Hľadáte najlacnejšiu letenku?

Grécko Amorgos

Ubytovanie Grécko Amorgos


Amorgos je jedným z najkrajších a najneobjavených ostrovov Grécka. Nachádza sa v Egejskom mori a je známy pre svoju nádhernú prírodu, krásne pláže a úžasné tradičné dedinky. Ak plánujete návštevu Amorgosu, jednou z dôležitých vecí, ktorú budete musieť zvážiť, je výber ubytovania. Tu je prehľad niektorých možností ubytovania na ostrove Amorgos.

1. Hotel Chora: Hotel Chora sa nachádza v hlavnom meste ostrova, Chora. Tento hotel ponúka pohodlné izby s výhľadom na moro. Okrem pohodlia ponúka aj bazén a reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné grécke jedlá. Hotel je tiež veľmi blízko k historickým pamiatkam, trhoviskám a reštauráciám v Chora.

2. Pension Galini: Ak preferujete trochu viac súkromia, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v Penzióne Galini. Tento malý rodinný hotel sa nachádza v blízkosti pláže Aigialis a ponúka útulné izby s výhľadom na more. V Penzióne Galini si môžete vychutnať pokoj a relaxáciu, a zároveň byť v blízkosti pláže a miestnych atrakcií.

3. Amorgion Hotel: Amorgion Hotel sa nachádza v blízkosti pláže Katapola a je vhodný pre tých, ktorí si chcú užiť krásu prírody a súčasne byť blízko k prístavu. Hotel ponúka moderne zariadené izby a kúpalisko, kde si môžete oddýchnuť po dni strávenom na pláži.

4. Studios Katapola: Ak preferujete samostatné ubytovanie, môžete si vybrať izby v štúdiách Katapola. Tieto štúdiá sa nachádzajú v tichej časti prístavu Katapola a ponúkajú jednoducho zariadené izby s kuchynským kútom. V blízkosti sa nachádzajú reštaurácie a obchody, takže budete mať všetko, čo potrebujete na príjemný pobyt.

5. Anemoplion: Pre tých, ktorí hľadajú autentický zážitok, môže byť príjemnou voľbou Anemoplion. Tento tradičný kamenný dom sa nachádza v malebnom prostredí obce Tholaria, ponúka jednoduché a útulné izby a je obklopený nádherným výhľadom na ostrov. Okrem toho je to ideálne miesto na preskúmanie tradičnej gréckej kultúry a životného štýlu.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania preferujete, Amorgos má niečo pre každého. Od luxusných hotelov po útulné penzióny, vždy nájdete vynikajúce ubytovanie na tomto úchvatnom gréckom ostrove. Príďte a objavte krásu Amorgosu.


Dovolenka Grécko Amorgos


Grécko je jedným z najobľúbenejších destinácií na letnú dovolenku pre nás Slovákov. Jeho pobrežie s jasnou tyrkysovou vodou, nádhernými plážami a malými ostrůvkami dokáže uchvátiť každého. Medzi týmito ostrovmi sa nachádza aj jeden, ktorý je pre svoju menej navštevovanú časť a prírodné krásy čoraz viac obľúbený - Amorgos.

Amorgos je malý ostrov v Egejskom mori patrí do súostrovia Kyklady. Zaujímavé na tomto ostrove je, že má dve odlišné časti - južnú, ktorá je kamenistá a hornatá, a severnú, ktorá je plná zelených porastov. Amorgos ponúka kľudnú dovolenku pre všetkých, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú si oddýchnuť od ruchu mesta.

Ak hľadáte na dovolenke hory, Amorgos je správny ostrov pre vás, pretože možnosti turistiky tu sú naozaj nekonečné. Ostrov má mnoho značených turistických trás, ktoré vedú k panoramatickým výhľadom na okolitú krajinu. Navyše, na Amorgos sa nachádza veľa starovekých opustených dedín, ako je Aigiali, Tholaria alebo Langada, ktoré možno tiež navštíviť.

Ak preferujete oddych na pláži, Amorgos má pre vás niekoľko fantastických pláží, ktoré sú málo navštevované a prázdne. Najkrajšia pláž, ktorú môžete navštíviť, je Agia Anna. Nachádza sa v južnej časti ostrova, je malá a má jasnú tyrkysovú vodu a belavý piesok. Táto pláž bola tiež použitá ako miesto natáčania veľmi známeho gréckeho filmu “The Big Blue”.

Ostrov Amorgos ponúka tiež mnoho kultúrnych zážitkov. V mestečku Chora sa nachádza kláštor Panagia Chozoviotissa, ktorý sa zdvíha vysoko nad morem na skalisku priamo z mora. Kláštor bol postavený v 9. storočí a dodnes sa v ňom nachádza mnoho uchovávaných artefaktov a obrazov.

Grécko je známe svojou výbornou kuchyňou a na Amorgos nájdete tiež rôzne reštaurácie a miesta, kde si môžete vychutnať najlepšie grécke jedlá. Nezabudnite skúsiť špecialitu ostrova - xerotigana, tvarohové paličky s medom.

Výlet do Grécka na Amorgos je skvelým výberom pre tých, ktorí hľadajú pokoj a oddych na dovolenke. Ostrov je ešte neobjavený väčšinou turistov, takže si môžete užiť krásy prírody a miestna kultúra bude pre vás naozaj autentická a zaujímavá. Navštívte Grécko a zažite nezabudnuteľný zážitok na ostrove Amorgos!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Amorgos


Otázka: Aký je najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos?
Odpoveď: Najlepší spôsob ako sa dostať na Amorgos je lietadlom alebo lodou. Lietadlom sa dá pristáť v blízkom meste Naxos alebo Santorini a potom tam pokračovať lodou. Lodou sa dá pristáť priamo na Amorgos z Atén, Pirea alebo niektorých z okolitých ostrovov.

Otázka: Aké sú najlepšie pláže na Amorgos?
Odpoveď: Amorgos má mnoho krásnych pláží, ale niektoré z najlepších sú Agia Anna, Agioi Saranta, Mouros a Katapola.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na ubytovanie na Amorgos sú Chora, Aegialis a Katapola. Tieto miesta ponúkajú veľa možností pre turistov, vrátane hotela, penziónov a apartmánov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Amorgos?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amorgos je od mája do septembra, kedy je počasie najteplejšie a najsuchšie. Vyhýbajte sa návštevám v zimných mesiacoch, kedy sú niektoré pláže zatvorené a mnohé reštaurácie a obchody zatvorené.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií na Amorgos sú To Limanaki, O Chamilos a Mouragio Fish Taverna. Tieto reštaurácie ponúkajú tradičné grécke jedlá a špeciality z miestnych produktov.

Otázka: Ako sa dostať na Monastir Chozoviotissa?
Odpoveď: Monastir Chozoviotissa sa nachádza na skalnom útese v strede Amorgosu a dá sa tam dostať autom alebo taxíkom. Taktiež sa dá dostať tam po trekkingovej trase.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na turistiku a trekking na Amorgos?
Odpoveď: Niektoré z najlepších miest na trekking a turistiku na Amorgos sú v okolí Monastir Chozoviotissa, vodopády na ceste z Chory do podhora Tholaria, a pláž Agia Anna, ktorá je situovaná v nádhernej zátoke s krásnym výhľadom.


Letenka Grécko Amorgos


Grécko je známe svojou nádhernou prírodou, modrými plážami a pokojnou atmosférou. Medzi mnohými skvostmi tohto krajiny sa nachádza aj výnimočný ostrov Amorgos. Ak túžite zažiť dovolenku plnú pokojného relaxu a objavovať skryté kúty, letenka do Grécka, konkrétne na ostrov Amorgos, je ideálna voľba.

Amorgos je jedným z najmenších kostrových ostrovov v Grécku. Nachádza sa v Kykladách, skupine ostrovov v Egejskom mori. Ostrov je známy svojou kamienkovou plážou, modrými jaskyňami a krásnou horskou krajinou. Amorgos je zároveň domovom jedinečnej kláštornej komunity, ktorá dodáva ostrovu zvláštne pôvab.

Prvým krokom na ceste na Amorgos je nájsť si letenku. Letecké spojenie so zvyškom Grécka je dostatočne rozvinuté a letenku do Amorgosu môžete zohnať za relatívne dostupné ceny. Odporúča sa začať hľadať lety aspoň niekoľko mesiacov dopredu, aby ste mali dostatočný výber a získali najlepšiu cenu. Letecké spoločnosti ako Aegean Airlines a Olympic Air ponúkajú spojenie so známymi letiskami ako Atény alebo Pireus.

Po prílete na Amorgos môžete začať objavovať všetky poklady a krásy tohto ostrova. Jedným z najväčších lákadiel je pláž Agia Anna, ktorá sa stala známou vďaka filmu "The Big Blue" režiséra Luc Bessona. Táto kamienková pláž a jej tyrkysové vody sú jednoducho ohromujúce. Môžete si tu užiť pokojné chvíle na slnku, kúpať sa vo vanilinovo modrom mori a relaxovať prizeraním sa na nekonečné obzory.

Pre milovníkov histórie a kultúry je kláštor Panagia Hozoviotissa skutočným pokladom. Tento kláštor bol postavený na strmých skalách a ponúka úžasný výhľad na Egejské more. Vnútri nájdete vzácne relikvie a sväté ikony, ktoré odrážajú duchovnú stránku ostrova.

Ak máte radi prírodu, nezmeškajte návštevu jaskýň na Amorgose. Jaskyňa Agia Triada je známa pre svoje stropy s visiacimi úlomkami. Ochladzuje vás v tieni a zároveň ponúka jedinečný pohľad na podzemný svet.

Po dni plnom objavovania môžete ochutnať aj miestnu kuchyňu. Grécke jedlá na Amorgose sú plné čerstvých surovín a jedinečných chutí. Skúste miestne špeciality ako sýr xinomizithra, chlieb rakomelo alebo slávne vyprážané kalamáre.

Amorgos je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kúsok raja na Zemi. Letenka do Grécka a následne na ostrov Amorgos vám umožní zažiť autentickú dovolenku s množstvom prírodných krás, históriou a pokojom. Nech už cestujete sami, so svojou rodinou alebo so svojimi priateľmi, Amorgos vás ohromí svojou jedinečnosťou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


Počasie Grécko Amorgos


Grécko Amorgos – Ostrov slnka, bieleho piesku a azúrového mora

Grécko Amorgos je malý ostrov nachádzajúci sa v Egejskom mori, a je súčasťou súostrovia Kyklady. Amorgos sa vyznačuje svojimi bledými domami s vykúrenými strechami a úzkymi uličkami posiate farebnými kvetmi. Tento ostrov je zároveň miestom, kde môžete objaviť úchvatné scenérie suspenzových mostov, pobrežného útesov a rušné malé prístavy. Ono, a počasie na Amorgose je tiež veľmi prijemné.

Amorgos má mediteránske podnebie, s miernymi zimami a horúcimi letami. V zime sa teploty zväčša pohybujú okolo 15 stupňov Celzia a v lete sa teploty dostávajú až k 35 stupňom Celzia. Ostrov sa teší približne 300 slnečným dňom ročne, a takže je ideálny pre tých, ktorí si chcú užiť dovolenku na pláži a vyhnúť sa daždovým situáciám. Je však potrebné dodať, že v zimnom období môže pršať a foukať silný vietor.

Jedným z najznámejších miest na Amorgose je kláštor Panagia Hozoviotissa. Tento omamný kláštor je vytesaný do skaly a poskytuje nádherný výhľad na Egejské more. Taktiež je to ideálne miesto na ukončenie náročnej túry v okolí ostrova. Poznávanie krajiny ostrova na bicykli alebo pešo je tiež populárnou aktivitou pre turistov.

Amorgos je známy aj svojimi plážami, ktoré sú ideálne pre vodné športy a kúpanie. Najznámejšou plážou na ostrove je pláž Agia Anna. Jej krištáľová voda a pláž pieskovej farby sú ľahko dostupné z miestneho prístavu. Pláž Mouros je ďalšou krásnou plážou s turisticou, kde sa môžete vydovať na prieskum morského dna alebo vodné športy. Pláž Kalotaritissa je pláž s bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou a je obľúbenou destináciou pre rodiny s deťmi.

Všade na Amorgose nájdete vynikajúce grécke jedlá, zarobené z miestnych surovín. Grécka kuchyňa je známa svojimi jednoduchými a chutnými jedlami, ktoré sú zvyčajne pripravené z čerstvých morských plodov, zeleniny a olivového oleja. Je to skutočne výborná skúsenosť počas vašej dovolenky na ostrove.

Grécko Amorgos ponúka množstvo zážitkov pre návštevníkov a je to určite miesto, kam sa chcete vrátiť. Krása ostrova, jeho miestne jedlo a nezabudnuteľné scenérie vás určite nenechajú chladnými. Ak hľadáte miesto pre príjemnú dovolenku alebo kde si len tak oddýchnuť a užiť si gréckè slnečné počasie, grécke Amorgos je vašou odpoveďou.


Tisíce nadšených zákazníkov

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Zabezpečenie najnižšej ceny

Výhodné ceny leteniek

Zabezpečte si najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás prekvapia svojou krásou alebo podivnosťou.

Preskúmať letenky