Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Gruzínsko Bakuriani Ski Resort

Počasie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani je populárne gruzínske lyžiarske stredisko nachádzajúce sa v regióne Samtskhe-Javakheti. Toto stredisko sa nachádza na juhu Gruzínska a je obľúbenou destináciou pre rodiny, páry a lyžiarskych nadšencov.

Jednou z hlavných príťažlivostí Bakuriani je jeho skvelé počasie. Stredisko leží v horskej oblasti a je obklopené majestátnymi kaukazskými vrchmi, čo vytvára ideálne podmienky pre zabezpečenie dostatočného množstva snehu počas celého zimného obdobia.

Bakuriani má mierny kontinentálny podnebný typ s horúcimi letami a chladnými zimami. Teploty sa pohybujú od 0 ° C do -10 ° C počas zimných mesiacov, čo je ideálne pre lyžovanie a snowboarding. Priemerné ročné zrážky sa pohybujú od 700 do 1 000 mm, čo zabezpečuje dostatočné množstvo snehu pre dokonalé lyžiarske podmienky.

Stredisko Bakuriani je známe ako jedno z najslnečnejších miest v Gruzínsku. Slnečné dni sú bežné počas celej zimy, čo znamená, že návštevníci majú možnosť využiť najlepší čas na príjemné lyžovanie a zároveň si užiť príjemné slnečné svetlo.

Okrem zimných športov je Bakuriani tiež známy svojimi termálnymi prameňmi a liečivým ovzduším. To pritahuje mnoho turistov, ktorí hľadajú relaxáciu a oddych po intenzívnom dni na svahu. Tieto prírodné zdroje sú vhodné na liečbu dýchacích problémov a reumatizmu.

Bakuriani Ski Resort ponúka množstvo atrakcií pre návštevníkov mimo lyžovanie. Môžete sa vydať na prechádzky po okolitých kopcoch a poľanách, navštíviť miestne reštaurácie a ochutnať tradičné gruzínske jedlá, alebo sa vybrať na výlet do blízkych termálnych kúpeľov.

Bakuriani je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí hľadajú zimnú dovolenku s perfektným počasím. Lyžiarske stredisko ponúka skvelé podmienky pre športovanie, príjemné prostredie a unikátne prírodné zdroje. Nech už ste nadšený lyžiar alebo len hľadáte miesto na relax, Bakuriani je miestom, kde sa vaše zimné sny stanú skutočnosťou.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani Ski Resort v Gruzínsku - Raj pre milovníkov zimných športov a relaxáciu

Gruzínsko je známe svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a pohostinnými obyvateľmi. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku v Gruzínsku je Bakuriani Ski Resort, ktorého hlavným ťahákom je skvelá lyžiarska sezóna a pokoje s výhľadom na hory.

Bakuriani Ski Resort sa nachádza v horskom prostredí na ploište Kavkazského hrebeňa v gruzínskej provincii Samckhe-Javakheti. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding a bobovanie. S prevádzkou od decembra do marca je Bakuriani ideálnym miestom na strávenie zimnej dovolenky.

Jednou z hlavných výhod Bakuriani Ski Resort je jeho zasněžené svahy. Resort sa môže pochváliť 20 kilometrami lyžiarskych tratí, rôznou obtiažnosťou a nadmorskou výškou od 1 700 do 2 500 metrov. Bez ohľadu na to, či ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, nájdete tu ideálnu trasu pre vašu úroveň. Poskytované sú aj hodiny lyžovania pre začiatočníkov, takže ak ešte nikdy nezostúpite na lyžiach, nemusíte sa obávať.

Okrem lyžovania môžete v Bakuriani Ski Resort vyskúšať aj iné zimné aktivity. Snowboarding je veľmi populárnou alternatívou k lyžovaniu a na svahoch nájdete aj vybavenie a školu snowboardingu. Pre adrenalínových nadšencov je tu aj možnosť jazdy na boboch po špeciálne vybudovanej dráhe.

Po dňoch na svahu si môžete oddýchnuť a zrelaxovať vo vašom pohodlnom ubytovaní v Bakuriani Ski Resort. Resort ponúka množstvo možností pre ubytovanie, od luxusných hotelov po súkromné chaty. Nájdete tu ubytovanie pre každý rozpočet a preference. Väčšina izieb a apartmánov má krásny výhľad na okolité hory a lyžiarske stredisko.

Okrem lyžovania a ubytovania nájdete v Bakuriani Ski Resort aj reštaurácie, bary a obchody, kde si môžete vychutnať tradičnú gruzínsku kuchyňu a zakúpiť typické miestne suveníry. Po lyžovačke si môžete užívať príjemné večery pri krbu s pohárom gruzínskeho vína a dozvedieť sa o kultúre a tradíciách Gruzínska od miestnych obyvateľov.

Ak plánujete svoju ďalšiu zimnú dovolenku a hľadáte miesto s perfektnými svahmi, pohodlným ubytovaním a úžasnou atmosférou, Bakuriani Ski Resort v Gruzínsku je skvelou voľbou. Nech už ste začiatočník alebo skúsený lyžiar, tento rezort ponúka zábavu pre všetky skupiny a prepája zimné športy s gruzínskou kultúrou. Takže sa pripravte na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto nádhernom kúte Gruzínska.


Letenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Ak hľadáte ideálne miesto pre zimnú dovolenku, ktoré kombinuje krásne prostredie a vynikajúce lyžiarske trate, potom sa určite zastavte v Bakuriani Ski Resort v Gruzínsku. Tento lyžiarsky stredisko je jedným z tých, ktoré nezostanú utopené v množstve turistov, ktorí vám umožňujú vychutnať si krásu hôr a pokoj, ktorý zabezpečuje turistov, ktorí túto oblasť navštívili.

Bakuriani Ski Resort sa nachádza v Západnom Kaukaze a ponúka návštevníkom viac ako 25 kilometrov kvalitných lyžiarskych tratí. S prevýšením 1000 metrov a nadmorskou výškou 1700 metrov, toto stredisko je veľkým lákadlom pre profesionálnych aj rekreačných lyžiarov.

Okrem lyžovania návštevníci môžu užiť si aj iné zimné športy, ako je snowboarding a bobovanie. Stredisko má tiež školu lyžovania a zanietených inštruktorov, ktorí sú ochotní pomôcť nováčikom zlepšiť svoje zručnosti na lyžiach.

Okrem lyžiarskych atrakcií navštívte v Bakuriani ski stredisku aj množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné gruzínske jedlá. Nezabudnite vyskúšať aj gruzínske víno, ktoré patrí medzi najlepšie v regióne a získalo si medzinárodné uznanie svojou kvalitou.

Ak uvažujete o lyžovaní alebo zimnej dovolenke, Bakuriani Ski Resort v gruzínskych Kaukazských horách je nutnostiou. Nie len ponúka krásne prostredie, ale aj vynikajúce lyžiarske tratí, ktoré sú dostupné za rozumnú cenu. Určite sa sem vyplatí prísť a užiť si toto krásne miesto v nezapomenuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


1. Kde sa nachádza Gruzínsko Bakuriani Ski Resort?
Gruzínsko Bakuriani Ski Resort sa nachádza v gruzínskom horskom stredisku Bakuriani, v Köprülü, Borjomi District, Gruzínsko.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Gruzínsko Bakuriani Ski Resort, je letecky priletieť na medzinárodné letisko v Tbilisi a potom sa vydať autom, autobusom alebo taxíkom do Bakuriani.

3. Kedy je tu najlepšia časť sezóny?
Najlepšia časť sezóny na lyžovanie v Gruzínskom Bakuriani Ski Resort je zvyčajne od decembra do marca, keď je dostatok snehu a vhodné podmienky na lyžovanie.

4. Aké typy zjazdoviek ponúka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort?
Gruzínsko Bakuriani Ski Resort ponúka rôzne typy zjazdoviek pre všetky úrovne lyžiarov. Majú začiatočnícke, stredne pokročilé aj náročné zjazdovky.

5. Je možné si požičať lyžiarske vybavenie na stredisku?
Áno, v Gruzínskom Bakuriani Ski Resort si môžete ľahko požičať lyžiarske vybavenie. Majú pôžičovňu vybavenia, kde nájdete všetko potrebné.

6. Sú k dispozícii lyžiarske lekcie pre začiatočníkov?
Áno, v Bakuriani Ski Resort je možné sa prihlásiť na lyžiarske lekcie pre začiatočníkov. Majú skúsených instruktorov, ktorí vám pomôžu naučiť sa základy lyžovania.

7. Je tu možnosť apré-ski aktivity?
Áno, v Bakuriani Ski Resort sú k dispozícii rôzne apré-ski aktivity. Môžete sa ísť prechádzať po okolí, navštíviť miestne reštaurácie a bary alebo si zarezervovať wellness procedúry v niektorom z miestnych hotelov.

8. Aké ubytovanie je tu dostupné?
Gruzínsko Bakuriani Ski Resort ponúka rôzne možnosti ubytovania. Môžete si vybrať medzi hotelmi, apartmánmi, chalupami a penziónmi, z ktorých väčšina sa nachádza priamo v stredisku.

9. Aké sú možnosti stravovania na stredisku?
Na stredisku nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať tradičnú gruzínsku kuchyňu aj medzinárodné jedlá. Je tu dobrá ponuka jedál a nápojov.

10. Môžem si rezervovať ubytovanie a skipasy vopred?
Áno, je možné si rezervovať ubytovanie a skipasy vopred prostredníctvom oficiálnej webovej stránky Gruzínsko Bakuriani Ski Resort alebo cez rôzne cestovné agentúry. Je to doporučené, pretože stredisko môže byť počas hlavných sezón vypredané.


Dovolenka Gruzínsko Bakuriani Ski Resort


Bakuriani je horské letovisko situované v malebnom gruzínskom regióne Samcche-Džavacheti, ktoré je obľúbeným miestom pre letné i zimné dovolenky. Jeho atrakciou je najmä jeho prírodné prostredie, perfektné podmienky na lyžovanie a jedinečná gruzínska kultúra.

Bakuriani je známe svojimi zimnými aktivitami a skvelými snehovými podmienkami. Nachádza sa v nadmorskej výške 1 700 metrov, čo zaručuje dostatok snehu počas celej zimy. Lyžiarske stredisko ponúka viac než 25 km zjazdoviek rôznej náročnosti, vrátane čiastočne zalesnených tratí, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov i skúsených lyžiarov. Vďaka mierne nakloneným svahom a veľkému počtu zasnežovačov je možné lyžovať aj v prípade, že prírodný sneh nie je dostatočný.

Okrem lyžovania ponúka toto letovisko aj ďalšie zimné aktivity ako snowboarding, sáňkovanie, skialpinizmus a jazdu na snežných skútroch. Pre tých, ktorí nevyhľadávajú takéto extrémne športy, je k dispozícii aj prechádzanie na snežničkách po okolí, kde môžu obdivovať nádhernú prírodu a panorámu okolitých hôr.

Po aktívnom dni vonku je možné relaxovať v niektorom z miestnych wellness centier, kde sa môžete ponoriť do termálnych bazénov s prírodnou minerálnou vodou a vychutnať si relaxačné procedúry. Bakuriani je taktiež známe svojimi liečivými jasličkovými prameňmi, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí trpia ochoreniami dýchacieho systému a problémami so srdcom.

V lete je Bakuriani ideálnym miestom na pobyt v prírode, kedy sa dovolenkári môžu vybrať na túry po okolitej horskej krajine. Môžete si zvoliť medzi niekoľkými okruhmi rôznej náročnosti a objavovať nádherné vodopády, zelené lúky a lesy plné divokých kvetov. Dôležité miesta, ktoré by ste nemali vynechať, sú prírodná rezervácia Borjomi-Kharagauli a spevnená cesta Baku-Tbilisi-Ceyhan, ktorá ponúka úžasné panoramatické výhľady.

Okrem aktívnych aktivít a úžasnej prírody je raňajkovanie Gruzínskej kuchyne jedným zo skvelých lákadiel Bakuriani. Môžete ochutnať typické gruzínske jedlá, ako je chachapuri (tradičný gruzínsky chlieb plnený syrom), chinkali (tradičné cestovinové taštičky plnené mäsom alebo syrom) a khachapuri (syrový koláč). A nezabudnite si vychutnať aj miestne víno a sladké gruzínske čakrové koláče.

Na cestu do Bakuriani je možné sa dostať z hlavného mesta Tbilisi cestou autom alebo vlakom, pričom cesta trvá približne 2 až 3 hodiny. Pri vstupe do Bakuriani je potrebné zakúpiť si skipas, ktorý vám dá prístup ku všetkým lyžiarskym vlekoch a zjazdovkám.

Nestáva sa často, že môžete zažiť zimné a letné dobrodružstvá na jednom mieste. Bakuriani je však jedinečným letoviskom, ktoré ponúka skvelé podmienky na lyžovanie, nádhernú prírodu a možnosti relaxácie počas celého roka. Nech ste nadšeným lyžiarom alebo milovníkom prírody, Bakuriani je ideálne miesto pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky