môcť vidieť množstvo exotických rastlín a zvierat, ktoré nájdete len na tejto časti Indonézie.

V miestnej kultúre vypukne Vaše zvedavosť pri návšteve indonézskeho chrámu Lingsar, ktorý sa nachádza v západnej časti Lomboku. Tento chrám je známy svojou jedinečnou architektúrou a miestnym festivalom Perang Topat, ktorý sa koná každoročne.

Pláže na ostrove Lombok nie sú tak preplnené turistami ako pláže na susednom Bali a sú vhodné pre tých, ktorí hľadajú uvoľnenie na vyššej úrovni. Pláže Senggigi a Kuta sú niektoré z najlepších pláží, ktoré ponúka ostrov Lombok.

Celkovo, Lombok a jeho okolité ostrovy sú určite miestom, na ktoré by ste sa mali vybrať. Okrem výletov na sopku Mt. Rinjani, potápačských zážitkov a krásnych pláží, tento ostrov ponúka mnoho miest, kde môžete skúmať miestnu kultúru a tradičné praktiky. Ak sa teda chystáte na dobrodružnú dovolenku v Indonézii, neváhajte navštíviť ostrov Lombok.


Počasie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia je krajina s bohatou a rôznorodou prírodnou krásou. Nachádza sa v juhovýchodnej Ázii a je známa svojimi krásnymi plážami, žiariacimi rybárskymi dedinkami a kultúrnym bohatstvom. Napriek tomu všetkému je však počasie v Indonézii veľmi rozmanité, sú tu veľké rozdiely v teplotách, zrážkach a sezónach. V tomto článku sa zameriame na počasie v Lomboku, ktorý je druhým najväčším ostrovom Indonézie a zároveň na Gili ostrovy a Mt. Rinjani, ktoré sú populárne turistické atrakcie v tejto oblasti.

Lombok je známy svojimi nádhernými plážami, jasnými modrými vodami a spektakulárnymi západmi slnka. Väčšina turistov si vyberá obdobie od mája do septembra na svoju návštevu, pretože počas týchto mesiacov je teplo a suché. Teploty sa pohybujú medzi 26 °C až 32 °C, čo je ideálne pre plážové aktivity a potápanie. Zrážky sú minimálne a igelitové obdobie je v plnom prúde. Návštevníci majú možnosť si užiť slnko a more bez toho, aby sa obávali dažďu.

Avšak, ak ste príchodom do Lomboku našli od novembra do marca, môžete sa stretnúť s obdobím dažďov. Počas týchto mesiacov je viac zrážok a občasné búrky nie sú neobvyklé. Teploty zostávajú stále teplé, ale môžu byť nižšie ako v letných mesiacoch. Napriek tomu, dažde môžu priniesť veľké množstvo zelených toníkov ostrova a zážitky z úchvatných vodopádov a dravých riek.

Gili ostrovy sú malý súbor ostrovov v Lomboku, známy svojimi priezračnými vodami a prosperujúcim korálovým útesom. Počasie tu je podobné ako v Lomboku, s vysokými teplotami a minimálnym množstvom zrážok počas letných mesiacov. V období dažďov môžu byť niektoré pláže a miesta na potápanie nedostupné kvôli vlnám a silným prúdom. Je dôležité sledovať miestne správy a odporúčania pred návštevou ostrovov.

Mt. Rinjani je aktívny vulkán v Lomboku a populárny vrchol pre horskú turistiku. Počasie na vrchole môže byť veľmi odlišné od okolitého prostredia. Teploty na vrchole siahajú až k nule, takže je dôležité sa pripraviť na chladnejšie podmienky. Okrem toho, počasie v oblasti Mt. Rinjani je veľmi nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Turisti by mali dbať na svoju bezpečnosť a upraviť svoje plány v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok.

Celkovo je Lombok, spolu s Gili ostrovmi a Mt. Rinjani, atraktívnou destináciou pre turistov počas väčšiny roka vďaka svojmu teplému a slnečnému počasiu. Napriek občasným dažďom v období dažďov, stále existuje množstvo aktivít a krásnych miest na objavovanie. Nezabudnite však sledovať miestne správy o počasí a prispôsobiť svoje plány, aby ste si mohli plne vychutnať svoju návštevu tejto úžasnej lokality.


Ubytovanie Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


Indonézia, krajina tisícov ostrovov a prírodného bohatstva, ponúka návštevníkom mnoho možností na objavovanie krás svojej krajiny. Lombok, jeden z najväčších ostrovov Indonézie, je zaujímavým cieľom pre turistov z celého sveta. Táto oblasť ponúka mnoho možností na objavovanie nádherných miest, plachetnice, potápanie a pozorovanie zvierat a rastlín. Tu je niekoľko tipov na ubytovanie na ostrove Lombok, v Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani.

Lombok

Lombok je najväčší ostrov v súostroví Malých Sund. Hlavné mesto Mataram ponúka veľa možností na ubytovanie, ktoré uspokoja aj náročnejších turistov. Najlepšie hotely v meste sú uprostred mesta, kam je to kúsok na hlavné pláže na západe ostrova.

The Lombok Lodge

The Lombok Lodge je luxusné ubytovanie v ktorom je situované v severnej časti Lomboku, v blízkosti Senggigi, Last nenia ďaleko od mesta Mataram. Je to určené pre tých, ktorí hľadajú pokoj a odpočinok. Tento hotel má iba deväť bungalovov a teda dokáže poskytnúť pohodlie pre malé množstvo ľudí. V hoteli je pláž, bazén a ich kuchár prichystal každý deň vynikajúce jedlá na raňajky, obedy a večere.

Vila Sepoi-Sepoi

Vila Sepoi-Sepoi sa nachádza v oblasti Senggigi na západnom pobreží ostrova Lombok. Vila má veľký bazén, je situovaná v romantickom prostredí uprostred tropických záhrad a ponúka nádherný výhľad na more.

Gili ostrovy

Gili ostrovy sú troma malými ostrovmi, ktoré sa nachádzajú pri západe ostrova Lombok. Tieto ostrovy sú obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú pokoj a kľud. Táto oblasť je skvelá pre potápanie, plachtenie a iné vodné športy. Na ostrov Gili Trawangan, sa zdá, že ubytovanie je miener, ale v skutočnosti je to jemná príroda s množstvom malých hotov. Cena oproti Lomboku je o niečo vyššia, ale stále si to mnoho ľudí užije.

Ombak Sunset

Ombak Sunset má nádherný výhľad na západ slnka nad Baliho morem, priamo z vašej terasy. Je situovaný na južnej časti Gili Trawangan a jeho slávnym znakom je spa so širokým výberom masáží a iných procedúr.

Karma Reef Gili Meno

Karma Reef Gili Meno je menšie a exkluzívnej ubytovanie na ostrove Gili Meno, priamo vedľa miestnej lagúne. Bungalovy sú k dispozícii v štýle tradície s dobrých službami a modernými pohodlnosťami.

Mount Rinjani

Mount Rinjani je druhý najvyšší vrchol v Indonézii a je jedným z najpopulárnejších trekov v Indonézii. Trek trvá zvyčajne 3 až 4 dni, podľa toho, ako sa cítite a ako rýchlo chcete ísť. Na vrchole sa nachádza kráter a jazierko, ktoré si môžete pozrieť. Pre túru na Mount Rinjani sú k dispozícii tri rôzne spôsoby ubytovania a tie sú:

Sambi Sari Cottage

Sambi Sari Cottage je rodinný hotel, ktorý sa nachádza v blízkosti severnej brány parku a môže byť vaším štartovacím bodom pre túru na Rinjani. Tento hotel ponúka vynikajúce jídlo, kvalitné služby a je menej rušné ako nejaké z ostatných ubytovaní.

Senaru Lodge

Senaru Lodge je iné ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti prirodzenej oblasti Rinjani. Toto ubytovanie ponúka nádherný výhľad na nádherné vrchy a lesy. Hotel ponúka bed & breakfast, ale aj ďalšie možnosti pre turistov. Ak si chcete trochu oddýchnuť pred túrou, môžete si objednať jedlo v hotelovej reštaurácii alebo sa osviežte v bazéne.

Balqis Resort

Balqis Resort sa nachádza západne od Mount Rinjani a je ideálnym miestom na odpočinok po ťažkej turistike. Tento resort ponúka plavanie v jazierku, golfové ihrisko a mnoho iných zábavných aktivít. Je to ideálne miesto pre rodiny, ktoré hľadajú relaxačnú dovolenku po tom, čo sa vrátia z túry na Mount Rinjani.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Lomboku, Gili ostrovoch a pri Mount Rinjani poskytujú komfortné a príjemné priestory pre turistov, bez ohľadu na ich rozpočet alebo preferencie. Ak sa chystáte navštíviť túto krásnu oblasť Indonézie, môžete si byť istí, že si tu užijete skutočne nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Indonézia Lombok (vrátane Gili ostrovov a Mt. Rinjani)


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Lomboku?
Najlepšie obdobie je od mája do septembra, keď je suché počasie a teploty sú priemerné okolo 28 °C.

2. Ako sa dostanem na Lombok?
Lombok má medzinárodné letisko, ktorého spojenie má s Bali a Jakarta. Z Bali je možné sa tam preplaviť.

3. Kde sa nachádzajú Gili ostrovy?
Nachádzajú sa na severe Lomboku, blízko ostrova Bali.

4. Aké aktivity môžem na Gili ostrovoch podnikať?
Na Gili ostrovoch je možné sa kúpať, potápať, šnorchlovať, jazdiť na koni, raftovať a navštíviť pohostinné reštaurácie.

5. Ako sa dostať na Mt. Rinjani?
Mt. Rinjani sa nachádza v národnom parku Gunung Rinjani. Cesta tam vyžaduje skúseného sprievodcu a vybavenie.

6. Ktoré pláže sú najlepšie na Lomboku?
Najlepšie pláže sú Tanjung Aan Beach, Senggigi Beach, Kuta Beach a Selong Belanak Beach.

7. Ktoré miesta na Lomboku by som nemal vynechať?
Nemal by si vynechať návštevu Gunung Rinjani, Gili ostrovy, údolie Tetebatu, vodopády Sendang Gile a Tiu Kelep a koretné telo Suranadi.

8. Potrebujem na Lombok očkovanie?
Nie sú potrebné žiadne špeciálne očkovania, ale odporúča sa chrániť sa proti malárii a chrípke.

9. Aké jedlo môžem na Lomboku skúsiť?
Na Lomboku sa podávajú miestne jedlá, ako je nasi campur, mie goreng, sate ayam a gado-gado.

10. Aké sú tradičné produkty na Lomboku?
Tradičné produkty na Lomboku sú predovšetkým ručne vyrobené tkaniny, keramika a priemyselové čistiace prostriedky.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky