Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Grécko Korfu

Letenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami a poskytuje nespočetné množstvo krásnych ostrovov na objavovanie. Jedným z najatraktívnejších ostrovov, ktorý by ste mali zvážiť pri plánovaní svojej dovolenky, je Korfu.

Korfu, tiež známa ako Kerkyra, je ostrov nachádzajúci sa na severozápade Grécka a patrí do skupiny Jónskych ostrovov. Tento ostrov je známy svojou nádherou a bohatou históriou, ktorá sa pretvára do kultúry a architektúry. Preto, ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, je najlepšie zvoliť si letenku do Korfu.

Keďže Korfu je populárna turistická destinácia, existuje mnoho medzinárodných letísk, z ktorých môžete zvoliť. Môžete si vybrať letisko v Aténach a získať prepojenie na let do Korfu, alebo si môžete vybrať priame lety z rôznych európskych krajín, ako sú Veľká Británia, Rakúsko, Nemecko a ďalšie. Tieto lety sú obvykle k dispozícii počas celého roka, však väčšina letov prichádza v letnej sezóne, keď je Korfu najživšie.

Trvanie letu sa líši v závislosti od vašej polohy a trasy letu, ale priemerný let trvá približne 2 až 3 hodiny. Po prílete na letisko Korfu budete okamžite nadšení krajinou. Ostrov Korfu ponúka úchvatné výhľady na modré Jónske more, ikonické olivové háje a malebné horské masívy. Vzhľadom na svoju bohatú prírodu je ostrov Korfu ideálny pre milovníkov prírody, plážových dovoleniek a pre ľudí, ktorí sa stretávajú s históriou.

Jedným z najobľúbenejších miest na Korfu je jeho hlavné mesto, tiež nazývané Korfu. Toto mesto sa vyznačuje kombináciou starovekých gréckych a rímskych vplyvov, kde stojí za to navštíviť Staré mesto Korfu, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V uličkách tohto historického centra nájdete prievan autentickej grécko-rímskej architektúry, tradičných obchodov s medovinou, reštaurácií a útulných kaviarní. Prechádzka starými uličkami je ako cesta do minulosti.

Okrem Starého mesta Korfu ponúka ostrov Korfu aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť Achillove múzeum, kde nájdete nespočetné množstvo artefaktov a soch z antiky. Pláže na Korfu sú tiež úžasné. Môžete sa vydať na populárne pláže Acharavi, Paleokastritsa, Sidari alebo Ipsos a stráviť deň odpočinkom na slnku a osviežujúcim plávaním v tyrkysovej vode. Okrem toho môžete vyskúšať aj vodné športy, ako je jazda na vodnom skútri, potápanie alebo surfing.

Výber letenky do Korfu je vynikajúcim spôsobom, ako začať svoju dovolenku na tomto krásnom ostrove. Neváhajte a zarezervujte si letenku do Grécka a objavte kúzlo ostrova Korfu.


Ubytovanie Grécko Korfu


Korfu je jedným z najobľúbenejších gréckych ostrovov medzi turistami z celého sveta. Jeho krásne pláže, nádherná príroda a bohatá história lákajú návštevníkov každý rok. Ak plánujete navštíviť Korfu, nemusíte sa obávať ubytovania, pretože ostrov ponúka širokú ponuku rôznych druhov ubytovania.

Korfu je známy svojimi luxusnými rezortmi a hotelmi, ktoré ponúkajú výhľad na krásne modré Egejské more. Ak hľadáte komfort a luxus, určite nie je problém nájsť si ubytovanie podľa vašich predstáv. Rezorty v Korfu majú na výber z rôznych typov izieb a apartmánov, s bazénmi, spa centrami a ďalšími vybaveniami, ktoré vám zaručia príjemný a relaxačný pobyt.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a samostatnosť, existuje možnosť prenájmu súkromných vil a apartmánov. Tieto ubytovacie možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktorí si chcú užívať dovolenku na vlastnú päsť. Apartmány sú vybavené vlastnou kuchyňou a obývacou izbou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a stráviť príjemné večery na terase s výhľadom na more.

Pre tých, ktorí hľadajú zážitok z pravého gréckeho života, je tu mnoho možností prenájmu miestnych apartmánov a izieb. Tieto ubytovacie zariadenia sú väčšinou lacnejšie ako rezorty a hotely, a sú ideálne pre tých, ktorí preferujú autentickú skúsenosť s miestnymi obyvateľmi. Mnohé z týchto miestnych ubytovaní sa nachádzajú v blízkosti malebných dediniek a sú obklopené tradičnou gréckou atmosférou.

Okrem týchto tradičných ubytovacích možností, Korfu ponúka aj niečo pre cestovateľov so zúženým rozpočtom. Campingy sú obľúbenou možnosťou pre tých, ktorí chcú byť v prírode a užívať si vonkajšie aktivity. Ostrov má množstvo dobre vybavených kempov, kde si môžete prenajať stan alebo karavan a stráviť noc pod otvoreným nebom.

Ak sa rozhodnete navštíviť Korfu, nebojte sa ubytovania. Bez ohľadu na vaše preference a rozpočet, ostrov ponúka širokú škálu rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja všetky vaše potreby. Nech už si vyberiete luxusné rezorty, rodinné apartmány, tradičné miestne izby alebo kempovanie, váš pobyt v Korfu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Korfu


1. Ako sa dostanem na Korfu?
- Na Korfu sa môžete dostať lietadlom z rôznych európskych miest alebo trajektom z rôznych gréckych prístavov.

2. Aké atrakcie a pamiatky nájdem na Korfu?
- Na Korfu sa nachádza množstvo krásnych pláží, historických pevností, starobylých kláštorov a chrámov, ako aj plnohodnotné mesto Korfu s úzkymi uličkami a trhmi.

3. Koľko stojí ubytovanie na Korfu?
- Cena ubytovania na Korfu sa líši v závislosti od typu a umiestnenia ubytovania. Prezentuje sa tu široká škála možností od lacnejších hotelov až po luxusné rezorty.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Korfu?
- Najlepší čas na návštevu Korfu je najmä v lete, keď je teplé počasie a ideálne podmienky na kúpanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej turistov, sú vhodné jarné a jesenné mesiace.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Korfu?
- V korfiotskej kuchyni sa zvyčajne nachádzajú ryby a morské plody, olivy, ovocie, grécke šaláty a kozí syr. Z populárnych nápojov tu sú rôzne varianty ouzu, domáceho vína a korfiotskych bylíných likérov.

6. Ktoré pláže v Korfu sú najkrajšie?
- Medzi najkrajšie a najpopulárnejšie pláže na Korfu patria Paleokastritsa, Agios Gordios, Sidari, Kavos, Glyfada a ďalšie.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Korfu?
- V meste Korfu a v blízkych letoviskách si môžete vychutnať nákupy v tradičných obchodoch s produkty ako šperky, kožené výrobky, keramiku a miestne špeciality.

8. Potrebujem víza na cestu do Korfu?
- Pre väčšinu návštevníkov z EÚ a niektorých iných krajín nie sú potrebné víza na vstup a pobyt v Grécku vrátane Korfu. Oplatí sa však skontrolovať aktuálne vízové predpisy.

9. Aké výlety a aktivity môžem podnikať na Korfu?
- Na Korfu si môžete vychutnať rôzne vodné športy, šnorchlovanie, výlety do prírody ako napríklad prechádzky, cyklistika alebo výlety na koňoch. Sú tu aj možnosti výletov do blízkych ostrovov alebo na pevninskú časť Grécka.

10. Je bezpečné cestovať na Korfu?
- Korfu sa považuje za relatívne bezpečné miesto na cestovanie. Je dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o svoje hodnoty a sledovanie aktuálnych správ a pokynov od miestnych úradov.


Počasie Grécko Korfu


Grécko je známe svojimi krásnymi ostrovmi a nádherným počasím. Jedným z najobľúbenejších ostrovov v Grécku je Korfu. Tento ostrov ponúka nádherné pláže, malebné dedinky a bohatú kultúru. Ale čo môžeme očakávať od počasia na Korfu?

Korfu leží na severe Grécka, v Jónskom mori, a má mierne stredomorské podnebie. Mäkké a daždivé zimy sú oproti horúcim a suchým letom charakteristické pre túto oblasť. Počas zimy, od decembra do februára, môžeme očakávať priemerné teploty okolo 15 °C. Dni s daždivým počasím nie sú neobvyklé, ale slnečné dni sú tiež časté.

Keď sa priblíži jarné obdobie, teploty začnú stúpať. V marci a apríli môžeme očakávať teploty od 16 °C do 20 °C. Počas týchto mesiacov je veľmi možné zažiť krásne slnečné dni, ale aj niekoľko daždivých dní.

Leto je najvyhľadávanejším obdobím na Korfu. Od mája do septembra je počasie teplé a slnečné. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 35 °C, pričom júlové a augustové mesiace sú najteplejšie. Tieto horúce letné mesiace sú ideálne na kúpanie v Jónskom mori a opaľovanie sa na jednej z mnohých pláží, ktoré Korfu ponúka.

Večery sú príjemne chladné, s priemernými teplotami okolo 20 °C, čo znamená, že si môžete vychutnať romantické prechádzky po hudbou doplnených uličkách mestečiek.

Na jeseň sa počasie na Korfu postupne ochladzuje. V októbri a novembri môžeme očakávať teploty od 18 °C do 23 °C. Jeseň je tiež mierne daždivá, s možnosťou občasných búrok. Aj napriek tomu, jeseň na Korfu je stále príjemná, s teplotami, ktoré sú dostatočne tepelné na to, aby ste si užili dovolenku v tomto rajskom prostredí.

V každom období roka však počasie môže byť nepredvídateľné a môžu sa vyskytnúť aj výnimky. Odporúča sa sledovať predpovede počasia a prispôsobiť plány na základe aktuálnych informácií.

Ak plánujete návštevu Korfu, budete mať zaručene krásne počasie takmer po celý rok. Od slnečných a teplých dní v lete, až po príjemné a jemné zimy, Korfu je jedným z najlepších miest pre vychutnanie si dovolenky na slnečnom ostrove.


Dovolenka Grécko Korfu


Grécko je známe svojou nádhernou krajinou, bohatou históriou a malebnými plážami. Jedným z populárnych miest na dovolenku v Grécku je ostrov Korfu. Tento ostrov nachádzajúci sa v Jónskom mori ponúka návštevníkom dokonalú kombináciu relaxu, kultúry a prírodných krás.

Korfu je tretí najväčší grécky ostrov a je známy svojou zelenou krajinou a bujnou vegetáciou. Vďaka miernemu podnebiu a vyváženým zrážkam je ostrov ideálnym miestom nielen na plážovú dovolenku, ale aj na aktívny odpočinok v prírode. Na Korfu sa nachádza viacero národných parkov, ktoré ponúkajú možnosti pre pešiu turistiku, cyklistiku a horské výlety. Medzi najznámejšie miesta patrí Paleokastritsa s krásnymi plážami a skalnatými útesmi, Acharavi s dlhou piesočnatou plážou a Kassiopi, ktoré je ideálnou destináciou pre milovníkov vodných športov.

Okrem prírodných krás ponúka Korfu aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Korfu, hlavné mesto ostrova, je zapísané do svetového dedičstva UNESCO. Prechádzka po úzkych uličkách, návšteva historických pamiatok a obdivovanie krásnych neoklasicistických budov vás vtiahne do starovekého Grécka. Medzi najznámejšie pamiatky patria stará pevnosť, ktorá ponúka úchvatné výhľady na mesto a prístav, Spianada námestie a stará synagóga.

Jednou z najobľúbenejších aktivít na Korfu je tiež objavovanie malebných pláží. Ostrov má viac ako 200 pláží, ktoré uspokoja každého návštevníka. Medzi najkrajšie patrí pláž Glyfada s jemným pieskom a azúrovou vodou, pláž Agios Gordios s útesmi a skalami v pozadí a pláž Canal d'Amour s útulnými zátokami a vysokými útesmi.

Korfu je tiež známe svojou bohatou gastronómiou. Vychutnajte si grécke jedlá, ako sú šaláty s olivami a syrom feta, mäsové špízy zvané souvlaki a tradičný koláč baklava. Okrem toho je ostrov známy pestrofarebnými trhmi, kde môžete kúpiť čerstvé ovocie, zeleninu a miestne produkty.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku plného prírodných krás, histórie a kultúry, Grécko Korfu je skvelou voľbou. Tento ostrov ponúka niečo pre každého návštevníka a nezabudnuteľné zážitky. Od relaxu na krásnych plážach po objavovanie starovekých pamiatok a ochutnávanie gréckych špecialít - Korfu vám poskytne dovolenku, na ktorú budete dlho spomínať.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky