Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Gruzínsko Dmanisi

Počasie Gruzínsko Dmanisi


Gruzínsko sa vzájomne líši v závislosti na mieste a období roka. Dmanisi, ktoré sa nachádza na juhu Gruzínska, má všeobecne subtropické počasie, ktoré sa líši od horských oblastí a tiež od pobrezia či širšej oblasti Kaukazu. Tu sa pozrieme na podrobnosti o počasí v Dmanisi.

Jarné a jesenné počasie v Dmanisi

Jeseň a jar sú pre Dmanisi obdobím, keď sú teploty príjemné, nie príliš horúce ani príliš chladné. Priemerná teplota v tejto časti krajiny v období novembra a decembra sa pohybuje medzi 5 a 14 stupňami Celzia počas dňa a môže klesnúť na približne 2 stupne počas noci. V marci a apríli by ste sa mali pripraviť na zvýšenie teploty, pretože teploty v tomto období sa pohybujú okolo 13 až 22 stupňov cez deň a môžu klesnúť na približne 7 stupňov v noci.

Leto v Dmanisi

Leto môže byť v Dmanisi pomerne horúce a vlhké. Teploty sa na konci júna a v júli môžu vyšplhať až na 40 stupňov Celzia, pričom v auguste sa môžu udržať aj na 35 stupňoch. Noci však sú omnoho prijateľnejšie pri teplotách okolo 20 - 25 stupňov Celzia.

Zimné počasie v Dmanisi

Zima môže prinášať niekoľko dňových horúčok, najmä v januári a februári. Nadmorská výška v tejto oblasti je pomerne nízka, takže sneh je zvyčajne menej častý, ale môže padať po celú zimu. Priemerná teplota počas dňa v tomto období sa pohybuje medzi 0 a 7 stupňov a v noci sa môže chlad do -5 stupňov Celzia.

Všeobecne platí, že turisti by mali mať na pamäti, že počasie v Dmanisi môže byť rôzne, takže sa odporúča byť pripravený na zmeny teploty. Okrem toho, vzhľadom na geografickú polohu Gruzínska, môže byť Dmanisi vystavené zemetraseniu, ktoré by mohlo mať vplyv na počasie, a často prichádza aj zo susedného Turecka hurikán či drsné búrky. Preto sa odporúča sledovať predpovede počasia, aby ste sa mohli na takéto javy pripraviť.


Ubytovanie Gruzínsko Dmanisi


Gruzínsko je krajina so zaujímavou históriou, krásnou prírodou a zaujímavými architektonickými pamiatkami. Jedným z miest, ktoré by určite nemali chýbať na zozname turistických atrakcií, je aj Dmanisi. Toto mestečko sa nachádza v južnej časti Gruzínska, v oblasti Kvemo Kartli, a je známe pre svoju bohatú históriu a dobre zachované archeologické nálezy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Dmanisi, určite budete hľadať aj ubytovanie. V mestečku sa nachádza niekoľko hotelov a penziónov, ktoré si môžete vybrať podľa svojho vkusu a preferencií.

Jedným z najpopulárnejších možností pre ubytovanie v Dmanisi je hotel Grand Palace. Tento hotel sa nachádza v srdci mesta a ponúka svojim hostom moderné a dobre vybavené izby. Každá izba je klimatizovaná a má vlastnú kúpeľňu, televízor, minibar a wifi pripojenie na internet. Okrem toho hotel ponúka aj reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné gruzínske jedlá.

Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromnej dome alebo apartmáne. V Dmanisi nájdete mnoho miestnych obyvateľov, ktorí ponúkajú ubytovanie vo svojich domoch. Toto je skvelá príležitosť na spoznanie gruzínskej kultúry a získanie skúseností z prvej ruky. Takéto ubytovanie je tiež oveľa lacnejšie ako hotelové izby.

Ďalšou možnosťou pre ubytovanie v Dmanisi sú kempingy. V okolí mesta nájdete niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan alebo ubytovať sa v karavane. Toto je ideálna voľba pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode a chcú zažiť autentický zážitok.

Ako vidíte, ubytovanie v Dmanisi je skutočne rôznorodé a vy si môžete vybrať tú najvhodnejšiu možnosť pre vás. Nech už sa rozhodnete pre hotel, súkromný dom alebo kemp, môžete sa tešiť na krásne výhľady, zaujímavé pamiatky a skvelé jedlo. Dmanisi vás rozhodne neurazí!


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Dmanisi


Najčastejšie otázky a odpovede o gruzínskej lokalite Dmanisi sú:

1. Čo je Dmanisi?
Dmanisi je historická lokalita v Gruzínsku, ktorá je známa pre svoje archeologické nálezy a unikátne zospolitovanie fosíli.

2. Prečo je Dmanisi dôležité?
Dmanisi je dôležité, pretože poskytuje dôkazy o ranom osídlení a migrácii ľudí v regióne Kaukazu. Okrem toho objavené fosílie umožnili výskumníkom lepšie porozumieť evolúcii ľudských druhov.

3. Koľko rokov majú fosílie z Dmanisi?
Fosílie z Dmanisi majú približne 1,8 milióna rokov.

4. Akoé druhy fosílií boli objavené v Dmanisi?
V Dmanisi boli objavené fosílie rôznych druhov, vrátane zástupcov rodu Homo, ako Homo erectus.

5. Aké významné nálezy boli urobené v Dmanisi?
V Dmanisi boli urobené niekoľko významných nálezov, vrátane kompletného lebky a čeľuste, ktoré patrili jednému jedincovi.

6. Aké boli objavené nálezy v Dmanisi, ktoré súvisia s migráciou ľudí?
Nálezy z Dmanisi naznačujú, že na Kaukaz prišli ľudia z Afriky. Fosílie z tohto miesta poukazujú na to, že tu existovala sekulácia a miešanie ľudských druhov.

7. Ako sa Dmanisi stalo známym pre verejnosť?
Dmanisi sa stalo známym pre verejnosť počas 90. rokov 20. storočia, keď sa v lokalite objavili dôležité fosílie, ktoré prilákali pozornosť svetovej vedy.

8. Môže sa Dmanisi navštíviť?
Áno, Dmanisi je otvorené pre návštevníkov. Môžete si prehliadnuť archeologické nálezy a naučiť sa viac o histórii tohto miesta.


Letenka Gruzínsko Dmanisi


Letenky do Gruzínska sú dnes mnohým cestovateľom plne dostupné. Jedným z miest, ktoré stoja za návštevu, je aj mesto Dmanisi.

Dmanisi sa nachádza na juhu Gruzínska, asi 85 kilometrov od Tbilisi. Je to malé, pokojné mestečko s bohatou históriou a odkazom, ktorý siaha až do praveku. Na území Dmanisi sa nachádza archeologická lokalita, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie na svete.

V roku 1991 sa na tejto lokalite našli pozostatky pravekého človeka. Odvtedy bol začatý rozsiahly archeologický výskum, ktorý priniesol množstvo zaujímavých objavov. Medzi najvýznamnejšie patrí objavenie zubov a čeľustí dvoch rôznych druhov pravekých ľudí. Ukázalo sa, že tieto pozostatky patria k najstarším nálezom, ktoré kedy boli objavené v Európe.

Dmanisi má však niečo viac ponúknuť aj tým, ktorí sa nezaujímajú o archeológiu. V meste sa nachádza krásny hrad, ktorý bol postavený v 9. storočí. Jeho ruiny sú dnes nádherným miestom na prechádzky a fotografovanie. Zvlášť v noci, keď je hrad nasvietený, vytvára dokonalú atmosféru pre romantické stretnutia.

Okrem toho v Dmanisi nájdete aj množstvo malých kostolíkov a kaplniek, ktoré sa nachádzajú po celej dedine. Každý z nich má svoju vlastnú históriu a odkaz. Najvýznamnejším z nich je určite Katedrála svätého Štefana, ktorá sa nachádza v centre mesta.

Výlet do Dmanisi je vynikajúcou príležitosťou na spoznanie histórie a kultúry Gruzínska. Letenky sú dostupné za veľmi prijateľné ceny a výlet určite stojí za to. Dmanisi je miestom, ktoré si zamilujete a kde si zároveň môžete odpočinúť od ruchu veľkého mesta. Určite neváhajte a vyrazte do tohto čarovného mestečka, ktoré vám odhalí svoje tajomstvá a odkazy.


Dovolenka Gruzínsko Dmanisi


Gruzínsko, situované v Európe na rozhraní Európy a Ázie, je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a nádhernou prírodou. Medzi mnohé skvosty, ktoré Gruzínsko ponúka, patria aj jeho menej známe oblasti, ako je napríklad Dmanisi.

Dmanisi je malé mestečko o približne 50 kilometrov južne od hlavného mesta Tbilisi. Aj keď je to malé, Dmanisi je domovom niektorých z najstarších ľudských fosílií na svete, ktoré siahajú až do obdobia pred 1,8 miliónmi rokov. V roku 1991 boli objavené fosílie hominidov (druhov blízkych človeku) v Dmanisi, čo svetovú vedu privedlo do šoku. Tieto nálezy ukázali, že moderný človek, Homo sapiens, mohol mať spoločného predka s mnohými staršími druhmi ľudí.

Samotné mestečko Dmanisi má aj svoje historické pamiatky. Hlavnou atrakciou je Dmanisi História a Archeologický Múzeum, ktoré sa nachádza v rekonštruovanom hradnom komplexe. Múzeum ponúka fascinujúci pohľad do minulosti mesta a jeho okolia. Návštevníci si tu môžu prezrieť dobové artefakty, od období starovekého Gruzínska až po stredoveké obdobie. Nechýbajú ani repliky nálezov ľudských fosílií, ktoré boli objavené v Dmanisi.

Okrem histórie a archeológie je Dmanisi aj oázou prírodného krásna. Mestečko je obklopené nádhernou krajinou, s výhľadmi na Kaukazské hory, údolia rieky Tartarini a okolité vinice. Pre milovníkov turistiky a outdoorových aktivít je toto miesto skutočným rajom. Môžete sa vybrať na prechádzku po okolitých kopcoch, obdivovať výhľady a objavovať skryté zákutia. Okolité obce sú tiež známe pestovaním plodičov a ich vinárstvom. Preto sa nezabudnite zastaviť v miestnych vinárňach a vyskúšať miestne lahôdky a vína.

Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete navštíviť aj blízky Dmanisi Game Park. Tento park ponúka možnosť vidieť divoké zvieratá v ich prirodzenom prostredí, ako napríklad jelenov, diviakov a rozličnú dravú zver. Tí, ktorí sú prírodou ešte viac zaujatí, sa môžu vybrať aj na speleologický výlet do jaskýň v okolí mestečka.

Dmanisi je teda skrytým pokladom v Gruzínsku, ktorý ponúka kombináciu histórie, archeológie, prírodných krás a adrenalinových zážitkov. Mesto môže byť príjemnou zastávkou na vašej ceste po Gruzínsku a určite stojí za návštevu. Prezkúmajte jeho múzeum, prechádzajte sa po kopcoch, ochutnajte miestne vína a obdivujte krásy tejto oblasti. Dmanisi vám ponúka skutočne jedinečný a nezabudnuteľný zážitok.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky