Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Gruzínsko Martvili Canyon

Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Martvili Canyon


1. Kde sa nachádza Martvili Canyon?
Martvili Canyon sa nachádza v Gruzínsku, konkrétne v blízkosti mestečka Martvili.

2. Ako sa dostať do Martvili Canyon?
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Martvili Canyon, je autom alebo taxíkom. Od hlavného mesta Tbilisi trvá cesta približne 4 hodiny.

3. Čo je Martvili Canyon?
Martvili Canyon je nádherná prírodná atrakcia so skalnatými útesmi, zelenými lesmi a malebnými potokmi. Ponúka možnosť prechádzok loďou po jasne modrom jazere a kúpanie vo voľnej prírode.

4. Je potrebné rezervovať lístky vopred?
Áno, odporúča sa rezervovať lístky vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny (júl - august), keď je veľký nápor turistov.

5. Aká je vstupná cena?
Vstupné do Martvili Canyon je zvyčajne približne 10 GEL (gruzínsky lari) pre dospelých a 5 GEL pre deti.

6. Aký je čas prevádzky Martvili Canyon?
Martvili Canyon je otvorený pre návštevníkov denne od 9:00 do 18:00 hod.

7. Aká je najlepšia doba na návštevu?
Najlepšie obdobie na návštevu Martvili Canyon je na jar (marec - máj), keď je rieka plná vody a okolitá príroda je v plnej kráse. Leto je tiež vhodné, ale môže byť dosť rušno.

8. Aký je dĺžka prehliadky Martvili Canyon?
Prehliadka Martvili Canyon väčšinou trvá asi 1-2 hodiny, vrátane 20-minútovej jazdy loďkou.

9. Je možné kúpať sa v Martvili Canyon?
Áno, návštevníci majú možnosť kúpať sa vo vode Martvili Canyon počas prehliadky. Odporúča sa mať so sebou plavky a venuť sa tejto aktivite v dostatočnom množstve času.

10.Čo ešte môžem vidieť v okolí Martvili Canyon?
Okolie Martvili Canyon je bohaté na ďalšie prírodné krásy, ako sú Okatse Canyon, Prometheusove jaskyne a množstvo historických pamiatok, ako je napríklad kláštor Gelati. Odporúča sa naplánovať si viac času na preskúmanie týchto miest.


Dovolenka Gruzínsko Martvili Canyon


Gruzínsko je fascinujúcou krajinou, plnou krásnych prírodných úkazov a histórie. Jedným z najkrajších miest tejto krajiny je Martvili Canyon, ktorý je nádherným miestom pre dovolenku.

Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrela-Zemo Svaneti, v blízkosti mesta Martvili. Tento úchvatný kanón je zahrnutý do národného parku Martvili, ktorý je domovom mnohých zaujímavých druhov rastlín a zvierat.

Kanón Martvili je známy pre svoje jasne modré jazierka a strmé vápencové steny. Keď sa prechádzate po drevených chodníkoch, ktoré sú položené nad vodou, ponára sa vás do prírodného divadla. Svojím okúzlujúcim vzhľadom vás kanón vtiahne do iného sveta, kde sa môžete cítiť ako v rozprávke.

Jazierka v Martvili Canyon sa vytvorili vďaka rieke Abasheli, ktorá si vytesala cestu cez vápencové skaly po stáročia. Jazierka majú rôzne hĺbky a prúdenie rieky spôsobuje, že sa voda stále mení v odtieňoch modrej farby. Táto jedinečná kombinácia farieb a prírodných útvarov je dôvodom, prečo je Martvili Canyon tak populárnym miestom pre turistov z celého sveta.

Návštevníci majú možnosť preplávať sa v týchto jazierkach na malých loďkách, ktoré vyzerajú ako tradičné gruzínske lode. Môžete tiež objavovať skryté jaskyne a vodopády v blízkosti kanónu. Voda je čistá a príroda okolo vás je nefiltrovaná a divoká.

Martvili Canyon je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Akonáhle vstúpite do tohto prírodného divu, všetky starosti sa stratia a budete sa cítiť ako v inom svete. Môžete si prísť so svojimi blízkymi a užiť si pokojnú prechádzku po drevených chodníkoch, počúvať zvuky prírody a pozorovať vtáky, ktoré sa tu hniezdia.

Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové zážitky, Martvili Canyon ponúka aj možnosť preplávať sa po prúdiacej rieke Abasheli alebo vyskúšať si skákanie z vysokých vápencových útesov. Toto je dokonalý zážitok pre dobrodruhov, ktorí hľadajú vzrušenie a zábavu.

Počas svojej dovolenky v Gruzínsku by ste nemali vynechať návštevu Martvili Canyon. Jeho krása a jedinečný vzhľad vás upúta už na prvý pohľad. Budete mať možnosť objaviť jeden z najkrajších kanónov na svete, ktorý vám poskytne nezabudnuteľné zážitky. Nech už sa rozhodnete pre relaxáciu alebo adrenalínový zážitok, Martvili Canyon vám ponúkne oboje.


Letenka Gruzínsko Martvili Canyon


Gruzínsko je krajina plná dobrodružstva a krásnej prírody. Jednou z najkrajších destinácií v tejto krajine je Martvili Canyon. Ak ste pripravení na nezabudnuteľnú dovolenku, Martvili Canyon je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať.

Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrelo na severozápade Gruzínska. Voda, ktorá preteká touto časťou krajiny, vytvorila úžasné kanály a jaskyne, ktoré sú ideálne na prechádzky a plávanie.

Prístup k Martvili Canyon je možný viacerými spôsobmi, ale najlepší spôsob je cestovať do Gruzínska letecky. Letenky do Gruzínska sú dnes relatívne lacné a sú k dispozícii od rôznych leteckých spoločností.

Po príchode do Gruzínska môžete pokračovať v ceste do Martvili Canyon taxíkom alebo najať si auto. Krajina je relatívne pohodlná a preto by nemal byť problém dostať sa k ubytovaniu v blízkosti kanónu.

Martvili Canyon je známy svojou nádhernou prírodou a krásne modrým vodou. V priemere je to 20-30 minút od jazier pre plávanie, pričom sa cesta vedie po krásnej trase rozviacajúcoj sa jaskyni, kde sa môžete uspokojiť so svojimi zmyslami.

Pri hľadaní niečoho trochu aktívnejšieho, môžete robiť vodný rafting po rieke, ktorá sa nachádza v blízkosti kanónu. Toto je skvelý spôsob, ako sa dostať do kontaktu s prírodou a zároveň sa zabaviť s priateľmi.

Celkovo Martvili Canyon v Gruzínsku je úžasnou destináciou, ktorá prekvapí každého návštevníka. Je to perfektné miesto na oddych a zároveň poznanie krás gruzínskej krajiny. S nízkymi nákladmi na letenky a aj na ubytovanie, to môže byť vaša najlepšia dovolenka v živote.


Počasie Gruzínsko Martvili Canyon


Gruzínsko je krajinou, ktorá je známa svojou krásou a pestrou prírodou. Jedným z jej skrytých pokladov je Martvili Canyon, ktorý ponúka nielen nádherné scenérie, ale aj zaujímavé počasie.

Martvili Canyon sa nachádza v regióne Samegrelo v severozápadnej časti Gruzínska. Tento prírodný úkaz je voľne prístupný a jeho návštevníci sa môžu tešiť na skvostné výhľady a príjemné počasie počas celého roka.

Letné mesiace, ktoré sa pohybujú od júna do septembra, sú v Martvili Canyon veľmi teplé. Teploty sa pohybujú okolo 25-30 °C a môžu dokonca dosiahnuť aj 35 °C. Teplé počasie je ideálne pre plavbu po rieke, ktorá pretína kaňon, a pre kúpanie v jeho čírej vode. Turisti majú možnosť využiť loďky, ktoré sú k dispozícii na prenájom, a tak si môžu užiť pohľad na nádherné kamenné steny kaňonu, ktoré sú pokryté bujnou vegetáciou.

Pre tých, ktorí preferujú miernejšie teploty, odporúča sa návšteva Martvili Canyonu na jeseň alebo na jar. Tieto ročné obdobia sú mierne chladnejšie, priemerné teploty sa pohybujú okolo 15-20 °C. Avšak tento mierny chlad prírodu neočarí. Stromy v okolí kaňonu sa menia na zlatú a oranžovú farbu a voda v rieke Martvili získava ešte viac tajomného vzhľadu.

Zima v Martvili Canyonu je mierne chladnejšia, ale stále príjemná. Teploty sa pohybujú okolo 5-10 °C, pričom v noci môže teplota klesnúť až pod bod mrazu. Napriek tomu je kaňon v zime veľmi atraktívny, keďže krajina je pokrytá vrstvou snehu a príroda má úplne inú, ale očarujúcu podobu.

Počas celého roka sa v Martvili Canyonu môžu vyskytovať občasné dažde, avšak väčšinou sú to len krátke prehánky. Návštevníci by si mali zabezpečiť vhodné oblečenie, ktoré sa prispôsobí rôznym poveternostným podmienkam.

Pre tých, ktorí si chcú užiť nádherné scenérie a zároveň príjemné počasie, je Martvili Canyon v Gruzínsku ideálnym miestom na návštevu. Bez ohľadu na ročné obdobie, kaňon ponúka bohaté zážitky a nedotknutú prírodu.


Ubytovanie Gruzínsko Martvili Canyon


Gruzínsko je krajina plná zaujímavých miest a krásnej prírody. Jedným z najkrajších miest, ktoré sa v tejto krajine nachádza je Martvili Canyon. Tento úchvatný prírodný útvar je obľúbeným turistickým miestom a lákadlom pre cestovateľov z celého sveta. Ak sa chystáte na výlet do Martvili Canyon, mali by ste si zabezpečiť dobré ubytovanie.

Martvili Canyon sa nachádza v severozápadnej časti Gruzínska, v blízkosti mesta Martvili. Tento mohutný kanál, ktorým preteká rieka Abasha, je dlhý 2400 metrov a hlboký až 20 metrov. Jeho strmé steny a prírodné bazény sú obklopené hustým lesom a tvoria jedinečnú scenériu, v ktorej sa budete cítiť ako v raji.

Miestne hotely a penzióny v Martvili ponúkajú svojim hostom pohodlné ubytovanie, aby sa mohli plne ponořiť do krásy prírody a objavovať jej zaujímavé miesta. Väčšina týchto ubytovacích zariadení ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a balkónom s výhľadom na okolitú krajinu. Okrem toho sú všetky izby vybavené televízorom a bezplatným Wi-Fi pripojením na internet.

Ceny za ubytovanie v Martvili sa pohybujú od približne 20 eur za noc v hosteli až po 100 eur za noc v luxusnejšom hoteli. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka polpenziu alebo plnú penziu a hostia majú možnosť využívať rôzne zariadenia a služby, ako sú napríklad vonkajší bazén, detské ihrisko alebo reštaurácia s tradičným gruzínskym jedlom.

Aby ste si zaistili ubytovanie v Martvili, môžete sa rozhodnúť si rezervovať svoj hotel alebo penzión online. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení má svoju webovú stránku, kde si môžete pozrieť fotky a recenzie od predchádzajúcich hostí. Takisto si môžete zarezervovať izbu prostredníctvom známych stránok, ako sú Booking.com alebo Expedia.com.

Ak plánujete navštíviť Gruzínsko a chcete si užiť nádhernú prírodu v Martvili Canyon, neváhajte si zabezpečiť kvalitné ubytovanie. Okrem toho si nezabudnite so sebou vziať plavky, lebo v Martvili Canyon sa môžete osviežiť prirodzeným spôsobom v prírodných bazénoch. Užite si Gruzínsko v jeho najkrajšej podobe s pohodlným ubytovaním v centrálnom meste Martvili.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky