Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Gruzínsko Bakuriani

Letenka Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani: Krásna letná destinácia pre dobrodruhov a milovníkov prírody

Gruzínsko, malebná krajina na pomedzí Európy a Ázie, ponúka návštevníkom množstvo úchvatných miest a jedným z nich je aj Bakuriani. Toto malebné letovisko na juhu krajiny je obľúbené medzi dobrodruhmi, milovníkmi zimných športov a prírody. Ak si plánujete zabezpečiť letenku do Gruzínska, Bakuriani by malo byť jednou z vašich prvých zastávok.

Gruzínsko Bakuriani je situované vo výške približne 1 700 metrov nad morom a ponúka dokonalé prostredie pre všetkých, ktorí sa chcú v zime pustiť na svahy a v lete objavovať krásy okolitej prírody. Letieť do Bakuriani je jednoduché a pohodlné, s letiskom v najbližšom meste, Kutaissi, ktoré je od Bakuriani vzdialené necelých 2 hodín jazdy autom.

V zime sa Bakuriani mení na zimné športovisko, ktoré láka návštevníkov z celého sveta. Tu sa môžete tešiť na vynikajúce lyžiarske trate, zostupovať z kopcov až po hlboký biely sneh. Sú tu aj bežecké lyžiarske trate, kde si môžete vychutnať jazdu v tichosti a pokoji prírody. Bakuriani ponúka aj možnosť snowboardingu a bobykovania, takže sa tu zaisté nudiť nebudete.

Okrem zimných športov vám Bakuriani ponúka aj mnoho ďalších aktivít. Môžete si prenajať snežné skútre a prejsť tak okolité kopce a údolia obklopené nádhernou krajinou. K dispozícii je tiež jazdenie na koňoch, ktoré vám umožní objaviť skryté poklady oblasti. Ak máte radi adrenalín, môžete si vyskúšať aj skákanie padákom alebo paragliding, aby ste mohli obdivovať panorámu zhora.

Leto v Bakuriani prináša nové príležitosti na objavovanie tejto nádhernej oblasti. K dispozícii je viacero turistických trás, ktoré vás zavedú do najkrajších miest v okolí. Môžete navštíviť niektorý z miestnych jazier, ako napríklad Tobavarchhelské jazero, kde si môžete oddýchnuť a okúpať sa v čistých vodách. Ak máte radi vzrušenie, môžete sa vodnému športovaniu venovať na niektorom z miestnych riek.

Okolitá príroda v Bakuriani je jedinečná a ponúka vám prekrásne výhľady na okolité hory a zelené údolia. Tu sa môžete prechádzať po značených turistických chodníkoch a objavovať nezvyčajné flóru a faunu. Milovníci fotografovania si prídu na svoje, keďže každý krok môže priniesť nový záber.

Po náročnom dňoch strávených na horách alebo turistike môžete navštíviť jednu z miestnych reštaurácií a vychutnať si gruzínsku kuchyňu. Letenka do Gruzínska, Bakuriani vám otvorí cestu do sveta s výnimočnou gastronómiou, ktorá je známa svojou rozmanitosťou a lahodnými jedlami.

Ak si plánujete zájsť do Gruzínska, Bakuriani je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať. Toto nádherné letovisko je vhodné pre všetkých, či už ste dobrodruhovia, milovníci prírody alebo obaja. Letenka do Gruzínska vám otvorí brány do sveta, kde môžete objaviť krásy zimného športu a prírodného bohatstva Bakuriani.


Dovolenka Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko, krajina orientálny, ktorá očarí každého návštevníka svojou bohatou históriou, kultúrnou dedičinou, malebnou prírodou, horskými vrchmi, termálnymi prameňmi a útulnými horskými strediskami.

Medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie horské strediská patrí aj Bakuriani, ktoré sa nachádza na juhu Gruzínska v blízkosti hlavného mesta Tbilisi.

Bakuriani je ideálnou destináciou pre milovníkov zimných športov, ale rovnako tak aj pre tých, ktorí hľadajú relax počas letných mesiacov v prírodnom prostredí. Počas leta sa môžete vydať na túry a vychádzky do okolitých hôr, navštíviť neďaleké termálne pramene alebo sa ponoriť do kultúry a histórie Gruzínska v okolitých dedinách.

Počas zimy sa v stredisku nachádza množstvo lyžiarskych tratí pre milovníkov zjazdového lyžovania a snowboardingu. Stredisko má pre záujemcov aj vynikajúce vybavenie na preteky a tréningy, čo umožňuje Go proffesional si sľubovať s ktorýmkoľvek medzinárodným šampionátom.

Okrem lyžovania a snowboardingu si môžete v stredisku zahrať ďalšie športy ako napríklad vodné lyžovanie, jazdenie na koňoch, bowling alebo pingpongový stôl. V blízkosti sa tiež nachádza termálny bazén, kde si môžete oddýchnuť po náročnom dne.

Keď sa chcete zoznámiť s miestnymi zvyklosťami a tradíciami, navštívte miestne trhy a obchody, kde nájdete tradičné rukodielné výrobky, kyslé produkty, ktoré podávajú miestne varený s kyslou smotanou alebo čaj, ktorý pravdepodobne uvarila žena domácnosti, s ktorou sa práve rozprávate.

Bakuriani je tiež výhodnou polohou pre návštevu blízkych atrakcií, ako sú ruiny katedrál, pevnosti a kláštory, ktoré sú svedkami bohatej histórie tohto regiónu.

Pri plánovaní dovolenky v Bakuriani sa odporúča zabezpečiť si ubytovanie vopred, pretože hodiny praxe ukázali, že množstvo návštevníkov prekračuje možnosti ubytovacieho prostredia. Ak nechcete mať starosti s hľadaním ubytovania priamo na mieste, môžte si ho objednať cez internet alebo kontaktovať cestovnú kanceláriu, ktorá Vám zabezpečí nielen ubytovanie, ale aj kvalifikovaný sprievodca a organizuje Vám tie najlepšie programy.

Pre tých, ktorí sa chystajú do Gruzínska na dovolenku, Bakuriani je bezpochyby skvelou voľbou. S dokonalým spojením prírodných a kultúrnych zážitkov, horským športom, kvalitnými službami a skvelým miestom na relax, všetci návštevníci odchádzajú domov s nezabudnuteľnými spomienkami a láskavou spomienku na krásu Gruzínska súčasne.


Počasie Gruzínsko Bakuriani


Bakuriani, malebné mesto v zasnežených horách Gruzínska, je známe svojím zaujímavým počasím. Toto stredisko je obľúbené medzi turistami pre svoje krásne zimné scenérie a perfektné podmienky na zimné športy. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Bakuriani a aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu tohto miesta.

Bakuriani sa nachádza vo výške 1 700 metrov nad morom, v Kaukazských horách. Jeho poloha a nadmorská výška vytvárajú mierny podnebný región s teplotami, ktoré sú o niečo chladnejšie, než v iných oblastiach Gruzínska. Najvyššie teploty tu dosahujú maximálne 20 stupňov Celzia v lete a mínus 10 stupňov Celzia v zime.

V lete je počasie v Bakuriani príjemne teplé s teplotami vo výške okolo 10 až 20 stupňov Celzia. Letné mesiace sú zvyčajne suché, no občas môže pršať. Toto obdobie je obľúbené pre pešiu turistiku a rodinné výlety do prírody. Môžete si tiež vychutnať aktivity ako golf, tenis a jazdenie na bicykli.

Zimné obdobie je však najviac očakávaným obdobím roku v Bakuriani. Sneženie tu začína okolo novembra a pokračuje do marca. Priemerné teploty sú okolo mínus 5 stupňov Celzia, ale môžu sa prehupnúť na mrazivých mínus 10 alebo až mínus 20 stupňov Celzia. Toto je ideálny čas pre zimné športy ako lyžovanie, snowboarding a sankovanie. Bakuriani je vybavené modernými lyžiarskymi zariadeniami a má širokú škálu zjazdoviek pre rôzne úrovne zdatnosti.

Okrem zimných športov si môžete v Bakuriani vychutnať aj kúpalisko s termálnymi prameňmi, známe ako Borjomi. Tieto pramene sa nachádzajú v tesnej blízkosti mesta a ponúkajú relaxáciu a liečebné účinky pre návštevníkov.

Ak hľadáte ideálne obdobie na návštevu Bakuriani, odporúča sa navštíviť ho v období od decembra do februára, keď sú snehové podmienky najlepšie a lyžovanie je v plnom prúde. Avšak, aj ostatné ročné obdobia majú svoje čaro a ponúkajú rôzne turistické aktivity.

Všetko však závisí od vášho osobného vkusu a od toho, aký druh dovolenky hľadáte. Niektorí ľudia radi navštívia Bakuriani v lete, aby si užili krásnu prírodu a miernejšie teploty, zatiaľ čo iní uprednostňujú zimné športy a zasněžené scenérie.

Ak teda plánujete navštíviť Gruzínsko a hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásne počasie a zimné športy, neváhajte navštíviť Bakuriani. Toto mesto ponúka perfektné podmienky pre dovolenku v každom ročnom období a iste vás ohromí svojou krásou a pohostinnosťou.


Najčastejšie otázky a odpovede Gruzínsko Bakuriani


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bakuriani v Gruzínsku?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Bakuriani je od decembra do marca, keď je tam dostatok snehu na lyžovanie a ďalé zimné aktivity.

2. Ako sa dostanem do Bakuriani?
Odpoveď: Môžete sa tam dostať autom, autobusom alebo vlakom. Najbližšia veľká letiská sú v Tbilisi a v Batumi.

3. Aké sú populárne aktivity, ktoré môžem robiť v Bakuriani?
Odpoveď: Bakuriani je známe ako zimný športový stredisko, takže populárnymi aktivitami sú lyžovanie, snowboarding, jazda na sane, ale aj horské túry a pohodlná prechádzka po okolí.

4. Sú nejaké ubytovacie možnosti v Bakuriani?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani je dostatok ubytovacích možností vrátane hotelov, penziónov a apartmánov.

5. Aké sú najlepšie lyžiarske trate v Bakuriani?
Odpoveď: Bakuriani ponúka rôzne lyžiarske trate pre rôzne úrovne skúseností. Niektoré populárne trate sú Didveli a Kokhta-Mitarbi, ktoré sú vhodné pre pokročilých lyžiarov, ako aj trate pre začiatočníkov.

6. Existujú nejaké reštaurácie a kaviarne v Bakuriani?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani nájdete rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať tradičnú gruzínsku kuchyňu a ďalšie medzinárodné jedlá.

7. Je v Bakuriani bezpečné?
Odpoveď: Bakuriani je obvykle veľmi bezpečná destinácia pre návštevníkov. Môžu sa však vyskytnúť drobné zločiny, ako kdekoľvek inde, preto je dôležité dodržiavať bežné opatrenia na bezpečnosť, ako je uchovávanie cenných predmetov na bezpečnom mieste a byť opatrný vo verejných priestranstvách.

8. Ako je počasie v Bakuriani?
Odpoveď: V Bakuriani je chladnejšie počasie kvôli nadmorskej výške. Zima je chladná so snehom a teploty sa pohybujú okolo nuly. Letá sú miernych teplôt s teplotami okolo 20 stupňov Celzia.

9. Môžem si prenajať lyžiarske vybavenie v Bakuriani?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani je možné si prenajať lyžiarske vybavenie vo väčšine hotelov a lyžiarskych stredísk.

10. Existujú nejaké termálne kúpele v Bakuriani?
Odpoveď: Áno, v Bakuriani sú termálne kúpele, kde si môžete užiť relaxačné liečebné kúpele.


Ubytovanie Gruzínsko Bakuriani


Gruzínsko Bakuriani sa nachádza východne od Tbilisi, hlavného mesta Gruzínska. Toto malé mestečko vysoko v horách je známe svojimi lyžiarskymi strediskami, kde mnoho návštevníkov zavítá počas zimných mesiacov. Ak hľadáte miesto na ubytovanie, Bakuriani ponúka mnoho možností pre rôzne rozpočty a preferencie.

Mnoho hotelov, penziónov a apartmánov je v Bakuriani dostupných po celý rok, čo znamená, že ak sem zavítate v lete, môžete sa tu ubytovať a vychutnať si okolitú prírodu, turistiku a horské bicyklovanie. V zime, samozrejme, lyžiarske strediská zabezpečujú mnoho lyžiarskych zážitkov, čo robí z Bakuriani obľúbenú destináciu pre turistov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, môžu zvážiť pobyt v hotely „Crown Plaza Bakuriani“. Tento luxusný hotel ponúka prekrásne izby s výhľadom na hory, bazén, spa, reštaurácie, bary a mnoho ďalších vybavení, ktoré budú určite spĺňať očakávania najnáročnejších klientov.

Pre tých, ktorí preferujú tradičnú hospitálne gruzínskej kuchyne a nechcú minúť príliš veľa peňazí, môžu si naopak vybrať ubytovanie v penzióne „Atena“. Uprostred krásne zariadených izieb ochotne a s úsmevom vás uvítajú miestni, ktorí vedia, ako maximálne uspokojiť zákazníkov. Strava je tu domáca a pochutiny, ktoré ponúkajú sú neuveriteľné.

Ak hľadáte ubytovanie pre celú rodinu, určite odporúčame apartmány „Nakitel“. Tieto apartmány poskytujú dostatok priestoru pre rodiny, s izbami, kuchynkou a obývacou izbou, kde si celá rodina môže oddýchnuť. V rámci apartmánov je k dispozícii aj bazén, reštaurácia a bar.

V Bakuriani nájdete aj mnoho menších penziónov a hostincov, ktoré sú cenovo dostupnejšie, ale neponúkajú také komfortné ubytovanie. Väčšina z nich má zahrnuté raňajky alebo polpenziu a niektoré ponúkajú aj možnosť využiť ich kuchyňu.

Ak plánujete návštevu Bakuriani, navštívte webový portál s informáciami o miestnych hoteloch a využite možnosti, ktoré tu ponúkajú. Ktorékoľvek ubytovanie si vyberiete, budete mať možnosť vychutnať si krásnu prírodu a tradičnú gruzínsku pohostinnosť.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky