Hľadáte najlacnejšiu letenku?

India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)

Dovolenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim - jedinečná dovolenka v exotickom prostredí

Ak sa túžite po dovolenke spojenej s exotickou kultúrou a nádhernou prírodou, destinácia India Sikkim by mala byť tou pravou voľbou pre Vás. Sikkim je najmenší štát v Indii, ale nechýba mu nič zo svojich väčších súrodencov. Jeho krásy spočívajú v horskej krajine, nádherných údolíach, pôvabných prírodných rezerváciách a v neopakovateľnej kultúre starovekého národa Lepcha.

Gangtok - hlavné mesto Sikkimu

Na začiatku svojej cesty navštívte hlavné mesto Sikkimu, Gangtok. V meste si môžete vychutnať čaj, pozrieť si najväčší buddhistický kláštor (Enchey Monastery) alebo navštíviť nezvyčajný Kultúrny palác (Namgyal Institute of Tibetology). Sú tu aj rôzne trhoviská, na ktorých si môžete kúpiť tradičné suveníry. Nezabudnite navštíviť známe miesto s názvom MG Marg, alebo Marvelous Gangtok Marg, čo je prehliadková ulica obklopená nádhernými kvetinovými záhradami.

Pelling - úžasné horské výhľady v Sikkime

Pellinga, nádherného miesta obklopeného horami v pohorí Himaláje, nájdete na západe Sikkimu. V dedinke sú rozsiahle prírodné rezervácie, ktoré stoja za návštevu. Najdôležitejšou atrakciou sú skalnaté výhľady na hory Kangchenjunga - tretiu najvyššiu horu na svete. Toto miesto dýcha pokojom a kľudom a je ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú únik od uspávajúceho prostredia mesta.

Sikkim ponúka rozmanité dobrodružstvá

Sikkim je známy aj svojimi dobrodružnými aktivitami. Môžete si zagooglovať miesta, na ktorých sa dá pohybovať v korunách stromov, jazdiť na hliníkových lyžiaroch alebo tiež zdolať hory na bicykli. Sikkim ponúka množstvo možností pre tých, ktorí chcú zažiť niečo nové a zároveň uspokojiť svoju adrenalinovú závislosť.

Koniec dovolenky Sikkim

Na záver si zarezervujte trojdňovú cestu do Darjeelingu, aby ste si mohli vychutnať nádherné výhľady na hory a položiať si nohy v čajových plantážach. Ak sa Vám toto miesto veľmi páčilo, môžete si do svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť, pridať aj mesto Kalimpong - malé mestečko, v ktorom sa nachádza krásny Pädong Buddhiský kláštor.

India Sikkim ponúka nádherné výhľady, úchvatnú prírodu a neopakovateľnú exotickú kultúru. Ak hľadáte oddych a zároveň dobrodružstvo, určite navštívte toto krásne miesto. Naplánujte si Vašu dovolenku v Sikkime už dnes a užite si svoju vysnívanú cestu.


Ubytovanie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India je fascinujúca krajina bohatá na kultúru, históriu a krásnu prírodu. Jedným z jej malých, ale veľmi pôvabných štátov je Sikkim, ktorý sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Sikkim je domovom niektorých úžasných miest, ktoré stojí za to objaviť, ako je Gangtok a Pelling. Ak plánujete navštíviť Sikkim, skúste vybrať si ubytovanie v týchto dvoch miestach a zažiť výnimočnú pohostinnosť a kultúru tejto oblasti.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu a je známe svojou nádhernou atmosférou a úchvatnými výhľadmi na himalájsky pohreb. Ponúka mnoho možností ubytovania pre každého návštevníka. Ak hľadáte luxusné ubytovanie, niektoré z najlepších hotelov, ako je Elgin Nor-Khill Hotel alebo Mayfair Spa Resort, vám poskytnú všetko, čo potrebujete na komfortný pobyt. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie, wellness centrá, reštaurácie s miestnou a medzinárodnou kuchyňou a úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí preferujú skromnejšie ubytovanie, Gangtok ponúka mnoho lacnejších hotelov a penziónov. Môžete vybrať si niektorý z rodinných prevádzok, kde vám priateľský personál pomôže pri výbere výletov po okolí. Niektoré z nich sú Netuk House, Hotel Tibet, alebo dennej hotely, ktoré poskytujú priestorom k relaxácii počas vášho pobytu.

Ak sa vyberiete do mesta Pelling, budete môcť zažiť prírodnú krásu Sikkimu v plnej miere. Mesto je známe svojimi úchvatnými výhľadmi na himalájske masívy, vrátane slávneho Kanchenjunga, najvyššieho vrcholu Indie. Pre komfortné ubytovanie môžete si vybrať medzi hotelmi ako The Chumbi Mountain Retreat & Spa alebo The Elgin Mount Pandim. Tieto hotely poskytujú luxusné ubytovanie, wellness centrá a reštaurácie s výhľadmi na okolitú prírodu.

Ak preferujete jednoduchšie ubytovanie, existuje mnoho cenovo dostupných možností ako penzióny a hostely v meste Pelling. Môžete sa rozhodnúť pre jeden z rodinných prevádzok, ktoré vám poskytnú pohodlnú posteľ a miesto, kde sa môžete stretnúť s ostatnými cestovateľmi. Niektoré z týchto prevádzok sú Rabdentse Residency, Valley Vista Resort alebo Elgin Mount Pandim Tourist Lodge.

Pri výbere ubytovania v Sikkime je dôležité si uvedomiť, že mesto Pelling je menšie a mierne mimo hlavného turistického toku, zatiaľ čo Gangtok je živé a rušné mesto. V oboch miestach si však budete môcť vychutnať úžasné výhľady na vrchy Himalájí a okolitú prírodu.

Sikkim je jedinečné miesto, kde môžete zažiť bohatú kultúru a malebnú prírodu Indie. Pri výbere ubytovania v Gangtoku a Pellingu máte širokú paletu možností od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny. Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek typ ubytovania, budete mať príležitosť objaviť krásy a poklady tohto nádherného kúsku Indie.


Počasie India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Počasie v Indii Sikkim, vrátane miest Gangtok a Pelling, je ovplyvnené ich geografickou polohou a nadmorskou výškou. Sikkim, nachádzajúci sa v Himalájach, má miernu podnebnú oblasť s rôznymi ročnými obdobiami.

Gangtok, hlavné mesto Sikkimu, leží vo výške približne 1 650 metrov nad morom. Má subtropické a vlhké podnebie. Teploty v Gangtoku v lete sa pohybujú od 15 do 25 °C, zatiaľ čo v zime sa môžu znížiť na 0 °C. Občasné dažde tiež prispievajú k chladnejšiemu počasiu.

Mesto Pelling, známe svojimi výhľadmi na horský masív Kanchenjunga, sa nachádza vo výške približne 2 000 metrov nad morom. Podnebie je tam chladnejšie ako v Gangtoku. Letné teploty sa pohybujú od 12 do 20 °C a zimné teploty môžu klesnúť až na -5 °C. V priebehu roka je tu vysoká miera zrážok, ktorá dodáva pohľadom na hory spektakulárnu zelenú scenériu.

Sikkim má aj niekoľko monzúnových mesiacov, keď prichádza hojný spŕš. Monzúnové obdobie nastáva v Indii v lete, od júna do septembra. Gangtok a Pelling nie sú výnimkou a počas týchto mesiacov počasie môže byť veľmi daždivé. Dažde môžu byť silné a sprevádzať ich hromy a blesky.

V Sikkime je tiež rozvinutý cestovný ruch. Tí, ktorí sa chcú vyhnúť dažďom a obdobiu monzúnu, by mali navštíviť Sikkim v období od októbra do apríla. Toto obdobie je zvyčajne suchšie a pohodlnejšie pre turistov.

Pamätajte, že počas snehových období môžu byť cesty do niektorých oblastí Sikkimu zatvorené kvôli zlému počasiu a lavínam.

Celkovo vzaté, Sikkim ponúka rôznorodé a často zmenlivé počasie kvôli svojej geografickej polohe a nadmorskej výške. Bez ohľadu na ročné obdobie návštevníci môžu oceniť krásu a unikátnu prírodu tejto indicko-himalájskej krajiny.


Najčastejšie otázky a odpovede India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


Otázky a odpovede o India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu):

1. Aký je najlepší čas na návštevu Sikkimu?
Najlepší čas na návštevu Sikkimu je od marca do júna a od septembera do decembra. Letné mesiace sú vhodné na pohyb po horských oblastiach, a zimné mesiace sú ideálne na sledovanie snežných vrcholov.

2. Je v Sikkime možné cestovať dobrovoľníckymi službami?
Áno, existuje viacero dobrovoľníckych programov v Sikkime, ktoré sa zameriavajú na rôzne oblasti, ako sú zdravotníctvo, vzdelávanie a výstavba.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Sikkime?
Niektoré z najlepších miest na návštevu v Sikkime sú Gangtok, Pelling, Lachen, Lachung, Gurudongmar Lake a Yumthang Valley.

4. Čo je potrebné na získanie vstupnej vízovej povolenia do Sikkimu?
Na získanie vstupnej vízovej povolenia do Sikkimu je potrebné mať platný cestovný pas, fotografiu a vyplnený formulár. Požadované doklady sa líšia v závislosti od toho, či ide o turistickú alebo obchodnú návštevu.

5. Aké sú možnosti dopravy v Sikkime?
V Sikkime sú k dispozícii rôzne možnosti dopravy, vrátane autobusov, taxíkov a motorkárskych prieskumných ciest. Tiež sú k dispozícii pešie a turistické trasy, ktoré sú ideálne na objavovanie krás krajiny.

6. Aké sú turistické atrakcie v Gangtoku?
Gangtok ponúka množstvo turistických atrakcií, ako sú Monastery Enchey a Rumtek, Tashi View Point, Hanuman Tok a MG Road.

7. Aké sú turistické atrakcie v Pellingu?
V Pellingu nájdete množstvo krásnych prírodných scenérií, ako sú Khecheopalri Lake, Chhange Waterfalls, Rabdentse Ruins a Pemayangtse Monastery.


Letenka India Sikkim (vrátane Gangtoku a Pellingu)


India Sikkim je jednou z najkrajších oblastí Indie a jej hlavné mestá Gangtok a Pelling sú obľúbené ciele turistov.

Ak plánujete cestu do Sikkimu, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Sikkim nemá vlastné letisko, takže najbežnejšou cestou je let do Kalkaty (Kolkata) a následne cesta po krajine.

Náklady na letenku sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dĺžky letu. Očakávajte cenu v rozmedzí od 200 do 500 eur.

Po pristátí v Kalkate sa môžete rozhodnúť pre cestu autom alebo autobusom. Je však lepšie, ak máte naplánovanú cestu vopred a vybavíte si dopravu dopredu. Cestovanie autom má svoje výhody, môžete sa zastaviť a vidieť po ceste viac z krajiny.

Gangtok je hlavné mesto Sikkimu, nachádza sa v nadmorskej výške 1 600 metrov a má nádherný výhľad na Himaláje. Mesto ponúka mnoho atrakcií, vrátane chrámu Enchey, múzea Tibetology a Národného parku Kanchendzonga.

Pelling je malé mestečko s veľkým množstvom veľkolepých výhľadov na horu Kanchendzonga a okolitú prírodu. Najlepším miestom na obzretie tejto nadherné hory je z niektorého z výhľadových bodov.

Akékoľvek miesta by ste chceli navštíviť, naplánujte si svoju cestu dopredu a zabezpečte prepravu vopred. Zážitky z cesty do Sikkimu vám ostanú v pamäti na celý život.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky