Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Holandsko Delft

Letenka Holandsko Delft


Delft je mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Holandska a je známe svojimi krásnymi uličkami a charakteristickou architektúrou. Navštívenie tohto mesta by pre vás mohlo byť zážitkom na celý život. Aby ste sa tam dostali, budete potrebovať letenku do Holandska, s presným cieľom v Delfte.

Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do mesta Delftu. Najvhodnejšia možnosť pre turistov je s cestovnou kanceláriou alebo s nízkonákladovou leteckou spoločnosťou, ktorá má lety do mesta Amsterdam.

Mesto Amsterdam má pomerne malú vzdialenosť od Delftu, cesta trvá iba asi 1 hodinu. Po prílete na letisko Schiphol, môžete využiť rôzne spôsoby dopravy do Delftu. Najvhodnejšou možnosťou je najať si auto alebo využiť verejnú dopravu.

Po príchode do mesta si môžete všimnúť niektoré z najznámejších budov v meste, ako napríklad kostol Oude Kerk, ktorý bol postavený v 13. storočí. Izba, v ktorej sa nachádza rozhlasová stanica, tiež stojí za to navštíviť. Je tiež dôležité vidieť krásne námestie Markt so svojou obchodnou budovou Stadhuis.

Delft je okrem toho známe aj svojou históriou a kultúrou. Môžete navštíviť múzeum Prinsenhof, kde je možné vidieť viac ako 800 rôznych exponátov týkajúcich sa histórie a tradícií mesta. Okolie je taktiež krásne a ponúka spoločnosti pre výlety na bicykli, ktorými si môžete užiť krásne výhľady na okolité krajiny a kultúru Holandska.

Letenka do Holandska na návštevu Delftu je skvelý spôsob, ako spoznať toto krásne mesto a jeho okolie. Začnite plánovať svoju cestu už teraz!


Ubytovanie Holandsko Delft


Holandsko je známe svojou pôvabnou architektúrou, bohatou históriou a malebnými mestami, medzi ktorými nájdeme aj Delft. Toto starobylé mesto, nachádzajúce sa v provincii Južný Holandsko, je jedným z najkrajších a najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Samotné mesto Delft je úzke, prepletajúce sa kanály, ktoré mu dodávajú nádych romantiky. Červené tehlové domy a historickej budovy pôsobia obzvlášť pôsobivým dojmom počas prechádziek po uliciach mesta. Navyše, Delft je významný svojou bohatou históriou a kultúlnym vplyvom, ktorý pochádza z čias Holandskej Zlaté Orly.

Ak sa rozhodnete navštíviť Delft, budete mať na výber z rôznych možností ubytovania. Mesto ponúka veľké množstvo hotelov, hostincov a pensionov pre turistov.

Ak preferujete luxusnejší typ ubytovania, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov, ktoré sa nachádzajú v historickom centre mesta. Tieto hotely ponúkajú moderné vybavenie a výhodnú polohu, čo znamená, že budete mať všetky významné miesta a atrakcie mesta doslova za rohom. Nebudete musieť cestovať ďaleko, aby ste mohli ochutnať autentickú holandskú kuchyňu, navštíviť múzeá alebo nakúpiť suveníry.

Pre tých, ktorí uprednostňujú útulnosť a neformálnejšie prostredie, sú k dispozícii aj menšie rodinné hotely a hostely. Tieto ubytovania sú cenovo dostupné a ponúkajú pohodlné izby v priateľskej atmosfére. Môžete sa očakávať vynikajúcu starostlivosť o hostí a možnosť spoznať iných cestovateľov z celého sveta.

Ak ste typom cestovateľa, ktorý má rád individuálnosť a autenticitu, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v jednom z mnohých apartmánov alebo B&B v Delfte. Tieto ubytovania sú ideálne pre skupiny alebo rodiny, pretože ponúkajú väčšiu flexibilitu a možnosť sebarealizácie. Môžete si pripraviť vlastné jedlá, ako keby ste boli doma, a zbaviť sa pocitu nútenej stravovacej jedálničky.

Nesmieme zabudnúť ani na možnosť ubytovania v okolitých mestách a dedinkách. Delft sa nachádza vo veľmi blízkom dosahu od iných šarmantných miest, ako sú Rotterdam, Haag alebo Amsterdam. Ak budete mať čas a záujem, môžete si vybrať z ponuky hotelov a penziónov v týchto oblastiach.

Všetky tieto možnosti ubytovania v Delfte majú jednu vec spoločnú - úžasnú atmosféru a okolie, ktoré nenechá žiadneho cestovateľa ľahostajným. Bez ohľadu na to, či ste voľakedy navštívili Holandsko alebo nie, pobyt v Delfte bude určite jedinečným zážitkom, ktorý vám poskytne možnosť spoznať túto úchvatnú krajinu z hľadiska miestnej kultúry a histórie.


Počasie Holandsko Delft


Holandsko je známe svojím nestálym a premenlivým počasím. Tento fakt sa nevýnimkou ani pre mesto Delft, ktoré sa nachádza v provincii Južné Holandsko. Počasie v Delfte je ovplyvňované Atlantickým oceánom a tiež prúdom Golfského prúdu, čo znamená, že je pomerne mierne počas celého roka.

Jeseň (september - november) je obdobím, keď teploty klesajú a začína sa prechod z teplých letných dní na chladnejšie podnebie. Teploty sa pohybujú okolo 11 °C, avšak môže dôjsť k rýchlemu ochladeniu a teploty sa môžu pohybovať aj pod bodom mrazu. Práve v tomto období sa môžu vyskytnúť aj najväčšie zrážky v roku, a to najmä v podobe dažďa.

Zima (december - február) v Delfte je mierna, ale chladná. Teploty sa pohybujú okolo 2 °C, pričom nočné teploty môžu byť aj pod nulou. Zrážky v podobe snehu sú relatívne zriedkavé, avšak tieto zimné mesiace prinášajú častejšie jemný dážď a závoje hmly.

Jar (marec - máj) sa v Delfte začína pomaly otepľovať. Teploty postupne stúpajú na priemerných 8 °C a neskôr aj na 13 °C. Prvé jarné mesiace sú obdobím zvýšenej vlhkosti a častého vetra.

Leto (jún - august) je v Delfte príjemne teplé a vlhké. Priemerné teploty sa pohybujú od 17 °C do 21 °C, pričom môžu dosiahnuť aj 25 °C a viac. Počas letných mesiacov je počasie najstabilnejšie, avšak môže dôjsť k občasným dažďom alebo búrkam.

Celkové počasie v Delfte je ovplyvnené blízkosťou severného pobrežia a prílivovými vlnami Severného mora. Mesto je známe aj svojou typickou holandskou krajinou so vodnými kanálmi a záhradami, ktoré sú hojne napájané vodou z prílivových vĺn. To spôsobuje vyššiu vlhkosť vzduchu, čo prispieva k častejšiemu výskytu dažďa.

V rozhodnutí, kedy navštíviť Delft, treba zohľadniť tieto faktory počasia. Každé obdobie má svoje osobité čaro, či už sa jedná o jarné kvety, letné festivale alebo jesenné farby. Je však vhodné si zobrať s sebou oblečenie, ktoré je primerané rôznym teplotám a možnosti dažďa.


Dovolenka Holandsko Delft


Dovolenka v Holandsku: Objavte kúzelné mesto Delft

Mnoho turistov, ktorí navštívia Holandsko, sa väčšinou zameriavajú na návštevu Amsterodamu, Roterdamu alebo Haagu. Avšak existuje jedno malé mesto v tejto krajine, ktoré je čarovné a stojí za to objaviť - Delft. Toto malebné mesto je známe svojou bohatou históriou, krásnymi cintorínskymi domčekmi, pokojnou atmosférou a, samozrejme, bohatou keramickou tradíciou. Tu je prehľad toho, čo by ste nemali prehliadnuť pri návšteve Delftu.

História a architektúra

Delft má bohatú históriu, ktorá siaha až do 13. storočia. V minulosti to bolo jedno z najdôležitejších obchodných miest v Holandsku a miesto, kde sa narodil slávny maliar Johannes Vermeer. Preto by ste si určite mali vybrať turistickú prehliadku po tomto historickom meste, aby ste sa dozvedeli o jeho fascinujúcej minulosti. Malé uličky s jedinečnou architektúrou a nádherné kanály s historickými mostami vás dostanú do pravého holandského náladia.

Krásna stará radnica

Ak sa vám podarí navštíviť Delft v pondelok, nemali by ste prehliadnuť prehliadku radnice Oude Kerk. Stará radnica Delftu ponúka úchvatný výhľad na mesto, rovno zo strechy. Výhľad je úžasný, najmä ak ste priamo nad katedrálou. Budete mať možnosť vidieť okolité kanály, typické holandské domčeky a pamätníky. Prehliadka radnice vám tiež poskytne dôležité informácie o histórii tohto ikonického miesta.

Delftská keramika

Delftská keramika je jedným z najznámejších vývozných artiklov z Holandska a mesto je pre ňu známe po celom svete. Navštíviť Delftskú fajansovú továreň je ako vstúpiť do krajiny keramiky. Môžete vidieť remeselníkov pri práci a proces výroby keramických predmetov od začiatku až po koniec. Nenechajte si ujsť možnosť zakúpiť si autentický delftský porcelán alebo jednoducho obdivovať výrobky a tvorivé diela vyrobené známymi umelcami.

Krásna Delftská univerzita

Delftská technická univerzita (TU Delft) je jednou z najuznávanejších vysokých škôl na svete. Architektúra tejto univerzity je fascinujúca a jej moderné budovy sú plné inovácie. Akonáhle prejdete okolo univerzitných priestorov, budete hlboko nadšení z ohromujúcej architektúry a lákavo sa vám vyskáču nové myšlienky. Okrem toho Delft je obývané množstvom študentov, takže návštevníci môžu zažiť mladú a dynamickú atmosféru.

Delft je skrytým klenotom Holandska, kde môžete objaviť nezabudnuteľné miesta a vychutnať si klidné chvíle. Jeho staroveké uličky, historické budovy a tradičná fajanská výroba vás zavedú do minulosti a očaria vás jedinečnou atmosférou mesta. Ak plánujete dovolenku v Holandsku, určite zaradte návštevu Delftu na svoj zoznam. Určite nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Delft


1. Aké je hlavné mesto Holandska?
Odpoveď: Hlavným mestom Holandska je Amsterdam.

2. Aký je najznámejší symbol Holandska?
Odpoveď: Najznámejším symbolom Holandska je mlyn.

3. Kde sa nachádza mesto Delft?
Odpoveď: Mesto Delft sa nachádza v provincii Južné Holandsko, v západnej časti krajiny.

4. Aké je hlavné pamiatky v meste Delft?
Odpoveď: Hlavnými pamiatkami v meste Delft sú Kostol svätého Jána, Kráľovský porcelánový fabrika a Delftský rad.

5. Ako sa dostanem z Amsterodamu do Delftu?
Odpoveď: Z Amsterodamu do Delftu sa môžete dostať vlakom. Cesta trvá približne 1 hodinu.

6. Aké je typické jedlo v Holandsku?
Odpoveď: Typické jedlo v Holandsku je haring (sleď), syr Gouda a poffertjes (malé lievance).

7. Kde sa narodil slávny maliar Johannes Vermeer?
Odpoveď: Slávny maliar Johannes Vermeer sa narodil a žil v meste Delft.

8. Kedy je v Holandsku Veľká noc?
Odpoveď: V Holandsku sa Veľká noc slávi v rovnaký deň ako vo väčšine kresťanských krajín, teda na Veľký piatok a Veľkú nedeľu.

9. Aké je počasie v Delfte?
Odpoveď: Počasie v Delfte je typické pre západnú Európu, so miernymi zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú od 0 °C v zime až po 25 °C v lete.

10. Kde môžem kúpiť delftskú modrú keramiku?
Odpoveď: Delftskú modrú keramiku môžete kúpiť v mnohých obchodoch a galériách v meste Delft, ako aj v iných mestách v Holandsku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky