Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Grécko Olympia

Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Olympia


1. Kde sa nachádza Grécko Olympia?
- Grécko Olympia sa nachádza na západnom pobreží Grécka, na Peloponézskom polostrove.

2. Aký je význam Grécko Olympia v histórii Grécka?
- Grécko Olympia je miestom, kde sa konali staroveké olympijské hry, ktoré mali veľký význam pre grécku kultúru a šport.

3. Kedy sa konali prvýkrát olympijské hry v Grécku Olympii?
- Prvé olympijské hry sa konali v Grécku Olympii v roku 776 pred naším letopočtom.

4. Aké športy sa počas olympijských hier v Grécku Olympia súťažili?
- Počas olympijských hier v Grécku Olympia sa súťažilo v behoch, skoku do diaľky, vrhu diskom, vrhu oštepom, boxe a zápasoch.

5. Kedy sa konali posledné olympijské hry v Grécku Olympia?
- Posledné olympijské hry sa konali v Grécku Olympia v roku 393 nášho letopočtu.

6. Je možné navštíviť Grécko Olympia dnes?
- Áno, je možné navštíviť Grécko Olympia dnes. Môžete obdivovať staroveké ruiny a múzeum, ktoré sú otvorené pre verejnosť.

7. Aké pamiatky a stavby môžem vidieť v Grécku Olympia?
- Medzi najznámejšie pamiatky a stavby v Grécku Olympia patrí chrámový komplex Diova, kde sa konali olympijské hry, a socha Zápasiaci Wirazid, ktorá je považovaná za symbol olympijského hnutia.

8. Ako sa tam dostanem?
- Grécko Olympia je dostupné z rôznych častí Grécka. Môžete sa tam dostať cez diaľnicu, vlakom alebo autobusom.

9. Je potrebné si vopred zakúpiť vstupenku do Grécka Olympia?
- Áno, je odporúčané si vopred zakúpiť vstupenku do Grécka Olympia, aby ste sa vyhli dlhým radám a mali si istotu vstupu.

10. Koľko času by som mal stráviť v Grécku Olympia?
- Odporúča sa stráviť minimálne pol dňa v Grécku Olympia, aby ste si mohli vychutnať všetky pamiatky a múzeum.


Ubytovanie Grécko Olympia


Grécko, krajina s bohatou históriou a úchvatnou krajinou, je jedným z obľúbených turistických miest na svete. Medzi najobľúbenejšie destinácie v Grécku patrí Olympia, známa ako miesto pôvodu Olympijských hier.

Ak plánujete navštíviť toto historické miesto, je dôležité zvoliť si vhodné ubytovanie. V Olympe a jeho blízkosti sa nachádza množstvo možností, či už ide o hotely, apartmány alebo penzióny.

Hotely v Olympe ponúkajú rôzne úrovne komfortu a ceny. Od luxusných rezortov s bazénmi a wellness centrami až po priateľské rodinné hotely, máte možnosť si vybrať podľa svojich preferencií. Niektoré hotely sa nachádzajú priamo v histórickom centre Olympe, čo vám umožní vychutnať si olympijskú atmosféru každý deň.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčšiu slobodu a súkromie, apartmány v Olympe sú skvelou voľbou. Mnohé z nich ponúkajú plne vybavené kuchyne a oddelené spálne, čo je ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Ubytovanie v apartmáne vám tiež umožní zažiť autentický grécky životný štýl, pretože sa môžete cítiť ako doma.

Ak hľadáte lacné a jednoduché ubytovanie, penzióny v Olympe sú pre vás ideálnou voľbou. Vo väčšine penziónov si môžete vybrať medzi izbami s vlastnou kúpeľňou a spoločnými zariadeniami. Penzióny sú zvyčajne priateľské k rodinám a majú relaxovanú atmosféru, čo vám umožní cítiť sa ako doma.

Keďže Olympia je vyhľadávaným turistickým miestom, odporúča sa rezervovať si ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny. Existuje množstvo webových stránok, ktoré vám umožňujú rezervovať si ubytovanie v Grécku, vrátane Olympe. Skontrolujte si recenzie a fotografie ubytovania predtým, než sa rozhodnete.

Okrem ubytovania existuje v Olympe množstvo ďalších aktivít, ktoré si môžete vychutnať. Môžete navštíviť archeologické múzeum, ktoré uchováva artefakty z olympijských hier, a prechádzať sa po historických pamiatkach, ako je stará olympijská štadión. Môžete si tiež vychutnať prechádzku v okolitej prírode a objaviť úchvatné výhľady na grécke horizonty.

Ak máte radi históriu a dobrodružstvo, nemôžete si nechať ujsť návštevu Olympie v Grécku. Vyhľadajte ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim potrebám a urobte zo svojej dovolenky jedinečný zážitok. Príďte a presvedčte sa sami, prečo Olympia v Grécku je taký výnimočným miestom.


Dovolenka Grécko Olympia


Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň objavovať históriu, Grécko Olympia by mohla byť tou správnou voľbou pre vás. Toto miesto považujú mnohí za „kolísku olympijských hier“ a prvýkrát sa olympijské hry uskutočnili práve tu v roku 776 pred naším letopočtom.

Grécko Olympia sa nachádza vo zvlnenom pohorí Peloponéz na západnej strane Grécka a je zaistená krásnymi horami, ktoré ju obklopujú. Mesto Patras je veľmi blízko, cca 100km juhovýchodne od Olympie a Atény, hlavné mesto Grécka je vzdialené asi 300 km. Cesta autom z Atén by trvala približne 4 hodiny.

Aby ste si počas vášho pobytu mohli maximálne užiť Grécko Olympia, nezabudnite navštíviť archeologické miesta ako napríklad olympijský štadión, v ktorom sa kedysi konali historické olympijské hry. Pri prechádzke vás tiež určite zaujme Pythion alebo Hérakleion, ktoré sú to svätuša. Tu hľadajte najmä kultový priestor a posvätné fontány. Okrem týchto pekných miest môžete v blízkosti Olympie nájsť aj mnoho krásnych pláží, ktoré ponúkajú výborné možnosti na relaxáciu.

Jednou z najpopulárnejších pláží v okolí je Katakolo. Ide o malebné grécke mestečko, ktoré sa nachádza na západnej strane Grécka. Pláž je čistá a ponúka veľa priestoru na opaľovanie a plávanie. Okrem toho sa tu môžete vydať na prechádzku po promenáde alebo ochutnať nejaké grécke špeciality v jednej z miestnych tavern.

Ak máte radi kúpanie alebo vodné športy, nevynechajte navštívenie pláže Peparithos. Táto pláž sa nachádza asi 20 km na západ od Olympie a ponúka zaujímavé vodné aktivity ako napríklad kajakovanie alebo vodné lyžovanie. Okrem toho sú tu veľa obchodov a reštaurácií, kde si môžete dopriať kulinárske pochúťky a nákupy.

Na záver, počas vášho pobytu v Grécku Olympia si nezabudnite užiť fajn dovolenku, ktorá vám bude dlho visieť v pamäti. Tu si môžete oddýchnuť od stresu a užiť si krásy a zaujímavosti, ktoré tento kútik Grécka ponúka. Ak máte chuť na niečo iné a zaujímavé, pokochajte sa krásou histórických pamiatok a urobte si život hlavne a inak.


Počasie Grécko Olympia


Grécko Olympia je mesto v Grécku, ktoré je známe svojou históriou a antickými olympijskými hrami. Ak plánujete navštíviť toto miesto, určite by ste mali byť informovaní o počasí v danom období, aby ste mohli naplánovať svoju cestu správne.

Klimatické podmienky v Grécku Olympia sú ovplyvnené južným Stredomorím a kontinentálnou Európou. Leto v Grécku Olympia by sa dalo charakterizovať ako horúce a suché, s teplotami vyššími ako 30 stupňov Celzia a minimálne množstvo zrážok.

Jeseň v Grécku Olympia je miernou sezónou, kedy sú teploty nižšie a zrážky sú častejšie. V tomto období môžeme očakávať teploty medzi 10 a 20 stupňami Celzia a menej slnečných dní.

Zima v Grécku Olympia nie je extrémne chladná, ale určite by ste nemali zabudnúť na teplé oblečenie. Teploty sa pohybujú medzi 5 a 10 stupňami Celzia, pričom v oblasti sú zima a jarné obdobie najmokrejšie a s najväčším počtom zrážok.

Jar v Grécku Olympia predstavuje obdobie, kedy sa príroda začína prebúdzať a teploty postupne stúpajú. V tomto období môžete očakávať teploty okolo 20 stupňov Celzia a menej zrážok ako v zime.

Ak plánujete navštíviť Grécko Olympia, najlepším obdobím na návštevu by bolo jar a jeseň, keď teploty nie sú extrémne vysoké a množstvo zrážok je minimálne. Letné mesiace sú vhodné pre tých, ktorí si chcú užiť teplé počasie a more. Zima by mala byť pre túto destináciu skôr obdobím, keď sa vyhnete, pretože má najväčší počet zrážok a nižšie teploty.

Okrem toho by ste mali sledovať predpoveď počasia pred vašou cestou a pripraviť si vhodné oblečenie a obuv, aby ste boli pripravení na možné zmeny počasia počas vašej návštevy. Najlepšie by bolo, ak by ste si so sebou vzali slnečné okuliare, opaľovací krém a klobúk na ochranu pred slnkom.

V každom prípade, nech prídete kedykoľvek, Grécko Olympia vás určite osloví svojou krásou a históriou.


Letenka Grécko Olympia


Grécko je pre mnohých z nás synonymom pre dokonalú dovolenku na pláži, slnko, dobré jedlo a historické pamiatky. Ak sa chystáte navštíviť Grécko a radi by ste sa dostali do mesta Olympia, existuje množstvo možností ako sa tam dostať. Jedinou možnosťou však nie je jazda autom, autobusom alebo vlakom – Olympia je totiž vybavená letiskom, na ktorom pravidelne pristávajú lety z rôznych svetových miest.

Najlepšou možnosťou pre cestovateľa, ktorý sa chce dostať do Olympie čo najskôr, je samozrejme letecká doprava. Letecké spojenie do Olympie zabezpečujú rôzne letecké spoločnosti, z ktorých najznámejšie sú Olympic Air a Aegean Airlines. Tieto spoločnosti ponúkajú pravidelné lety z Atén a Solúnu do letiska Patras Araxos, ktoré sa nachádza len 50 km od Olympie.

Letenka do Grécka Olympia sa dostanete aj z iných krajín Európy – lety sa konajú aj z Viedne a Curychu. Ceny leteniek sa líšia v závislosti od toho, ktorú leteckú spoločnosť zvolíte, kedy sa rozhodnete letieť a akú triedu zvolíte. Najlepšie ceny sa zvyčajne objavujú v predajoch vopred, takže ak máte dostatok času, vyplatí sa nakupovať letenky niekoľko mesiacov vopred.

Väčšina letov do Patras Araxosu sú krátkodobé a trvajú menej ako dve hodiny. Na letisku sa môžete ubytovať v blízkom meste Araxos alebo pokračovať v ceste a presťahovať sa do Olympie. Ak sa rozhodnete zostať v Araxose, nezabudnite užiť si skvelé pláže okolo mesta a vyskúšať si miestne grécke jedlá.

V každom prípade je letecká doprava do Olympie jednou z najlepších možností, ako sa dostať do tohto krásneho miesta v Grécku. Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite vás ohromia pamiatky, ktoré mesto ponúka. A ak sa rozhodnete využiť leteckú dopravu, nemusíte sa obávať dlhých ciest a unavujúceho cestovania – a môžete sa tak čo najskôr ponoriť do atmosféry Olympie.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky